ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Üyelerimize Özel Bölüm > Sorgu Odası / Sorgu Odasının 105. Konuğu "evhamlı kurabiye"
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 02.11.16, 23:26   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #41
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
evhamlı kurabiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Nickimira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu an hayretler içinde "sen gerçek misin?" demek istiyorum. Bu nedir ya. Gün içinde düşündüğüm filmi nasıl böyle bir konu içinde görebilirim.
Ciddi mi ya. Şok değil şokacığım. Şoka battım yani. 7 Numara'dan bir replikti bu da. Anımsar mısın bilmem.

Alıntı:
at kafası yani. Severiz çok
Aynen. Sevdiğimiz diziler de ortak sanırım hep.

Alıntı:
Sadece adına aşinayım. Biliyorum diyemem yani. Ama geçen 7 Numara yı yazmıştın. Onu da görünce küçük çaplı bir şok yaşamıştım itiraf ediyorum
Muhakkak seveceğini düşünüyorum Yeditepe İstanbul'u o zaman. 7 Numara gibi çok nevi şahsına münhasır, samimi bir iş. Her karakter ayrı bir renk.

7 Numara benim çocukluğum. 6-7 kez baştan izlemişizdir ailecek. Bitince o kadar üzülmüştüm ki, sonra tekrar bir sezon daha yaptılar. Eski tadı alamasam da mutlulukla izlediğimi anımsıyorum. Sonra da, bu aile sıcaklığını hissettiğim böylesi bir özgün yapım gelmedi zaten.

Alıntı:
hurmaşekeri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok sevdim ya okumak istiyorum bu kitabı
Şiddetli tavsiyemdir. Beğeneceğine eminim.

Alıntı:
hurmaşekeri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1-) Sorunlarınla nasıl başa çıkarsın?

Başa çıkmaya çalışıyorum. Dua ile. Başa çıkabiliyor muyum orası tartışılır ama. Yaş geçtikçe sorunlar daha da karmaşıklaşıp içinden çıkılmaz bir hale bürünüyor.

2-) Sence de ergenlerle münakaşaya girmek daha büyük ergenlik mi?

Nadan ile sohbet olmaz derler büyükler. Ergenler de öyle. Adı üstünde ergen. Henüz kişiliği oturmamış, kimlik arayışında. O sebeple uzak durulması daha evla. Ha ama çok sinirlendirdiyse karşıdaki, illa ki münakaşa kaçınılmaz. İnsanlık hali.

3-) .......... Geç olsun güç olmasın?

Evlilik, iş, aşk. Önce sağlık. Onun dışında her şey geç olsun güç olmasın.

4-) Sevmek mi sevilmek mi?

Sevilmek. Seven taraf daha çok fedakarlık yapıp, yıpranıyor.

5-) Sabırlı mı sabırsız biri misin?

Sabırsızım. Tez canlıyım daha çok.

6-) En sevdiğin masal?

Hansel ile Gratel. Annem anlatırdı hep. Hep de bu masalı dinlemeyi daha fazla severdim.

7-) Gece mi gündüz mü?

Gece. Gececilim.

8-) Sevdiğin üç özelliğin?

Hiç küsmeyi beceremeyişim, iyi niyetliliğim ve samimi olmam.

9-) İlk görüşte aşk diye bir şey var mı?

Yok. O cinsel çekim. Aşk değil. Bir insanı tanıdıkça sevip kalbin ısınır. Karşı cins için böyle yani.

10-) Bedeninde bir yerini değiştirme imkanın olsa değiştireceğin bir bölge var mı?

Saçlarımın şampuan reklamlarındaki gibi gür ve hacimli olmasını isterdim. Saç bir kadın için en önemli şey.

11-) Bir günlüğüne erkek olmak ister miydin? Eğer cevabın olumlu ise o bir günü nasıl değerlendirirdin?

Olur ya, çok güzel olur hem de. Kız tavlamaya çalışıp, futbol muhabbeti yapar, berbere giderdim.

12-) Park hae jin mi Ji Chang wook mu?

Park Hae Jin BAE. ( Before everyone else ) Bu adamın karakterini de çok seviyorum. Gönlü güzel. Samimi. İdeal eş adayım.

13-) Giyim tarzın nasıldır? Sana en uzak giyim tarzı hangisi?

Kendime neyi en çok yakıştırdıysam onu giyerim. Etek, elbise giyemiyorum hiç. Yahut taytmış, dar pantolanlarmış hiç bana göre değil. Vintage giyinmeyi seviyorum bir de. İspanyol paça pantolanlar, bluzlar tam bana göre.

14-) En çok tanışmak istediğin kişi?

