PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koreli Ünlülerin Dinleri...

Sayfa : [1] 2

F_naz_4
24.10.11, 18:00
Merak ettim :D

bin jip
24.10.11, 18:04
hıristiyan,budist,ateist... acayip bir soru olmuş o_O

F_naz_4
24.10.11, 18:06
yok öyle deil ünlülerin adları olarak mesela benim bildiğim kadarıyla lee min ho ateist

shim hee yeon
24.10.11, 18:13
bildiğim kadarıyla bigbang taeyang ve suju siwon koyu hristiyanlar

kapadokyalı
24.10.11, 18:15
Lee Jun Kİ koyu bir hristiyandır :S

F_naz_4
24.10.11, 18:27
saolun ::D teşekkürler

GULDEMM
24.10.11, 18:38
Big bang üyelerinin hepsi hristiyanlar:)

JaeJin
24.10.11, 18:43
Shinee Jonghyun ateist.

zalex
24.10.11, 18:49
So ji Sub ateist.

hjhae
24.10.11, 18:50
suju kyuhyun koyu bir hristiyan :)

bin jip
24.10.11, 18:56
big bang üyeleri hıristiyan

_Brc_
24.10.11, 19:03
Suju Heechul ateist. (Gerçi bana kalırsa Heechul Allah'a inanıyor fakat bir dine mensup değil.)
Nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama Suju Yesung'un ailesi Musevi'ymiş muhtemelen Yesung da Musevidir.
Siwon ve Kyuhyun koyu Hristiyan.

minozF4_gul
24.10.11, 19:11
Lee Min Ho hiç bi dine mensup değil ama ailesi budist. :F

aşkolik
24.10.11, 19:20
[B]Yoon Kye Sang ateist diye hatırlıyorum. İstanbul'a geldiğinde çekilen belgeselde söylemişti sanırım.

Yoon Kye Sang (The Greatest Love'ın da doktoruymuş.)

gül
24.10.11, 19:30
Heechul ateistdeğil dedigine göre sadece dininin gereklerini yerine getirmiyormuş

HwaHee
24.10.11, 19:42
Ahh ahh Heechulmm ateistti amaa Hristiyan oldu yinede baglı degil askerde zorla ibadet yaptırmıslardı :( off off bu cocuk beni öldürcek...

ozlemmm
24.10.11, 19:56
acaba müslüman olan warmıdır?

nominwoo
24.10.11, 19:58
Lee Jun Kİ koyu bir hristiyandır
tahmin etmek zor değil :) my girl de ilk dikkatimi çeken şey küpeleri olmuştu :)
So ji Sub ateist.
O.o bunu beklemiyordum işte

esraaa
24.10.11, 20:02
kim jeang hoon da budistmiş ya

HwaHee
24.10.11, 20:05
acaba müslüman olan warmıdır?
sanmam :S bi ara onew meraklıydı ama zor gelmiş öle bişiler duydum :(

calypso
24.10.11, 20:09
sanmam bi ara onew meraklıydı ama zor gelmiş öle bişiler duydum
oruç falan tutmayı denemişti olmamış ha ? :(

kim hyun joong hristiyan diye biliyorum (kolyesini görmüştüm birkaç kere) :S :(

ozlemmm
24.10.11, 20:24
sanmam bi ara onew meraklıydı ama zor gelmiş öle bişiler duydum

bende sanmam ama bi umut belki çıkar dedim :S

Lee Yeon Yeon
24.10.11, 20:30
kim jaejoong dbsk ya girmeden önce ateist sonra hristiyan olmus ama so ji sub ve lee min ho sook oldum yaaaa:(

HwaHee
24.10.11, 20:35
oruç falan tutmayı denemişti olmamış ha ? :(

kim hyun joong hristiyan diye biliyorum (kolyesini görmüştüm birkaç kere) :S :(
oruc tutmasıyla ilgili tam bi kaynakta yoktu zaten belki tutmamıstır emin degiliz :( Lee mınho beni birşeye ınandıracak birini aryıroum filan demiş mervemm anlatmıstı bi ara o cocuk boşluktaa birine tutunmak istiyor :(

F_naz_4
25.10.11, 11:46
aslında hıristiyan olmalır ateist olmalırndan daha iyi diğe düşünüyorum çünkü ateistler allaha ve başka hiç bişiye inanmıyolar evreninde tesadüfen ortaya çıktığını söylüyolar ateistlik tanrıtanımazlık olarakta biliniyo

happyfault
25.10.11, 12:06
şu an şoktayım nasıl yaa inanamıyorum lee min ho nun ateist olması bir anda şimşek etkisi oluşturdu ve sanki soğudum yada soğumak istedim bilemiyorum biri ona doğru yolu anlatsın boşluğu dolsun garibin Birde İslamiyeti seçtiğini düşünüyorum da iman nuru ile daha da bi hoş olurdu!!! :( genel olarak bütün korelilere üzülüyorum düşününce sonunda hepsi kafir olarak ölecekler... :(

F_naz_4
25.10.11, 12:12
koredeki din anlayışları çok farklı nerdeyse herkes başka bi dine sahip

cinara
25.10.11, 12:14
Heo yeong saeng Hristiyan bildiğim kadarıyla fakat arapçanın yazılılışını çok sevdiğini duymuştum ki hatta bir hayranının gönderdiği Allah yazılı kolyeyi takıyor. buyrun resim

http://i.imgur.com/oITq4.jpg

happyfault
25.10.11, 12:21
bu da iyiymiş tebrik ederim heo yeon saeng i bu da bi başlangıçtır

bin jip
25.10.11, 12:59
hatta bir hayranının gönderdiği Allah yazılı kolyeyi takıyor. buyrun resim

çok ilginç.müslüman(!) olup da haç kolyesi takanı çok gördüm de böylesini hiç görmedim.bir gün inanarak takarak inş.

F_naz_4
25.10.11, 13:35
oyle bişi yapması bile güzel :D

kapadokyalı
25.10.11, 13:48
çok oldu saeng bu kolyeyi takalı bir hayranı hediye ettiği için kırmamak adına takmıştı :S
so ji sup'un ateist olduunu bilmiyordum :S

medusa
25.10.11, 13:52
Bende ilk kore dizilerini izlemeye başladığımda merak edip şöyle bir araştırmıştım genellikle çoğu hristiyan, bazı kesimleri budist ve en kötüsü ataist. Jae Lee Woon 1973 doğumlu Güney Koreli milli kaleci, 2002den beri Müslüman olarak hayatını sürdürüyor bir diğer örnek ise Enes Kaya'nın evlendiği g. koreli eşi Miyun Jang müslümanlığa geçmiş.

leerumeysa
25.10.11, 14:25
saeng taktığı kolye ile çok hoşuma gitti .
lee min ho gerçektem ateist ise bu beni delirtir yaaaaaaaaaaaaaaa
ALLAH ım tüm korelileri müslüman eylesin inşaallah<3

byul_byul
25.10.11, 15:07
çok ilginç.müslüman(!) olup da haç kolyesi takanı çok gördüm de böylesini hiç görmedim.bir gün inanarak takarak inş. inşallah sonra da tüm ss501 e yayılır inşallahhhhhhhhhh

irfaneren
25.10.11, 15:31
insanları dinine ve inancına göre yargılamak ve etiketlemek son derece yanlış diye düşünüyorum herkez istediği dini seçmekte özgürdür önemli olan insani duygularını kabetmemesidir!!! şaşırdığını söleyen arkadaşlar koreyi bi islam ülkesi olarak mı biliyolardı da şaşırmışlar ?

*ekru*
25.10.11, 15:53
Ben İslam dininin ilk olarak Türkler sayesinde Kore'ye yayıldığını biliyorum. Kore Savaşı'na katılan tek müslüman devlet bizdik. Ve savaşın kaderini tam 4 kez değiştiren de bizdik. Ama savaş sonrası fazla bir etkinliğimiz olmadığı için İslam'ın yayılması da sınırlı sayıda olmuştur.

Korelileri seviyorum ama bu onların da bizleri sevmesinden kaynaklanıyor. Çünkü vefakar bir millet oldukları için savaş sırasında onlara uzattığımız yardım elini unutmuyorlar. Bir yerde, halkın yokluktan dolayı ağaç kabuğu gibi şeyleri yediklerini okumuştum. İşte bizim askerlerimiz bu halkla kendi erzaklarını paylaşmışlar. Onlar da bu yapılanları unutmuyorlar. O yüzden hangi dinden olduklarını pek önemsemiyorum. (Zira batılı devletler kendilerini dini bütün, biz Türkleri de öcü gibi görürler.)

Mehdi (a.s.) geldiği zaman zaten herkes müslüman olacak deniyor.:smiley5777: Yani ateist bir toplum da olsalar sonları yine İslam'a çıkıyor.:) Biz yine Türkiye gibi bir ülkede yaşadığımıza şükredelim. Zira Arapların yaşadığı müslümanlığın nasıl bir şey olduğunu görüp yaşıyoruz. (Yine batıda "Müslüman kim?" sorusuna verilen cevap "Türkler!" olurmuş. O zaman milyonlarca Arap ne oluyor acep? Aslında biliyorlar neyin ne olduğunu ama işlerine gelmediği için kabullenemiyorlar. Oysaki sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Ahmed ismiyle bizzat Hz. İsa (a.s.) tarafından müjdelenmişti.)

Hay Allah, konu neydi, ben yine neler yazdım.:)

nominwoo
25.10.11, 15:54
şaşırdığını söleyen arkadaşlar koreyi bi islam ülkesi olarak mı biliyolardı da şaşırmışlar ?
Bu bence nasıl görmek istediğinle alakalı. müslüman gözüyle bu kadar sevdiğin insanın
ateist olduğunu öğrenmek şaşırtıcı olabilir. şahsen ben ateist olanlara şaşırdım.çünkü onlara hiç bu açıdan bakmamıştım.budist hristiyan farketmez bir dinleri olduğunu düşünürdüm.acizane görüşüm...

F_naz_4
25.10.11, 16:16
ben dinlerini ayırmıyorum sadece merak ettim hangi dine mensuplar diğe

monalisa06
25.10.11, 16:28
Benim için dinin hiç bir önemi yok, ne de olsa herkesin inancı kendine ;) hem zaten duymuşsunuzdur, kore halkının çoğunluğunu ateistler oluşturuyor... hatta intihar vakaları bu yüzden çok fazla... inanç eksikliğinden... dünyanın bütün nimetleri bir süre sonra yetmez bir hal alıyor ve sonuç ölüm.... bazı insanların sırf ölümü merak ettikleri için intihar ettiklerini düşünüyorum..

Emine
25.10.11, 16:52
Koreliler insanlık açısından çok iyi insanlar ama din konusunda çok zayıflar
Aileler çocuklarını din eğitimi vermiyorlar.. okulda da böyle bir eğitim verilmiyor.. kendi tercihlerini yapması gerektiği söyleniyor...
Koreliler müslümanlığı nereden öğrenecekler ki vahşetin devam ettiği kuzey afrikalı müslümanlar dan mı fakirliğin adaletsizliğin kol gezdiği asyalı müslümanlar dan mı
Müslümanlığı biz Türkleri tanımadan bilemezler bilseler de korkarlar..
Onlar su yerine neredeyse So ju içerler biz adamlara içki içmeyin dersek .. kahvaltıda bile domuz eti yiyen bir topluma yemeyin yasak dersek.. Bu koreliler için yasaklarla çevrili bir din olur.. Bu yasakların altını doldurup onlara nedenlerini niçinlerini güzelce anlatılabilinirse .. Bir hristiyanın müslüman olmasından daha kolaydır bir ateisttin müslüman olması
Bir video izledim kore de koreli bir Adam bir lokanta da bir çok koreliye Kelime-i Şahadet getirtiyor müslüman ediyor bu çok güzel bir görüntüydü
Allah cümlesini İslam ile şereflendirsin

F_naz_4
25.10.11, 16:57
bence herkesin kendne ama gerçekten din konusunda çok zayıflar pek takan yok gibi emine sana katılıyorum ama neden içimemeleri ve yememlerini anlatırsan mantıken anlarlar herhalde

Emine
25.10.11, 17:01
Bende bunu demek istedim .. yasak deyip dayatmadan önce onlara bunu güzelce anlatacak eğitimli insanlara ihtiyaç var

F_naz_4
25.10.11, 17:23
herşeyin başı eğitim

aşkolik
25.10.11, 17:50
So Ji Sub ateist denmiş. Fakat, So Ji Sub'un haç taktığını görmüştüm sanki bir kaç kez. Tabii sırf süs için de takıyor olabilir. Bunu işin ehline yani sevgili Emine'ye sormak lazım. Ne dersin Emine? :gz:

Emine
25.10.11, 17:59
Tarz olsun diye takıyor aşkolik.. Dinsiz olduğunu her fırsatta söylüyor.. gelsin ben onu müslüman edeceğim hehe hehe

aşkolik
25.10.11, 18:11
Tarz olsun diye takıyor aşkolik.. Dinsiz olduğunu her fırsatta söylüyor.. gelsin ben onu müslüman edeceğim

Demek öyle... İnşAllah müslüman olur :::)

Emine
25.10.11, 18:23
amin......!!!

