ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > Diğer Uzakdoğu Genel Bölüm > Uzakdoğu Mutfağı / Birbirinden İğrenç 20 Tat
Anketimiz: sizce hangisini yersiniz?
Yılan şarabı 3 2,21%
Asırlık yumurtalar 5 3,68%
Kirpi Balığı 21 15,44%
Kızartılmış Örümcek 8 5,88%
Witchetty grub 0 0%
Shiokara 0 0%
Çekirge 12 8,82%
Sannakji 9 6,62%
Deniz papağanı kalbi 18 13,24%
Escamole 2 1,47%
Beondegi 1 0,74%
Tong zi dan 2 1,47%
Hákarl 2 1,47%
Yavru fare şarabı 4 2,94%
Horoz ibiği 2 1,47%
Surströmming 10 7,35%
Kayalık Dağlar istiridyesi 13 9,56%
Black Ivory Kahvesi 22 16,18%
Balut 1 0,74%
Tepa 1 0,74%
Katılımcı sayısı: 136. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 25.04.17, 16:55   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #171
cansu bircan
aktif üye
cansu bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: babaeski
Alıntı:
tutaste26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kirpi balığı,Hákarl (köpek balığıyla olan),deniz papağanı kalbi,tepa bide şu yılan şarabı deneyebilirim.
hani şu böcek larva çekirge ördek embriyosu falan neysede bize iğrenç geliyor.düşündünüzmü hiç belkide bizim yediğimizde onlara iğrenç geliyordur.işkembe kelle paça beyin dil mumbar kokoreç vsvs hatta konuda geçen yemeklerden dana testisleri var koç un kileride yiyenler ülkemizde kokoreç tüketen insanlar olarak filden çıkan kahveyi niye içmeyelimki

bu çinlilerde hakikaten garip insanlar bakire erkek bilmemne yumartası nedir yaa saçmaladıkça saçmalıyorlar ne yiyeceklerini şaşırdılar.

bana şu iğrenç gelmedi yerin altında balık bekletmek bizde salamuraya yatırıyoruz onların sistemide odur.

yahu trabzonlular hamsi baklavası yaptılar daha nolsun
sana katılıyorum aslında nefret etsemdeböceklerden asyada afrikada afrikanın belli yerinde avustralyada aborjinler vb böcek baya yiyor denemek isterdim seveceğimi düşünmüyorum ama isterdim
ama
- asırlık yumurta-Witchetty grub yani tahta güvesi çünkü o güveleri pişirnmeden yiyorlarmış
-Shiokara yani deniz hayvanlarının iç organlarınıda çünkü sümükümsü duruyor arama motorundanda baktım çubuklarda falan baya kötü duruyor
-deniz papağanı kalbi çünkü herkes ooo yerim vb demiş ama bilmedikleri kalbi pişmemiş yiyecekleri

-Tong zi dan yemem asla çişle yemek mi olurmuş
-balutta yemem yazık lan o hayvancık doğacakmış tam ne pişiriyon bide o da çiğ yeniliyor tek lokmalık araştırdım
ama haricide hepsini yerim tercihim bir kızın düşüncesine göre iğrenç olsada Kayalık Dağlar istiridyesi olur gibi geliyor birinci olarak pişmiş 2.olarak türkiyedede kokereçtir vb birçok yemeklerde olabilecek birşey kurban bayramlarında koçların vb en azından daha yenilebilir duruyor
ama bence bu listeye bira daha eklenmeli örnek
Casu Marzu

Canlı sinek larvalarıyla dolu fermente bir koyun peyniri olan Casu Marzu, oldukça sert ve aromalı bir tada sahip. İtalya'da seçkin restaurantlar da servis ediliyor.(yemem asla )

Durian

Güneydoğu Asya'da yetişen bu meyve görünüşüyle deniz kestanesine benziyor. Sarı rengi lezzetli hissi uyandırsa da kokusu öyle dayanılmaz ki havaalanına girişi bile yasaklanmış. Kokusunun lağım, çürümüş et ve kirli çoraba benzediği söyleniyor. (yerim ne kadar çirkinde koksa öleceğime yerim beni canlı tutacak kadar)

Eşekarısı Larvası

Japonya'da yeniyor. Gayet tatlı olduğu söyleniyor. Soya sosu ve şeker katılarak yeniyor.(valla ne yalan söyleyeyim yerim gibi geliyor)
AÇKEN BEN, BEN DEĞİLİM.....

cansu bircan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.04.17, 18:16   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #172
*serenity*
aktif üye
*serenity* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: hayallerde
yok yaa yemez'sen ölürsün deseler üzerine para verseler hiç birisini yemem zira oylama yapmak için bile resimlere bakamadım((ileri seviyede böcek fobim var resimlere bakınca bile nefesim daralır çevremde görürsem'de panik atağa çeviriyor o yüzden oylamayı diğer arkadaşlara bırakarak konuyu açan arkadaşa sevgilerimi iletiyorum ))
*serenity* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.06.17, 07:41   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #173
pembetepeli
aktif üye
pembetepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Ööh iğrenç ya bunları yiyipte( tabi hangi akılla yemişse demeki akıl yok )ölmedi mi ya!
pembetepeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seçenekler Arama

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:16.