ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Üyelerimize Özel Bölüm > Sorgu Odası / Sorgu Odasının 105. Konuğu "evhamlı kurabiye"
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 25.10.16, 23:05   #1
mari_kim
Lee Dong Wook & Sistar Sorumlusu
Y.H.A & Dergi Ekibi
Dergi Grubu
aktif üye
mari_kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: WooKi - Dan <3

1 Yıldır Sorgu Odasının konuğuymuşum hiç farkında değilim.
Kimse de çık kardeşim dememiş
Neyse, ben kendi imkanlarımla boşaltıyorum burayı.

Malum bu odanın geleneğidir. Giden yerini birine bırakır, o biri de 1 hafta 10 gün sonra yerini bir başkasına bırakır. Böyle bir sorgu sirkülasyonu
Öyle işte...

Ben de düşümdüm taşındım, kimi kimi kimi...
En tatlı birisini
Sevgili ve pek çalışkan Haber Ajansı üyemiz evhamlı kurabiye; 'ye bu odayı ve bir dolu soruyu bırakıyorum.

Önce ben o zaman

- Kendini 3 kelimeyle tanıt demek isterdim ama hayır sınır yok, please introduce yourself cınım.
- YHA üyesi olduğundan beri en çok neyin önemini anladın?

- YHA sana ne kattı ve senden ne aldı?

- Ekipte en çok tanışsak dediğin kişiler kimler?

- Aramızda çok iyi anlaştığımız doğru, peki yüz yüze gelsek de aynı enerji olur mu? Ne dersin?

- Mari kim? deseler ne yaparsın? Bilmem mari de kim mi dersin?

- Yakın olduğun YHA üyelerini birkaç kelimeyle tanımla hadi.

- Bazı insanlar her telden film, ülke, müzikten anlıyor sen de biraz öylesin, peki hiçbir fikrim yok dediğin bir ülke sineması ya da ne bileyim hiçbir şey bilmiyorum dediğin bir müzik türü falan var mı?

- Tanıştığın ilk kişide ilk ne dikkati çeker?

- Kavgacı mısındır yoksa uzlaşmacı mı?

- Kibar ve nazik misin yoksa biraz sert ve mi?

- Çabuk parlayıp hızlı sönenlerden misin yoksa sinirin bir alev topu mu?

- Burçlara ne kadar inanırsın?

- Burcum hakkında bir fikrin yok diyelim, sence benim burcum ne

- Eğer Yeppudaa'dan birkaç kişiyle ev arkadaşı olmak durumunda olsan ve tercih yapma şansın olsa bunlar kimler olurdu?

- Hiç anlaşamadığın bir insanla her gün görüşmek zorunda isen nasıl bir tavır takınırsın?

- Bir gün Yepp'ten gitmen gibi bir şey var mı? Gidersen sebebin muhtemelen nedir?

- Görücü usulü bir randevuya gitmişsindir, bize de anlatmak ister misin

- Hayatında bir tatlı olacak ve ömür boyu sadece onu yiyeceksin, nedir o?

Şimdilik bu kadar olsun yine gelicem

mari_kim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.10.16, 23:40   #2
Betagram
aktif üye
Betagram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: âlem-i ervah
Kapıya kilit vuruldu sandıydım odanın
Alıntı:
mari_kim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ıldır Sorgu Odasının konuğuymuşum hiç farkında değilim.
Kimse de çık kardeşim dememiş
Fazla rahat geldi heral marican çıkasın gelmedi
Yeni kurban alışa ısına dursun bakarsın bir iki soruyla gelirim

Betagram isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.10.16, 23:45   #3
yagmur6767
Dergi Ekibi
Dergi Grubu
aktif üye
yagmur6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İnstagram; yagmuryildirim1467
yagmur6767 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
Betagram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kapıya kilit vuruldu sandıydım odanın

evhamlı kurabiye ; canım hayırlı uğurlu olsun Bol bol sorulara kapılasın inşallah

Ben de sorularla editlerim buraları

Geldim geldim

1 -> Evde yokluğunu hissettiğin şey?
2 -> Geçmişte yaşasaydın kim olurdun?
3 -> Hayat felsefen ne?
4 -> En son okuduğun kitap hangisi? Sık sık okur musun?
5 -> Hayatında hiç seni depresyona sokan ya da dinlerken içinin acıdığını düşündüğün bir şarkı oldu mu, olduysa hangisi?
5 -> Şiir sever misin?
6 -> Şu an Ahh bi elime geçse dediğin kişi kim ?(forumdan)
7 -> Nick'in anlamı nereden geliyor?
8 -> Kim hakkında hiçbir şey bilmiyorsun? En merak ettiğin üye?
9 -> Benim hakkımda neler biliyorsun?
10 - > En çok gitmek istediğin yerler neresi?

