ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, Falling For Innocence, Asian Drama, Kore Dizileri, Japon Dizileri, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Yeppudaa Hakkında Her Şey / Önerilerinizi Bu Sayfaya Yazabilirsiniz...
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 20.04.17, 16:12   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #841
yeppudaa
Kırık Link Tamircisi
aktif üye
yeppudaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
sevil55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayin yeppuda, böyle bir sitenin sahibinin indie music'ten bihaber olduğunu söylemeyin bana sakın.
Öncelikle site sahibi sıfatını kullanmamanızı rica ederim.
Emin olun yeppudaa ya benden çok siz ve sizler giriyorsunuzdur; zaten misyon ve vizyonumuzda bir çok kez dile getirdik: yeppudaa=uzak doğu severler için oluşturulmuş bir platform ve sahibi sadece uzak doğu sevdamızı paylaşan gönül veren sizlersiniz diye belirtmiştik, bizler sadece düzeni korumak adına gönüllü, sizlerin eli ayağı olan, önayak olanlarız
Bu doğrultuda ben sadece fiziki olarak sayfa açarım, ama içini siz dolduracaksanız tabiki neden olmasın
Diğer sayfalarda olduğu gibi Mesela az önce haber ajansı talep etti: Oyuncu Röportajları bölümü açtım.
Oyuncu Röportajları | Oyuncu R portajlar - Yeppudaa

içi boş... Ve doldurup diğer uzak doğu severlerle paylaşacaklar
yeppudaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 20.04.17, 16:15   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #842
sevil55
aktif üye
sevil55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
biliyorum, bu yüzden söylüyorum zaten "site sahibi" diye. hoşuma gidiyor, takılıyorum size.

aaa, ban yemediğime sevindim. eleştiriye açık bir site sahibi, güzel...
sevil55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 20.04.17, 16:20   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #843
akrep1778
Çölde Kutup Ayısı Öpen Masum Köylü
joker
aktif üye
akrep1778 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çakal TClouds®
K-pop kadar geniş bir yelpazeye sahip değil

Kore Müzik Bölümü... | Kore M zik B l m - Yeppudaa bu forumda bir üst başlık yeterli olur fikrimce.
akrep1778 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 20.04.17, 18:15   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #844
sevil55
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
akrep1778 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
K-pop kadar geniş bir yelpazeye sahip değil

Kore Müzik Bölümü... | Kore M zik B l m - Yeppudaa bu forumda bir üst başlık yeterli olur fikrimce.
doğru yalnız çok daha kaliteli.
genel olarak hipster/indie müzik'te çok ciddi bir yer kaplıyor k-indie.
bence de önerin mantıklı.

Alt 20.04.17, 18:30   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #845
akrep1778
joker
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
doğru yalnız çok daha kaliteli.
bana göre indie, blues, jaz, klasik, reggae ve hatta country bile pop müzikten daha kaliteli ama sonuç aynı hepsinin yelpazesi dar. Sonuçta yeni nesil Bob Marley ya da Arctic Monkeys'i tanımıyor. Şahsen K-bla bla'ya ait eserleride ben bilmiyorum

Alt 20.04.17, 22:07   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #846
sevil55
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
akrep1778 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bana göre indie, blues, jaz, klasik, reggae ve hatta country bile pop müzikten daha kaliteli ama sonuç aynı hepsinin yelpazesi dar. Sonuçta yeni nesil Bob Marley ya da Arctic Monkeys'i tanımıyor. Şahsen K-bla bla'ya ait eserleride ben bilmiyorum
Arctic Monkeys de indie rock zaten
yalnız çok dar da değil. birkaç tarzı birden kapsıyor örn. angus and julia stone kardeşler hipster/indie/folk müzik yapıyor. emily wells de aynı şekilde.
ltf, bla bla diye hakaret etmeyelim, çok kırıcı k-indie gerçekten sadece kore kültüründe değil, dünya çapında değeri haiz örnekler barındırıyor. bilmemek/dinlememek büyük kayıp.
sonuç itibariyle dünyadaki her müzik türü pop'tan daha iyi/kaliteli zaten. popüler olmayan tarzları asıl belli bir köşeye/alt forum başlığına sıkıştırarak (yelpazesi dar diye) asıl biz kaliteli müzikseverler "dar yelpazeli" yapıyoruz. bu site benim olsa, doğrudan k-pop butonunun yanına k-indie butonu yerleştirirdim sırf kaliteli müziği empoze edebilmek/yayabilmek adına.

