ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, Falling For Innocence, Asian Drama, Kore Dizileri, Japon Dizileri, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Yeppudaa Hakkında Her Şey / Önemli Uyarı! Düzgün Türkçe Kullanımı!
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 17.03.10, 15:50   #21
grange77
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kocaeli
Bence de çok yerinde bir uyarı olmuş. Sohbet bölümüne pek girmediğimden ordaki yazışmaları bilemeyeceğim. Ama konulardaki özellikle konu başlıklarındaki garip yazılar çok rahatsız ediciydi.

Bazen hızlı yazarken yazım yanlışı yaptığımda bile farkettiğimde geri dönüp yazdığım mesajı düzenleyen biriyim. O yüzden bu tür yazıları görmeye katlanamamak bir yana gerçek anlamda anlayamıyorum da (Ki genelde iki harfin sırası yanlış oluyor Geldim yerine Gedlim şeklinde.)

Sadness'ın dediğine de harfiyen katılıyorum. Büyüklü küçüklü yazmak kadar zor birşey yapılabiliyor ama kelimeleri olduğu gibi yazmaya vakit yok. Gerçekten anlayamıyorum.
Bu siteye 1390 tane mesaj yazmışım birinde Hande'nin örneklediği gibi bir kullanım bulamazsınız.

Konu grange77 tarafından (17.03.10 Saat 15:55 ) değiştirilmiştir.
grange77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 15:54   #22
muzozor
Emekli Uploader
İZLEME LİSTEM
db ortağımın kimi söylediğini az çok tahmin ettim ama yinede Türkçe'mizi bozmayalım
Türk demek Türkçe demek, Türkçemiz giderse Türkiye gider, eline diline kültürüne sahip çıkalım. Hernekadar da uzakdoğu temalı bi sitede olsakta bu bize Türkçeyi bozma(katletme)
özgürlüğü vermez...

Konu muzozor tarafından (17.03.10 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir.
muzozor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 16:01   #23
Diyarbakırlı
Emekli Çevirmen
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Grange'nin de dediği gibi mesajlarda pek hatası olmayan bir kullanıcıyız. Ama dediğim biraz orjinallik. Orjnallik her zaman güzel gelmiştir. Ortak insanın kullandığı ne olursa olsun onu en iyi şekilde kullanması gerekir. Gollum'u oynayacaksam hakkını vermeliyim.
Diyarbakırlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 16:11   #24
miniq_civciq
aktif üye
miniq_civciq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kadının Yeri Kocasının Yanıdır hehe=)
nedense bu konuda beni dürtükleyen bir şey var ve nedense üstüme alındım
tamam kabul ediyorum suçluyum hakim amca
aslında bende Türkçemizi korumaktan yanayım ama ben en çok yabancı tabela ve konuşma dilindeki yozlaşmaya karşıyım
söz veriyorum bundan sonra daha düzgün yazmaya çalışacam iyi bir civciv olup uslu olucam(olacağım) olacaktı bu değil mi arada kaynıo o kadar kusur kadı civcisinde de olur demi
miniq_civciq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 16:19   #25
Diyarbakırlı
Emekli Çevirmen
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Vay be civcivin böyle yazdığını görünce sanki farklı bir kişilikle karşılaşmış gibi oldum Minik ve Türkçe gitti güzelim Mİnikçe
Diyarbakırlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 16:32   #26
miniq_civciq
aktif üye
miniq_civciq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kadının Yeri Kocasının Yanıdır hehe=)
napiyim uslanmazsam hakkım kötek olacak sonunda hande beni dövecek yoksa
miniq_civciq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 17:09   #27
meryozcan
meryozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: uzun zaman sonra yeniden yepudaada...
Uyarın için teşekkür ederim handecii, açıkçası bu benim de zaman zaman yaptığım bir hataydı bu yüzden de öncelikle tüm forum halkından özür dilerim. Bazen öyle ki benim de çok fazla rahatsız olduğum bir nokta olmadı değil bu öyle ki kendi hatalarımdan bile rahatsız oldum. Bazı arkadaşlarında bu yüzden chatboxta olmadığını duyunca şöyle bir silktim kendimi, Rahatsız olan arkadaşlar haklılar ben tüm içtenliğimle özür diliyorum tekrar. ve kesinlikle bu duruma dikkat edicem. forumu da sizleri de Türkçe'mizide seviyorum
meryozcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 17:46   #28
ha ti ce
aktif üye
ha ti ce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: evim ist
tebrik ederim handecii çok yerinde bir uyarı arasıra hatırlatman iyi olur böylelilikle türkçemizi koruyabiliriz inşallah.
ha ti ce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 18:07   #29
TukochiDota
MangaÇizer
TukochiDota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Gerçekten bu uyarınız için teşekkür ederim bende normal hayatta da Türkçemizin düzgün konuşulması taraftarıyım

Konu TukochiDota tarafından (17.03.10 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.
TukochiDota isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.03.10, 18:13   #30
julsangels
aktif üye
julsangels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: KoreanistaN
julsangels isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Böyle bir uyarının çoktan yapılması gerekiyordu handecii...Yazdığım her mesajımı yayınlamadan önce, en az iki kere kontrol ederim acaba eksik bir harf ya da yanlış bir kelime kullandım mı diye...Son zamanlarda cidden tam bir Türkçe katliamı söz konusuydu.Chatbox'a bu yüzden,yardıma ihtiyacım olmadıkça girmiyordum.Ya da tanıdık,dilinden anlayabileceğim veyahut birşeyler paylaşabileceğim kimse olmazsa...Umuyorum ki bundan böyle hepimiz Türkçe'mize daha bir özen gösteririz.En güzel,anlaşabileciğimiz dil olan Türkçe'mizi katletme gafletinde bulunmayız.Teşekkürler...
julsangels isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
düzgün, kullanımı, Önemli, türkçe, uyarı