ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > Tek Sayfa Açılmış Spoiler/Eleştiri Bölümü / Jang Ok Jung / 2013 / Spoiler
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 03.07.14, 23:33   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #901
saadetko
aktif üye
saadetko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
ruth tipton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
lee soon beni rededceksin?
ok jungevet. redeceğim
iyi oldu sana.
neden iyi oldu ya ne kadar tatlı bir çoonaa daha ne yapsın kız için
şimdiye kadar izlediğim en hoş kral sanırım
saadetko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.07.14, 23:39   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #902
yagmur6767
Dergi Ekibi
Dergi Grubu
aktif üye
yagmur6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İnstagram; yagmuryildirim1467
yagmur6767 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
saadetko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
en hoş kral sanırım
twdr'yi izle derim ablam

yagmur6767 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.07.14, 23:43   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #903
saadetko
aktif üye
saadetko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
yagmur6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
twdr'yi izle derim ablam
izledim canım onu da dong yi'deki kralı da çok seviyorum ama yoo ah in'i bu dizide her haliyle çok sevdim kıyafetleri nasıl da yakışıyor keretaya tavsiyen için teşekkürler
saadetko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.07.14, 14:33   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #904
ruth tipton
aktif üye
ruth tipton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: 19.odamdayım.
Şimdi şöyle
Evet kral hoş ama davranışı hoş değil gerçi ok jung ah da az değil ama
ruth tipton isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.07.14, 15:26   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #905
denizimsi
aktif üye
denizimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
Birkaç gün önce bitirmiştim diziyi.Bu kadarına da pes dedirten bir dizi.Hele o kralın annesi yok mu Allah düşman başına vermesinKızın başına o kadar çok şey geldiki.Bazılarını da haketti doğrusu hırsının kurbanı oldu diyebilirim.Ama aşkı iyi anlatan bir diziydi.Kral her ne kadar önlemler alamayan biri gibi gelse de gözüme Jang ok Jung a olan aşkı beni etkiledi.Özellikle son bölüm çok etkiledi beni bir umut kurtulur dedim ama maalesef.Sevdiler ama onların birlikte mutlu olmamalarını isteyen birileri vardı mutlaka.Dizi güzeldi,izlenmeli
denizimsi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07.07.15, 22:39   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #906
Lisbet
aktif üye
Lisbet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
İzlemek istediğim ama bir türlü başlayamadığım dizi. Uzun zamandır dizi izlemiyorum ve School'dan sonra bu diziyi de izlemek istiyorum inşAllah iyidir.
Lisbet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07.07.15, 22:45   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #907
yagmur6767
Dergi Ekibi
Dergi Grubu
aktif üye
yagmur6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İnstagram; yagmuryildirim1467
yagmur6767 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
Lisbet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
inşAllah iyidir.
dong yi dizisini izlediysen ters tepebilir bende öyle olmuştu ama onun dışında dizi güzeldi
yagmur6767 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.07.15, 16:25   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #908
Lisbet
aktif üye
Lisbet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
yagmur6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dong yi dizisini izlediysen ters tepebilir bende öyle olmuştu ama onun dışında dizi güzeldi
İzledim ve spo da yedim sonunda ölüyormuş kız
Lisbet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.09.15, 14:04   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #909
zhrs
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Bir dizinin daha sonuna geldim, çok methedilen diziler vardı listemde ama bölüm sayıları uzun olduğu için erteliyordum, tabiyki hata ediyordum her zamankisi gibi
Bu methedilen dizileri sırasıyla izlemeye karar verdim saraydaki mücevherle başladım, gerçekten çok kaliteli bir yapımdı, sonya sarayın incisi dong yi’yi izledim 40. bölümden sonra gereksiz olan yerleri olsa da, oda gayet güzel ve kaliteli bir diziydi, onu izledikten sonra o dizideki ok jung’un hayatını anlatan başka bir dizi olduğunu, yani şu an bitirmiş olduğum dizinin ok jung tarafından olayların anlatıldığı dizi olduğunu anlayınca sonunu bile bile bu diziye başladım açıkcası bu dizi sayarın incisi kadar kaliteli bir yapım değil, dong yi ‘de olaylar, oyuncular, senaryo, kurgu, kadınlar arasındaki müthiş zeka oyunları bu dizide yoktu maalesef, bu dizide sadece aşk üzerine yoğunlaşılmış, ama bu dizideki kral da dong yi’deki göre çok daha güçlü bir karakter idi, dong yi’de kral kılıç bile tutamazken burada iyi bir dövüşçüydü bu yüzden buradaki kralı dong yi’dekine tercih ederim, ama kral dışındaki tüm karakterler dong yi’ye göre daha basitti, dong yi’de ok jung kötü şeyler yapmış olsada kendine has bir asaleti vardı, dong yi ise gayet aklı başında kültürlü bir kızdı ve buradaki okuma yazma bile bilmiyordu bu dizi ok jung tarafından anlatılmış olsada kral kollarında ölen sevdiği kadından sonra, fettan bir cadı gibi gösterilen dong yi’ye aşık olup ondan çocuk yapmış olması imkansız gibi görünüyor, her ne kadar ok jung cephesinden anlatılsa da iki dizi birbiriyle pek tutmuyor, hem karakterler, hemde zamanlamalar açısından, dong yi’de ok jung un oğlu 14 yaşlarındayken sukbin in de oğlu çoktan doğmuştu ve o zaman zehir içerek ölmüştü, burada ise daha kral sukbine elini bile sürmemişti, sarayın incisini bitirdikten sonra ok jung için yorum yapmıştım, ve kralın aşkını yavaş yavaş kaybettikçe o da hırslarına yenik düşüp kötü olmaya başladı, kral onu bırakmasaydı aslında çok kötü olmazdı diye düşünmüştüm ki hala aynı düşünüyorum, ok jung hırsına düşüp yanlışlar yapmaya başladı, ama kralın mı onu önce bıraktı da o hırslandı, yoksa o hırslanmaya başladı da mı kral ondan soğudu aslında tam bir muamma, bazı arkadaşlar kore kayıtlarında bile ok jung’un çok kötü olduğunu, kraliçe inhyun’a çok çektirdiğini yazmışlar ama, ne olursa olsun o kralın ilk aşkıydı ve onu çok sevmişti, ayrıca aşağı tabakadan diye pek çok zulme de maruz kaldı, şu an dizilerde gördüğümüz gibi doğru olmasa da, yüksek mertebeye ulaşmış olsa da insanlar pek çok siyasi çıkar için iftiraya maruz kalabiliyor, ve doğru olmayan şeyler kayıtlara geçirilip öylece arşivlenebiliyor, tabi ben ok jung aslında iyiydi demeye çalışmıyorum ama kralla yaşadığı aşk gerçekti ve istemeden veya isteyerek yapmak zorunda kaldığı şeyler mutlaka olabilir, sonuçta bunlar tarihten alıntı olsa da gerçekte neler yaşandığını bilemeyiz, doğru bildiklerimiz yanlış, yanlış bildiklerimiz doğru olabilir, burada ok jung hep iyi gibi gösterilmiş, tam tersine dong yi kötü bir karakter yapılmış, o yüzden bu da diziyi basitleştirdi, diğer yandan sarayın incisinde ok jung başlarda iyiydi, zamanla kötüleşti istemeden de olsa ama hiçbir zaman asaletini bozmadı, ölürken bile, bu da o dizinin kalitesinin bir göstergesiydi bana göre

