ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Yeppudaa Hakkında Her Şey / Önemli Uyarı! Düzgün Türkçe Kullanımı!
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 17.03.10, 22:15   #31
Rayearth
aktif üye
İZLEME LİSTEM
gerçekten çok yararlı bir başlık olmuş lakin msn diye adlandırabileceğimiz yazım yanlışları sizi etkilediği gibi beni çok kötü bir ruh haline sokuyor bu bozuk yazım sadece msn chatbox değil facebook gibi arkadaşlık arama sitelerinde ve bir çok forumlarda mevcut ama konumuz yeppuda olduğuna göre konuyu fazla dağıtmayalım bu kötü yazma alışkanlığı genelde -22 yaş altı olan kişilerdir herkesi düzgün konuşma ve yazmaya davet ediyoruz...
Rayearth isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.03.10, 17:54   #32
mc_Sessizz
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: İst- İzmR
gerçekten de önemli bir konu, üzerinde durulmalı derim ben..
mc_Sessizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.03.10, 20:07   #33
kuticim
aktif üye
kuticim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bursa
türkçe öğretmeni olarak hassasiyetinize teşekkür ederim malesef önemli bir sorun dikkat etmemiz gerekiyor
kuticim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.03.10, 20:11   #34
güzzi
Y.Ç.Ç
YÇÇ
aktif üye
güzzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul
# bigbang
#
düzgün konuşmayanı bence anında banlayın anadilini konuşamayan adamdan hayır mı gelir yahu
sadness'ın anlamak için çevirmen tutmak lazım sözüne katılıyorum hele bazılarının sözlerini anlamak için kafa kafaya verip beyin fırtınası yapmışlığımız var
yukinohana'nın değindiği nokta da önemli. uzakdoğu ile uzaktan yakından alakası olmayan çok fazla paylaşım var.özellikle din, futbol ve siyaset konularının konuşulmaması taraftarıyım. her telden insan var. kimsenin kalbi boş yere kırılmamış olur böylece.
güzzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.03.10, 20:19   #35
LoneWolf
aktif üye
İZLEME LİSTEM
# yok
#
Her ne kadar bu şekilde uyarılar yapılsada..El alışkanlığı ve yaşadığı yörenin konuşma tarzını bi anda bırakamazlar...Ben tek emocu yazılarına fena halde gıcık oluyorum..

Bu yazı sayesinde 5 10[ 60 895 ] kişiyi bilgilendirmek güzel
LoneWolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 26.03.10, 23:02   #36
hayalperest_86
aktif üye
hayalperest_86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: ERZURUM
uyarılar çok yerinde ve güzel olmuş.Arkadaşlar dilimize özen göstermezsek elimizden gidecek yoksa.Kurallara uyalım hem ne acelemiz var ki saçma sapan kısaltmalar yapıyoruz...
hayalperest_86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 27.03.10, 02:57   #37
DeRZuLyA
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Sakınılan göze çöp batarmış ya,işte benimki de o hesap.Haliyle biraz da yazarken çekiniyorum.Ayrıca yazısındaki hatalardan ötürü de -çok uçuk olmadığı sürece- kimseyi eleştirmemeyi şiar edindim.Çünkü ne zaman yapsam başıma geliyor.

Uyarıya katılıyorum.Bizzat altına imza atmak da isterdim.

NOT:Genelde internete diğer bilgisayarımdan giriyorum.Tuştakımı ne yazık ki Almanca.Haliyle Türkçe karakterlerle yazamıyorum,affola.
DeRZuLyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 27.03.10, 03:30   #38
güzzi
Y.Ç.Ç
YÇÇ
aktif üye
güzzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul
# bigbang
#
@derzulya arkadaşım her ne kadar zaman zaman osmanlıcaya kaçan tabirler kullansan da,
forumda bu konuyu dert etmesi gereken en son kişinin sen olduğun konusunda hemfikirizdir sanırım
saygılar...
güzzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 27.03.10, 03:47   #39
supercel
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Başlık çok iyi olmuş.Son günlerde o kadar çok görür oldum ki bu tür kullanımları acayip moralim bozuluyordu.
katılıyorum uzakdoğu dısında din,siyaset vs. konular açılması benim de hoşuma gitmiyor.Buna da dikkat edilirse çok daha iyi olacak sitemiz

supercel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 27.03.10, 03:54   #40
almeria
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Kesinlikle Güzin'e katılıyorum DeRZuLyA, bu konuda en son dikkat etmesi gereken sensin sanırım.
Almanca klavye kullansan da forumda en iyi Türkçe kullananların başında geliyorsun
Bu arada"emocu" tarzınıda yeni duydum hemen araştırmacı ruhum öne çıktı
Gerçekten genç nesillerin aykırılık olsun diye kendilerine bu tarz bir konuşma tarzını seçmelerini anlamam mümkün değil. Malesef çok üzücü bir durum.
almeria isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
düzgün, kullanımı, Önemli, türkçe, uyarı