Robert Downey. Yıllardan beri seviyorum bu adamı. Öyle böyle değil. Şeytan tüyü var adamda. Yaşlandı da, ama benim gözümde hep 5 yaşında bir çocuk. Bir de Shinhwa konserine gidip tüm üyelerle tanışmayı çok isterdim.

15-) Favori aksesuarın?

Saat kesinlikle. Saatsiz dışarı çıkamıyorum.

16-) Bugüne kadar yaptığın en çılgınca şey?

Çok var aslında, ama aklıma gelmedi şimdi sen sorunca birden. Hah, dur geldi aklıma. Hız trenine binmek. Deli korktuğum halde annemi, yengemi, kuzenimi ve kardeşimi kıramayıp ( yani görüyorsun baskı 4 koldandı ) binmiştim. 3 kez mi ne turladı hem de baştan. Tövbe bir daha. Ben dönme dolap çocuğuyum.

17-) Vazgeçemediğin bir uyku alışkanlığın var mı?

Bir bacağımı göğsüme doğru çekerekten uyurum hep. Anlatabildim mi bilmiyorum ama.

18-) Hayata bakış açını değiştiren bir hikaye var mı?

Çok var da, hani anlık etkilenmeler oldu ancak. Asıl beni etkileyen hikaye değil de tecrübelerimdir her daim. Misal bahsettiğim gibi Babaannemin ölümü.

19-) Öğrenmek istediğin yada şuan öğrenmekte olduğun bir dil var mı?

İngilizce mütemadiyen öğrenmeye devam ettiğim bir dil zaten de ekstradan Arapça öğrenmeye çalıştım, ama çoooook zor. Korece'yi de dinleyerekten öğreniyorum hala. Belli başlı kelimeleri, cümleleri biliyorum artık. Korece öğrenmeyi çok istiyorum, ama çok karmaşık görünüyor. Kendi kendime öğrenemem sanırım. İlla kursa gitmek lazım.

20-) Sana yapılan yanlışları unutur musun yoksa unutmuş gibi mi yaparsın?

Yükselen burcum Akrep'e geçmeye başladım yavaş yavaş tabi yaş geçtikçe. Onun etkisinden olsa gerek, artık unutmuyorum. Yazıyorum bir kenara. Hakkımı helal etmem zaten bu tür durumlarda. Öbür dünyada alırım alacağımı.

evhamlı kurabiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 02.11.16, 23:38   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #42
azby
Y.H.A - Kırık Link Ekibi
Kim Woo Bin Sorumlusu
aktif üye
azby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
su sira hem cok yogunum hem de yeppudayi acmakta cok zorluk cekiyorum. yüklenmiyor sayfalar. o yüzden biraz gec oldu ve soracak soru kalmamistir heralde, tekrara da düsmek istemem ama tek bi sorum olacak. yasimiz yanilmiyorsam ayni, ya da benden 1 yas da büyük olabilirsin. peki neden benden 3 kat daha olgunsun olgun ve agirbasli insanlara hep özenmisimdir. büyük felaketler yasamasam da kücük yasta tek basina uzak yerlerde epey zorluk cektim, yine de o olgunluk gelmedi bana bi türlü. evet, halk aciklama bekliyor sayin kurabiye.

ya bi de kurabiyeyi bu kadar cok seviyo musun nickin olacak kadar ben hic sevmem de

azby isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.11.16, 00:09   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #43
kralkızı
YHA Facebook Mod.
Ryu Jun Yeol Sorumlusu
aktif üye
kralkızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Ahanda bıcır bıcır kralkızı olaraktan geldim.

Rosalinda mı Vahşi Güzel mi ?

Şeker Kız Candy mi Heidi mi ?

Twitter mı Facebook mu Instagram mı ?

Kahve Şekerli mi Orta mı Sade mi ?

Cumartesi mi Pazar mı ?

Lahmacun mu Pide mi ?

Bi ne ne olacak bu memleketin hali ? evhamlı kurabiye;

kralkızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.11.16, 00:18   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #44
Nickimira
aktif üye
Nickimira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: From the other side
Alıntı:
evhamlı kurabiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ciddi mi ya. Şok değil şokacığım.
Ay valla cidden. Hatta tam olarak şöyle oldu. Sana gün içinde sorular soruluyordu tabi belki benim gibi olan vardır bilemiyorum ama soruları ve cevapları okurken bazılarında 'benim buna cevabım ne olurdu acaba?' diye düşünüyorsun. Yine ordan yola çıkıp bir anda soru cevapların etkisinde kendi kendime en sevdiğim film ne benim diye sordum.. şu olabilir şu olabilir derken en kuvvetli 3 seçenek içinde yeşil yol aklıma düştü.. o gün sosyal sosyal medyada da görselli repliğini görmüştüm.. sonra akşamında sen.. ben şok