F_naz_4
25.10.11, 18:31
Allah doğru yolu gösterir inşallah

so ho
25.10.11, 18:36
bildiğim kadarıyla koreliler ve yakın coğrafyadaki ülkeler budist geleneğe sahip hristiyanlık geçmişleri bikaç yüzyıllık misyoner faaliyetlerle kısmen dönüşmüşler ama dizilerdede gördüğümüz gibi hristiyan olsalarda budist kültürleri devam ediyor ritüeller gelenek halinde uygulanmakta bir ayakalrı kilisede bir ayakları tapınakta gibi ..zaten onalrda bizdeki gibi köklü bir din anlayışı yok budistin hristiyandan çok az farkı olmuş oluyor hristiyanlıkta kiliseye hapsolmuş muharif bir din olduğundan yaşantıda uçurumlar olduğunu sanmıyorum.. bu iki saçmalık arasında bocalayanlarda ateist oluyo demek Allah hepsine hidayet versin..

marykate
25.10.11, 18:39
Kim Kyu Jong da hristiyan diye biliyorum onun da haç taktığını görmüştüm öyle iyi kalpli biri ki tam müslüman olmaya uygun biri:) aslında dünyada ne iyi kalpli ne yardımsever insanlar var kendileri bile farkında olmadan islamın bizlere öğrettiği ahlakla yaşıyorlar inş Allah içinde masumiyet ve iyilik olan her insana müslüman olmayı nasip eder

F_naz_4
26.10.11, 12:18
inşallah :d1 (2):

byul_byul
26.10.11, 13:44
iKim Kyu Jong da hristiyan diye biliyorum onun da haç taktığını görmüştüm öyle iyi kalpli biri ki tam müslüman olmaya uygun biri aslında dünyada ne iyi kalpli ne yardımsever insanlar var kendileri bile farkında olmadan islamın bizlere öğrettiği ahlakla yaşıyorlar inş Allah içinde masumiyet ve iyilik olan her insana müslüman olmayı nasip eder
/
evet hatta ss501 in en iyi kalpli üyesi bence... İnşallah bir gün koreliler müslüman olur...ve o gün çok yakında olsun çünki oppalarımız ölürse kafir olarak ölür ve özellikle kyucanımıza da yazık olur :d1 (4)::d1 (4)::c022::c022:

Rmys_
26.10.11, 14:01
Kim Kyu Jong da hristiyan diye biliyorum onun da haç taktığını görmüştüm öyle iyi kalpli biri ki tam müslüman olmaya uygun biri

sana çok çok katılıyorum inş. o da en kısa zamanda MÜSLÜMAN OLUR CNM YAAA :D

Rmys_
26.10.11, 14:01
evet hatta ss501 in en iyi kalpli üyesi bence... İnşallah bir gün koreliler müslüman olur...ve o gün çok yakında olsun çünki oppalarımız ölürse kafir olarak ölür ve özellikle kyucanımıza da yazık olur

eveettttt :/

rheyasu
26.10.11, 14:30
yok öyle deil ünlülerin adları olarak mesela benim bildiğim kadarıyla lee min ho ateist
bu bıldıgın kesın mı canım :S?

rheyasu
26.10.11, 14:34
kim jaejoong dbsk ya girmeden önce ateist sonra hristiyan olmus ama so ji sub ve lee min ho sook oldum yaaaa:(
bende şok oldum ıkısınede :o

rheyasu
26.10.11, 14:40
Ben İslam dininin ilk olarak Türkler sayesinde Kore'ye yayıldığını biliyorum. Kore Savaşı'na katılan tek müslüman devlet bizdik. Ve savaşın kaderini tam 4 kez değiştiren de bizdik. Ama savaş sonrası fazla bir etkinliğimiz olmadığı için İslam'ın yayılması da sınırlı sayıda olmuştur.

Korelileri seviyorum ama bu onların da bizleri sevmesinden kaynaklanıyor. Çünkü vefakar bir millet oldukları için savaş sırasında onlara uzattığımız yardım elini unutmuyorlar. Bir yerde halkın yokluktan dolayı ağaş kabuklarını filan yediklerini okumuştum. İşte bizim askerlerimiz bu halkla kendi erzaklarını paylaşmışlar. Onlar da bu yapılanları unutmuyorlar. O yüzden hangi dinden olduklarını pek önemsemiyorum. Zira batılı devletler kendilerini dini bütün, biz Türkleri de öcü gibi görürler.

Mehdi (a.s.) geldiği zaman zaten herkes müslüman olacak deniyor.:smiley5777: Yani ateist bir toplum da olsalar sonları yine İslam'a çıkıyor.:) Biz yine Türkiye gibi bir ülkede yaşadığımıza şükredelim. Zira Arapların yaşadığı müslümanlığın nasıl bir şey olduğunu görüp yaşıyoruz. (Yine batıda "müslüman kim?" sorusuna verilen cevap "Türkler!" olurmuş. O zaman milyonlarca Arap ne oluyor acep? Aslında biliyorlar neyin ne olduğunu ama işlerine gelmediği için kabullenemiyorlar. Oysaki sevgili Peygamberimiz (s.a.h.) Ahmed ismiyle bizzat Hz. İsa (a.s.) tarafından müjdelenmişti.)

Hay Allah konu neydi, ben yine neler yazdım.:)
mehdı geldıgıne herkes musluman olacak mı olmayacak mı ıyı arastırsaydın canım bu konuyu benım bıldıgım dunya hayatında secmeyen kafır olarak olecek...:S

rheyasu
26.10.11, 14:43
insanları dinine ve inancına göre yargılamak ve etiketlemek son derece yanlış diye düşünüyorum herkez istediği dini seçmekte özgürdür önemli olan insani duygularını kabetmemesidir!!! şaşırdığını söleyen arkadaşlar koreyi bi islam ülkesi olarak mı biliyolardı da şaşırmışlar ?
sasıranlardanım cunku hrıstıyan olmak atesıt olmaktan ıyıdır hıc bır dıne mensup olmamak boslukta kalmak arayıs ıcınde olmaktır ve o ınsan herseyı yapabılır cunku ınsanın dogası geregı bırseye ınanması lazım bu yuzden sasırdım hrıstıyan olduklarını dusundugum ıcınde sasırdım ve uzuldum onlar ıcın cok sevdıgım oyuncular ıkısıde ... le mın ho so jı sub

rheyasu
26.10.11, 14:45
Benim için dinin hiç bir önemi yok, ne de olsa herkesin inancı kendine ;) hem zaten duymuşsunuzdur, kore halkının çoğunluğunu ateistler oluşturuyor... hatta intihar vakaları bu yüzden çok fazla... inanç eksikliğinden... dünyanın bütün nimetleri bir süre sonra yetmez bir hal alıyor ve sonuç ölüm.... bazı insanların sırf ölümü merak ettikleri için intihar ettiklerini düşünüyorum..
olumu merak etmek mı cok sacmaymıs bence cunku olurken ne oldugunu anlayamıyorsun yada ruhun bır kenardan bakıp ızlemıyorkı senı ıste boslukta olmak bu yuzden hıc ıyı degıl cok uzucu Allah dogru yola cıkarır ınsallah baska ne denır

rheyasu
26.10.11, 14:47
Koreliler insanlık açısından çok iyi insanlar ama din konusunda çok zayıflar
Aileler çocuklarını din eğitimi vermiyorlar.. okulda da böyle bir eğitim verilmiyor.. kendi tercihlerini yapması gerektiği söyleniyor...
Koreliler müslümanlığı nereden öğrenecekler ki vahşetin devam ettiği kuzey afrikalı müslümanlar dan mı fakirliğin adaletsizliğin kol gezdiği asyalı müslümanlar dan mı
Müslümanlığı biz Türkleri tanımadan bilemezler bilseler de korkarlar..
Onlar su yerine neredeyse So ju içerler biz adamlara içki içmeyin dersek .. kahvaltıda bile domuz eti yiyen bir topluma yemeyin yasak dersek.. Bu koreliler için yasaklarla çevrili bir din olur.. Bu yasakların altını doldurup onlara nedenlerini niçinlerini güzelce anlatılabilinirse .. Bir hristiyanın müslüman olmasından daha kolaydır bir ateisttin müslüman olması
Bir video izledim kore de koreli bir Adam bir lokanta da bir çok koreliye Kelime-i Şahadet getirtiyor müslüman ediyor bu çok güzel bir görüntüydü
Allah cümlesini İslam ile şereflendirsin
cok guzel anlatmısın canımmm bencede..

byul_byul
26.10.11, 14:52
koreye gidip hepsini müslüman yapmazsan lakabım byul değil böhüböhü
bu konuda ciddiyim

F_naz_4
26.10.11, 16:29
ceren bi çok kaynakta gördüm ve duydum %70 ateist

F_naz_4
26.10.11, 16:30
byul inşallah

marykate
26.10.11, 16:48
mehdı geldıgıne herkes musluman olacak mı olmayacak mı ıyı arastırsaydın canım bu konuyu benım bıldıgım dunya hayatında secmeyen kafır olarak olecek...

haklısın cerencim benim de bildiğime göre mehdi dünyaya geldiğinde müslümanlara Hz. ğğğğğil mehdinin yanına gitmelerini söyliycek(Kudüs'e) bunu tüm dünyadaki bütün insanlar duyucak müslümanlar buzun üstünde çıplak ayakla koşmak zorunda bile olsalar(bu bi benzetme) mehdinin yanına gitmeliler çünkü deccal de aynı zamanda çıkıcak(ispanyada çıkıcakmış) ve kafirleri yanına toplayıp mehdiyi öldürmeye gelicek ancak o öldüremeden hz İsa(bildiğiniz üzere zaten ölmedi)dünyaya tekrar gelip mehdiyi kurtarıcak ve kıyamete kadar(tam olarak süresi bilinmiyor)islamiyet Hz. İsa'nın önderliğinde en parlak dönemlerini geçiricek bu yazdıklarım rivayet değildir bildiğim kadarıyla Kur'an da mehdinin adı geçmiyor ancak bu bilgiler hadisler yoluyla elde edilmiş bütün hadisleri ezbere bilen bir din adamından duyduğum sağlam bilgilerdir bi çok dini kitapta da bu şekilde anlatılır konuyla alakası olmadığını biliyorum ama bilmeyen arkadaşlar öğrensinler diye yazdım:F

gülümsüm
26.10.11, 16:48
hıristiyan :D

F_naz_4
26.10.11, 17:00
kim bumda hıristiyan bende bi posteri var onda kulağında hac olan bi küpe var

*ekru*
26.10.11, 17:05
Konuyu yuvarlayarak yazınca yanlış anlaşılmışım.:) Ben şimdikiler için değil, o gelecek zaman için yorum yapmıştım zaten. (Ama o zaman ne zaman gelecek bilinmez tabi.;) Ve o zaman geldiğinde bütün mezheplerin kalkacağı da söyleniyor.) Yani bayağı derin bir konu bu... Aslında buradaki arkadaşları üzgün görünce benimkine biraz da şaka mahiyetli bir yorum da diyebiliriz.;)

Allah cümlemizin sonunu hayır etsin, ne diyelim...

