ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, Falling For Innocence, Asian Drama, Kore Dizileri, Japon Dizileri, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Yeppudaa Haber Ajansı > Uzak Doğu TV & Sinema Haberleri / "Your Name." Güney Kore'de de Zirveye Yerleşti! /// 10 Ocak 2017
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 10.01.17, 11:12   #1
İlkayTuna
Yeppudaa Haber Ajansı
aktif üye
İlkayTuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Neverland

Makoto Shinkai'ın yazıp yönettiği "your name." adlı anime filmi, Güney Kore'de hafta sonundaki gösterimlerinden sonra bir numaraya yükseldi. Zirveye yerleşen film, çarşambadan pazar gününe kadarki gösterimlerden 8.1 milyon dolar hasılat elde etti ve filmin 1,18 milyon bileti satıldı. Bu biletlerden 837.556 tanesi hafta sonunda satıldı.

Film ayrıca geçen Çarşamba günü 130.000 bilet satarak, 100 milyon yen (yaklaşık 859.000 ABD Doları) kazandı ve açılış gününde 1 numaraya yükseldi. Japon yapımı bir filmin Güney Kore'de zirveye yükseldiği en son zaman, Studio Ghibli'nin yaratıcılığını üstlendiği, 2004 yapımı "Howl's Moving Castle" adlı anime filminin vizyonda yayınlandığı zamandı. Yeni bir rekora imza atan Makoto Shinkai'ın filmi, Güney Kore'de 555 ekranda gösterime girdi. Güney Kore, 1998 yılında vizyonda Japon filmlerinin gösterilmesi yasağını kaldırmıştı.

Japonya'da da büyük bir başarıya imza atan film, kendi ülkesinde gösterime girdiği zamandan beri 17,350,000 bilet satarak, 22.4 milyar yen (yaklaşık 192.5 milyon ABD doları) hasılat elde etti. Film, Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2001 yapımı "Spirited Away" adlı anime filminden sonra en yüksek hasılat elde eden ikinci anime filmi oldu.

Filmin yeni yılın ilk çeyreğinde ABD'de dahil olmak üzere, 92 ülkede daha gösterime girmesi planlanıyor.

Kaynak: animenewsnetwork
Çeviri: İlkayTuna

Alıntı yapıyorsanız kaynak belirtiniz.

Bizi Facebooktan takip için:
Facebook/YeppudaaHaberAjansi
Facebook/YeppudaaCom

Bizi Twitterdan takip için:
http://twitter.com/YeppudaaHaber

İlkayTuna isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.17, 12:02   #2
azby
Y.H.A - Kırık Link Ekibi
Kim Woo Bin Sorumlusu
aktif üye
azby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
aslında kore'de o kadar da çok salonda gösterime girmemiş ama yine de gişesi muhteşem. 2 haftadır ilk sırada olan Master filmini yerinden etti ben de çok büyük merakla bekliyorum. inşallah kısa sürede internete düşer. gerçi gerçekten 92 ülkede vizyona girecekse türkiyeye gelme ihtimali de yüksektir. korelilerin animeleri çok kötü ve bilgisayar yapımı oluyor. ondan bu kadar iyi bir gişe yapmış da olabilir.
azby isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.17, 12:59   #3
Wanderer
aktif üye
Wanderer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
Japonlar bu konuda dünyanın bir numarası anime ve mangaları mükemmel oluyor aslında güzel filmde çekiyorlar ama çok ses getirmiyor konu olarak çok ozgun senaryolar çıkıyor Your Name izlerken çok etkilendim izlerken her saniyesinde kesinlikle Live Action'u çekilmeli dedim ve hatta hollywood uyarlaması olmalı dedim izlediğim en iyi Animelerden umarım Türkiye'de de gösterime girer
Wanderer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.17, 16:19   #4
Asiia
Banned
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Her Yerden Belkide Hiçbir Yerden :
Howl's Moving Castle kadar başarılı bir yapıtsa izlenmeye değer demekki

Yalnız konusu hakkında bir bilgimiz var mı yada türü

Asiia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.17, 17:10   #5
Wanderer
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Asiia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Howl's Moving Castle kadar başarılı bir yapıtsa izlenmeye değer demekki