Alıntı:
evhamlı kurabiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
7 Numara'dan
Bu dizinin net olarak hatırladığım şeyi "sıcaklığı" sanırım. Her aklıma geldiğinde bir hafif ama içten tebessüm ilişir çehreme. Senden yaklaşık 5 yaş kadar büyük bir kuzenim var. Onunla izlediğimi hatırlıyorum. Öyle sever öyle samimi ve odaklanmış izlerdi ki ben bazen onun mutlu oluşuyla mutlu olurdum. Öyle tuhaf etkisi olan bir dizi.. Ben yani evet küçüktüm o zamanlar ama Vahit Emmi her daim hatırlanmaya değen tatlı mı tatlı muhteşem bir karakter.. bir de Haydar vardı di mi

Ve evet galiba ortak sevdiklerimiz çok fazla

En sevdiğin kitabı yazmış mıydın bu arada? Tür olarak ne okumayı seversin? ( Roman, biyografi, tarihi vs... Ben deneme severim mesela )
Nickimira isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.11.16, 22:14   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #45
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
azby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
peki neden benden 3 kat daha olgunsun olgun ve agirbasli insanlara hep özenmisimdir. büyük felaketler yasamasam da kücük yasta tek basina uzak yerlerde epey zorluk cektim, yine de o olgunluk gelmedi bana bi türlü. evet, halk aciklama bekliyor sayin kurabiye.

Hoş gelmişsin canım.

Bu biraz yapı meselesi sanırım. Ben tecrübe edindiğim olaylardan çok etkilenen bir insanım. Misal daha evvel de bahsetmiştim, Babaanneciğimin ölümü beni çok etkileyen, hayata bakış açımı değiştiren bir olaydı. Yine bu zamana kadar çok dost kazığı yemem bende büyük yaralar açsa da şimdi iyi ki de tecrübe edinmişim dediğim şeyler. Ama kendimi hiçbir zaman olgun görmüyorum biliyo musun. Kız kardeşim de diyor, sen hiç büyümeyecek bir çocuksun diye. Ev halim daha deli dolu, çılgın, çocuksudur. Yazı diliyle belki sana daha olgun görünmüş olabilirim, bilemiyorum.

Alıntı:
azby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ya bi de kurabiyeyi bu kadar cok seviyo musun nickin olacak kadar ben hic sevmem de
Yok ya inan kurabiye sevmekle hiç alakası yok nickimin. Kurabiyeyi de pek sevmem zaten. Ben kek sevenlerdenim. Evhamlı kurabiye nicki Leyla ile Mecnun dizisinden gelme. Erdal Bakkal vardı orada. Bakkaliyesinin camına "ev yapımı kurabiye" ye atfen evhamlı kurabiye yazıyordu. Tamamen oradan kalma bir nick.

Alıntı:
kralkızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ahanda bıcır bıcır kralkızı olaraktan geldim.

Hoş gelmişsin kuzu.

Alıntı:
Rosalinda mı Vahşi Güzel mi ?

İkisini de izlemedim desem ? Maria Bario izledim sadece. O sebeple Maria Bario. Thalia çok güzel değil mi ya sence de ? Hala acayip güzel bulurum hatunu.

Alıntı:
Şeker Kız Candy mi Heidi mi ?

Candy çok salaktı. Heidi daha sevgi dolu, şapşal. Heidi'yi seçiyorum, evet.

Alıntı:
Twitter mı Facebook mu Instagram mı ?

Tumblr. Sosyal medya siteleri arasında açık ara en iyisi. Şu üçünden illa birisi dersen de, kullanmasam da Instagram. En azından sevdiğim ünlülerin resmi sayfalarına göz atabiliyorum.

Alıntı:
Kahve Şekerli mi Orta mı Sade mi ?

Orta şekerli en iyisi.

Alıntı:
Cumartesi mi Pazar mı ?

Cumartesi kesinkes. Pazar günlerini hiç sevmem. Pazartesi'ye bağlanmasa ne olurdu sanki. Tatil gibi gelmiyor bana.

Alıntı:
Lahmacun mu Pide mi ?

Pide. Kıymalı, peynirli, etli. Lahmacunla aram hiç yok.

Alıntı:
Bi ne ne olacak bu memleketin hali ?

Onu hep söylüyoruz da çare yok. Hani tam düzlüğe çıktık derken hop bir şey oluyor, bir türlü beladan, musibetten kurtulamıyoruz ülkece. Allah sonumuzu hayır etsin. Zaten çok fazla dua alıyoruz, kendi insanımız dururken birçok Müslüman ülkeye yardım ettiğimiz için. Onların yüzü suyu hürmetine sanırım hala ayaktayız.

