ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Üyelerimize Özel Bölüm / Hayata Dair Numune Paylaşımlar
Türkiye'nin En İyi Dans ve Arkadaşlık Oyunu
Anketimiz: En sevilen zeki müren şarkısı
Bahçevan 10 5,52%
Bir demet yasemen 13 7,18%
Gizli aşk bu 18 9,94%
Elbet bir gü buluşacağız 33 18,23%
Gitme sana muhtacım 53 29,28%
Gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin 21 11,60%
Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar 31 17,13%
Gözlerinin içine başka hayal girmesin (Beklenen şarkı) 26 14,36%
Gözlerini Gözlerimden ayırma hiç ne olur 4 2,21%
Gözlerin doğuyor gecelerime 30 16,57%
Gülünce gözlerinin içi gülüyor 6 3,31%
Manolya'm 11 6,08%
Nasıl geçti habersiz 34 18,78%
Seven ne yapmaz 31 17,13%
Şimdi uzaklardasın 29 16,02%
Unutamam seni 11 6,08%
Üzgünüm Leyla 6 3,31%
Zalimin zumlu varsa 11 6,08%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir. Katılımcı sayısı: 181. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 21.01.18, 23:27   #8161
Asiia25
aktif üye
Asiia25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Her Yerden yada Hiçbir Yerden...
Küsmek nedir bilir misin?
Küsmek dürüstlüktür...
Çocukçadır ve ondan dolayı Saftır.
Yalansızdır.
Küsmek ; Seni Seviyorumdur
Vazgeçememektir.
Beni anlatır Küsmek
Kızdım ama hala buradayımdır , gitmiyorumdur , gidemiyorumdur
Küsmek ; nazlanmaktır , yakın bulmaktır , benim için değerlisindir
Küsmek ; sevdiğini Söyle demektir
Hadi Anla demektir
Küsmek ; umuttur , acabaları bitirmektir , emin olmaktır

Yani, diyeceğim o ki :
Ben Sana Küstüm!

Nazım Hikmet Ran dramatic ;

Asiia25 isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 22.01.18, 00:36   #8162
ay taşı
aktif üye
ay taşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Zamanını kendine ve seni sevenlere ayır ki
Keşkelerin bir ömür peşinden gelmesin.
Unutma ki; Olmadığın birisi gibi görünerek kazandığını
Olmadık bir zamanda kaybedersin !..
ay taşı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 22.01.18, 02:12   #8163
*LaYLa*
aktif üye
*LaYLa* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Senin kızın diğil mi?
Ne kadar da sana benziyor.
Ne güzel gözleri var.
Aynı senin gözler gibi.
İnşeAllah ömrü uzun olur...
...ve gözleri seninkine benzeyen evlatlar doğurur da senin gözlerin emanet kalır.
Ne mutlu size kiziniz olmuş.
Kız çoçuğu Rahmetdir.

Doxter Rehmet Hest.

İyi geceler hayat

*LaYLa* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 22.01.18, 02:30   #8164
fanii
aktif üye
fanii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Istanbul
Aslında ölçü çok basit;
barış zamanı savaş, savaş diyenler
savaş zamanı barış, barış diyenler haindir.
fanii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 22.01.18, 05:15   #8165
dramatic
aktif üye
dramatic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: ĭڪےt∂ηвﺙL
Alıntı:
Asiia25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Küsmek ; Seni Seviyorumdur
Vazgeçememektir

dramatic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 22.01.18, 09:38   #8166
efendizade
aktif üye
efendizade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Güzel Yurdumuzdan
MEÇHUL KIZIN MEKTUPLARI

Eğer aklınızı yitirmemişseniz bir hastane koğuşunda gereğinden fazla bir gün bile kalmak size ağır gelir. Hastaneler ne kadar modern olursa olsun, Allah ne gerektiğinde eksik etsin ne de insanı oralara düşürsün derim.

Belkemiğimdeki bir rahatsızlık yüzünden ameliyat olmam gerekiyordu. Doktorların dediğine göre, en az altı ay alçıda kalacaktım.

