Yeppudaayı Seviyorum...

GAYA KORE RESTAURANTI...
Şifremi unuttum?
Geri Dön YEPPUDAA > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Üyelerimize Özel Bölüm / Koreli Ünlülerin Dinleri...
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 13.11.11, 23:45   #111
büşra2
büşra2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: ankara
bundan sonra Lee ki woo torpilli oppamız herkez kendi oppasının yanına torpilli olarak ki woo yuda alsın vallahi şaka bir yana allah kendi yolundan gidenlerden etsin herkezi ve doğru yola erişmiş insanlarla karşılaştırsın inşallah ki woo gibi diğer ünlülerde hak yolunu secer(geçenlerde bir rüya gördüm hyun müslümanmış birden uyandım geri yatarken allahım hayırlısını ver diyecektim 2,3 kere diyemedim hepsinde allahım şükür huyun müslüman dedim vallahi istemeden cıktı agzımdan düzeltmeye çelıştım aynı kelime birkaçkez daha çıktı allah mı söyletiyor artık bilmiyorum ama sürekli ben dua ederken herkezi hak olan din üzerinde topla yarabbi diye dua ederim,birdaha deyim hepsi için inşallah)

büşra2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 07:22   #112
gök_su
İZLEME LİSTEM
Harem Cage lee ki woo'nun dini hakkında

gök_su isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 17:52   #113
oh min ji
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul
gerçekten görünce şaşırdım kendisini tanırdım çok mutlu oldum tabi darısı tüm insanlığın başına inşALLAH

oh min ji isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 18:12   #114
Nymphe_Nadiad
Emekli Lirik Çevirmen
Nymphe_Nadiad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Gök_su paylaşım için teşekkürler. Arkadaşlar lütfen bir grup Malezyalı fanın isteklerini gerçekler olarak algılamayalım. Aktörün Müslüman olduğuna dair resmi bir açıklama yok ki gerçekten gök_su'nun paylaştığı makalede de belirttiği gibi Kore'deki wikipedia'da Lee Ki Woo'nun dini Hristiyan olarak belirtilmiş. Tabi özgür ansiklopedi adıyla tanına wikipedianın doğruluğuna da güven olmaz sonuçta.
Zaten bu din konusuna niye bu kadar takıldığını anlayamıyorum ben. İnsanları sadece kökenlerinden gelen kültürel faktörlerine göre (sonuçta din de kültürün bir parçasıdır) tanımlayan insanlardansanız tabi ki benim söylediklerimin bir anlamı yok. Ama ben Mevlana'nı her türlü geyiğe maruz bırakılan ama gene de çok anlamlı olan "Gel ne olursan ol yine gel" mottosuna yürekten inandığım için dinleri beni çok ilgilendirmiyor açıkçası. Daha önce de söylediğim gibi çoğunlukla din doğduğun kültürel ortamın sana kazandırdığı bir şeydir. Ve kişinin tek tanımı olamaz sadece onu karakterini zenginleştiren birçok boyuttan biri olur bence.
Bu düşünceme fetih ve cihad anlayışından örnekler vererek bir çok kişinin itiraz edeceğini biliyorum. Ama gene de forumun samimiyetine inanarak paylaştım. O yüzden bırakın artık insanların dinini tartışmayı. Nasıl biz İslamiyetle ilgili hoş olmayan bir şey duyduğumuzda üzülüp içerliyorsak (Mesela Suju'nun yaptığı çarşaflı bir şov çoğu Müslüman kpop hayranı tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu) onlar da aynısını hissedeceklerdir sonuçta. Herkes istediğine inanmakta özgür ve kendini birşeye adama ona güvenme duygusu kesinlikle başkalarının tartışmasına açık bir şey değil bence.
Biraz karışık oldu biliyorum, ama umarım ne düşündüğümü anlatabilmişimdir.

Nymphe_Nadiad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 18:35   #115
Kabak Çiçeği ^_^
Kabak Çiçeği ^_^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Aman ya ne kadar da sevinmiştim ama olsun yine de seviyorum Lee Ki-woo'yu bir an için öyle olduğunu sanmam bile bir yakın hissettirdi

Kabak Çiçeği ^_^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 18:41   #116
Nymphe_Nadiad
Emekli Lirik Çevirmen
Nymphe_Nadiad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
aşkolik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@Nymphe_Nadiad

Bu başlığın birilerinin dinlerini tartışmak için değil,sadece kimin hangi dine mensup olduğu merak edildiği için açıldığını düşünüyorum. Merak edilmesinde de bir sakınca yok sanırım.
Başlığı açan kişi bunu belirtmiş zaten. Ama sayfalarda gezinirken öyle yorumlar okudum ki yok artık dedim. Sevdiğin ünlüyü merak etmek normal tabi ki. Ama bir insanın inanç özgürlüğüne karışmak... İşte bu noktada durmak lazım bence.

Nymphe_Nadiad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 18:43   #117
king kong
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çanakkale
Bu konu altında dinlerini öğrenmek yerine bir çok insan dinlerini tartışmış. Kimsenin inancı, hangi dine inandığı tartışılmaz bence.

king kong isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 18:48   #118
obsesif
İZLEME LİSTEM
Nereden: WONderland
müslüman olması onlara olan mevcut yakınlığımızı arttıracaktır.. belki bi umut bu soru sorulmuş da olabilir.. şahsen ben müslüman olanları muhtemelen daha çok severim, derine inmeden tanımlıyorum burda sadece.. sevmek için gayrimülsüm ya da müslüman olmak bir kriter deil tabiki, insanların kendilerini sevdiren şey öncelikle insanlığıdır elbette ama ekrandan izleyip beğendiğimiz aktörlerin aktristlerin müslüman olması hem onlar adına beni sevindirir hem de onları daha farklı bi samimiyette sevmemi sağlar..
bu açıdan dinleri nedir diye sormak gereksiz gibi görünse de gayet anlamlı bir sorudur aslında

(ayrıca müslüman olması demek olası bir izdivaç konusunda şartları baya baya kolaylaştırıyor zaten oppalar kapımızda sıra oldukkları için müslüman olanlarına öncelik vermeliyiz dimi )

Konu obsesif tarafından (14.11.11 Saat 18:51 ) değiştirilmiştir.
obsesif isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 18:51   #119
king kong
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çanakkale
Bilmem benim için önemli değil hangi dine mensup oldukları ondan öyle düşünüyorum. Tabi daha yakın hissederiz dersen benim diyecek bir şeyim yok

king kong isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 15.11.11, 08:12   #120
ihlal_84
ihlal_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Somewhere over the rainbow
Alıntı:
obsesif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
(ayrıca müslüman olması demek olası bir izdivaç konusunda şartları baya baya kolaylaştırıyor zaten oppalar kapımızda sıra oldukkları için müslüman olanlarına öncelik vermeliyiz dimi )

Won Bin müslüman olsa hiç fena olmazdı değil mi obsesif

ihlal_84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
dinleri, kim hyun joong dini, koreli, ünlülerin