revhaa
26.10.11, 19:20
emine nikli yeppudaş çok doğru söylemiş bazı konularda.örneğin yemekleri ve içecekleri konusunda:( bir kültürün alışılmışlığın değiştirilmesi gerçekten zor ama yinede umutlarımızı yitirmeyelim :)

rheyasu
26.10.11, 21:00
ceren bi çok kaynakta gördüm ve duydum %70 ateist
ne kotu canım yaaa :S:(( le mın ho ıle so jı suba cok uzuldumm :SS

rheyasu
26.10.11, 21:02
haklısın cerencim benim de bildiğime göre mehdi dünyaya geldiğinde müslümanlara Hz. ğğğğğil mehdinin yanına gitmelerini söyliycek(Kudüs'e) bunu tüm dünyadaki bütün insanlar duyucak müslümanlar buzun üstünde çıplak ayakla koşmak zorunda bile olsalar(bu bi benzetme) mehdinin yanına gitmeliler çünkü deccal de aynı zamanda çıkıcak(ispanyada çıkıcakmış) ve kafirleri yanına toplayıp mehdiyi öldürmeye gelicek ancak o öldüremeden hz İsa(bildiğiniz üzere zaten ölmedi)dünyaya tekrar gelip mehdiyi kurtarıcak ve kıyamete kadar(tam olarak süresi bilinmiyor)islamiyet Hz. İsa'nın önderliğinde en parlak dönemlerini geçiricek bu yazdıklarım rivayet değildir bildiğim kadarıyla Kur'an da mehdinin adı geçmiyor ancak bu bilgiler hadisler yoluyla elde edilmiş bütün hadisleri ezbere bilen bir din adamından duyduğum sağlam bilgilerdir bi çok dini kitapta da bu şekilde anlatılır konuyla alakası olmadığını biliyorum ama bilmeyen arkadaşlar öğrensinler diye yazdım:F
anladım canım bu kıyametın alametlerınden ;) kıyametın alametlerı dıye yazarsanız gelır :)

büşra2
26.10.11, 23:52
canlarım öncelikle sunu söyleyim bazı arkadaslar benim için hangi dinden olduklarının önemi yok gibisinden konuşmuslar lütfen bence bir müsmümanın söylememesi gereken bir kelime nasıl önemi olmaz sacmalık temennimiz hepsinin müslüman olması ama dinlerini önemsemeden sevmek şayet bana göre degil hyun joong un acayip hastasıyım ama onun bir hristiyan olduğunu asla aklımdan çıkarmam çünkü kişi sevdiğiyle haşrolur denir.
2.mehdi geldihinde herkez müslüman olmayacak sadece müslüman olanlar mehdinin yanında bulunacak kafirler(hristiyan,ataist,vb...)deccal tarafından kandırılıp cehenneme gidecekler
3.lee min hoo ve su jı jub a acayip şaşırdım ama lee min hoo müslüman olsa çok süper bir müslüman olur bildiğim kadarıyla asla içki sevmezmiş ve içmezmiş kız arkadasına mini giydirmezmiş,sevdiğini fazla dekolteli giydirmezmiş,vs.. müslümanlar için yasak olan seylerin yarısını uyguluyo bilmedende olsa
ben 21 yasındayım belki bir çoğunuzdan buyugum ve buyuklerimde vardır lütfen sözlerimi yanlış anlamayın belkide haddim degil ama tavsiye olsun başka dinden insanlara aşırı baglı olmak iyi degildir çoğu bu hayranlığı abartıyor ve inanın bu dini bile zedeler,peygamberimiz kafirlere hayranlık duymayın onlara benzemeye çalışmayın onları örnek almayın diye bir sürü öğütler vermiştir lütfen abartmadan sevelim(birazcık konunun dısına cıktım ama k.bakmayın) :( :(
BASTA KORE OLMAK ÜZERE RABBİM HEPSİNE İSLAMİYET IŞIĞI ALTINDA TOPLANMAYI NASİP EDER İNŞALLAHH

samyeli90
27.10.11, 00:40
ben kore fanı olmadan önce bütün çekikleri japon sanıyordum dinlerinide budist olarak biliyordum ama kore yi tanıdıktan sonra fikrim değişti

TAYCAN
27.10.11, 02:01
maşallah bütün yorumları okudum konu nerden nereye gitmiş allahu teala herkesi hidayete ulaştırsın.....aminnnnnnnn

byul_byul
27.10.11, 02:55
byul inşallah :smiley5777::smiley5777::smiley5777::smiley5777::smiley5777:

byul_byul
27.10.11, 02:59
canlarım öncelikle sunu söyleyim bazı arkadaslar benim için hangi dinden olduklarının önemi yok gibisinden konuşmuslar lütfen bence bir müsmümanın söylememesi gereken bir kelime nasıl önemi olmaz sacmalık temennimiz hepsinin müslüman olması ama dinlerini önemsemeden sevmek şayet bana göre degil hyun joong un acayip hastasıyım ama onun bir hristiyan olduğunu asla aklımdan çıkarmam çünkü kişi sevdiğiyle haşrolur denir.
2.mehdi geldihinde herkez müslüman olmayacak sadece müslüman olanlar mehdinin yanında bulunacak kafirler(hristiyan,ataist,vb...)deccal tarafından kandırılıp cehenneme gidecekler
3.lee min hoo ve su jı jub a acayip şaşırdım ama lee min hoo müslüman olsa çok süper bir müslüman olur bildiğim kadarıyla asla içki sevmezmiş ve içmezmiş kız arkadasına mini giydirmezmiş,sevdiğini fazla dekolteli giydirmezmiş,vs.. müslümanlar için yasak olan seylerin yarısını uyguluyo bilmedende olsa
ben 21 yasındayım belki bir çoğunuzdan buyugum ve buyuklerimde vardır lütfen sözlerimi yanlış anlamayın belkide haddim degil ama tavsiye olsun başka dinden insanlara aşırı baglı olmak iyi degildir çoğu bu hayranlığı abartıyor ve inanın bu dini bile zedeler,peygamberimiz kafirlere hayranlık duymayın onlara benzemeye çalışmayın onları örnek almayın diye bir sürü öğütler vermiştir lütfen abartmadan sevelim(birazcık konunun dısına cıktım ama k.bakmayın) bütün cümlelerine katılıyorum bunlara benzer şeyler yazcaktım ama yazmadım vallahi hiçççç o kadar yazı yazamam :worried: :D::D::D::D::D:

nessa
27.10.11, 05:03
Park Si Hoo'da süs için haç takanlardan maalesef.. :( Allah ona da hidayeti nasip etsin İnşallah.. "AMİN"..

Arkadaşlarımın söylediği her şeye katılıyorum.. Özellikle Emine çok doğru bir konuya parmak basmış. Korelilerin hayatı yemek ve içki demek.. Bunun önüne bir anda engel koymak, bu din zor demek demektir. Ancak nedenlerinin iyi bir şekilde anlatılması zamanla bunların kabullenilmesine neden olacaktır.

büşra2 söylediklerine katılmamak elde değil.. Herhangi bir dine sahip olmamak demek Allah'a inanmamak demektir. Her ne olursa olsun; bir Müslüman başka birinin hidayetini istemeli. Ve duana bende içtenlikle "AMİN" diyerek katılıyorum..

ihlal_84
27.10.11, 06:02
Park Si Hoo'da süs için haç takanlardan maalesef.. Allah ona da hidayeti nasip etsin İnşallah.. "AMİN"..
Amiiin..... :) Aksi halde ne olacak sizin haliniz nessa'cım böhü

Arkadaşlar, birisinin haç işaretli bir şey takması her zaman onun Hristiyan olduğunun bir göstergesi olmayabilir. Özentiden de takıyor olabilirler, bir ara bizim memlekette bile "beğendiğim bir figür" diyerekten takanlar olmuştu :S

Ateist birinin Hristiyan olması büyük bir adım, her ne kadar Hristiyanlık tahrif olmuş olsa da. Allah inancı olmayan birisi için bu kavramı kabullenmek sanıldığı kadar kolay olamayabiliyor, kendi arkadışımdan biliyorum. Bazı arkadaşların da değindiği gibi içki ve domuzu çok fazla tüketen insanlar, İslamı kabullenmek onlara zor gelebilir böhü
Bi de dünyanın her yerinde ünlülerin yaşadığı camia, din kavramından uzak, bizim ülkemizde bile böhü

Kore ve japon toplumlarında belirgin olan Batı özentisinin din konusunda da kendini gösterdiğini düşünüyorum, açıkçası bana içi boş bir inanma gibi geliyor onlarınkisi hönk
Allah herkese hidayet nasip etsin inşaallah :F

Bu konunun buralara uzayacağı belliydi :D:

nessa
27.10.11, 07:10
Amiiin..... Aksi halde ne olacak sizin haliniz nessa'cım

Amin ihlal'ciğim.. :) İnşallah inananlardan olur.. Onun için edebileceğim en büyük dua budur.. Rabbim dualarımı ve dualarıma amin diyenlerin niyetlerini kabul eylesin İnşallah.. :)

esmee
27.10.11, 08:29
canlarım öncelikle sunu söyleyim bazı arkadaslar benim için hangi dinden olduklarının önemi yok gibisinden konuşmuslar lütfen bence bir müsmümanın söylememesi gereken bir kelime nasıl önemi olmaz sacmalık temennimiz hepsinin müslüman olması ama dinlerini önemsemeden sevmek şayet bana göre degil hyun joong un acayip hastasıyım ama onun bir hristiyan olduğunu asla aklımdan çıkarmam çünkü kişi sevdiğiyle haşrolur denir. 2.mehdi geldihinde herkez müslüman olmayacak sadece müslüman olanlar mehdinin yanında bulunacak kafirler(hristiyan,ataist,vb...)deccal tarafından kandırılıp cehenneme gidecekler 3.lee min hoo ve su jı jub a acayip şaşırdım ama lee min hoo müslüman olsa çok süper bir müslüman olur bildiğim kadarıyla asla içki sevmezmiş ve içmezmiş kız arkadasına mini giydirmezmiş,sevdiğini fazla dekolteli giydirmezmiş,vs.. müslümanlar için yasak olan seylerin yarısını uyguluyo bilmedende olsa ben 21 yasındayım belki bir çoğunuzdan buyugum ve buyuklerimde vardır lütfen sözlerimi yanlış anlamayın belkide haddim degil ama tavsiye olsun başka dinden insanlara aşırı baglı olmak iyi degildir çoğu bu hayranlığı abartıyor ve inanın bu dini bile zedeler,peygamberimiz kafirlere hayranlık duymayın onlara benzemeye çalışmayın onları örnek almayın diye bir sürü öğütler vermiştir lütfen abartmadan sevelim(birazcık konunun dısına cıktım ama k.bakmayın) ne kadar güzel konustun büşra her söyledıgıne tamamıyle katılıyorum..özellikle son soyledıklerıne bi müslüman diinin bile zedeleyecek safada bi gayri müslime ilgi duymamalı...musluman örnek alınmaz ornek olunur..ayrıca ateist olanların çogu dinsizlikten kaynaklı deıl yanii zorlarına gidiyor dının geregını yappmak rahat rahat yasamak varken engel koymak nıe dıe dusunuyolar..ama baslarına en ufak bişi gelse hemen dua ya kosarlar,,,yazık

büşra2
27.10.11, 08:58
..ayrıca ateist olanların çogu dinsizlikten kaynaklı deıl yanii zorlarına gidiyor dının geregını yappmak rahat rahat yasamak varken engel koymak nıe dıe dusunuyolar..ama baslarına en ufak bişi gelse hemen dua ya kosarlar,,,yazık allah kimseyi boşlukta bırakmasın onlarda biliyor gerçeği ama dedigin gibi kendilerine sınır koyamıyorlar sefa içinde yaşamak varken niye belirli şartlarda yaşasınlar ki işte bu yuzden allah butun istediklerini onlara dünyada veriyor ahirette isteyecek bişeyleri kalmasın diye allah affetsin :D :D :D

F_naz_4
27.10.11, 12:47
herkes haklı bence herkesin dini kendine ben konuyu sadece merk ettiğim için açtım

DwaejiTokki
27.10.11, 13:19
insanları dinine ve inancına göre yargılamak ve etiketlemek son derece yanlış diye düşünüyorum herkez istediği dini seçmekte özgürdür önemli olan insani duygularını kabetmemesidir!!! şaşırdığını söleyen arkadaşlar koreyi bi islam ülkesi olarak mı biliyolardı da şaşırmışlar ? Kimse zaten insanları burada dinine göre yargılayıp etiketlemiyor arkadaşım. Lütfen yorumları biraz daha tarafsız ve sağ duyuyla oku. Böylelikle insanların yorumlarında neler demek istediğini bu şekilde kızgınlıkla değil de tebessümle karşılayabilirsin. Ayrıca buradaki kimse de Kore'yi İslam ülkesi olarak düşünmüyordu zaten - inşallah olur bir gün - . Sadece Korelilerin dinlerinin Hıristiyanlık ya da Budizm olduğunu sanarken bu kadar çok ateistin olmasına ve sevdikleri insanların duygusal bir boşlukta olmalarından dolayı şaşkınlık ve üzüntü duyuyorlar. Kısacası olaylar senin baktığın ve gördüğün gibi değil... ~ =]