Hastane hayatı, ilk önceleri bana pek de fena gelmedi. On yataklık koğuşumuzdaki hastaların hiçbiri hastaneden çabucak kurtulabilecek durumda değildi.
Solumda yatan adam bir otomobil kazasında ağır şekilde yaralanmıştı. Sağımdakinin ise belkemiği benimkinden beter haldeydi.

Her şeye rağmen, ümitsiz değildik. Bol bol şakalaşıyorduk. Hastabakıcılar da pek iyi insanlardı. Fakat, hastalığa her zaman güler yüzle tahammül etmek bazen çok zor oluyordu. Kendimizi ve yalnız hissettiğimiz anlarımız da olurdu.

Günün birinde, bütün hastane sinirime dokumaya başladı. Alçı içinde, sırtüstü yatıyordum. Okumak, radyo dinlemek ve yatakta başvurulabilen her türlü eğlence, benim için cazibesini kaybetmişti. Yatıp düşünmekten başka bir şey yapamadığım için, düşüne düşüne çıldıracak hale geliyordu.

Ah, bir yataktan kalkabilsem, bir gün dolaşabilmek için, hayatımın geri kalan kısmını seve seve feda ederim diye düşünüyordum.
İnsanları otomobil kullanırken, dükkanlara girip çıkarken görmek istiyordum. Otobüse atlamak, ufak bir lokantada yemek yemek gibi, bir zamanlar sıradan saydığım birçok şey, birdenbire gözümde çok önemli bir şekilde bürünmüştü.

Hastanede geçirmek zorunda olduğum aylar gözümde büyüyordu. Sıkıntının gün gün arttıkça, bir an önce ölüp kurtulmak istemeye başladım.

Ben bu durumda iken, günün birinde hastabakıcı bana bir mektup getirdi. Tanıdıkların, bir an önce iyileşmemi temenni eden beylik mektuplarına alışık olduğumdan, önce aldırış etmedim. Fakat, zarfa dikkatle baktıktan sonra, iş değişti.

Dört köşe mavi zarfın üzeri ince bir el yazısıyla yazılmıştı. Zarfın gönderen kısmında Elizabeth Carr adı kaydedilmişti.
Bu ad bana yabancıydı. Belki de karımın arkadaşlarından birine aitti. Zarfı açınca, on sayfalık uzun bir mektupla karşılaştım. Mektup şu sözlerle başlıyordu:

Gizli Mesaj içeriği: Devamı için Tıklayınız..:
"Merhaba! Adresini nasıl bulduğumu sana söylemem. Bu sır bana aittir! Yatağına bağlı olduğunu bildiğim için, sana Coloradoya , Büyük Kanyon a yaptığım seyahati anlatmak istiyorum
Mektup, neşeli ve samimi bir ifade ile yazılmıştı. Bir kötürüme yardım etmeyi vazife bilen hayırsever ihtiyar kadınlardan biri tarafından yazılmadığı ilk bakışta belli oluyordu. Kim olursa olsun, Elizabeth Carr, neler hissettiğimi ve istediğimi biliyor ve ona göre hareket ediyordu.

Mektubunda, kanyona çıkan yoldaki katır sürülerinden, Allah ın yarattığı o harikulade çiçeklerden, tabiatın değişen renklerinden, kanyonun üzerinde birbirini kovalayan neşeli bulutlardan, sonsuz derinlik ve mesafelerden bahsediyordu. Birkaç sahifelik bir mektup beni adeta, hastane köşesinden almış ve Büyük Kanyon un kucağına götürmüştü.

Elizabeth Carr, mektubunu şu cümlelerle bitiriyordu:

"Bir iki gün sonra şirin bir kasabaya hareket edeceğim. Fakat mektuplarımı okuyacak birini bulduğum için, sana yazmaya devam edeceğim.
Meçhul kızın mektubu, bana sıkıntımı unutturmuştu. Onu bir kere daha okuduktan sonra, yanımdakine uzattım; o da mektubu iki defa okuyup yanındakine verdi. Mektup, buruşmuş ve yıpranmış olarak bütün koğuşu dolaşıp bana geri geldi.
Mektup bana gönderilmiş olmakla beraber, o kadar ince hisli ve anlayışlı bir insan tarafından yazılmıştı ki, herkes bunu kendisine gönderilmiş gibi okuyabiliyordu.

