ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, Falling For Innocence, Asian Drama, Kore Dizileri, Japon Dizileri, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > Diğer Uzakdoğu Genel Bölüm > Uzakdoğu-Asya'dan Haberler / Çin'de Türk döneri
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 14.03.10, 16:23   #1
ay_se_gul
ay_se_gul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul

Hep merak etmiştim bu çekik gözlülerde türkiyenin yemeklerini yiyebiliyorlar mı diye ve bir haber buldum .Çinde döner varmış yiyebiliyorlarmış çok mutlu oldum bunu öğrendiğime ve sizinle paylaşmak istedim.

Çin sokaklarındaki şişçiler ve dönerciler.
Metro çıkışlarında ve Çin sokaklarında satılan şişlerin dışında, sokaklarda Türk döneri satanlara da rastlayabilirsiniz. Çinliler onlara “Shanzhai Tuerqi Kaorou” yani “Sahte Türk döneri” diyorlar.
Çin’de genel olarak Türk döneri herkes tarafından biliniyor, hazır tezgahı kurmuş metro yakınlarında bu tarz seyyar dönercilere rastlaya bilirsiniz. Uygurların daha çok küçük dükkanlarda sattığı bu döneri Çinliler ise seyyar olarak satıyorlar. Seyyar arabalarda satılan Sahte Türk dönerin de kullanılan et domuz eti. Sahte Türk dönerinin satış fiyatı ise küçük yuvarlak ekmek arası 4 RMB (0,90 TL), lavaş içinde 6 RMB (1,3 TL) olarak satılıyor.
Dikkatimi çekti çinde daha ucuzmuş türkiyedekinden farkı var mı acaba Eskişehirde bi ramen bulamadım hayallerim yıkıldı

Alemcilerin göz ağrısı “Sokak şişçileri”
(Sokak şişçileri deyince adam şişliyorlar sandım gansterler gibi )

Sokak şişçileri, genellikle iş çıkış saatleri olan 17:00 gibi metro istasyonlarının yakınlarında tezgah açıyorlar. İşten eve giderken atıştırmak isteyenler, metroya binerken canı çekenler müşteri portföyünü oluşturuyor. Şişlerin Shanghai satış fiyatı ise 2 RMB (0,43 TL). Geceleri barların etrafında ve gece kurulan yemek pazarlarında şişçilere rastlayabilirsiniz. Bazı bölgelerde site içlerinde gece 12 ye doğru kurulan mangallar eşliğinde, kendin pişir kendin ye de yapılmaktadır.

Shanghay’da Türk döneri bulabileceğiniz restorantlar
1- Anadolu restoran
2- Doner restoran
3- İstanbul restoran
4- Pasha restoran

Orda yemek bir başka olsa gerek !!! Herkes çin ' e gitme fırsatı bulup bu yemeklerden yeme şansı olur inşallah

Konu ay_se_gul tarafından (14.03.10 Saat 16:28 ) değiştirilmiştir.
ay_se_gul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.03.10, 17:40   #2
Mehmet
İZLEME LİSTEM
Nereden: Zindan
çinde ne işimiz var yaa...gidilir mi hiç çine? yazıyı okumadın herhalde... domuz etiymiş... şeytan görsün yüzlerini
Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.03.10, 17:51   #3
mako_chan
mako_chan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Vallahi çine gitsem yemeklerini yemem kendim marketten sebze falan alır yapar yerim Hem etlerine asla güven olmaz.
mako_chan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.03.10, 18:05   #4
miniq_civciq
aktif üye
miniq_civciq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kadının Yeri Kocasının Yanıdır hehe=)
bu millethe herşeyin sahtesini yapıo bizim dönere kadar sarmışlar maşallah ben çine gitsen şuan 45 kiloyum 40 a düşerim herhalde bi tanıdğımız çine gitmişti nerdeyse 3 gün bişey yememişler gelecekleri son gün bir türk restoranı bulmuşlar
miniq_civciq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.03.10, 19:39   #5
ay_se_gul
ay_se_gul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Alıntı:
Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çinde ne işimiz var yaa...gidilir mi hiç çine? yazıyı okumadın herhalde... domuz etiymiş... şeytan görsün yüzlerini
Domuz eti yenmez ki zaten Çinliler gerçekten cin gibiler sesleri çok tiz bir garipler tam bi üç kağıtçılar (cennet mahallesi gibi ) yinede gidip görmek isterim çin i maksat birşeyler öğrenmek ve görüş sahibi olmak

Konu ay_se_gul tarafından (14.03.10 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.
ay_se_gul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.03.10, 19:46   #6
quarktek
İZLEME LİSTEM
bence domuz eti olayı abartılıyor orası müslüman ülke değil sonuçta normal birşey türkiyede bile domuz eti reyonu gördükten sonra hayli hayli normal geliyor bana ama dönerin domuz etinden yapılması benimde hiç hoşuma gitmedi.
quarktek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 15.03.10, 16:28   #7
Dolkwol
Banned
İZLEME LİSTEM
Nereden: Uzay Boşluğundan
zıkkım yesinler adi ve taklitte üstlerine yok her birşeyimizin takliti onlarda mevcuttur
Dolkwol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
Çinde, döneri, türk