F_naz_4
27.10.11, 14:03
dikkatli okuyalım doğru söylüyosun yoksa karmaşa olabilir

rheyasu
27.10.11, 14:36
ben 21 yasındayım belki bir çoğunuzdan buyugum ve buyuklerimde vardır lütfen sözlerimi yanlış anlamayın belkide haddim degil ama tavsiye olsun başka dinden insanlara aşırı baglı olmak iyi degildir çoğu bu hayranlığı abartıyor ve inanın bu dini bile zedeler,peygamberimiz kafirlere hayranlık duymayın onlara benzemeye çalışmayın onları örnek almayın diye bir sürü öğütler vermiştir lütfen abartmadan sevelim(birazcık konunun dısına cıktım ama k.bakmayın) :( :(
BASTA KORE OLMAK ÜZERE RABBİM HEPSİNE İSLAMİYET IŞIĞI ALTINDA TOPLANMAYI NASİP EDER İNŞALLAHH
süper anlatmısın canımmm :))

büşra2
27.10.11, 15:07
süper anlatmısın canımmm teşekkür ederim :D :D :D

Min Héé
27.10.11, 15:29
canlarım öncelikle sunu söyleyim bazı arkadaslar benim için hangi dinden olduklarının önemi yok gibisinden konuşmuslar lütfen bence bir müsmümanın söylememesi gereken bir kelime nasıl önemi olmaz sacmalık temennimiz hepsinin müslüman olması ama dinlerini önemsemeden sevmek şayet bana göre degil hyun joong un acayip hastasıyım ama onun bir hristiyan olduğunu asla aklımdan çıkarmam çünkü kişi sevdiğiyle haşrolur denir. 2.mehdi geldihinde herkez müslüman olmayacak sadece müslüman olanlar mehdinin yanında bulunacak kafirler(hristiyan,ataist,vb...)deccal tarafından kandırılıp cehenneme gidecekler 3.lee min hoo ve su jı jub a acayip şaşırdım ama lee min hoo müslüman olsa çok süper bir müslüman olur bildiğim kadarıyla asla içki sevmezmiş ve içmezmiş kız arkadasına mini giydirmezmiş,sevdiğini fazla dekolteli giydirmezmiş,vs.. müslümanlar için yasak olan seylerin yarısını uyguluyo bilmedende olsa ben 21 yasındayım belki bir çoğunuzdan buyugum ve buyuklerimde vardır lütfen sözlerimi yanlış anlamayın belkide haddim degil ama tavsiye olsun başka dinden insanlara aşırı baglı olmak iyi degildir çoğu bu hayranlığı abartıyor ve inanın bu dini bile zedeler,peygamberimiz kafirlere hayranlık duymayın onlara benzemeye çalışmayın onları örnek almayın diye bir sürü öğütler vermiştir lütfen abartmadan sevelim(birazcık konunun dısına cıktım ama k.bakmayın)
canım süper bi anlatım ya çok güzel :)

büşra2
27.10.11, 15:40
canım süper bi anlatım ya çok güzel nazicane fikrimiz inşallah korefanlarının daha dikkat etmesini saglar bu konusma :)

F_naz_4
28.10.11, 13:47
inşallah dımtıs

byul_byul
28.10.11, 14:17
millet siz işi bana bırakın hesaplarıma göre 7 yıl sonra güney koreye uçuyorum millet.. daha sonra o ünlülerin yaşadığı bir yer varmış ya oraya gidicem takıldıkları yere giricem gözlerim çekik olmadığı için hemen dikkat çekerim zati ve sonra hain planımı geçiricem ..arkadaşlarım bunun bi hayal olduğunu söylüyolar ama ben boş hayaller peşinde koşan bir insan olmadım ve hayallerimi hep gerçekleştirdim ve hayallerimi gerçekleştirebilmem için de çok çalışmam gerekti...ama sonunda başardım çok çalışıp bunu da başarıcam lütfen ban
a destek olun tamam mı :k1 (27)::k1 (27)::k1 (27)::k1 (30)::k1 (30):

yeon U
28.10.11, 14:26
Kardeşim byul Allah seninle olsun... Hayallerin ger çek olsun inşallah..:) :)

F_naz_4
28.10.11, 14:46
7 sene mi ohoo ben 4 sene sonra yoldayım :D inşallah

byul_byul
28.10.11, 14:58
Kardeşim byul Allah seninle olsun... Hayallerin ger çek olsun inşallah.. inşallahhhhhhhhhhhhh

byul_byul
28.10.11, 14:59
7 sene mi ohoo ben 4 sene sonra yoldayım inşallah inşallah 4 yıl sonra orada olursun canım ama ben elktrik elektronik mühendisliği okumak istiyorum şu an lisedeyim

byul_byul
28.10.11, 15:01
7 sene mi ohoo ben 4 sene sonra yoldayım inşallah inşallah ama ben mesleğimi alıp profosyonel olarak gitmek istiyorum ondan 7 yıl canım.

F_naz_4
28.10.11, 16:26
bende lisedeyim :D aşçı olucam inşallah sonra ver elini kore orda uzakdoğu yemekleri üzerine okumak istiyorum

Himawari-chan
29.10.11, 14:23
büşra2 ve samyeli çok güzel ifade etmişsiniz

Pinasso
29.10.11, 19:41
arkadaşlar bizler sanslı insanlarız çok şükür müslüman olarak doğduk ama onlarda taş devrinde yaşamıyorlar araştırıp doğru yolu bulabilirler ,günümüzde ne hz.İsa'ya gönderilen hristiyanlık devam etmekte ,nede hz Musa'ya gönderilen musevilik.. bence ateist ,hristiyan hepsi aynı biri Allaha inanmazken diğeri HZ Muhammed(s.a.v) inkar etmektedir bu yüzden bizim korelilerin yolları kafirlikten başka birşey değil. kafiRun suresının son ayetinde derki;"sizin dininiz size, benim dinim bana...” bu yüzden önce kendimize bakalım sonra onLara dua edelim.. Korelilerin müslümanlara cok saygılı olduklarını domuz eti ,alkol olan yerlerde uyardıklarını duymustum bunları bilen insanlar neden yasaktır diye düşünmemiş midir yani ??.. sevelim izleyelim ama onlar gibi olmayalım..

byul_byul
29.10.11, 19:44
bende lisedeyim aşçı olucam inşallah sonra ver elini kore orda uzakdoğu yemekleri üzerine okumak istiyorum inşallah gidersin de sen kimi MÜSLÜMAN yapcan hangi oppayı

Jo-Jo
29.10.11, 19:59
Evet kesinlikle sana katılıyorum m.pınar.Şükürler olsun ki biz müslüman olarak dünyaya gelmişiz.Onları sevmek,beğenmek,izlemek tamam güzel şeyler ama onlar gibi olmak istemeyiz tabi ki de =)

biçare
29.10.11, 20:09
baya ataist varmış çok ilginç insana çevresinde olup bitenlere bakarak bile bir yaratıcının olduğuna inanmalı bence yoktan var edilmek ama şaşırmadım açıkcası biraz asimile olmuşlar hatta baya diyebilirim bana kalırsa boşluktalar bunlar yav bana bakın boş boş dolaşmayın uleynnn kore canlar imana gelin.......:)

F_naz_4
30.10.11, 14:51
<3 kim bum <3

aseizrem
11.11.11, 14:22
vay canına ama belki o yazının ALLAH olduğunu bilmiyor ama inşallah biliyordur
onew in arapların ısrarıyla namaz kıldığını duydum
lee min ho beni şok üzerine şoka uğrattı içim ürperdi jounghyun da öyle içim kötü oldu

*MoNaRoSa*
13.11.11, 19:54
Bilgiler ne kadar doğru bilmiyorum.Müslüman olduğunu yazmışlar.

Name: 이기우 / Lee Ki-woo (Lee Gi-wu)
Profession: Actor
Date of birth: October 23, 1981
Height: 189cm
Weight: 78kg
Religion: Muslim
Blood type: AB
Education: Dankook University (Management major)
Talent agency: SidusHQ

TV Series
Star’s Lover (SBS, 2008)
Kid Gang (OCN, 2007)
Outrageous Women (MBC, 2006)
A Love To Kill (KBS2, 2005)
Not Alone (SBS, 2004)

Movies
Going Crazy Waiting / The Longest 24 Months (2007)
Somebody Behind You/There Are Two People (2007)
Shim’s Family (2007)
Lost in Love (2006)
Sad Movie (2005)
A Tale of the Cinema (2005)
He Was Cool (2004)
Spin Kick (2004)
Windstruck (2004)
The Classic (2003)

Hobbies, Interests & more
My Hobbies: Photography
My Favorite Music: Not too keen on music.
My Favorite Reads:
My Favorite Movies: Epics, not a movie buff
My Sports / Fitness Activities: No Sports
My Favorite Cuisine: Chinese, Italian
My Preferred Dress Style: Casual
My Personality, Long-Term Goals, etc

I am 175 centimeters. I am a naughty single men. My parents are dying to have grandkids. Men cannot get enough of my skinny body. I am a sexy young vixen looking to get wild. As far as clothes that I wear, I am casual.
I eat at least 4 eggs per day. Chinese food is my favorite cuisine. I love eating Italian food. I hate the taste of beer. Cigarette smoke makes me sick.
I am Muslim.
I always go to garage sales for antiques. I love cooking

dürr-ü yektam
13.11.11, 20:20
lee min ho ataist mi ? bari hristiyan olsaymış tüh peki kimbum neyin nesiymiş bilen var mı?

dilek_koç
13.11.11, 20:28
ewet bende en çok min hoo ya üzüldüm walla ama yinede arayışta olması güzel Allah öyle yada böyle her kulunun karşısına kendini tanıma fırsatı çıkarırmış umarım bizim uzaktaki kardeşlerimizde bu hakikati farkederler

DesertRose
13.11.11, 20:44
kıymetlimiss biyografisini yollayınca internetten bir araştırayım dedim. Yabancı bir site de biyografisinin altında şöyle bir yorumla karşılaştım.

'' I’m muslim too!
i’m very very glad!
yuuuuuuuhuuuuuuuu ''

Sanırım yazan bir Türk. Eğer böyle dildeyse Müslümandır (inş.) -ki bu çok sevindirici bir haber. :F Teşekkürler haber için. ^^

büşra2
13.11.11, 21:23
hadi ya gerçekten müslümanmı ayyy bi heyecan bi sevinç kapladı içimi vallahı şebek gibi sırıtıyorum suan allahım inşallah darısı hyun joong a yarabbimm :D

Kabak Çiçeği ^_^
13.11.11, 21:29
Ben birçoğunun ateist olmasından çok Lee Ki-woo (Lee Gi-wu)'nun Müslüman olmasına şaşırdım açıkçası :shock: Ama ne yalan söyleyeyim böyle bir sevindirik oldum :d1 (14): izlediğim filmlerde oynamış olmasına rağmen pek tanımazdım kendisini. Flower Boy Raymun Shop dizisini daha bir merakla beklemeye başladım şimdi :princess 8:

rheyasu
13.11.11, 22:28
coook sevındım musluman olusuna yaa yenı dızıdede oynaycak dah bır sevdımmm herkese tavsıye FLOWER BOY RAMYUN SHOP :)))))

büşra2
13.11.11, 22:45
bundan sonra Lee ki woo torpilli oppamız herkez kendi oppasının yanına torpilli olarak ki woo yuda alsın vallahi şaka bir yana allah kendi yolundan gidenlerden etsin herkezi ve doğru yola erişmiş insanlarla karşılaştırsın inşallah ki woo gibi diğer ünlülerde hak yolunu secer(geçenlerde bir rüya gördüm hyun müslümanmış birden uyandım geri yatarken allahım hayırlısını ver diyecektim 2,3 kere diyemedim hepsinde allahım şükür huyun müslüman dedim vallahi istemeden cıktı agzımdan düzeltmeye çelıştım aynı kelime birkaçkez daha çıktı allah mı söyletiyor artık bilmiyorum ama sürekli ben dua ederken herkezi hak olan din üzerinde topla yarabbi diye dua ederim,birdaha deyim hepsi için inşallah):) :D :D

gök_su
14.11.11, 06:22
Harem Cage (http://daredarou.blogspot.com/2011/11/lee-ki-woo.html) lee ki woo'nun dini hakkında :BAN

oh min ji
14.11.11, 16:52
gerçekten görünce şaşırdım kendisini tanırdım çok mutlu oldum tabi darısı tüm insanlığın başına inşALLAH :)

Nymphe_Nadiad
14.11.11, 17:12
Gök_su paylaşım için teşekkürler. Arkadaşlar lütfen bir grup Malezyalı fanın isteklerini gerçekler olarak algılamayalım. Aktörün Müslüman olduğuna dair resmi bir açıklama yok ki gerçekten gök_su'nun paylaştığı makalede de belirttiği gibi Kore'deki wikipedia'da Lee Ki Woo'nun dini Hristiyan olarak belirtilmiş. Tabi özgür ansiklopedi adıyla tanına wikipedianın doğruluğuna da güven olmaz sonuçta.
Zaten bu din konusuna niye bu kadar takıldığını anlayamıyorum ben. İnsanları sadece kökenlerinden gelen kültürel faktörlerine göre (sonuçta din de kültürün bir parçasıdır) tanımlayan insanlardansanız tabi ki benim söylediklerimin bir anlamı yok. Ama ben Mevlana'nı her türlü geyiğe maruz bırakılan ama gene de çok anlamlı olan "Gel ne olursan ol yine gel" mottosuna yürekten inandığım için dinleri beni çok ilgilendirmiyor açıkçası. Daha önce de söylediğim gibi çoğunlukla din doğduğun kültürel ortamın sana kazandırdığı bir şeydir. Ve kişinin tek tanımı olamaz sadece onu karakterini zenginleştiren birçok boyuttan biri olur bence.
Bu düşünceme fetih ve cihad anlayışından örnekler vererek bir çok kişinin itiraz edeceğini biliyorum. Ama gene de forumun samimiyetine inanarak paylaştım. O yüzden bırakın artık insanların dinini tartışmayı. Nasıl biz İslamiyetle ilgili hoş olmayan bir şey duyduğumuzda üzülüp içerliyorsak (Mesela Suju'nun yaptığı çarşaflı bir şov çoğu Müslüman kpop hayranı tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu) onlar da aynısını hissedeceklerdir sonuçta. Herkes istediğine inanmakta özgür ve kendini birşeye adama ona güvenme duygusu kesinlikle başkalarının tartışmasına açık bir şey değil bence.
Biraz karışık oldu biliyorum, ama umarım ne düşündüğümü anlatabilmişimdir.

