ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > Tek Sayfa Açılmış Spoiler/Eleştiri Bölümü / Wise Prison Life /2017 / Güney Kore /// Spoiler
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 02.12.17, 19:17   #1
Lethet
Yeppudaa Papatya Ekibi
Gong Yoo Sorumlusu
aktif üye
Lethet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bursa
Lethet isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Yapımın Afişi

Adı: Prison This Fall
Yönetmen: Shin Won Ho
Senarist: Lee Woo Jung
Kanal: TvN
Bölüm Sayısı: 16
Yayın Tarihi: Ekim, 2017
Yayın Günü: Cuma & Cumartesi
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Çeviri İçin YHA Üyesi azby; Çok Teşekkürler

Jung Kyoung-Ho
Krystal
Park Hae-Soo
Lim Hwa-Young
Kang Seung-Yoon
Lee Kyu-Hyung
Choi Sung-Won
Jung Hae-In
Sung Dong-Il
Jung Woong-In

Dizi, bir hapishanedeki mahkumları, hapishane çalışanlarını ve hapishanedeki günlük yaşantıyı kara mizah yoluyla ele alıyor.
Konu Çeviri: azby;

Ek bilgiler...

Konu firari_x tarafından (02.12.17 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.
Lethet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 03.12.17, 02:39   #2
seven ny
Lee Min Ho Sorumlusu
Araştırmacı Kişilik
aktif üye
seven ny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Başroldeki adamı çok bilindik bi diziden çıkaracağım diyorum ama üşenip de bakmamıştım ,daha yeni idrak ettim Legend'deki bizim dedektif olduğunu
Gizli Mesaj içeriği: .:
Üstelik orda dizi boyunca Sung Dong Il i yakalamaya çalışmışken burda yine onunla başı belaya girdi bile, Sung Dong Il ajussi de cidden kötü rolde dehşet verici oluyor Legend den sonra burda da iyi sinir edecek gibi.Küçük kız da ordaki .Yanlış anlamadım değil mi Kristalin küçüklüğü o kızmış tırnaklarını yiyordu.
Dizi genel olaral ilk bölüm pek çekmedi beni içine ama Reply serileri de genelde böyleydi, o yüzden diğer bölümlerde karar vereceğim, aynı adamın karakteri gibi genelde usul usul işleniyor bu yönetmenin işlerinde olaylar.Miracle filmini hatırlatacak gibi ama keşke biraz komedi katılsa.
Emek verenlerin eline sağlık

seven ny isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04.12.17, 14:47   #3
azby
Y.H.A - Kırık Link Ekibi
Kim Woo Bin Sorumlusu
aktif üye
azby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
seven ny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Küçük kız da ordaki .Yanlış anlamadım değil mi Kristalin küçüklüğü o kızmış tırnaklarını yiyordu.
aynen o. koçun kızı.
Alıntı:
Dizi genel olaral ilk bölüm pek çekmedi beni içine ama Reply serileri de genelde böyleydi
ben reply seyretmedim o yüzden karşılaştıramıyorum ama ilk bölümde bana black çevirisinden sonra ilaç gibi gelmişti. black kafa yakıyor çünkü. ama ikinci bölümü çevirirken bu sefer de black'teki hareketliliği özledim karışık duygular içerisindeyim.
Alıntı:
keşke biraz komedi katılsa.
aslında ben komedisi için sevmiştim. cezaevi temasıyla komedi hiç seyretmedim bu güne kadar. o yüzden bana ilgi çekici geldi.

Dizi Content Power Index listesinde (türkçeye nasıl çevirsem bilemedim? bizde yok bildiğim kadarıyla böyle bir şey) 261.8 puanla ilk sıraya yerleşmiş. Bu liste bir programın genel popularitesini ve tüketici davranışlarına olan etkisini baz alarak oluşturuluyor.