Alt 03.11.16, 22:50   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #46
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Sana gün içinde sorular soruluyordu tabi belki benim gibi olan vardır bilemiyorum ama soruları ve cevapları okurken bazılarında 'benim buna cevabım ne olurdu acaba?' diye düşünüyorsun. Yine ordan yola çıkıp bir anda soru cevapların etkisinde kendi kendime en sevdiğim film ne benim diye sordum.. şu olabilir şu olabilir derken en kuvvetli 3 seçenek içinde yeşil yol aklıma düştü.. o gün sosyal sosyal medyada da görselli repliğini görmüştüm.. sonra akşamında sen.. ben şok

Ben de hep öyle benim cevabım ne olurdu diye dşünürüm.

Kız kardeşimin de favorisi Yeşil Yol. Bir de ben Stephen King'i çok severim. Çok yönlü bir yazar. Böylesi kalbe dokunan bir kitap yazabilirken, tüyler ürperten kitaplar da yazıyor.

Bana da arada olur, tesadüf değil kesinlikle. Kalp kalbe karşı derim hep. Ne demiş Neşet Ertaş: "Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez."

Alıntı:
Ben yani evet küçüktüm o zamanlar ama Vahit Emmi her daim hatırlanmaya değen tatlı mı tatlı muhteşem bir karakter.. bir de Haydar vardı di mi

Vahit Emmi bir de babama çok benziyor hem tip olarak, hem babacan olarak, hem de asabiyetli horoz olarak. Ondan sebep daha bi' severim.

Haydar gibi sevenler olmadığı için Haydar daha kıymetli ve hatırlanmaya değer sanırım.

Alıntı:
En sevdiğin kitabı yazmış mıydın bu arada? Tür olarak ne okumayı seversin? ( Roman, biyografi, tarihi vs... Ben deneme severim mesela )

En sevdiğim kitap Çalıkuşu. Feride çok bana benziyor böyle kabına sığmayan, içi dışı bir, çocuksu. Dizisi de vardı hani Aydan Şenerli. En iyi kitap uyarlamalarından. Kitap uyarlamalarını sevmesem de bu dizi baş tacım. Kitap da keza öyle.

Tür olarak ben en çok polisiye-gerilim-gizem seviyorum. İlk kez Perili Köşk'ü okuduğumda işte bu demiştim çocukken. Film izlerken de en öncelikli tercihim bu türler. Onun dışında roman bir yana asıl öykü okumayı sevenlerdenim.

Alt 04.11.16, 00:21   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #47
Nickimira
aktif üye
Nickimira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: From the other side
evhamlı kurabiye; çok tatlı cevaplar veriyorsun insanın sordukça sorası geliyor bu yüzden ama sanırım tıkandım
Aklıma yeni şeyler gelirse sen sıranı savmadan bitiveririm burda yine
Sevgilerle
Nickimira isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04.11.16, 00:33   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #48
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
ok tatlı cevaplar veriyorsun insanın sordukça sorası geliyor bu yüzden ama sanırım tıkandım
Aklıma yeni şeyler gelirse sen sıranı savmadan bitiveririm burda yine
Sevgilerle
Utandım.

Tamam, her daim beklerim. Kime devredeceğime bir türlü karar veremediğimden biraz daha odadayım sanırım.

Alt 04.11.16, 00:34   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #49
kralkızı
YHA Facebook Mod.
Ryu Jun Yeol Sorumlusu
aktif üye
kralkızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
instagram orta şekerli kahve ve cumartesi konusunda hemfikiriz de candye natalia oreiroya daha da önemlisi lahmacuna çok ayıp ettin evhamlı kurabiye;
kralkızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04.11.16, 01:37   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #50
evhamlı kurabiye
YHA Twitter Mod.
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
instagram orta şekerli kahve ve cumartesi konusunda hemfikiriz de candye natalia oreiroya daha da önemlisi lahmacuna çok ayıp ettin evhamlı kurabiye;
Candy bana çok şabalak geliyordu n'apıyım. Heidi deme sebebim yine Hayao Miyazaki imzası taşıması kaynaklı biraz da.

Natalia Oreiro, Thalia'nın yanında çok ama çok tıfıl kalıyor bence. Bi' de erkeksi bayanları sevemiyorum. Thalia hem güzel hem kadınsı.

Lahmacuna gelince, kıyma mı yiyorum bulamaç mı belli olmadığından sevmiyorum. Adana'da yedim misal, harikaydı. Ama diğer yerlerde adam gibi lahmacun yapan ve lahmacunu sevdiren hiçbir müessese yok. Varsa bildiğin bana da öner bari.

Ama olsun, ortak noktalarda ayrıştıklarımız eşitmiş bak. Biri diğerini geçemediğinden no problem.