Kabak Çiçeği ^_^
14.11.11, 17:35
Aman ya ne kadar da sevinmiştim :(ama olsun yine de seviyorum Lee Ki-woo'yu :D bir an için öyle olduğunu sanmam bile bir yakın hissettirdi :df:

Nymphe_Nadiad
14.11.11, 17:41
@Nymphe_Nadiad

Bu başlığın birilerinin dinlerini tartışmak için değil,sadece kimin hangi dine mensup olduğu merak edildiği için açıldığını düşünüyorum. Merak edilmesinde de bir sakınca yok sanırım.
Başlığı açan kişi bunu belirtmiş zaten. Ama sayfalarda gezinirken öyle yorumlar okudum ki yok artık dedim. Sevdiğin ünlüyü merak etmek normal tabi ki. Ama bir insanın inanç özgürlüğüne karışmak... İşte bu noktada durmak lazım bence.

king kong
14.11.11, 17:43
Bu konu altında dinlerini öğrenmek yerine bir çok insan dinlerini tartışmış. Kimsenin inancı, hangi dine inandığı tartışılmaz bence.

obsesif
14.11.11, 17:48
müslüman olması onlara olan mevcut yakınlığımızı arttıracaktır.. belki bi umut bu soru sorulmuş da olabilir.. şahsen ben müslüman olanları muhtemelen daha çok severim, derine inmeden tanımlıyorum burda sadece.. sevmek için gayrimülsüm ya da müslüman olmak bir kriter deil tabiki, insanların kendilerini sevdiren şey öncelikle insanlığıdır elbette ama ekrandan izleyip beğendiğimiz aktörlerin aktristlerin müslüman olması hem onlar adına beni sevindirir hem de onları daha farklı bi samimiyette sevmemi sağlar..
bu açıdan dinleri nedir diye sormak gereksiz gibi görünse de gayet anlamlı bir sorudur aslında :F

(ayrıca müslüman olması demek olası bir izdivaç konusunda şartları baya baya kolaylaştırıyor hehe hehe zaten oppalar kapımızda sıra oldukkları için müslüman olanlarına öncelik vermeliyiz dimi hehe hehe)

king kong
14.11.11, 17:51
Bilmem benim için önemli değil hangi dine mensup oldukları ondan öyle düşünüyorum. Tabi daha yakın hissederiz dersen benim diyecek bir şeyim yok:df:

ihlal_84
15.11.11, 07:12
(ayrıca müslüman olması demek olası bir izdivaç konusunda şartları baya baya kolaylaştırıyor zaten oppalar kapımızda sıra oldukkları için müslüman olanlarına öncelik vermeliyiz dimi )
hehe hehe
Won Bin müslüman olsa hiç fena olmazdı değil mi obsesif :7: :)

byul_byul
16.11.11, 12:55
undan sonra Lee ki woo torpilli oppamız herkez kendi oppasının yanına torpilli olarak ki woo yuda alsın vallahi şaka bir yana allah kendi yolundan gidenlerden etsin herkezi ve doğru yola erişmiş insanlarla karşılaştırsın inşallah ki woo gibi diğer ünlülerde hak yolunu secer(geçenlerde bir rüya gördüm hyun müslümanmış birden uyandım geri yatarken allahım hayırlısını ver diyecektim 2,3 kere diyemedim hepsinde allahım şükür huyun müslüman dedim vallahi istemeden cıktı agzımdan düzeltmeye çelıştım aynı kelime birkaçkez daha çıktı allah mı söyletiyor artık bilmiyorum ama sürekli ben dua ederken herkezi hak olan din üzerinde topla yarabbi diye dua ederim,birdaha deyim hepsi için inşallah) ben de hepsi için dua ederim hep bu arada bende hyun u gördüm istanbulda yanımdan geçti...bence de lee ki woo artık torpilli oppamız....

ßi£ÑV£ÑiDO
17.11.11, 23:59
müslüman yokmu diye bir soru işareti bırakıyorum :him:

bin jip
18.11.11, 00:04
müslüman yokmu diye bir soru işareti bırakıyorum

Lee Ki-woo müslümanmış.11. sayfada okudum.a love to killdeki uzun:P

hulyalim
18.11.11, 00:40
merak ettim jumong karakterini canlandiran oyuncu hangi dine inaniyor aceba

ßi£ÑV£ÑiDO
19.11.11, 17:54
Lee Ki-woo müslümanmış.11. sayfada okudum.a love to killdeki uzun

hele şükür :D

nina_
19.11.11, 20:09
jang geun suk un ki neymiş ? o.O

jang_il
19.11.11, 20:12
jang geun suk un ki neymiş ? o.O
Haç taktığını gördüm ben sanki ama..Sukkie bu sağı solu belli değil.

nina_
19.11.11, 20:14
belki ateisttir bilemiyorum pek dinine bağlı biri gibi gelmiyor bana

jang_il
19.11.11, 20:32
belki ateisttir bilemiyorum pek dinine bağlı biri gibi gelmiyor bana
onlar zaten ibadet konusunda hep biraz gevşek oluyolar.Ama cidden konu Sukkie olunca tahmin etmek zor.Adam sürprizlerle dolu..

nina_
19.11.11, 20:34
ne olursa olsun farketmez <3 yine severim yine severim <3 ay ay

jang_il
19.11.11, 20:36
ne olursa olsun farketmez yine severim yine severim ay ay aynen, her şeyiyle sukkiemiz o bizim <3

gök_su
19.11.11, 20:36
merak edenler için söyleyeyim.. iki yıl önce keun suk'un ing bir röportajında okudum. dine pek bağlı olmadığını söylemişti.. iki yıl içinde de pek değişmiş gibi gelmedi bana :D

nina_
19.11.11, 20:39
aynen, her şeyiyle sukkiemiz o bizim koreye gidesim geliyor suan yine dayanamıyorum :(

merak edenler için söyleyeyim.. iki yıl önce keun suk'un ing bir röportajında okudum. dine pek bağlı olmadığını söylemişti.. iki yıl içinde de pek değişmiş gibi gelmedi bana :D biraz rahat biri evet :D

JANGHATİCE
19.11.11, 20:40
jgs'm sanırım hristiyan çok haç takınmış resmini gördüm bu 1 tanesi :/ inşallah müslüman olur aşkım yaa :((( http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/389044_202571843151779_181309785277985_453630_757465994_n.jpg

jang_il
19.11.11, 20:42
koreye gidesim geliyor suan yine dayanamıyorum
bi zengin olsam bi de dillerini söksem bir dakika durmam

jang_il
19.11.11, 20:44
jgs'm sanırım hristiyan çok haç takınmış resmini gördüm bu 1 tanesi :/ inşallah müslüman olur aşkım yaa ((
Olsun canım inançsız olmasından iyidir.Ayy tatlım benim ya, görünce bir daha kabardı sevgim <3 <3

nina_
19.11.11, 20:45
bi zengin olsam bi de dillerini söksem bir dakika durmam aslında aileyi ikna edip ünivesrteye orda gidilebilir o.O ucuz güzel merkezde seulda okullar var :(

nina_
19.11.11, 20:47
jgs'm sanırım hristiyan çok haç takınmış resmini gördüm bu 1 tanesi :/ inşallah müslüman olur aşkım yaa (( süsniyetine takmış gibi geliyor bana ama belli olmaz:) yine şirin çıkmış fotoğrafta

jang_il
19.11.11, 20:48
aslında aileyi ikna edip ünivesrteye orda gidilebilir o.O ucuz güzel merkezde seulda okullar var
orda öğrenci olmak en çok istediğim şey zaten.Ama seneye mezun olucam, tekrar sınavlara gireyim bari..

nina_
19.11.11, 20:53
orda öğrenci olmak en çok istediğim şey zaten.Ama seneye mezun olucam, tekrar sınavlara gireyim bari.. tanıdığım koreli arkadaşlarım var bazı ünivesrteler buldular belli bir miktar karsılıgında 2-3 milyar orda okumaya başlıyabiliyorsun ve burda okul kazanmış olman gerekmiyor o.O

jang_il
19.11.11, 20:56
tabıdım koreli arkadaşlarım var bazı ünivesrteler buldular belli bir miktar karsılıgında 2-3 milyar orda okumaya balıyabiliyorsun ve burda okul kazanmış olman gerekmiyor o.O
Hmm o zaman da iki yıl falan çalışmam lazım.2-3 milyardan fazlaya mal olur o.

solaris
19.11.11, 20:58
ende bunu demek istedim .. yasak deyip dayatmadan önce onlara bunu güzelce anlatacak eğitimli insanlara ihtiyaç var

Burada problem onların müslümanlığı kabul etmeleri yani içki içip içmemeleri deği ki
İnsanlarda Allah tasavvuru yok.Allaha inandıktan sonra bu işler sıraylar gelir.
Ama ilk önce inançlarını düzeltmek gerekiyor şunuda katılıyorum.
bir hristiyandansa bir ateistin müslüman olması daha kolay çünkü ateist adama ibadetler değil Allah inançı saçma geldiği için reddediyor.aslında bu onun bir Allah inançı olduğu fakat ulaşamadığı yada aramaya girişmediği gösterir

nina_
19.11.11, 21:01
Hmm o zaman da iki yıl falan çalışmam lazım.2-3 milyardan fazlaya mal olur o. klavyem bozuk karanlıkta yazıyorum farketmeden bayağa bir hata yapmışım kusuruma bakma :D ailemi ikna edip bir gitsem jJGS nin olduğu yere gidip onu tanımıyormuş gibi yapıp tanışmayı planlıyorum :D

jang_il
19.11.11, 21:06
ailemi ikna edip bir gitsem jJGS nin olduğu yere gidip onu tanımıyormuş gibi yapıp tanışmayı planlıyorum
iş ciddiye binince ben de dikkatli bir plan hazırlicam onunla tanışmak için. Tanımıyomuş gibi de yaparım hiç sorun olmaz, eninde sonunda öğrenir ne de olsa onun o çok kıymetli yılanbalıklarından biri olduğumu ;)

solaris
19.11.11, 21:11
haklısın cerencim benim de bildiğime göre mehdi dünyaya geldiğinde müslümanlara Hz. ğğğğğil mehdinin yanına gitmelerini söyliycek(Kudüs'e) bunu tüm dünyadaki bütün insanlar duyucak müslümanlar buzun üstünde çıplak ayakla koşmak zorunda bile olsalar(bu bi benzetme) mehdinin yanına gitmeliler çünkü deccal de aynı zamanda çıkıcak(ispanyada çıkıcakmış) ve kafirleri yanına toplayıp mehdiyi öldürmeye gelicek ancak o öldüremeden hz İsa(bildiğiniz üzere zaten ölmedi)dünyaya tekrar gelip mehdiyi kurtarıcak ve kıyamete kadar(tam olarak süresi bilinmiyor)islamiyet Hz. İsa'nın önderliğinde en parlak dönemlerini geçiricek bu yazdıklarım rivayet değildir bildiğim kadarıyla Kur'an da mehdinin adı geçmiyor ancak bu bilgiler hadisler yoluyla elde edilmiş bütün hadisleri ezbere bilen bir din adamından duyduğum sağlam bilgilerdir bi çok dini kitapta da bu şekilde anlatılır konuyla alakası olmadığını biliyorum ama bilmeyen arkadaşlar öğrensinler diye yazdım

