ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Yeppudaa Hakkında Her Şey / Bir Yöneticinin Günlüğü...
Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Alt 18.04.13, 12:52   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #11
dance
Emekli Admin... (ÖZGÜRÜM...)
aktif üye
dance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çanakkale
Zehra ne diyorsa +1 Birde bu video silinme, ekleme işleri olmasa diğer bazı forumsal şeyleri ekleyeceğim ama ne yazık ki video ekleme olayları yüzünden diğer şeyleri eklemek için zaman kalmıyor Bu arada Grup üyelikleri yazan şu altta kalpli şey bayağa güzel oldu
dance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 22.07.13, 10:42   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #12
dance
Emekli Admin... (ÖZGÜRÜM...)
aktif üye
dance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çanakkale
Belkide çok yorulmuş, çok sıkılmış, çok bunalmışızdır...
İnsanız, robot değiliz ki Elimizden geldiği kadar...
Karşılıksız, herhangi bir maddi kazanç olmadan, gönül birliği ile uzak doğu sevgisini paylaşmak, ulaştırmak, hemde 5 yıldır hemen hemen aynı şeyleri yapmak bizi yormuyor mudur? Hiç uğraştırmıyor mudur?
Benzer soruları; hep aynı ritim ile, hep aynı şekilde ve özende cevap vermekten usanmamış mıyızdır?
Belkide sizlerdende bu uzak doğu sevgisini paylaşmak için maddi manevi özveri, yardım bekliyoruzdur... Bu devranın yine bu şekilde başarılı bir şekilde ilerlemesi için... Devam etmesi için... Motive olmak için...
En azından birbirinizin sorusunu DÜZGÜNCE CEVAPLAMAK, TÜRKÇEMİZE UYGUN KELİMELER KULLANMAK çok mu zor...
Ya da şu video çalışmıyor diye rapor oluşturup bizleri bilgilendirmek?? LİSTELERİN GÜNCELLENMESİNDE YARDIM ETMEK?
Bir çoğunuz facebookta twıtterde yeppudaa daki dizi-film linklerini bile paylaşmıyorsunuz İnsanların bu güzelleri bu kültürü görmesinde katkı sağlamıyorsunuz

Bizlere yardım etmeniz illaki video yüklemeniz değildir. Böyle bir talebimiz yok... Yeppudaa için yapılacak maddi manevi bir sürü şey var...
Ramazan bayramı sonrası festival bile yapabiliriz... Ama herşey sizlere bağlı...

YEPPUDAAYI SEVİYORUZ... SİZLERDEN ÖTÜRÜ...
dance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.05.14, 12:05   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #13
akrep1778
Çölde Kutup Ayısı Öpen Masum Köylü
joker
aktif üye
akrep1778 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çakal TClouds®
Dear diary, Sevgili günlük,

Duygularını satırlara dökmektense insanlara söylemeyi yeğleyen biri olarak öncelikle yazabileceğim anlamsız cümleler için elimden bişi gelmez sonuçta ben bir finans sorumlusuyum gramerden değil paradan anlarım

Yeppudaa ilk kurulduğu zamanlardan beri üyeyim ve 18.04.2013 tarihinden itibarende s-mod sıfatı ile yönetici kadrosunun bir parçasıyım. (Anaa 1 seneyi devirmişim nerde benim kutlamalarım )

