ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Üyelerimize Özel Bölüm > Hikaye, Deneme Bölümü... / Kırılgan Zafer
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 11.02.17, 19:56   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #1
Bellalice
yeni üye
Bellalice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara/Eskişehir
Alıntı:
Merhaba^^
Bunalımlı bir dönemde yazmıştım, umarım beğenirsiniz.
İyi okumalar dilerim *.*

Dokuz katlı bir binanın çatısında olmak insanı üşütüyordu. Rüzgar acımasızca esiyor, Monica’nın eteğini uçuşturuyordu. Üşüse de, hatta bacaklarını, yüzünü ya da kollarını soğuktan hissedemeyecek halde olsa da bunların hiçbiri kadının umurunda değildi. Artık hiçbir şeyin yeterince önemi kalmamıştı, o pazarlıktan çekilen taraf olmuştu.

Sekiz köşeli ahşap yıldızı göz hizasında kaldırdı; birkaç saat önce zincirini boynundan kopardığı yer hala sızlıyordu. Sanki içinden bir parça koparılıp alınmış gibiydi, hem fiziken hem de ruhen. Şükredebildiği tek nokta işin bitirilmesini sadece ona bırakabilmeleriydi. En azından mahremiyetine saygı gösterilmişti.

Soğuktan moraran parmağını ahşabın kalbine bastırdı ve bekledi. Zamanın yavaşladığını hatta neredeyse donduğunu hissetti. Ana kısa süreliğine de hapsolmak böyle bir şeydi demek ki, soğuk bile kesilmişti. Saniyeler tekrar su gibi akmaya başladığında kalbi heyecandan patlayacak gibi atıyordu.

Öldüğü andan bu yana hiç değişmemişti. Siyah saçları dağınıktı, sol kulağını ve çevresini kaplayan alanda kuruyan kan tutamları kaskatı kesmişti. Sağ yanağında büyük bir tane, çenesinde ise küçük bir kesik vardı. Burnu kırılmış gibi yamulmuştu, oradan akan kan ise sakalına yayılmıştı. En büyük yarası boynundaydı, adem elmasının hemen altında gırtlağının boydan boya yaran bir kesik vardı. Ruhunu saran kırmızı aura, genç adamın hayatının son anlarında verdiği savaşı ifade ediyordu.

Douglas Lewis, dört yıl önce vahşi bir şekilde savaşta öldürülmüştü ve hapsedilen ruhu Monica’nın karşısındaydı. Sadece birkaç santim ötesinde ve özgür kalmak üzereydi.

Monica çatlak bir sesle, “Doug,” diye fısıldadı. Boğazındaki yumru ağlamasına engel oluyordu. Sağ elini korkakça kaldırarak genç adamın yüzüne uzandı. Douglas’ın sıcak tenini hissettiğinde, “Buradasın,” diye devam etti. “Aman Tanrım gerçekten de buradasın.”

Douglas yavaşça, “Mon,” dedi. Sesi yankılanıyordu ve sanki bozuk bir radyodan çıkıyormuş gibi parazitliydi. Monica’nın yırtık giysilerini ve yüzündeki çürükleri işaret ederek, “Ne oldu?” diye sordu.

Genç kadın belli belirsiz bir gülümsemeyle, “Önemli bir şey değil, her zamanki şeyler,” diye mırıldandı ve kollarını Douglas’ın boynuna doladı. “Birkaç dakikamız var sadece.”

Öpüşmeleri Monica’yı her seferinde ağlatan bir şarkının notaları gibiydi. İnişli çıkışlı, kadının uzun zamandır bastırdığı ağlama isteğini gün yüzüne çıkaran ve dinlemeyi bırakmasına neden olacak kadar bağımlılık yaratıcı. Onu özlemişti, ona ihtiyacı vardı ve onu serbest bırakmaya ya da veda etmeye hazır değildi.

“Ne oldu?” diye fısıldadı genç adam. Monica’nın yüzüne düşen kızıl bir tutamı kulağının arkasına yapıştırdı. “Nasıl karar verdin?”

Monica, onun neyi sorduğunu anlamıştı. Gözlerini kapatarak alnını onunkine dayadı, vaktin azaldığını hissediyordu.

“Kararı ben vermedim, mecbur bıraktılar; savaş için.”

“Peki neden buradasın? Neden bir çatıda?” Monica gözlerini açarak ölü sevgilisine baktı. Genç adam kaşlarını çatarak başını geri çekti. “Yo, hayır yapamazsın.”

“Yapacağım,” dedi kararlı bir sesle. “Seni bırakmaya hazır değilim, asla olmayacağım. Başka türlü yapamam, tekrar seninle beraber olmak istiyorum.”

“Mon-”

“Hayır!” diye susturdu. Ciddileşmekten nefret ediyordu. “Bizim savaşımız bitti, zamanımız doldu. Elimizdeki her şeyi kaybettik. Artık onların sırası, onların ön safta dövüşme zamanı geldi. Sen de ben de üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık.”

“Yapma.”

Monica titremesini durduramadığı eliyle genç adamın yanağını okşadı. “Seni özledim.” Ağlamaya başlamıştı. “Seni çok özledim, artık yapamıyorum. Sen artık yanımda olmayacaksın.”

“İşte bu noktada aşkım, beni bırakman gerekiyor.”

“Bu bir veda değil.”

“Peşimden gelme, git, hayatını yaşa.”

Monica, “Bir hayatım olmayacak,” diye fısıldadı. “Seninle yaşlanmayacağım, seninle ölmeyeceğim.”

“Çünkü çoktan öldüm, sadece kabullenmelisin,” dedi Douglas yavaşça. “Hala bir hayat şansın var. Benim için…”

“Zaten senin için yapıyorum,” diyerek Douglas’ı öptü. “Seni seviyorum.”

Genç adam cevap vermeye fırsat veremeden ruhunun sureti havaya karışmıştı. Rüzgar daha sert bir şekilde Monica’nın şimdi daha da cılız görünen bedenine çarparken genç kadın tereddütsüzce çatının kenarına yöneldi. Belini geçmeyen duvara tırmandığında çıplak ayakları mermerin soğukluğunu hissetmemişti bile. Vücudu mumun fitili gibi yanıyor, cesareti de ateşi canlı kılan mum gibi direnip kalbini ayakta tutuyordu.

Önce elindeki ahşabı boşluğa bıraktı, kuru bir patırtıyı aşağıdan duyduğunda gözlerini kapatarak olduğu yerde döndü ve sırtını boşluğa verdi. Başını kaldırıp tepedeki aya baktığında yüzüne sarhoş bir gülümseme yayılmıştı. Uzun, çok uzun bir zamandan beri belki de ilk kez kararları konusunda bu kadar özgür hissediyordu, tam da hayal ettiği gibi.

Gerilen kaslarını görmezden gelerek bedenini arkaya doğru bıraktığında her şey hayal ettiği gibiydi. Bir savaş çocuğu olarak özgürdü, yapacağı son şey olsa bile.

Ve ruhu bir güvercinin peşine takılarak nihayet Douglas’ın yanına uçabilirdi, o kendi savaşını çoktan kazanmıştı.
Bellalice isimli Üye şimdilik offline konumundadır