Bir kere arkadaşım yazdıklarını biz şuan ki müslümanlar olarak mehdi gelmeden ölürsek ne olacak.Yani biz müslümanlğı yaşamıyor mu olucaz.
Ayriyetten mehdi sana bilmem farkettin mi yeni bir peygamber gelecekmiş gibi anlatmış o dediği alim.Hz. İsa'nın gelme meselesine gelince ayettte Allah biz onu kendi katımıza altık kelimesi kapsayan bir fiil kullanıyor arapçada bu fiili insanların ölümü için kullanıyorlar.Mehdi gelecek sonrada bütün müslümanlar en doruk noktada yaşayacaklarmış müslümanlığı böyle dersen senin Şuan ki müslümanlığından süphe ediyor olman gerekir ben en iyisini yaşayamıyorum gelip biri beni uyarsın diye bekliyorsun demektir
Kuran açık hadisler Allah insana akıl vermiş kullanmamız için hele bu çağda dinimizi öğrenemedik diye öteki dünyada bir mazeretimiz olucağı düşünmüyorum.Açıkçası kırılmasın dediklerime bu bahsettiklerinle din olmuyor ki şuan bir çok ilahiyatçı mehdi olayını reddeder zaten ehli sünnet ve şia bu konuda ayrılırlar muhtemelen sen bunu şii bir alimden öğrendin

solaris
19.11.11, 21:24
Ünlüleri sevmek bir milleti sevmek derken şuna karıştırmamamız gerekir.
Bence sevdiğim ve yaptığım herşeyde ölçülü olmamız gerekir.
yani bir oyuncu neden çok yakışıklı buluruz yada sesini neden beğeniriz bunları onlar yaratmadığa ve Allah yarattığına göre beğenebilir.Yada yaptığı işi iyi yapıyorsa hakkını veririz.
Bizim genelde niye koreliler hoşumuza gidiyor.Kültürlerimiz benziyor çoğu şeyde boyle avrupalı yada amerikalılar gibi hissetmiyoruz onları izlerken bizden biri gibiymiş geliyor o yuzden seviyoruz sadece bu.Her şeye öylesine bakmamak düşünmek ve ölçülü olmak dileğiyle

nina_
20.11.11, 06:12
iş ciddiye binince ben de dikkatli bir plan hazırlicam onunla tanışmak için. Tanımıyomuş gibi de yaparım hiç sorun olmaz, eninde sonunda öğrenir ne de olsa onun o çok kıymetli yılanbalıklarından biri olduğumu ;) haklısın koreye gidelim de bir sonrası çok daha kolay

byul_byul
20.11.11, 09:35
arkadaşlar, burası din konusunda tartışmaların yapıldığı bir yer değil. Lütfen, bu konuda daha dikkatli olunuz.ilk defa sana katılıyorum...

jung*ba*nu
20.11.11, 11:10
Olsun canım inançsız olmasından iyidir.Ayy tatlım benim ya, görünce bir daha kabardı sevgim <3 <3
unni gerçekten sana katılıyorum bu resmi görüpte kabarmaması mümkün mü?ama yanlış anlama benim kimi sev. biliyosun sen

yang eunbi
08.12.11, 17:59
hiç önemli değil shinee'ında illuminati'den olduğunu söylüyolar ve hatta bu yüzde 70 oranında gerçek ....ama ben bu haberi duyduktan sonra shinee 'ı sevmekten vaz geçtim mi ?? hayır...sanki müslüman olupta dininin gereğini yerine getirmeyenle ateistlerin arasında ne fark var en azından adam açıkça ben ateistim diyor ...neyse oppalarım isterseniz şeytana tapın :):) saranghamnidaaa !!!!!

pertain2has
01.01.12, 14:04
bizimkiler müslüman ama durum ortada :S
din sadece kimlikte yazılan bişey olmamalı...

keşke müslüman olsalar demek kolay...
kendi adıma islam daki mezhepleri bile araştırmadım
kendi mensup olduğum mezhebin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyorum sadece...

Rabbime şükür bana bir lütufta bulunmuş arayışa sokmamış Müslüman
ülkede müslüman ana babadan dünyaya getirtmiş

insanın annesi babası ilk öğretmenidir
nasıl yetiştirirse %80 öyle gider bence
sonradan müslüman olanlara ne mutlu...

khj için ben de çok dua etmiştim hidayete ermesi için
ama adama bakıyorum kliplerinde (break down olsun lucky guy olsun) haç öyle bir ön planda ki...
ümidim azalsa da dua ediyorum hala...

koreye gitsem... gibisinden sözler yerine yürekten gelen bi dua belki vesile olur...

grkn
01.01.12, 14:33
Heo yeong saeng Hristiyan bildiğim kadarıyla fakat arapçanın yazılılışını çok sevdiğini duymuştum ki hatta bir hayranının gönderdiği Allah yazılı kolyeyi takıyor. buyrun resim

_________YePPuDaa_________
bu iyiymiş bak :) bende eun hye ı biliyorum katolik olmuş daha yeni hatta tepki almıştı özentiliktendi heralde hatrlamıyorum tam :) bunların din anlayısı çok sıkıntı yaa.. yazık ediolar kendilerine .. ama karar verdim bir koreli kızı kurtarıcam doğru yolu göstericem merak etmeyin sadece biraz zaman :D

cinara
03.01.12, 18:05
ama karar verdim bir koreli kızı kurtarıcam doğru yolu göstericem merak etmeyin sadece biraz zaman

bende bi koreli erkeği kurtarıcamda hangisi olması gerektiğine karar veremedim hala :D hehe

nina_
05.01.12, 14:46
Lee min ho ne ki acaba

azumiwindy
05.01.12, 15:02
Lee min ho ne ki acaba
ataistti bildiğim kadarıyla :(

nina_
05.01.12, 15:18
ataistti bildiğim kadarıyla çok teşekkürler

azumiwindy
05.01.12, 15:31
çok teşekkürler
ne demek:df:

kübra köroğlu
05.01.12, 17:01
[quote=monalisa06;427341]hem zaten duymuşsunuzdur, kore halkının çoğunluğunu ateistler oluşturuyor... hatta intihar vakaları bu yüzden çok fazla ... inanç eksikliğinden... bu noktada sana hem katılıyorum hem katılmıyorum çünkü bu kültürlerinde var budizmde reenkarnasyona inanıyorlar ve öldüklerinde ruhlarının geri döneceğine inandıkları için intihar ediyorlar amaç samsara(yani ruhun ölüp sonra yeniden doğum) çarkından bir şekilde kurtulmak ki bu bağlamda ölüm oruçları bile tutarlar asketik bir yaşam tarzını benimserler zaten din olarak değil daha çok kültür olarak adlandırıyorlar inandıkları şeyi zaten dinin de bir tanımı yaşam tarzıdır mesela japonlar atalarına tapıyorlar ayrıca vatana millete hayırlı olmadıklarını düşündüklerinde intihar ediyorlar ayrıca güney korenin inanç yapısına baktığımızda sadece budizm değil konfüçyanizmin ve taoizmin etkisi de görülür hatta sosyal hayatlarını düzenleyen felsefi akınlar olarak kabul edilir.

heelal
11.01.12, 12:04
Bende tam tersini düşünüyorum, ateist insan boşluktadır ve o tip insanları herhangi bir dine daha kolay çekersin. Tabi bu zorlar ama bir hristiyan ya da şöyle diyeyim herhangi bir dine inanan insanın din değiştirmesi çok zordur. Çünkü inancına bağlıdır. Tabi bu tamamen benim görşüm. :)

prenses277
20.01.12, 20:46
yapma ya benimde biraz ümidim vardı belki müslüman olur lee min hoo diye.meğer ehli kitap bile değlmiymiş.

gül
23.01.12, 14:58
supe junior hepsi hristiyan

JG.Sule
23.01.12, 17:11
çok mutlu oldummm :)

luckyangel
23.01.12, 17:51
valla ben sizin kadar önemsemiyorum inanmaları ya da inanmamaları veya din değiştirmeleri ya da değiştirmemeleri hiç umrumda değil..Bazıları soğudum falan demiş garip geldi bana merak ediyorum da bir ateistle arkadaş olurmusuz?

Lee Ki Woo müslüman.. yani müslüman oldu

novalyamo
25.01.12, 11:43
valla koreli degil belki ama tanir misiniz bilmem dunyalar yakisiklisi aamir khan muslumaannnnnnn onu istiyorum:D: ama evli:d1 (1):

sadece
25.01.12, 11:52

bunu bende okudum bizlik durum olmasa da umarım doğrudur fanların uydurması değildir diye içimden geçirmedim deil :D (:

novalyamo
25.01.12, 12:03
luckyangel Nickli Üyeden Alıntı
eneemmm cok tatli simdi anneme gosterdim evleneceksen al bunu kabul ederim dedi
benden oyle umudu kesmis ki :D

luckyangel
25.01.12, 12:46
bunu bende okudum bizlik durum olmasa da umarım doğrudur fanların uydurması değildir diye içimden geçirmedim deil

yok yok fan uydurması değil Lee Ki"nin resmi sitesinde müslüman yazıyor:df:

eneemmm cok tatli simdi anneme gosterdim evleneceksen al bunu kabul ederim dedi
benden oyle umudu kesmis ki

Hahaa hadi yine iyisin izin de çıktı alalım sana Lee"i, Flower Boy Ramyun Shop özellikle bu dizide çok tatlı kilo aldığı için:df:

sadece
25.01.12, 15:59
yok yok fan uydurması değil Lee Ki"nin resmi sitesinde müslüman yazıyor

maşaallah çok sevindim,daim olsun inş. teşekkürler bilgi için =)

FatmaÇ.
25.01.12, 16:08
Allah yazılı kolyeyi takıyor.
Belki müslüman olmuştur ama çaktırmamaya çalışıyordur :D

sadness_h
25.01.12, 16:16
Benim bildiğim kadarıyla DBSK grubundaki Jeajoong eskiden ateistken gruba katıldıktan sonra hristiyan olmuş.
AYRICAAA Shınee gruubu severleri ONEW müslüman hayranlarını daha iyi anlayabilmek için namaz kılıp oruç tutuyormuşVe de müslümanlığı araştırıyormuş dua edinde olsun inşallah müslüman:D

toper
25.01.12, 16:25
benim bildiğimi de paylaşayım.kore de din seçimi pazardan mal almak gibi birşeymiş.özgürlük o biçim yani.bir çok inanışı içinde barındıran bi ülke.arkadaşlarımın yazdıklarını okuduğumda ne kadar akıllı kardeşlerim var diye sevindim gerçekten.çok güzel açıklamalr yapılmış.dualarımızın içine katmak gerektiğine inanıyorum korelileri.yedikleri içtikleri biraz tuhaf olsa da kimse neler olacağını bilemez.şu an 75.000 tane müslümanı bünyesinde barındıran bir ülke ve insanlar oluk oluk müslüman oluyor.bu olanlarında o hayvanın etini ve içkiyi içmediklerini bile bilmiyoruz.onlara olan sevgimiz onları kurtarmaya vesile olabilirse dua edelim :)

Yang seong
25.01.12, 16:32
İnşaallah olmuştur kendini kurtarmış olur.
Rabbim doğru yolla meyletirsin İnşaallah.Bizide yollundan ayırmasın

Safure
25.01.12, 16:37
tanir misiniz bilmem

tanınmaz mı o sempatik yaratık :D filmlerini de çok beğeniyorum doğrusu adama cuk oturuyo roller,başarılı da.Allah ailesine,çoluğuna çocuğuna bağışlasın :)

ve Rabbim cümlesine imanı nasip etsin...izliyoruz,dinliyoruz,hayran oluyoruz,bazen örnek alıyoruz ama durumlarını düşününce inanın içim acıyo...öyle iyi insanlar,kültürümüz benziyo,saygı,sevgi,merhamet var her insanda olduğu gibi...ama malesef iman yok.ne kadar iyi olurlarsa olsunlar o iyilikte Allah rızası gözetilmediği için bi yararı yokmuş.bu yaptığımız insanları dinine göre değerlendirmek değil;sevdiğimiz insanların doğru yolda olmamalarının acısını yaşayışımız.dua edelim arkadaşlar...

MrvLcn_LhK
25.01.12, 16:38
SHINee den jonghyun ateist diyen arkadaşlar, jonghyun abi ateistTİ. hristiyan oldu. gerçi bi farkı yok hristiyan mış ateist miş budistmiş adam olsunda gerisi onemli değil...

supernaturel
25.01.12, 16:54
İnsan üzülüyor tabii ki ama herkesin doğrusu yanlışı var sonuçta. Din bazen o kadar önemli olmuyor. Dinleri de pek umrumda değil,daha çok insanın içinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Ateist etrafımda var mı? Evet. Gayette iyi insanlar. Bir anlık boşluktur,umarım birgün doldurulur.

shin sang ah
25.01.12, 17:20
bence din bir müslüman için asla önemsenmiycek birşey olamaz insanın içinide inancı etkiler.rabbim cümlemizi doğru yola iletsin inş.yanlış yolda olanlarda doğru yolu bulur...

luckyangel
25.01.12, 17:44
maşaallah çok sevindim,daim olsun inş. teşekkürler bilgi için =)

Rica ederim =)

luckyangel
25.01.12, 17:50
Dinleri de pek umrumda değil,daha çok insanın içinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Ateist etrafımda var mı? Evet.