Bu dizi kralla ok jung çocukluktan başlayıp, sukbinin ortaya çıkışına kadar olan sureyi, kralın ilk aşkının anlatıldığı tarihi anlatıyor, dong yi ise oj jung’un baş kahyalığa zaten yükselmiş olduğu dönemden başlıyor ve zamanla kaybetmesini, sonrada kral ile dong yi’nin aşkının yaşandığı sureyi işliyor, tabi başrol kahraman kimse onun tarafından anlatılmış iki ayrı dizi, ortak olan tek şey kraliçe ınhyun’un asaleti ve diziye yalnız gelip, yalnızlık içinde ölmesi, dong yi’de ki kraliçeyi çok daha fazla sevmiştim ama sanırım kore tarihinin gerçekten de en sevilen kraliçesi oymuş, artı bu dizide fazladan olan bir şey de kraliçe ınhyundan önce kralın ilk eşinin başka biri olması ve onunda kraliçe ınhyun gibi yalnızlık içinde ölmüş olması, açıkçası kraliçe ınkyung dong yi dizinde yoktu, buradaki sürpriz oldu ama iki kraliçenin de kralın aşkıyla ölmesi ve kralın ikisini anca öldükten sonra fark etmesi ve onlar için geç kalması beni daha da üzdü açıkçası

Aklıma gelmişken kralın annesi neydi öyle ya, bunca tarihi dizi izledim ama bu kadın kadar cazgır bir ana kraliçe daha görmedim, çok basitti, o kadar cırtlak bağırıyordu ki , dizinin kalitesini bile düşürüyordu resmen, sinir oldum kendisine, tamam dong yi'deki de kötüydü ama en sından bir duruşu vardı kadının, bu tam bir mahalle cadısı gibiydi, bir de dong yi'yi izleyince neden ok jung'a herkes karşı diye düşünmüştüm, kadın ne yaptı ki diyordum, bunu izleyince ana kraliçe ve diğerlerinin neden onu istemediği, herkesin kendi menfaatini düşündüğü anlamış oldum

Acısıyla tatlısıyla, öncesiyle sonrasıyla kore tarihini anlatan dizileri peşpeşe izleyince iyice kendimi onları düşünürken buluyorum

Bir de şunu anladım ki ne kadar güçlü ya da ne kadar güçsüz bir kral olursan ol yeri geldiğinde koskoca bir hiçsin aslında, eğer aşık olduğun bir insan yoksa yalnız gelip yalnız gidiyorsun, aşık olsa da yalnızsın, aşık olmasan da yalnızsın ama aşık olursan en azından o hissi yaşayarak yalnız kalırsın, aşık olmasan hem ruhen hem bedenen yalnızsın, kralın batı ve güney taraflarına karşı yaptığı akıl oyunları da mükemmeldi, adam bir tarafı alt edince öbür tarafla uğraşmak zorunda kalıyordu, defalarca karşılıklı olarak tarafların maskelerini düşürdü, onları alaşağı etti, yine başa getirdi, bir kısır dönü gibi ne yaparsa yapsın hep siyasi çıkışlarla uğraştı adamcağız, kral olarak kendi istediği şeyleri yapabilmek için hep bir şeyleri feda etmek zorunda kaldı, valla dizilerdeki en acınası karakterler krallar oluyor en sonunda, ne yaparlarsa yapsınlar kimseye yaranamıyorlar garipler

Neyse yine çok konuşmuşum

Emekleri geçenlerin emeklerine sağlık arkadaşlar
zhrs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seçenekler Arama

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:50.