Benim aklıma takılan acaba sizlerde böylemi düşünüyorsunuz dediğim bir kaç konuya değinmek istiyorum;
- Her renkli üye yönetici değildir.
- Her yönetici ellerinden geldiğince bilgi ve imkanları dahilinde sizlere yardım etmekle yükümlüdür.
- Tüm yöneticilerin çeşitli yetkileri vardır. Ama bu yetkileri kötüye kullanma gibi bir durumları söz konusu değildir.
- Sitenin işleyişi için gerekli olan kurallar tüm üyeleri kapsar renkli ya da renksiz ayrım söz konusu değildir. Sizlerin uyması gereken kurallara bizlerde uymak zorundayız.
- Yönetici kadrosu olarak uymak zorunda olduğumuz bağlayıcı kurallarımız da vardır.
- Şuan ki yönetici kadrosu olarak alınan kararların çoğu şahsi olarak değil uzun tartışmalar ve fikir alışverişleri neticesinde şekillenmektedir. Ortak kararlar alınır.
- Kimse kimseden üstün değildir. Yapılan her iş zorunluluk değil gönüllülüktür.
- Yöneticiler de insandır dizi izler spo yapar
- Moderatöre bildirdiğiniz tüm raporlar takip edilir. En kısa sürede sonuç için çalışılır. (yani merak etmeyin raporlarınız gerçekten bize ulaşıyor o yüzden gördüğünüz eksiklikleri konuya yazmak (çünkü her mesajı göremiyoruz), yeni konu açmak (çünkü her konuyuda malesef takip edemiyoruz) ya da özel mesaj atarak sormak (Gün içinde çok fazla mesaj alıyoruz kaçırıp atlayabiliriz) yerine rapor etmek en sağlıklısıdır. Çünkü ben olmasam başka biri o olmasa başka biri muhakkak raporları günlük takip etmektedir. )
- Yaptığımız uyarılar kesinlikle kişilik haklarına saldırı amacı gütmemektedir. Söylediğimiz her sözcük genel olarak söylenmiştir. Smiley kullanmamamız ya da sıkıntımızı dile getirmemiz sizin için daha rahat bir forum ortamı oluşturmak içindir.
- Mp4 paylaşan yönetici ve mor renkli üyelerimizin hepsi çevirmen değildir. Çoğumuz bunları size ulaştıran aracılarız. Bu sebepten yeni bölümü ya da şunu çevirin diye gönderdiğiniz mesajlara verilebilecek bir cevabımız malesef yoktur. Şahsım için konuşuyorum benim bildiğim tek yabancı dil Vücut Dili'dir.
- Bizlerden dizi ya da film tavsiyesi istemeyin çünkü cidden o kadar işimizin içinde dizi ya da film izleyemiyoruz Ayrıca benden isterken 2 kere düşünün ben verdiğim her tavsiyenin sonunda "Öldü" diyip sizi şok içinde bırakabilirim. Verdiğim spoyuda anca 5 dk sonra idrak ederim
Aklıma başka bişi gelmiyor gelirse eklerim

Konu akrep1778 tarafından (17.05.14 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.
akrep1778 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 23.06.14, 00:23   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #14
gök*
Dergi Ekibi
Running Man Sorumlusu
joker
Dergi Grubu
aktif üye
gök* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
gök* - MSN üzeri Mesaj gönder gök* isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Kendime not:

gök* sen adam olmazsın!!!

sıklıkla bakmayı unutma

gök* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.07.14, 04:14   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #15
zeyra88
♥♔Joker Admin♔♥
joker
aktif üye
zeyra88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Smyrna
zeyra88 - MSN üzeri Mesaj gönder zeyra88 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
1 ay kadar süre içinde yollamış ya da yollayacağınız hiçbir özel mesaja cevap veremeyeceğim.

Bunun dışında saçma sorulara, ve habire üst üste soru sorup bana yazanlara da cevap vermeyeceğim. Hele ki üslubu ben köleymişim gibi atarlı yazanların mesaj yazma hakkını dahi elinden alacağım. Burada köle değilim, paralı da çalışmıyorum. Şunu bir anlamadınız gitti.

Son olarak. Bir admine sorulması gereken sorular ayrı, smodlara sorulması gereken sorular ayrıdır. smodlar çözemez size yardımcı olmaz ise tabi bize gelin lakin sorduğunuz tüm sorular smodlara sorulması gereken sorulardır genelde.