Bencede tamamen katılıyorum sana benimde çevrem de var ateistler çok da iyi insanlar

Bu arada denk geliyorum söylicem diyorum bir fırsatım olmadı imzan çok tatlı :df:

seylann
25.01.12, 18:36
Ülkemizdeki oyuncuların %99'u müslüman'da noluyor? En masum tabirle: ''Kimin eli kimin cebinde belli değil'' dizilerden fenalık geldiği için Korecan olduk.
(Bir Kore sever olarak tek duam: Allah yeryüzündeki bütün Ademoğullarına İslam'la şereflenmeyi nasip etsin...)

eylüll
27.01.12, 09:10
leminho dan acayip soğudum duyunca :(

gül
28.01.12, 09:52
:alkış:Ülkemizdeki oyuncuların %99'u müslüman'da noluyor? En masum tabirle: ''Kimin eli kimin cebinde belli değil'' dizilerden fenalık geldiği için Korecan olduk.
(Bir Kore sever olarak tek duam: Allah yeryüzündeki bütün Ademoğullarına İslam'la şereflenmeyi nasip etsin...) haklısın

Best
28.01.12, 09:56
Ne güzel ifade etmişsin.

Buarada güzel duana amin

Best
28.01.12, 10:09
Hristiyanlık Kore'de yaygın.Bunda Amerika'nında etkisi var.Onları örnek alıyor ve idol ediniyorlar.Misyonerler de boş durmuyor tabi.Buarada Lee Ki Woo adında hoş birinin müslüman olduğunu öğrendim.Haberin doğru olduğuna inanmak istiyorum.Umarım doğrudur:)

*MoNaRoSa*
28.01.12, 10:13
Lee Ki Woo adında hoş birinin müslüman olduğunu öğrendim.Haberin doğru olduğuna inanmak istiyorum
Bu konu daha önce yazılmıştı doğru olmadığı kendi açıklamasının bulunmadığı vs yazılmıştı eski sayfalara bakarsanız görebilirsiniz.

Best
28.01.12, 10:19
Teşekkürler.

koful
30.01.12, 10:03
ayy kopardın beni bu yorumunla süpersin :):)

koful
30.01.12, 10:05
ayy şok oldum ama çok yakışmış kolye inşallah doğru yolu bulur.

korellem
30.01.12, 10:48
lee min ho ya kizanlar var gördügüm kadariyla. ama bence onun bir sucu yok cocuk cok temiz biri, yani cocuk türkiyeye bile gelmemis yani müslüman ülkelere gitmemis biri belki türk veya müslüman hayranlari cogaldikca onlarla kontak kurdukca dinimizi arastirabilir, korede cok yaygin degil anladigim kadariyla müslümanlik, onun icin orada öyle dinler yaygin ateistlik veya buddistlik düsününce hak vermek lazim tutup kollarindan seviyoruz diye müslüman edecek degiliz : )) onlara müslümanligi tanitmak lazim onlara sevdigimizi göstermek gerek : ))

novalyamo
01.02.12, 16:52
yaaa lee ki woo gercekten musluman mi? Allah rizasi icin oyleyse gidip ona evlenme teklif edecegim Allah'im!!!!!

novalyamo
01.02.12, 17:02
bu arada halimize güldüm koptum öldüm bittim bi oppa bulucaz diye canimiz çıkmış bakiyorum da ee tabi oldu mu müslüman olsun istiyoruz ama artik o raddeye gelmişiz ki dinsiz olmasindansa hristiyan olsun diyenlerimiz hatta abartip atesit olmasindansa budist olsun yaaa diyenlerimiz var hehe hehe biz nolcez böyle koptum din yolunda oppa arayisi koptum hehe hehe

Luensia
01.02.12, 17:07
lee min ho gerçektem ateist ise
Ateist oldugu da nerden çıktı anlamdım.Diğerlerini bilmiyorum ama lee min ho ateist değil.Bir röportajında hangi dinden siniz sorusuna hiçbir dine mensup değilm. Ama ailem budist demiş.

Luensia
01.02.12, 17:10
lee ki woo gercekten musluman mi?
omo:nuts:
Eger öyleyse ben şimdiden bizimkileri ikna etmeye başlıyım size yabancı damat geliyor diye hehe Bayılıyorum bu çocuga yaaaa :D :D hem müslüman olsun bizim olsun ne ka güzel olurdu öle olsa:d1 (14):

nus_yam
01.02.12, 17:11
ateist mi lee min oppam hem de :((( ya birileri onu buralara göndersin islamiyetle tanıştıralım..güzel yüzüne biraz daha nur insin yaaaa :)

nus_yam
01.02.12, 17:17
omo omo !! le ki woo ..a love to kill de tanışmıştım o cocugu :) bi elektirk oluştu ben de :D demek ki ondan mıs :))

novalyamo
01.02.12, 17:17
omo
Eger öyleyse ben şimdiden bizimkileri ikna etmeye başlıyım size yabancı damat geliyor diye Bayılıyorum bu çocuga yaaaa hem müslüman olsun bizim olsun ne ka güzel olurdu öle olsa
benim ikna etmem gerek yok evde kalacagimdan oyle korkuyolar ki kimi istesem verirler hehe hehe anne ben bunu istiyorum cekik ama musluman dersem annem bundan iyisi kore'de imam(bundan iyisi sam'da kayisi atasozune alternatif uydurdum hehehehe ) der verir beni hehe hehe

Luensia
01.02.12, 17:21
annem bundan iyisi samda kore'de imamhehe hehe begendim bunu :D :D of of benim yaşım tutmuyor :D bakma dedğime hadi önceliği sana tanıyorum :) hehe
sen evlen git ortama bi bak kaynaş :D yavastan yavastan müslüman yap hehe bize bi kac oppa ayarla geliyom ben hehe hehe

PortakalÇiçeği
01.02.12, 17:25
sayfaları tamamen okuyamadım vakit kısıtlı ama bi fikrim var :D koredeki bütün (yakışıklı)ünlüleri toparlayıp hacca turistik geziye yollayalım o_O nasıl fikir ama :baifu (39): özelliklede G-Dragonu kolundan tutup ben götürücem birebir ilgi yane:princess 5: hehe müthiş konfor felan sağlarız hehe VVIP uçaklarla uçururuz hehe

http://www.omerekinci.com/wp-content/uploads/2010/01/Paper-Plane-300x199.jpg
hehe hehe

:c1 (19):
beyin bedavaydı demi :crazy: hehe

novalyamo
01.02.12, 17:58
G-Dragonu kolundan tutup ben götürücem birebir ilgi yane müthiş konfor felan sağlarız VVIP uçaklarla uçururuz
kiz g-dragonu uflesem ucar zaten ucaga fln gerek yok hop hop bisi o hehe hehe

PortakalÇiçeği
01.02.12, 18:16
g-dragonu uflesem ucar

uçsun uçsun :y101: hehe

shizueasahi
02.02.12, 09:20
ALLAH ım tüm korelileri müslüman eylesin inşaallah
Aminnn inşallah <3

bibliofil
15.05.12, 22:25
khan muslumaannnnnnn
gerçekten miii?? en sevdiğim hint sanatçılardandır kendisi ama müslüman olduğunu bilmiyodum sevindim:D

novalyamo
16.05.12, 17:18
en sevdiğim hint sanatçılardandır kendisi ama müslüman olduğunu bilmiyodum sevindim
kendisi en sevdiklerimden biri değil direkt en sevdiğimdir hehe ve evet muslüman bayağı araştırdım, okudum röportajları vs. hatta kendi yazdığı yonettigi filmelrinde de hep musluman-budist dostlugunu filan ele almıştır ve filmlerinde hep mmusluman karakterlere de yer vermiştir dikkat ettiyseniz ornegin Lagaan filmi onun kendi filmlerindendir ve en meshurudur izlersen eger musluman karakterleri de görursün ;) hatta filmi izlmeni oneririm super bir film ama tabii bir 3 idiots degil:D

hanguk87
22.05.12, 14:05
ft. island hristiyan
kim jeong hoon budist

*Sakura
22.05.12, 14:21
lee ki woo müslüman koreli oyuncu. (bende bi yerden duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum) bu sanırım, flower boys and ramyun shop taki manura manura diyen oğlandı :D

sukki
22.05.12, 14:34
koreye gidip hepsini müslüman yapmazsan lakabım byul değil
bu konuda ciddiyim
:d1 (23): sonuna kadar arkandayım ne güzel demişsin öyle :d1 (14):

sukki
22.05.12, 14:36
ben kore fanı olmadan önce bütün çekikleri japon sanıyordum dinlerinide budist olarak biliyordum
bende hehe

sukki
22.05.12, 14:42
Bilgiler ne kadar doğru bilmiyorum.Müslüman olduğunu yazmışlar.

Name: 이기우 / Lee Ki-woo (Lee Gi-wu)
Profession: Actor
Date of birth: October 23, 1981
Height: 189cm
Weight: 78kg
Religion: Muslim
Blood type: AB
Education: Dankook University (Management major)
Talent agency: SidusHQ
Hatta müslüman olan ilk koreli aktör diye okudum bende bir yerde :D

*MoNaRoSa*
22.05.12, 14:47
Hatta müslüman olan ilk koreli aktör diye okudum bende bir yerde
o mesajı yazalı çok olmuştu ilk baştan okudunuz sanırım:)
bende başka bir sitede görüp yazmıştım ama sonra inglizce bilen aradaşlar araştırdı bu sadece bir fanın yaptığı bir şeymiş.kendisi hiç bir açıklama yapmamış.hristiyan olarak yazıyormuş bazı yerlerdede.

sukki
22.05.12, 14:49
klavyem bozuk karanlıkta yazıyorum farketmeden bayağa bir hata yapmışım kusuruma bakma ailemi ikna edip bir gitsem jJGS nin olduğu yere gidip onu tanımıyormuş gibi yapıp tanışmayı planlıyorum iş ciddiye binince ben de dikkatli bir plan hazırlicam onunla tanışmak için. Tanımıyomuş gibi de yaparım hiç sorun olmaz, eninde sonunda öğrenir ne de olsa onun o çok kıymetli yılanbalıklarından biri olduğumu
müthiş planmış katılıyorum size hehe hehe

seoul93
25.05.12, 17:50
ya bigbang mason mu yani masonsa hangi üyeleri mason ?

byul_byul
26.05.12, 14:39
sonuna kadar arkandayım ne güzel demişsin öyle
ayişşş sağol canım hehe

UsagiTsukino
26.05.12, 14:53
suju üyelrinin geneli hristiyan sanırım

UsagiTsukino
26.05.12, 14:56
lee ki woo müslüman koreli oyuncu.
bak buna şaşırdım işte severım kendısını lost and founda oynamıstı galiba

yuşun
04.06.12, 16:33
önce kendimizi kurtaralım ülkemizde bile din eğitimin verilip verilmesi tartışılırken aAlah aşkına siz kimi kurtarıyorsunuz hem neyden kurtarıyorsunuz..ölüm hakkında düşünen her insan kendini kurtarır biz ülkemizdeki çocuk ve gençlerimizi kurtarsak onlar örnek alır zaten.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

yuşun
04.06.12, 16:36
bu iş dua etmekle felan olmaz hidayet Allah'tandır..Hz. Muhammed(s.a.v.) iman etmeyenleri gördükçe çok üzülüyor haklı olarak ancak Allah vahiyle onun ancak bir uyarıcı ve müjdeleyici olduğunu bildiriyor..dua ile olsaydı iman etmeyen müşrik kalmazdı..

selam
12.06.12, 17:30
dua ile olur bu işler Peygamberimizin iki ömer için yaptığı duayı hatırlayın ama o peygamberdi ve Allah öyle istedi duanız olmasa diyor Rabbim etmeliyiz ama buradan kuru kuru dua çok işe yaramaz misyonerler oraya ulaşmadan biz ulaşmalıydık hatta geç kalmış değiliz belki de :D
endonezya örneğinde olduğu gibi Rabbim dilerse her şey olur yeterki o "OL" desin. biz de gayret edelim:D

F_naz_4
14.06.12, 16:50
inşallah istediğimiz olur :)

Shin Min Gi
21.06.12, 13:52
internet diye bir şey var araştırabilirler

Shin Min Gi
21.06.12, 13:59
Biraz daha gayretle müslüman olurlar inşallah.

tamam aileri o dinden o yüzden o dindenler ama biraz araştırırlarsa müslüman olurlaar.

hem zaten müslüman olanlar başka dinden yani bizden daha çok dikkat ediyorlar
günahlara sevaplara bu bir gerçek

^^min ah^^
21.06.12, 14:04
inşallah müslüman olurlar.Allah onları ne güzel yaratmış,onlar...

sohee_ahn
17.08.12, 00:13
Wonder Girls :

Yenny : Hristiyan
Yubin : Hristiyan
Sunye : Hristiyan
Lim : Hakkında bir bilgi yok
Sohee : budist
Eski üye Sun Mi : Hristiyan :F

aeblue
17.08.12, 00:38
Malesef Kore 'de ülkemizde olduğu gibi misyonerler faaliyet göstermekte...Hatta ilginçtir bu sene Samsun'da Koreli bir misyonerle tanıştım, 10 senedir ülkemizdeymiş ve klise işletiyormuş.Bir ara başka işlerde yapmış ama tabii bunların hepsi göstermelik.Asıl amaç ülkemize Hristiyanlığı yaymak.Kendi kızı da Avrupa'da bu işi yüklenmiş.Benimle de çok konuştu hatta merak eden arkadaşlar olursa konuşmalarımızı da anlatırım.Allah'tan altyapım sağlamdı ve Kore'yi az çok biliyordum, cümlelerinin birçoğunu devam ettiremedi...