Benden bu günlük bu kadar evhamlı kurabiye ; kolay gele

Konu yagmur6767 tarafından (26.10.16 Saat 02:45 ) değiştirilmiştir.
yagmur6767 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 00:31   #4
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
evhamlı kurabiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
mari_kim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de düşümdüm taşındım, kimi kimi kimi...
En tatlı birisini
Sevgili ve pek çalışkan Haber Ajansı üyemiz evhamlı kurabiye; 'ye bu odayı ve bir dolu soruyu bırakıyorum.
Acayip şaşkınım şu an. Hep sorgu odasının konuklarının cevaplarını gizliden okur, bir gün bana da sıra gelmez inşAllah, sorular pek zor derdim içimden. Yine de sunbaem beni düşünmüş, çok onore oldum efem.

Bismillah deyip giriyorum o zaman odaya.

Alıntı:
- Kendini 3 kelimeyle tanıt demek isterdim ama hayır sınır yok, please introduce yourself cınım.
Neşeli, ruh hali bir saniyede değişen, çocuksu.

Alıntı:
- YHA üyesi olduğundan beri en çok neyin önemini anladın?
İnsanlarla paylaşmanın, ekip olma ruhunun önemini anladım sanırım en çok da.

Alıntı:
- YHA sana ne kattı ve senden ne aldı?
Haber ekibinin bir parçası olmak istememin asıl amacı yeppudaa'ya bir katkıda bulunmak ve sürekli İngilizce ile haşır neşir olup kendimi geliştirmekti, ama bana hiç ummadığım kadar çok şey kattı. Dediğim gibi paylaşmak, ekip olmak ama en önemlisi de sanırım bir haber paylaştığımda hiç tanımadığım birisinin çıkıp da "ne çok emek etmişsin, çok teşekkürler" demesiyle yaptığım işi en iyi şekilde yapmanın tarif edilemez gururu, mutluluğu. Böylesi bir teşekkür mesajı belki çok basit gibi görünse de benim için anlamı büyük. Emek verdiğime değiyor dememin sebebi, devam etme motivasyonuma en büyük etken ve her zaman daha da iyisini yapmalıyım diye kendimi gaza getirmemi sağlıyor. Bu açıdan haber ajansında çalışmak en büyük mutluluk sebebi.

Benden aldıkları ise çokça boş zaman ve arada emeğin karşılık bulmaması sebebiyle üzülme durumu.

Beni asıl yoran sanırım Yeppudaa Haber Ajansı'nın Twitter adresini sürekli güncel tutma durumu. Çok fazla kaynak tarıyorum haber bulup getirmek için, en iyisi biz olalım diye. Anımsıyorum da twitterda bana görev verdiğinde ilk 250 küsür kişi vardı bizi takip eden twitter adresimizde. Şimdi 1800 küsür takipçimiz var - ki bence en iyisi biziz ve şimdiye çoktan 3000 olmalıydık - ve hala beğeni, retweet oranları beklentimin çok altında. Bu da çok motivasyon kırıcı oluyor. Yine hesabı takip etmediği halde haberleri alıntılayıp yorum bırakanlar çok fazla ve sinir bozucu oluyor bu durum. ( Hatta arada hesabı gizli mi yapsam, sadece takip edenler görse haberleri diye düşünüyorum. ) Ama, yine de, onca sinir harbine ve yorgunluğa rağmen işimi severek yapıyorum. Yeppudaa Haber Ajansı şu an bir marka haline geldi ve bunda benim de katkımın olması en büyük mutluluk sebebimdir.