Alt 20.04.17, 23:53   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #847
akrep1778
joker
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Arctic Monkeys de indie rock zaten
O sebepten örnek gösterdim zaten

Alıntı:
ltf, bla bla diye hakaret etmeyelim, çok kırıcı k-indie gerçekten sadece kore kültüründe değil, dünya çapında değeri haiz örnekler barındırıyor.
burdaki bla bla hakaret değil k- sonra gelen pop, rock, indie veya başka ne varsa onlara hitaben söyledim.

Alıntı:
bilmemek/dinlememek büyük kayıp.
neye göre kime göre zevkler ve renkler sonuçta ben kore müziğinden hoşlanmadığım için ne var kim var bilmiyorum ve dinlemiyorum tercih meselesi

Alıntı:
sonuç itibariyle dünyadaki her müzik türü pop'tan daha iyi/kaliteli zaten. popüler olmayan tarzları asıl belli bir köşeye/alt forum başlığına sıkıştırarak (yelpazesi dar diye) asıl biz kaliteli müzikseverler "dar yelpazeli" yapıyoruz. bu site benim olsa, doğrudan k-pop butonunun yanına k-indie butonu yerleştirirdim sırf kaliteli müziği empoze edebilmek/yayabilmek adına.
Sadece 1 buton ekleyerek yayıp empoze edebilmeyi düşünüyorsunuz gerçekten. Bu site sizin olsaydı kendi istekleriniz doğrultusunda hareket edebilirdiniz. Ama biz yönetici olarak kendi isteklerimizi değilde sitenin isteklerini ilk sıraya koyduğumuz için sizlerin isteklerine göre hareket ediyoruz. Arz talep meselesi. Siz dış kabuğu görüp basit sanabilirsiniz ama altyapı bahsettiğiniz kadar kolay değil.

Alıntı:
popüler olmayan tarzları asıl belli bir köşeye/alt forum başlığına sıkıştırarak (yelpazesi dar diye) asıl biz kaliteli müzikseverler "dar yelpazeli" yapıyoruz.
kurduğum cümlenin bu anlama gelmesi enteresan çünkü kore müziği formunda bir üst başlık dediğimden neredeyse eminim. Bizim birşey yaptığımız yok özgür irade diye bir şey söz konusu kim neyi seviyorsa ondan hoşlanıyorsa onun için kaliteli odur. Sonuçta dünya genelinde pop müzik daha geniş bir dinleyici kitlesine sahip sevsekte sevmesekte... Geniş, dar yelpaze kısmına gelirsek şu kadarını söyliyim k-indie müzik diyince kaç isimden bahsediyoruz, k-pop diyince kaç isimden. Bahsettiğim şey çok basit bir örneklemeydi yani düz mantık geniş, dar - az, çok...

Diğer bir taraftan konuya teknik açıdan yaklaşırsak K-pop butonu diye bahsettiğiniz yer aslında çok kapsamlı bir forum içinde 40-50 tane k-pop grubuna ait ana başlık var

K-POP'a Dair Her şey... | K POP a Dair Her ey - Yeppudaa

ve bu ana başlıkların altında 12-13 tane ara başlık var

örnek; CNBLUE Hakkında Her şey | CNBLUE Hakk nda Her ey - Yeppudaa

ve yine bu ara başlıkların altında 50-1000 küsür sayı arasında değişen alt başlıklar var.

K-indie butonu eklemekle sınırlı değil yani.

Etiketler
indie, indie music, k-indie, k-pop, linklerde, Öneri, Önerilerinizi, sayfaya, tavsiye, torrent, yazabilirsiniz

Seçenekler

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:02.