Profilimi renklendireceğim, arkadaş nasıl eklenir, mp4 dizileri nereden bulurum, nasıl indirme yaparım, online şu şu video çalışmıyor, şu şu sorun var diyor, profilime nasıl müzik eklerim... gibi sorular ve türevlerini smodlarımıza sorabilirsiniz. Diğer çeviri ile ilgili teknik nick değiştirme ya da avatar değişme şeklinde soruları veya içinden çıkamadığınız sorular varsa bana gelebilirsiniz ya da diğer adminlerimize sorabilirsiniz, lakin uslübunuz önemli benim için. Kaba üslublu kimseye cevap vermeyeceğimi de biliniz.

zeyra88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 28.12.14, 03:03   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #16
violet24
❀✿ Emekli Admin ✿❀
✿ღGong Yoo✿ღ
aktif üye
violet24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Cotyora
"Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın." (Mark Twain)

Benim hayat felsefem, etiğim bu cümle üzerine kurulu..
Ve bir o kadar da nezaket..

Dileyen dilediği manayı alabilir üstüne ve koyar heybesine...
violet24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 31.01.15, 14:35   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #17
akrep1778
Çölde Kutup Ayısı Öpen Masum Köylü
joker
aktif üye
akrep1778 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Sevgili günlük;

Bu sefer sana yazacaklarım başlığı "Üyeler akrepten nasıl nefret eder."

Akrebin seyir defteri;

1: Malesef çoğu üyemizin yazması var ama okuması yok
( Neden mi? Eğer sorunla karşılaştığınızda direk yazmak yerine son mesajları bir okuyor olsanız cevabı bulabilir ve sorunu daha kısa sürede çözebilirsiniz.)

2: Malesef kendi istekleriniz için bazı gönüllü arkadaşları kırıyorsunuz (Görevli, yönetici, çevirmen vb)
( Neden mi? Siz sadece izliyorsunuz ama o dizinin ya da filmin sizlere ulaşma sürecini hiç hesaba katmıyorsunuz. Çevirmenin saatlerce bir koltuk tepesinde 1000 küsür satırlık yeri geldiğinde ingilizce bile olmayan ingilizce metinleri nasıl en düzgün şekilde türkçeye çevirdiğini, çevirinin uyulması gereken teknik milyonlarca kuralını, satır birleştirken yeniden zamanlama yaptığını bilmiyorsunuz. Çeviri bittikten sonra paylaşımcı arkadaşın uyumlu video arayışını, en kalitelisi olsun diye 3-4 saat süren konvert sürecini, konvert bittikten sonra 3-4 ayrı siteye upload sürecini, Aynı anda online izlemeniz için video sitelerinin ha bire silmesine rağmen binbir değişik kombinle video yüklemesini bilmiyorsunuz. Yüklenen bölümde en ufak bir hata çıktığında düzeltmek için bu 4-5 saatlik sürecin tekrarlandığını bilmiyorsunuz )

3: Karşılaştığınız her sorunun çözümünü bizden bekliyorsunuz
( Video izleyemiyor musunuz, mp4 indiremiyor musunuz. Sorun upload sitelerinin bakım-server çalışmaları, telif hakkı, politika değişiklikleri ya da kullandığınız tarayıcı, pc ayarları ile alakalı olabileceğini hiç aklınıza getirmiyorsunuz.)

Ve yine aynı şeyi söylüyorum bunların sebebi okumuyor olmanız, araştırmıyor olmanız ve sadece şikayet ediyor olmanız.

Sözüm meclisten dışarı isteyen üstüne alsın.

Ben bu sitede ne kadar bir Yönetici olsam da, asıl olan sizler gibi sadece ÜYE olduğumdur.
Yönetici olurken verdiğim söz "Elimden geldiği kadar yardımcı olurum" du. Bu yüzden amacım beni sevmeniz veya sevmemeniz değil. Amacım sizlere en kalitelisini ulaştırmak.

En hızlısı değil en kalitelisi en düzgünü olsun diye saatlerimi günlerimi gecelerimi vermekten çekinmem.