Gizli Mesaj içeriği: cpi listesi:
1. Prison Playbook (tvN)
2. Stray Kids (Mnet)
3. The Unit (KBS2)
4. Wanna One Go: ZERO BASE (Mnet)
5. My Golden Life (KBS2)
6. Judge vs. Judge (SBS)
7. Infinite Challenge (MBC)

azby isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04.12.17, 21:38   #4
seven ny
Lee Min Ho Sorumlusu
Araştırmacı Kişilik
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
azby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben reply seyretmedim o yüzden karşılaştıramıyorum ama ilk bölümde bana black çevirisinden sonra ilaç gibi gelmişti.
Reply de garip bi seri, böyle başları bazı yerleri alışkın olmayınca insanı sıkıyor gibi ama bi yerde damardan yakalarsa devam ediyorsun, biraz sabır edip açılmasını beklemen gerekiyor.
Alıntı:
ama ikinci bölümü çevirirken bu sefer de black'teki hareketliliği özledim karışık duygular içerisindeyim.
evet durağandı
Alıntı:
aslında ben komedisi için sevmiştim. cezaevi temasıyla komedi hiç seyretmedim bu güne kadar. o yüzden bana ilgi çekici geldi.
Miracle in Cell filmini izlemedin mi, ben çok sevmiştim, o da hapiste geçiyor, bazen ağır drama bazen aşırı komikti, dün diğer dizi de gelmiş (SBS de yeni başlayan senin izleyeceğim dediğin) onda da ilk bölüm hapis vardı , Defendant da hapiste geçiyordu ,dedim hapis dizisi de çoğalmış bile fark etmeden
Alıntı:
Bu liste bir programın genel popularitesini ve tüketici davranışlarına olan etkisini baz alarak oluşturuluyor.

Genel olarak popülerite sıralaması diye özetleniyor , tamamen yönetmenin etkisi

Alt 05.12.17, 01:47   #5
Alicess
aktif üye
Alicess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İSTANBUL
Dizi en çok izlenenler listesine girdi ilk bölümüyle onun için ilgilimi çekmişti. Konusu itibarıyla da merak uyandırdı. Ünlü beyzbol oyuncusunun bir anda böyle bir durumla karşılaşması farklı. Prison Break ara ara izleyen biriydim ama Kore tarzı kara mizah durumunu merak ediyorum.
İlk bölümü sevdim ben sakin duru duru gidecek bir diziye benziyor. İyi bir ortamdan çıkan birinin bir anda suçlularla bir araya gelmesi. İçsel olarak insanlara bakış açısını değiştirecek türden insanlarla bir araya gelişi hemde. Daha ilk günlerden koruduğu yaşlının katil çıkması.
Polisle olan dostlukları güzel ama zamanla aralarında neler olur belirsiz. İkisi de beyzbol oyuncusuydu. Kardeşi ikisinin durumunu belirtti. Sabırsız biri ile daha fazla emek veren.
Bakalım ilerleyen bölümlerde neler göreceğiz.
Unutmadan gencin annesinin ameliyat masraflarını ödemesi. İyi bir dostluğa açılan kapı gibi duruyor.
Alicess isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 05.12.17, 21:23   #6
meruya
aktif üye
meruya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: başkent

Efeem an itibariyle bölümü tokatlayıp damlamış bulunmaktayım ki 2. Bölüm de gelmiş. Yavrum hızlısın.
Sıpayı özlemişim he. One more happyde bıraktıydım en son ben onu.
Beyzbolcu abime zaten six flydan aşıktım o ayrı. Tam kaz kafa yani cidden.

Bence baya hızlı girdiler ya bitti konu tamam dedim rüşvet istemeler adam yumruklamalar kankitellayla kavuşup hikayelerinin hemen verilmesi bir şey demek için çok erken tabi. Yan karakterler için yorum yapamıyorum şuan ama antipatim veya beğenmediğim olmadı. Zaten tanıdık yok sayılır. Secret foresttan atanan komsannimleri saymaz isek

Kristal yocası da koçun kızı mıymış yani. Adam mapushane damına düştüğünden geri adım atacak abi. Yavrimom yüzüğünü çıkarmamıştı belli ki hatun yokuşa sürüyor. Hayırlısı diyelim. Gardiyana da bacıyı mı yamayacaklar yani.

Canısılar ellerinize kollarınıza sağlık. firarim xim ve azbym ben 2ye kaçayım.