O günden sonra dertlerimizi unutarak Büyük Kanyon ve Elizabeth Carr dan bahsetmek suretiyle vakit geçirmeye başladık.
İkinci mektup, bir ay kadar sonra geldi. Elizabeth, bu mektubunda, gittiği o şirin kasabanın güzelliklerinden, kumlu sahilleri yalıyan okyanus dalgalarından, lezzetli balık yemeklerinden ve karanlık ormanlardan bahsediyordu.
Elizabeth le orman ortasında göl kenarlarında dolaştık, su içmeğe inen geyikleri ve göl üzerinde uçan su tavuklarını gördük. Elizabeth in mektubu bizi adeta o şirin kasabaya götürmüştü.

Elizabeth in nasıl biri olduğunu hayal etmek, bizim için büyük bir eğlence olmuştu. Ben onu, kuzgunî saçlarının rüzgârda uçmaması için başına ipekli bir eşarp bağlamış, uzun boylu bir güzel olarak düşünüyordum.
Diğer erkeklerin her biri de kendilerine göre, ona başka başka şekiller veriyorlardı. Elizabeth, bütün koğuşun sevgilisi olmuştu!..

Elizabeth, bundan sonraki mektuplarında bize büyük bir orman kasabasını, Güneydeki sıcak çölleri, dolaştırdı.
Mektuplarının gelişi, koğuşumuzdaki en heyecanlı olaydı
Sonunda alçıdan çıkarılacağım gün gelip çattı.

Yürüyebildiğimi gören doktorlar, artık evime dönebileceğimi bildirdiler. Allaha sonsuz şükran hisleriyle hastaneden ayrıldım. Dualarım kabul edilmişti!..

Aileme kavuştuktan sonra ilk fırsatta Elizabeth Carr ı aradım. Onu görmek, bize yaptığı iyilik için bütün arkadaşların teşekkürlerini bildirmek istiyordum.
Beni evinin kapısında karşılayan annesi, Elizabeth i odasında ziyaret etmeme izin verdi.
Ben içeri girdiğim vakit, genç kız, bir seyahat kitabı okumakla meşguldü; fakat beni görür görmez kitabını bırakarak gülümsedi.

İsmimi ve adresimi nasıl elde ettiğini o gün öğrendim. Meğer hastanenin hastabakıcılarından biri onu devamlı ziyaret ediyormuş.

Elizabeth Carr, 16 yaşında bir çocuk felci hastasıydı. Sonradan iyileşmişti ama, bize mektupları yazdığı zamanlar, dört yıldan beri odasından çıkmamıştı!...

John Martin

efendizade isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 22.01.18, 16:36   #8167
fanii
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Ölmek için çok gencim cümlesi
Filmlerde kullanılan bir repliktir.
Zira Kadere imanın olduğu yerde
Erken ölüm yoktur...

Alt 22.01.18, 22:26   #8168
fanii
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Kimi gam çeker de hayal bâbında

Kimini tahtında sultân ederler

İstersen gedâ ol ister pâdişâh

Sonunda hâk ile yeksân ederler

Alt 23.01.18, 01:53   #8169
ay taşı
aktif üye
ay taşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Binlerce top ve tüfek, yapamaz aslâ
Göz yaşının seher vakti yapdığını
Düşman kaçıran süngüleri çok def'a
Toz gibi yapar, bir mü'minin düâsı

(İmam-ı Rabbani)
ay taşı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 23.01.18, 02:18   #8170
*LaYLa*
aktif üye
*LaYLa* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Muzikalniy rüzgarimiz var bedava konsert veriyir ))

Şuan bu gife bakıram nasılda dayanıyırlar fırtınaya karşı
Nasıl derler Allahım kaçanda seni çagırıyıııır kovalayanda.

İyi geceler hayat
*LaYLa* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
dair, hayat, hikayeler, numune, paylaşım