Alıntı:
- Ekipte en çok tanışsak dediğin kişiler kimler?
Sanırım bizim whatsapp sohbet gurubundaki kızlar. Hep birlikte bir araya gelip yesek, içsek, sohbet etsek diye içimden geçirdiğim çoktur. Umarım Rabbim bir gün nasip eder.

Alıntı:
- Mari kim? deseler ne yaparsın? Bilmem mari de kim mi dersin?
Sunbaem derim sanırım. Bendeki potansiyeli gören, ekipte örnek aldığım, en çok sohbet ettiğim. Sıkıntım olduğunda kapısını çekinmeden çaldığım ilk kişi. Eksik olmasın derim hiçbir zaman.

Alıntı:
- Yakın olduğun YHA üyelerini birkaç kelimeyle tanımla hadi.
Mari bak seni yukarıda tanımladım.Daha da yaz dersen yazarım gerçi.

İlkayTuna; Kendisi ekipten evvel de sohbet ettiğim, her haberimi okuyup beğeni tuşuna basmayı eksik etmeyen, yaşına göre gayet yetenekli ve güzel gözlü arkadaşım. Ben nedense benden küçüklerle daha iyi anlaşıyorum zaten. İlkay'la da öyle kesinlikle.

mirezgi; Ezgi ile aynı gün ekibe seçilmiştik.Dün gibi aklımda, tanışın, kaynaşın demiştin hani. Ama ilk konuştuğumda uzun zamandır birbirimizi tanıyormuşuz gibi öyle güzel sohbet etmiştik ki.Çok hoşsohbettir kesinlikle. Okuldan muzdarip olduğundan çok konuşamıyoruz artık gerçi, ama bir spo başlığında bir gün buluşma umudumu koruyorum. ( Bu bir davet evet. ) Hepinize davet aslında gerçi. Ekipteki herkes üstüne alınabilir. )

azby; Çok alem bir insan cidden. Yorumlarını okumayı, sohbet grubumuzdaki mesajlarını, atarlanmalarını okumayı çok seviyorum. Shinhwa ortak noktamız. (Three Meals A Day'i izliyor musun bu arada ? Ben izliyorum bak mutlaka izlemelisin.) Another Miss Oh başlığında buluşmuştuk zaten, yine bir romantik komedi başlığında buluşmayı, yorumlarını okumayı çok isterim.

kralkızı; Sohbet grubumuza dahil olmadan evvel hiç bu kadar kafa dengi, bıcır bıcır olduğunu ummuyordum. Ekipte beni en çok şaşırtan isim sanırım. Haberlerini çok beğenerekten takip ediyorum.Arada yaptığımız dedikoduları çok seviyorum ayrıca.

Alıntı:
- Bazı insanlar her telden film, ülke, müzikten anlıyor sen de biraz öylesin, peki hiçbir fikrim yok dediğin bir ülke sineması ya da ne bileyim hiçbir şey bilmiyorum dediğin bir müzik türü falan var mı?
Norveç, Danimarka, İsveç gibi ülkelerin filmleri bana aşırı soğuk geliyor.Ülkesinden midir, havasından suyundan mı bilinmez. Alman sinemasından bile izlediğim iki - üç film vardır ve sevmiştim de. Ama İskandilav sineması hiç bana hitap etmiyor. Zaten sevenini görmedim, duymadım.

Müzik türü dersen de pop müzik severim, ama popüler müzik hiç sevmiyorum.Hani var ya clup müziği yapan, kliplerinde teşhircilik yapan sanatçımsıların şarkılarından itinayla uzak duruyorum. Yine kpop sevemiyorum bir türlü. Zaten de Shinhwa'yı es kaza keşfetmesem hala kpop'dan uzak duran birisi olurdum. Kpop gruplarından ziyade Ost yapan, indie müzik grupları daha çok samimi geliyor bana.

Alıntı:
- Tanıştığın ilk kişide ilk ne dikkati çeker?
Enerjisi. Ben ilk anda negatif bir enerji aldıysam sonradan sevemiyorum o insanı. Ama pozitifse enerjisi, mutlaka ortak bir nokta buluyorum. Bir de bakışları. Dikkatli bakan, her yerini inceleyen, tepeden tırnağa insanı süzen insanlardan hazzetmiyorum.