Azcık EMPATİ kurmayı deneyelim, bir bölüm geciktiyse sebebi ne olabilir.
- Eğer öğrenciyseniz ve sınav haftanızsa düşünün çevirmende öğrenci ve onunda sınav haftası...
- Eğer çalışıyorsanız ve mesaiye kalıyorsanız çevirmende çalışıyor onunda mesai olabilir...
- Eğer evdeyseniz ve ev işleri yemek ve çocuklardan zaman bulamıyorsanız çevirmeninde bakmakla yükümlü olduğu eşi çocuğu olabilir...

Neyse bu kadar yazdım ama kimse okumayacak sonuçta 1 saat sonra kaybolup gidecek bu yazdıklarım

dedim ya Neyse...
akrep1778 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 09.07.15, 00:05   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #18
zeyra88
♥♔Joker Admin♔♥
joker
aktif üye
zeyra88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Smyrna
zeyra88 - MSN üzeri Mesaj gönder zeyra88 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Biliyorsunuz ki ya da bilmiyor da olabilirsiniz gelen kutum pek boş durmuyor, gelen onca mesaja sabrım yettiğince zamanım el verdikçe cevap veriyorum.

Lakin bana sorulmaması gereken ve buna dayanacak gücümün de kalmadığı birçok soru dahi alıyorum. Haliyle kendi ruh sağlığım açısından şimdilik 3 beyaza dikkat etmemiz yeterli

Anlayışınız için şimdiden çok teşekkürler

zeyra88'e özel mesaj atmadan önce aşağıyı iyice okuyunuz...

1- Yeni bölüm nerede ve bana dizi / film önerir misiniz içerikli özel mesajlara...

2- Bu dizinin bu bölümü kırık (dizi benim olsa dahi) içerikli özel mesajlara... ( Özellikle bu maddedeki soruyu soran BAN yüzü görecektir )

3- Bu dizi / filmi çevirir misiniz içerikli özel mesajlara geri dönüş yapmayacağım

Yeni olan arkadaşlarımız da önce Yeppudaa Kılavuzu'nu iyice bir inceleyip sonra Forum Kuralları'nı bir okusunlar lütfen.

Yukarıdaki bu 3 soruyu içeren mesajlara malesef cevap veremeyeceğim.

İleride gelecek mantıksız sorulara göre bu mesaj güncellenecektir

zeyra88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 20.10.15, 12:28   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #19
yeppudaa
Kırık Link Tamircisi
aktif üye
yeppudaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Tarihe not olarak geçsin
Aşağıda yazacağım durum ilk defa olan birşey değil ama bu sefer yazmak istedim:
Gerçekten yeppudaa çok özel bir yer. Şöyleki; Festival yapalım dedik, ödül yok, ayarlandı. Ödülü kargolamak lazım, şimdi ödül kazanan üyelerimize birde kargo parası mı ödetelim, sağolsun onuda başka üyelerimiz karşıladı...
Bu gün 3 ayrı bağımsız mesaj aldım: Festival için ödül göndermek istediklerini söylediler. Bence başka ülkelerde böyle şeyler yoktur...
Yani söylemeye çalıştığım şey istediğim iyi ki Türk doğmuşum, iyi ki yeppudaalı olmuşum. Böylesine duyarlı ve içten üyelerimiz olduğu için gerçekten Yeppudaa Çok şanslı...

Böyle üyeler olmasa admin olmazdım galiba diye düşünüyorum. Beni bağlayan şey üyelerimizin duyarlılığı ve birbirleri için birşeyler yapma isteği...

İyi ki varlar.!
yeppudaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.10.16, 20:53   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #20
firari_x
SuperModerator
joker
aktif üye
firari_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
firari_x isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
"İyilikten maraz doğarmış"

Bu söze ömrüm boyunca itibar etmedim, artık anlıyorum ki bu sözü söyleyende boşuna söylememiş…

firari_x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Konu Kapatılmıştır

Etiketler
günlüğü, yöneticinin

Seçenekler

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:14.