Yalnız konusu hakkında bir bilgimiz var mı yada türü
Tür olarak fantastik konusu ise kısaca birbirini hiç tanımayan 2 kişi biri Tokyo biri bir kasabada yaşarlar kızın hayali hep küçük kasabadan kurtulup Tokyo'ya gitmek ve birgun tapınaklarında dua ediyor ve o günden sonra Tokyo'da yaşayan bir genç ile bilinmeyen nedenlerle bedenleri değişiyor uyuyup uyandıklarında tekrar eski hallerine donuyorlar tabi komik olaylara sahne oluyor bu durum ama aslında bedenlerinin değişmesinin bir nedeni var buda filmin güzel yanı spo vermeyim ama filmde bol bol Your Name repliğini göreceksiniz çok beğendim ben tavsiye ediyorum

Alt 10.01.17, 23:12   #6
Asiia
Banned
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Her Yerden Belkide Hiçbir Yerden :
Alıntı:
Wanderer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tür olarak fantastik konusu ise kısaca birbirini hiç tanımayan 2 kişi biri Tokyo biri bir kasabada yaşarlar kızın hayali hep küçük kasabadan kurtulup Tokyo'ya gitmek ve birgun tapınaklarında dua ediyor ve o günden sonra Tokyo'da yaşayan bir genç ile bilinmeyen nedenlerle bedenleri değişiyor uyuyup uyandıklarında tekrar eski hallerine donuyorlar tabi komik olaylara sahne oluyor bu durum ama aslında bedenlerinin değişmesinin bir nedeni var buda filmin güzel yanı spo vermeyim ama filmde bol bol Your Name repliğini göreceksiniz çok beğendim ben tavsiye ediyorum

hım biraz Secret Garden olayı sezdim birazda big gibi ama tam tarzım gelse de izlesek

Bu arada teşekkür ederim
Asiia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.17, 23:21   #7
Zabu mafu
aktif üye
Zabu mafu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Haruma-Takeru-Masato-Toma
Alıntı:
İlkayTuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2001 yapımı "Spirited Away" adlı anime filminden sonra en yüksek hasılat elde eden ikinci anime filmi oldu.
biz halen daha izleyemesekte anime başarısını dünyaca büyük usta olarak bilinen Miyazaki'den sonra ikinci sırada gelmesiyle kanıtlamış çoktan. Anime bu yönden de dikkatleri üzerine çok çekti bunun yanında konu ne kadar önemli olsa da görsellikte bir o kadar önemli oluyor. İzlememiş olsam da görsellik yönünden şüphem yok yönetmenin diğer yapımlarını izleyenler ne kadar iyi işler ortaya koyduğunu ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar

Alıntı:
İlkayTuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Filmin yeni yılın ilk çeyreğinde ABD'de dahil olmak üzere, 92 ülkede daha gösterime girmesi planlanıyor.
onlardan bir tanesi de biz olabilecek miyiz acaba

Haber için teşekkürler İlkaycım
Zabu mafu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.01.17, 07:04   #8
Wanderer
aktif üye
İZLEME LİSTEM
@Asiia aslında bende başlarda dedim bu Secret Garden gibi heralde ama konunun içine girince hiç alakası olmadığını anlayacaksın sadece beden değişme olayları benziyor onun dışında çok farklı nasıl desen iki farklı zaman boyutu kavramı falan var aslında zaman yolculuğu gibi duşun ama çok farklı işlenmiş çevirisi Yeppudaa'yada gelir gelince birkez daha Yeppudaa ayrıcalığıyla izleyip arşivleyeceğim sizde kaçırmayın derim

Alt 11.01.17, 13:00   #9
mirve41
aktif üye
mirve41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kocaeli
ben de tam bu haberi okuyordum başka bir sitede.bizde neden yok alt yazısı.topic var ama indirilecek link yok..
mirve41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.01.17, 15:11   #10
prim
aktif üye
prim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Yerleşir tabi çünkü çook güzel Japonlar gerçekten bu işi iyi biliyorlar Wanderer'in de dediği gibi dramaları falan da güzel aslında ama çok tanıtılmıyor gibi yani animenin reklamı bize yeter mi diyorlar dizileri biz izleyelim yeter mi diyolrlar bilmiyorum yani ama japonların tarzı da biraz değişik geliyor ilk izleyince ki zaten ben bu değişikliği çok seviyorum ya bi de madem bu kadar gişe yaptı bi sitede yılın en iyi 10 anime filmi seçilmiş seçenler de japon ama Kimi no Na Wa yok kafama takıldı yani acayip değil mi ya neyse ama siz kesin izleyin bu filmi görsellik isteyene görsellik özgünlük isteyene özgünlük kaçırmayın pişman olursunuz
prim isimli Üye şimdilik offline konumundadır