ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > Güney Kore Hakkında Her şey... > Güney Kore Güncel Konular, Haberler ve Her şey... / Bizler Kore Ülkesini ve Lisan'ını neden bu kadar seviyoruz.
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 25.03.17, 12:03   #1
aliharbiye
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Merhaba saygı değer arkadaşlar. evet başlıkta yazdığım gibi, Bizler Kore Ülkesini ve Lisan'ını neden bu kadar seviyoruz. ben kore hakkında yanıldığımı gördüm. bildik kore filmlerde gördüğümüz kore değilmiş malesef, turisti yok.geleni gideni yok. garlar hava limanları istasyonlar her yer boşmuş. korede yaşayan insanların yüzleri güleç bile değil. resim çekemesiniz. özellikler asker olsun polis olsun özel daireler demiyorum. dışarda olupta resmi olan hiç bir şeyin resmini çekemesiniz. dikta bir yönetim hakim. televizyonlar istedikleri gibi yayın yapmıyorlar sabahtan akşama kadar başkan hakkında propaganda yapılıyor. you tube'ye girin kore kanunları yasakları şaşırtcı gerçekler diye aratın tonla video görebilirsiniz. yüzde yirmi haksız rekabet. yüzde yirmi sağlık güvencesi yok. yüzde yirmi yozlaşmış toplum yapısı. yüzde yirmi düşük yaşam standartı. yüzde onbeşte toplumsal huzursuzluk var diyor. kimbilir yüzde kaçıda katil ruhlu. neyse ben emekli olduğumda kesinlikle eğer yaşarsam koreye gidip tatil yapmayı düşünüyordum. kesin artık gitmem ben ülkemden memnunum oraya gitmem artık ben. selametle kalın. sizleri çok seviyorum. DEĞERLİ FORUM ARKADAŞLARIM.
aliharbiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.03.17, 20:28   #2
hacer57
aktif üye
hacer57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: izmir
Gerçek yâsam filim dizi gibi degildir hiç bir zaman içine girmeden yaşamadan hiç bir seyin gercegini bilemez insan davulun sesi uzaktan güzel
hacer57 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.03.17, 20:45   #3
kivircikbirhatun
aktif üye
kivircikbirhatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Haklısın tabii bir ülke dizilerde görünenden ibaret değil ama eğer turist olarak 1 hafta falan gideceksek çok da önemli değil yani sonuçta bu sorunların bazıları bizde ve diğer ülkelerde de var.Yinede düşüncene ve eline sağlık
kivircikbirhatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.06.17, 05:52   #4
karakumrabia69
yeni üye
karakumrabia69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba saygı değer arkadaşlar. evet başlıkta yazdığım gibi, Bizler Kore Ülkesini ve Lisan'ını neden bu kadar seviyoruz. ben kore hakkında yanıldığımı gördüm. bildik kore filmlerde gördüğümüz kore değilmiş malesef, turisti yok.geleni gideni yok. garlar hava limanları istasyonlar her yer boşmuş. korede yaşayan insanların yüzleri güleç bile değil. resim çekemesiniz. özellikler asker olsun polis olsun özel daireler demiyorum. dışarda olupta resmi olan hiç bir şeyin resmini çekemesiniz. dikta bir yönetim hakim. televizyonlar istedikleri gibi yayın yapmıyorlar sabahtan akşama kadar başkan hakkında propaganda yapılıyor. you tube'ye girin kore kanunları yasakları şaşırtcı gerçekler diye aratın tonla video görebilirsiniz. yüzde yirmi haksız rekabet. yüzde yirmi sağlık güvencesi yok. yüzde yirmi yozlaşmış toplum yapısı. yüzde yirmi düşük yaşam standartı. yüzde onbeşte toplumsal huzursuzluk var diyor. kimbilir yüzde kaçıda katil ruhlu. neyse ben emekli olduğumda kesinlikle eğer yaşarsam koreye gidip tatil yapmayı düşünüyordum. kesin artık gitmem ben ülkemden memnunum oraya gitmem artık ben. selametle kalın. sizleri çok seviyorum. DEĞERLİ FORUM ARKADAŞLARIM.
bu soyledigin kuzey koreye ait bilgiler biz güney koredeki insanlari seviyoruz. kuzey korede 1-2tane kanal var onlarda baskanin yaptigi konusmalar, propokandalar anlayacagin uzere bu olaylarin hepsi kuzey koreyi kapsiyor güney kore serbest bir ülke ^.^

P10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
karakumrabia69 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.06.17, 21:36   #5
asilsoy
aktif üye
asilsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: ANTAKYA
!!!
Kore Ülkesi bizimde katıldığımız Kore Savaşında güney ve kuzey olarak ayrıldı. Güney Kore liberal dışa açık bir politika güderek gelişti(abd' nin etkisi yadsınamaz) Kuzey kore yönetimi ise Çin ve benzeri ülkelerin etkisinde kalarak komünist bir rejimi benimseyerek ekonomisinden tut tüm ülkeyi dışa kapalı bir şekilde yönetildi ve böyle devam ediyor halen. Her ne kadar güney kore hayranı olsam da bildiklerimiz, okuduklarımız ve dünyaya gösterilen kadar o yüzden içinde olmadan eliştirmek pek doğru değil diye düşünüyorum.

Benim Güney Kore'yi sevmemde ki etken, ülkelerini çok sevmeleri ve her türlü dizi, film ve programda bunu belli etmeleri. Büyüklerine saygılı olmaları vb öz kültürlerini korumaları. Tabi günümüz gençliği her yerde bozuldu o yüzden orada da istisnalar vardır. Bir de benim için gerçek hayatın stresinden uzaklaşıp hayal dünyasına dalıp keyifli diziler izlememe neden oldukları için seviyorum.
Ve son olarak lise dizilerinde ki ahlakı seviyorum.

(NOT: Yukarıda belirttiğim rejimin ülkeler nezdinde doğru kullanılmadığını, diğer rejimler gibi yöneten kişinin kendi lehine çevirdiğinden Kuzey Kore ülkesinin bu denli kötü yönetildiğini düşünüyorum yoksa yazımda rejimi kötülemek gibi bir amaç taşımıyorum)
asilsoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır