ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > İzleme Günlüğü [Spoiler İçerebilir] / Newchingu Bugün Ne İzledi?
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 22.05.17, 13:05   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #21
newchingu
aktif üye
newchingu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: EVDEN

COME RAİN COME SHİNE --- LEE YOON-Kİ

Sinema yönetmenin işidir lafına uygun bir film.
yönetmeni A man a women izledikten sonra takibe aldım. Eğer ki ilk önce bu filmi izleseydim peşine düşmezdim. A man A women görseli çok güzeldi. Bu senaryonun doğası gereği biraz kasvetli ama esas derdim benim monitörden mi yoksa çekimden mi bazı sahneler de yüzleri çok seçememek beni zorladı. zaten replikleri az ve düz görünen bir iş bir de basrolümüzün saçları yüzünü kapatıp duruyor bayagı bir zorladı beni

fondaki ses ok çok manalı ama trafik sesi de yağmur sesi de doğal duyulana göre fazla baskındı ve dikkat dağıtıcıydı. Gerçi korede bu tip bir yağmur belki hep böyle yağıyordur ama evin içinden bu derece duyulur mu. yağmur sesi evdeki ısıtıcı tv sesi falan iyi detaylardı. ara geçişlerde güneşli günden ev planlarını da sevdim.

basrol kadını üçüncü izleyişim. doğal bir kadın. begeniyorum. yakışıklı oğlumuz dunya standartlarında yakışıklı eyvallah ama nedense beni oyunculuk olarak hiç bir işinde heyecanlandırmıyor.
Sözün özü filmi yönetmeni için izledim.
geneli sıkabilecek bir yapısı var. bence temeli iyi düşünülmüş ama işleyişinde bir sorun var gibi. adamın tarzı bu. ikili ilişkiler kompleks yasarken söylenen ve yapılanların altında başka alt metinler oluyor. gerçek hayat dizilerdeki gibi çatır çatır duyguların ifade ediliği bir dünya değil. Bu açıdan film gerçekçi, ev içinde kamera kullanma şekli de şişirilmiş film karakterlerini izlemekten çok, evin içinde onların yanında onları izliyormusun hissi veriyor bu açıdan sevdim.
Ama A man A women da da geçerli olan bir durum var. karakterlerin aklından geçenleri hissettiklerini anlamak bu filmde çok daha zordu. zaten kadın erkek ilişkileri çözümlemek zor. genelde en azından bir tarafı daha detaylı verip onun karşı tarafı anlamaya çalışmasını izleriz. Burda durumu anlayabilmek için karakterlerle çok örtüşen bir hayat ilişki geçmişi olması lazım insanın.
neyse ben esas olarak adamın oyuncuları oynatma şeklini sevmiştim. şimdi yeni filmini denicem. kendisi yazmamıl sadece yönetmiş. Basrol kadını pek begenmem. Eğer ki filmde kadından farklı bir iş çıkarsa, adamın iyi oynatan bir yönetmen olduğu fikrimi sabitlicem

newchingu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02.07.17, 22:38   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #22
newchingu
aktif üye
İZLEME LİSTEM

Epeydir ugramıyordum. Gelmişken topluca yazayım. Kore dünyasında şirinlik muskası iki işle oyalanıyorum. Az kaldı, bitti bitecek ikisi de. Suspicious partner ve fight for my way. Park seo joon cuğumun öpüşme sahneleri dizi konseptine uygun olsun diye miniminnacık masumcuk tutulmasaymıs keske
AAA esas mesele Amerika diyarında takılıyorum. Fargoyu bitirdim. Oradan noah derdine,
hiiçç anlamadıgım mutant dünyasına daldım. Bir çırpıda Legion u bitirdim. Valla ben begendim. Geek lerin dediğine bakılırsa, işten anlayan mutantları bilenlerin dibi düşmüş.
Bence güzel işti. Hiç o dünyanın insanı olmama rağmen bayıldım.
Sonra kevin spacey yüzünden başlayıp her sezon beklediğim house of cards son sezonu da devirdim. Var yaa şu francis beni deli ediyor. Kızsam mı kızmasam mı bilemiyorum.
Ama son ifade verme sahnesinde yaptığı konuşmayı dinleyince adan dogru söyluyor yahu. Karısını oynayan kadına ayrı hastayım. Bir sonraki sezon çok dehset geçecek bence.

Sonra yeni bir dizi keşfettim. El chapo. Sopranos u çok severek izlemiştim. Henüz başlamadım ama açıkçası bana en cazip gelen tarafı şu an hayatta olan birinin dizisini yapıyor olmaları. Bu dizi yüzünden daha önce fark etmediğim Narcos u da izlemem gerektiğini öğrenmiş oldum. Bir süre mafya dünyasına dalıcam yani

Ve bu arada şans eseri öğrendiğim iki avustralya filmini izledim. Adore ve the little deaht.
Kore filmlerindeki cinsellik sahnelerine çok tepki verenlerin izlemekten hoşlanacağını sanmıyorum. Haa filmde sevişme sahnesi var denir mi hayır denemez. Ama fikren çok farklı işler. Avustralya yapımlarını merak etmeme sebep oldular.

Yine şans eseri öğrendiğim, 99 francs ı izleyeceğim bugün ya da yarın. Bakalım o nasıl bir iş çıkacak.

Kore dünyasında gözden kaçırdığım bir seyler olursa etiketle haber verin.