_canan_
17.08.12, 02:00
ALLAH ım tüm korelileri müslüman eylesin inşaallah

AMİN hayırlısıyla inşallah...

kunnalı
17.08.12, 03:37
biriciğim(Gong Yoo) katolik Allah tan , artık buna bile seviniyorum en azından ateist olmasından iyidir :D :D

nestkuik
17.08.12, 07:52
Korede din olarak ateist gösteriliyor.ama ünlülerin hemen hemen hepsi hristiyan :S

ajaaja fighting
17.08.12, 14:09
ayy inanmıyorum daha yeni öğrendim benim oppam lee min'ho ateistmiymiş...:(

dogann
17.08.12, 16:39
Lee Ki Woo müslüman :alkış:

arafafra
20.08.12, 00:24
ben 21 yasındayım belki bir çoğunuzdan buyugum ve buyuklerimde vardır lütfen sözlerimi yanlış anlamayın belkide haddim degil ama tavsiye olsun başka dinden insanlara aşırı baglı olmak iyi degildir çoğu bu hayranlığı abartıyor ve inanın bu dini bile zedeler,peygamberimiz kafirlere hayranlık duymayın onlara benzemeye çalışmayın onları örnek almayın diye bir sürü öğütler vermiştir lütfen abartmadan sevelim(birazcık konunun dısına cıktım ama k.bakmayın)
büşracım gerçekten haklı ve doğru yerlere değinmişsin...duygularıma tercüman olmuşsun ellerine sağlık

büşra2
20.08.12, 05:56
büşracım gerçekten haklı ve doğru yerlere değinmişsin...duygularıma tercüman olmuşsun ellerine sağlıkteşekkür ederim :df:

arafafra
20.08.12, 14:56
teşekkür ederim

rica ederim doğru sözü hep desteklerim.her ne kadar so ji sub un ateist olduğunu duyduğumda uzun süre hissizlik durumu yaşayıp olamaz olamaz diye evde bağırsamda sonra senin yazında bahsettiğin hadisleri düşünerek kendimi dizginleyip,toparlamıştım.ama aklıma her geldiğinde hidayeti için dua ediyorum o ayrı,insanlığa yaptığı her kattı boşuna gitmesin karşılığını görsün diye:(

*MoNaRoSa*
20.08.12, 14:59
Lee Ki Woo müslüman
eski sayfalarda konuşuldu bu , öyle bir bilgi yok sadece fanın birinin yazdığı bir şey

büşra2
21.08.12, 07:44
her ne kadar so ji sub un ateist olduğunu duyduğumda uzun süre hissizlik durumu yaşayıp olamaz olamaz diye evde bağırsamda sonra senin yazında bahsettiğin hadisleri düşünerek kendimi dizginleyip,toparlamıştım.ama aklıma her geldiğinde hidayeti için dua ediyorum o ayrı,insanlığa yaptığı her kattı boşuna gitmesin karşılığını görsün diyebende çok şaşırmıştım :S ama inşallah dediğin gibi doğru yola gelirler çünkü yardımları falan hiç göz ardı edilmeyecek kadar çok onlar boşa çıkmasa :df:

F_naz_4
06.09.12, 10:44
eski sayfalarda konuşuldu bu , öyle bir bilgi yok sadece fanın birinin yazdığı bir şey
evet doğru söylüyosun arap fanlar uydurmuş diğe duydum bende

T.casper.T
06.09.12, 13:28
tek tek bütün mesajları okudum. benim kişisel görüşüm şudur ki ayette Allah katında din islamdır dendiğine göre ben islam dışındaki diğer her inanışı aynı kefeye koyuyorum çünkü çıktığı yol aynı.. çünkü onların inandığı tanrı aslında yok tamamen kendi ürettikleri birşey. varolan tek Allah.. bunun dışında ben başkasının inancından çok kendi müslümanlığımı düzeltmeyi daha doğru buluyorum. çünkü sorgulanacak olan benim öldüğümde.. sadece onlar için dua edebilirim çünkü hidayete erdirecek olan ancak Allahtır. ve ben ancak onlara örnek olacak bir müslüman olmak için çabalayabilirim. başkasının inanışını etkileyip değiştirmek öyle kolay iş değil. lafla olacak iş bence hiç değil. ancak hallerimizle onlara örnek olabilirsek belki içlerine iman ateşini koymaya bir faydamız olabilir. bunun dışında hangi inanıştan olduklarına bakmıyorum açıkcası. çünkü kendi tercihleridir ve isterlerse araştırabilirler. o kadar olaylar oluyor. kim bunlar diye bakabilirler merak edip. çoğunluk müslümanlığı farklı bildiğinden araştırmaya bile gerek duymuyor. ama biraz empati kurduklarında gerçeği göreceklerine inanıyorum. sonuçta onlarında yanlış tanındığı zamanlar olmuştur.. ama bundan daha önemlisi bence onlara duyduğumuz ilginin yanı sıra kendi benliğimizi kaybetmemektir.. ben inanıyorum ki onlardanda müslüman olacaklar olacaktır.. intihar mevzusu geçmişti önceki mesajlarda.. intihar eden kişinin azabı o anı sonsuza kadar yaşamaktır.. bu derece korkunç birşeyden Allah herkesi korusun öyle boşluğa düşürmesin.. bununla birlikte benimde ateist bir arkadaşım var. kendisi insan olarak değer verdiğim biri çok iyi kalplidir.. ama beni şaırtmış biridir.. çünkü tanıştığımızda müslümandı.. 3 sene sonra bana artık ateist olduğunu söyledi.. yani hiçbirimizin öldüğümüzde imanlı olacağımızın garantisi yok. şanslı doğmuş olabiliriz ama imanımızın garantisi yok. bu yüzden ben başkasının imanını kurtarmaktansa kendi imanımızı korumamız gerektiğini düşünüyorum..

konunun çok dışına çıkmış olabilirim. hiçbir şekilde tartışma açmak için yazmadım. içimden geçenleri sizlerle paylaşmak istedim.. sevdiğimiz insanların müslüman olmasını dilemek elbette güzel birşey.. ama sevgimizde bir sınır olmalı.. bunun sebebini büşra2 arkadaşımız hadislerle belirtmiş zaten..

peygamberimiz hadislerde ben ümmetimin çokluğu ile övünürüm dediği için ben müslümanların artacağına inanıyorum.. mehdi ve deccal ve hz.isa konusuna girmeye gerek yok bunlar kıyamet alametlerinden olan hadislerden çıkmış tefsirlerdir.. koreyi seviyorum çünkü kültür olarak yakınlıklarımız var bu yüzden onlara yakınlık duyuyorum.. bununla birlikte yemek konusunda bazı arkadaşlarımız onlara direk şunu yeme bunu yeme diyemeyiz demiş haklı ama ona sevindirici birşey söylemek istiyorum. islam dininin 4 mezhebinden biri olan şafii mezhebinde denizden çıkan her mahlukat yenilebilir.. bunun dışında çekirge müslümanlara yasak olmayan bir yiyecektir.. istisnaları bilmiyorum o yüzden başka yorum yapamam.. teşekkür ederim :)

mely
08.09.12, 18:40
acaba müslüman olan warmıdır? Lee Ki Woo müslüman :D

semanurzeyrek
30.09.12, 18:36
İlk müslüman kore sanatçısı . Darısı diğerlerinin başına

hoon mlk
30.09.12, 23:03
Herkesin kendi tercihi ^^ inançlarında herkes özgürdür (:
Ünlülerden sevdiklerim var ve dinleri de onları sevmeme engel değil (:

Musaipe
30.09.12, 23:15
Maalesef Lee Ki Woo müslüman değil :(. Bunu araştırmıştım bu sadece arap fanların uydurmasıymış :F.

*Sakura
30.09.12, 23:58
Lee Jun Ki koyu katolik (hristiyan) :)

mely
02.10.12, 13:48
Maalesef Lee Ki Woo müslüman değil . Bunu araştırmıştım bu sadece arap fanların uydurmasıymış . hayal kırıklığı :(

MiniCoo
27.01.13, 00:14
Ji Sub'un ateist olması üzücü gerçekten
Flower Boy Ramyun Shop'taki uzun boylu şeker çocuğun müslüman olduğunu duymuştum Allah yazılı kolye takıyomuş filan..

mine7364
31.01.13, 11:35
benim bu konuda bilgim yok ama inşallah dogru yolu bulurlar bunu yurekten istiyorum. .. amin...

Sweet Honey
31.01.13, 11:53
oppam aşkım bitanem yoo seung ho hristiyan... ayrıca koyu bi hristiyan olduğunu düşünüyorum zira gözlemlediğim kadarıyla ( mercek altına almışım oppamı ya ) çok fazla üzerinde hac olan kolye takı yüzük ve kıyafet giyiyor.. malesef ama yinede buna da şükür diyorum ya

Btob
15.02.13, 00:00
Btob'den Yook Sungjae ve Seo Eunkwang kesin hristiyan kiliseye gidiyorlardı.Lee Minhyuk'ta hristiyan sanırım gerçi hepsi duadan falan söz ediyolar inançlılar heralde hristiyanlardır.Müslüman olan çok az maalesef Korelilerden.

^^meRve
23.02.13, 13:54
bildiğim kadarıyla Lee Ki Woo müslüman çoğu yerde öyle yazıyo

hyunzeze
23.02.13, 14:05
ya korelileri çok seviyorum başta hyun bin olmak üzere
ama din konusunda fazlaca geride kalmışlar
özellikle de müslüman yok denecek kadar az o değilde ilgi de yok gibi

en azından hristiyan diye seviniyorum bazı ünlülerin yani dinsiz olmaktan iyidir
ama işte hristiyanlıkta bana göre daha doğrusu gözlemlediğim kadarıyla
genelde takılarla sınırlı kalıyor hristiyanım hac takıyorum o kadar bence
çünkü bildiğimiz gibi aşırı bir ingilizce merakı var aynı zaman da da fazlaca
amerikan hayranlığı var
yani hristiyanım diyip hac falan takanlarda öyle aman aman inandıklarından değil gibi
işte geleneklerine bağlılıkları disiplinleri ve sakinlikleri ve özellikle erkekleri
(hyun bin ve young hwa dan bahsediyorum hehe) maşallah da
din yönleri fazlaca zayıf kalmış diye düşünüyorum....

ama sonuçta dinleri benim sevgimi belirlemez ama
az daha inançlı olsalardı iyiydi tabi hehe
sevgili genç dimağlar burda bizlere de görev düşüyor burdan sevmek olmuyor
zamanında atalarımızn yaptığı gibi bizim de bir kore çıkartması yapmamız şart hehe
kendi adıma hyun bin'le tanışmaya bakar yani sonrası çorap söküğü hehe

bernaelif
25.02.13, 23:06
bu arada lee ki woo Müslümanmış laheyla =)

fatımanur
29.03.13, 14:17
flawr boy ramyun shop sırık tabiri ,le anılan lee ki woon müslüman olmuş bidiğim kadar müslüman olan bir ülkeye gitmiş orda yemekler okunan duanın ssi cık hoşuna gitmiş araştırmış ve müslüman olmuş ve lee ki woon facesinde ve twetwrında kendini müslüman gösteriyo zaten hatta bu korede bayagı yankı uyandırmıştı bir cok sanatcıda müslünamlar ve müslüman arkadaşları cogunlukta diye biliyorum hatt jyj grubun kim jea türkiye geldiği sıra tüp gruba allah yazısı yazan kolye aldı laylaylaylaylaylay:flowers:

moon se ryung
08.04.13, 16:30
Lee Jun Ki hristiyanmış:sorry2:gerçi onlarda müslümanlığın çok az olması normal

~Ayka~
08.04.13, 16:35
benim oppam Jo In Sung hristiyanD: Insallah musluman olur oppamD:
sonra Park Shi Hoo oppa da hristiyanmis.....