Alıntı:
- Kavgacı mısındır yoksa uzlaşmacı mı?
İkisinden de biraz. Ruh halime göre çok değişiyor, ama genelde ılımlı yaklaşmaya çalışırım çok sinirlenmedikçe.

Alıntı:
- Kibar ve nazik misin yoksa biraz sert ve mi?
Kibar ve nazik.

Alıntı:
- Çabuk parlayıp hızlı sönenlerden misin yoksa sinirin bir alev topu mu?
Kesinlikle çabuk parlayıp hızlı sönenlerdenim.

Alıntı:
- Burçlara ne kadar inanırsın?
Astrolojiyi bir bilim dalı olarak görüyorum. Hani gazete köşelerindeki günlük burç yorumları falan fasa fiso, onları hiç dikkate almam. Ama genel hatlarıyla burçları takip ederim, çok ilgilendiğim bir konu hatta. Burcumun özelliklerini de birebir taşıyorum zaten.

Alıntı:
- Burcum hakkında bir fikrin yok diyelim, sence benim burcum ne
Akrep ya da Boğa derdim.

Alıntı:
- Eğer Yeppudaa'dan birkaç kişiyle ev arkadaşı olmak durumunda olsan ve tercih yapma şansın olsa bunlar kimler olurdu?
katre28; acayip pozitif bir elektriği var. Ay Hırsızı; çok kafa dengi, kibar, anlayışlı.

Alıntı:
- Hiç anlaşamadığın bir insanla her gün görüşmek zorunda isen nasıl bir tavır takınırsın?
Öyle insanlara çok maruz kaldığımdan sanırım doğal olarak takındığım bir maskem var. Zoraki gülümseme ve sohbet konusu açma konusunda da iyiyim cidden.

Alıntı:
- Bir gün Yepp'ten gitmen gibi bir şey var mı? Gidersen sebebin muhtemelen nedir?
Sağlık sorunları, hayat koşulları olabilir. İnsanın hayatı bir anda değişebiliyor çünkü. Ama umuyorum ki hiç kopmak zorunda kalmam siteden, ekipten.

Alıntı:
- Görücü usulü bir randevuya gitmişsindir, bize de anlatmak ister misin
Nope, hiç gitmedim. Kendimi hiç rahat hissedemiyorum böyle görüşmelerde. Kendim gibi hissetmiyorum bir de. O sebeple hala ısrarla deneyimlemekten kaçındığım bir durum. Kdramalardaki gibi adamlar da yok zaten etrafta.

Alıntı:
- Hayatında bir tatlı olacak ve ömür boyu sadece onu yiyeceksin, nedir o?
Çikolataaaaaa.

Alıntı:
Şimdilik bu kadar olsun yine gelicem
Bi' şey diyim mi, sorular çok zordu ya. Ama yine de gel.

evhamlı kurabiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 00:52   #5
katre28
Dergi Ekibi
Dergi Grubu
aktif üye
katre28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Trabzon
Alıntı:
evhamlı kurabiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
acayip pozitif bir elektriği var.
Aaaa şakın sana burda bir gif yakışırdı ama çok çalışmam lazım çok diye hakkımı sonraya bırakıyorum.. ay kurbim ben çok iyi ev arkadaşı olurum valla kimse pişamn olmadı bak yeminle
hayırlı olsun mari_kim ; canım iiy etmişin yılandıydı zaten bu konu harektelendin ortalık
katre28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 00:56   #6
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
evhamlı kurabiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
katre28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aaaa şakın sana burda bir gif yakışırdı ama çok çalışmam lazım çok diye hakkımı sonraya bırakıyorum.. ay kurbim ben çok iyi ev arkadaşı olurum valla kimse pişamn olmadı bak yeminle
Kolaylıklar çingum. Di mi. Nasıl bildim ama. Cidden ilk aklıma sen geldin. İlk defa böyle acayip pozitif enerji dolu birisiyle tanışıyorum. Eksik olma. Bir gün tanışmak da nasip olur inşAllah.

evhamlı kurabiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 00:56   #7
İlkayTuna
Yeppudaa Haber Ajansı
aktif üye
İlkayTuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Neverland
evhamlı kurabiye; canım hayırlı uğurlu olsun
Haber ajansından edindiğim ilk dostum. En az nickin kadar da tatlısın
Soruları okurken ayrı cevapları okurken ayrı eğlendim. Siteden gerçek hayatta
da görüşmek istediğim ve çok değer verdiğim yegane dostlarımdan birisin
Çok seviliyorsun Kurabiyem

Alıntı:
Kendisi ekipten evvel de sohbet ettiğim, her haberimi okuyup beğeni tuşuna basmayı eksik etmeyen, yaşına göre gayet yetenekli ve güzel gözlü arkadaşım. Ben nedense benden küçüklerle daha iyi anlaşıyorum zaten. İlkay'la da öyle kesinlikle.
Şu kısmı okurken kendimi biraz fazla kaptırmışım az daha kafam tavana çarpıyordu
Güzel sözlerin için çok teşekkürler, övgülerine layık olmaya çalışacağım kıymetli dostum

İlkayTuna isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 01:21   #8
katre28
Dergi Ekibi
Dergi Grubu
aktif üye
katre28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Trabzon
Alıntı:
Di mi. Nasıl bildim ama.
şaşırdım ama burdan oraya geçiyorsa oda güzel
Alıntı:
İlk defa böyle acayip pozitif enerji dolu birisiyle tanışıyorum. Eksik olma. Bir gün tanışmak da nasip olur inşAllah.
inşallah ilk anları sayma ama az biraz açılış proplemim olabilüüü yani çok görmemk laızm dem
Alıntı:
Kolaylıklar çingum.
i ya teşekkürler .. kaçtım ...
katre28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 02:04   #9
hurmaşekeri
aktif üye
hurmaşekeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Malikanemden :D
Öncelikle hayırlı olsun evhamlı kurabiye; Şimdi jet hızıyla geçiyorum sorulara terlemeye hazır mısın?

1-) Hayatında ''Dönüm noktam'' dediğin bir olay oldu mu?

2-) Karşı cinste aradığın özellikler?

3-) Motton olan bir söz var mı?

4-) En sevdiğin üç replik?

5-) Gelmiş geçmiş en iyi aktör ve aktris sence kimler?

6-) Duygular mı mantık mı?

7-) Hangi tür dizi ve film?

8-) Hayatının dizisi, filmi?

9-) Mesajlaşmak mı konuşmak mı?

10-) Y.H.A. ekibinde kimseyle anlaşamasaydın yinede ekipte kalır mıydın?

11-) Kurduğun hayaller vardır sanırım peki gerçekleştirdiğin hayalin var mı varsa bizede söyler misin?

12-) Evcimen mi yoksa gezenti bir insan mısın?

13-) Hareminde kimler var?

14-) Dakik biri misin yoksa tam vaktinde hazır olamayanlardan mısın?

15-) Sorularım devam etsin mi?
hurmaşekeri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.10.16, 02:26   #10
Nickimira
aktif üye
Nickimira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: From the other side
1) En basit soru aslında ama unutulmuş galiba.
En sevdiğin renk? Ve neden ?

2) Renkten devam edeyim.. insanları renklerle benzeştiririm ben. Hissettirdiğine karakterine göre filan. Kendini hangi renk olarak tanımlarsın his olarak?

3) Burcunu yazmamışsın ama? Nedir ?

4) Alıp başımı gidiyorum dedin diyelim aldın mı sırt çantanı da ,kolundan yakaladım soruyorum sana Nereye?? Neresi olsun istersin ?

5) Birini önce sevmek mi istersin yoksa ona güvenmek mi ?

6) Her gün sen de gökyüzünü kontrol eder misin mesela ? Gece durup dururken gidip bir yıldızlara bakar mısın?

7)Birine tavsiye verecek olsan. Hayatla ilgili veya başka bişey? Ne dersin mesela? Neyi yap neyi yapma vs.

8) Aile fertlerini saymazsak vazgeçilmez bir insan var mıdır sence ? Ya da olmalı mıdır ?

9) Önce can mı yoksa canan mı??

10) Bu platformda yüzyüze görmediğin bizlerle konusurken tam olarak ne hissediyorsun ? mutlu musun

Biraz zor sorayım dedimm bilmem ki oldu mu.
Nickimira isimli Üye şimdilik offline konumundadır