Haa bir de bu sayfanın görüntülenme sayısı bayağı artmış ama kim gelip gidiyor anlamıyorum. Bari gelmişken eliniz üşenmesin, buton tıklayın yahu. illa begendim demek zorunda da degilsiniz.begenmedim deseniz de olur yani. maksat kimin ugradığını anlamak. merak ettim yahu

Alt 15.07.17, 19:47   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #23
newchingu
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Ekran Görüntüleri

Alt 02.09.17, 22:41   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #24
newchingu
aktif üye
İZLEME LİSTEM

Yine filmlere başlayamadan dizilere daldım. ucundan acıcık iran sinemasına başlamıstım. Hatrı sayılır sayıda film tespiti de yaptım ama yok yani oturup iki iki bucuk saat filme odaklanacak kafada değilim.

Neyse bu arada neler yaptım?
Tamamen şans eseri keşfettiğim OZARK I izledim. Kıyaslamalar breaking bad le yapılıyor ama bence cok farklı işler. Beğendim. İkinci sezonu merakla bekliyorum.

Game of thrones u online takip ettim. yayınlayan site bulmakta çok zorlandım. Bana çok sakin bir sezon gibi geldi. John snow kütüğü önceden de belliydi de, ben de jeton geç düştü. Eee bunlar birbirinin nesi oluyor diye düşünerek sezonu kapattım.

Bugün yine şans eseri doğa rutkay ın programında tavsiye ettiği , the affair a bakıcam,
hoşuma gideccek gibi duruyor.
narcos yeni sezon başladı. escobar için izliyordum aslında ama dizi genel olarak iyi bir iş bu sezonu da severek izleyeceğimi düşünüyorum.

Gelelim kore diyarına...
Hiç aklımda yokken, yagmur yüzünden Deserving of the Name izlemeye başladım. beni çoook cezbetti diyemem. kötü de değil. öylesine izliyorum.

yeppudaa haberleri okurken, yorumlar merakımı cezbetti. woman of Dignity karakterlere göz atayım diye bakmak istedim. diziyi bitirdim. kore işlerinden farklı, desperate housewives dokusunu andırıyor ama koreyle iyi harmanlanmış. izlenebilir bir iş olmuş.

Sonra isim benzerliğinden aklıma geldi. hadi bir de centilmenli dignity ye bakayım dedim.ASlında basrol erkek karakteri sevdim ama oyuncu yüzünden sanırım kendimi kaptıramadım. zaten oyuncu fizikleri seganın dublörleri gibi bir şey olmuş. atlaya zıplaya izledim. O senarist işi biliyor hakkını teslim etmek lazım. araya çok saglam cümleler yerleştiriyor.

Şİmdi kadının son işini bekliyorum. tabii ki kasım gelse de jo jıng suk izlesem diyorum.

Haa bir de dear my friend in çevirisi gelmeye başlamış. benim esas favori senaritim bu kadın. bu diziyi de mecburen başka sitede az biraz izlemiştim ama çeviri çok doldur boşalt oldugu için çok ciddiye almamıştım. Şİmdi buradaki çeviriyle düzgünce izlicem.
Özellikle Nickimira; Ay Hırsızı; ve WMWM; ye izlemedinizse izlemenizi tavsiye ederim

Alt 02.09.17, 23:56   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #25
Nickimira
aktif üye
Nickimira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: From the other side
Alıntı:
newchingu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eee bunlar birbirinin nesi oluyor diye düşünerek sezonu kapattım.
Hala-yeğen ..
Keşke sorsaydın site adı söylerdim.
Alıntı:
narcos yeni sezon başladı. escobar için izliyordum aslında ama dizi genel olarak iyi bir iş
Nusretli tanıtımını gördüm iyi bir işe benziyor evet bi bakılır aslında

Şu ara Black Mirror izliyor, psikolojimi bozuyorum ben de

Alıntı:
Deserving of the Name izlemeye başladım. beni çoook cezbetti diyemem
Ay bu resmen sırf o beyaz önlük ne bileyim neşter yüzünden kaldı bende. Adamı onca zamandır bekliyorum eminim iyi bir iş çıkarıyor yine ama benim bu medikal fobim yüzünden başlayamıyorum. Sürekli ameliyat masası ya da hastane ortamına gerek yok biraz olsa yeter benim uzak durmam için. Yazık oldu bana ama napalım bir ara izleyeceğim yani mecbur

Alıntı:
desperate housewives dokusunu andırıyor ama koreyle iyi harmanlanmış. izlenebilir bir iş olmuş.
Desperate housewife teması türünden şeyler beni hiç çekmiyor ya neden acaba
Alıntı:
dear my friend
Buna bir ara yine değinmiştin diye hatırladım sanki. Akılda bulunsun..

Ay ben de Queen For Seven Days'i bitirdim. Bilmiyorum izledin mi ? Ortalarda biraz sıktı sonlara doğru saçmaladı da falan ama öyle duygulu öyle güzel final yapmışlar ki bir içim eridi valla Bunu ben gidip dizinin sayfasına yazayım en iyisi

Etiket için teşekkürler
Nickimira isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.09.17, 01:10   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #26
newchingu
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Nickimira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Nusretli tanıtımını gördüm
nusret???
Alıntı:
Desperate housewife teması türünden şeyler beni hiç çekmiyor ya neden acaba
ilk bölüm 5 10 dk bak. teması öyle derken yanlış ifade etmiş olmayım. öbür adamın dizisi yerine buna şans ver bence. gerilim falan hayal etme yani

Alt 03.09.17, 01:21   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #27
Nickimira
aktif üye
Nickimira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: From the other side
Alıntı:
nusret???
Nusr-et
Milli gururumuz falan dermişim bir çeşit fenomen

Nickimira isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.09.17, 02:20   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #28
newchingu
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Milli gururumuz falan dermişim bir çeşit fenomen
allahımmmm, narcos dan sogudum