Ve çeviri gelmiyo mu hadi ama çevirmen kaç gün oldu ne zaman gelecek çeviri? Çeviri? Çevirmen çeviri ne zaman gelecek?

meruya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05.12.17, 22:48   #7
seven ny
Lee Min Ho Sorumlusu
Araştırmacı Kişilik
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Bu bölüm diziyi sevdim. İyi güldüm , aynı Reply gibi hiç ummadık anda bişey oluyor kahkaha atıyorsun.Adam tam bi saftirik gibiydi ama tam cingöz çıktı.Sessiz atın çiftesi pek olur tam buna göreymiş bu arada bizim kötü ajussi konuk oyuncu muydu ya çıktı mı diziden .Adam hapise geri dönünce gardiyanların üzüntüsü ve mahcubiyeti çok iç ısıtıcıydı.Ayakçı çocuk da diğer gardiyanın dediği gibi cin çıktı tüm etleri odasına ayırmış.

azby; ve ekleyen arkadaşların eline sağlık

Alt 05.12.17, 23:26   #8
meruya
aktif üye
meruya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: başkent

-2-
Ya bu forestta havasından takımından geçilmeyen küçük komsannim ne saftik bişe olmuş ya yavrum dayak yiyip duruyo. Çok başarılı buldum ama kendisini tebrikliyorum. Salak çebol çıktı ben şok ben iptal babasına da bayılırım dipnot.

Kimceyukşiii kase saçıyla tam bi anaokulu bebesi diil mi ya

Sahne geçişlerini çok sevdim olaylar geliştikten sonra geçmişe bir perde. Hoş olmuş.

Kilisedeki sövme kısmında yarıldım resmen yaa. Deli bebe esas şimdi geliyo koğuş ekibi. While you sleepteki pancak pancak polis oğlum nerde acaba ya kadroda o da vardı.

Kötüleri baya hızlı hakladılar bakalım şişko şerefsiz hücreden çıkınca ne olacak.

Kristalden hiç haz etmiyorum ama saçı başı olmuş burda yine tipi uymuş, oyunculuk zayıf hala demek istemiyorum bakcaz. Fragmanda pek şekerdiler. Bugün bacım yarın ihtiyacım ulan az değilsiniz ha.

Hiç 1.5 saatlik değil bölümler ya bitince çok bişi de olmadı gibi hissediyorum anlamadım. 30luklara alıştık tabi noluyo dedim şimdi.

Parça parça oldu yorumlarım ama güzel başladılar bence. Yeni yan karakterlerle daha da renklenecektir.

Çevirmen çeviri nerde kaldı ya

(Bu arada Zülal imzana yarıldım yaa bence bu klişeye çok güzel bi cevap olmuş.)

meruya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05.12.17, 23:58   #9
azby
Y.H.A - Kırık Link Ekibi
Kim Woo Bin Sorumlusu
aktif üye
azby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
Miracle in Cell filmini izlemedin mi, ben çok sevmiştim, o da hapiste geçiyor, bazen ağır drama bazen aşırı komikti, dün diğer dizi de gelmiş (SBS de yeni başlayan senin izleyeceğim dediğin) onda da ilk bölüm hapis vardı , Defendant da hapiste geçiyordu ,dedim hapis dizisi de çoğalmış bile fark etmeden
miracle seneler evvel listemdeydi ama çok ağlak filan dedilerdi. ben de hiç ağlamak istemediğim bi dönemde çıkardım listemden. sonra da kaldı öyle yoksa kültlerden biliyorum. ama izlemek nasip olmadı.
yine de böyle full hapishanede geçen hiç diziye rastlamadım ben ya. aynı yönetmenin taaa ilk dizi haberi çıktığında yaptığı açıklama gibi 'çoğu dizide hapishaneler kaçmak zorunda kaldığın bir yer' olarak geçiyor cezaevleri. defendantı izlemedim gerçi.
Alıntı:
Genel olarak popülerite sıralaması diye özetleniyor , tamamen yönetmenin etkisi
da türkiyede öyle bişeyimiz yok heralde. ben hiç duymadım.
gerçi bizde hiç tv de olmadı bilmiyorum belki vardır da benim haberim yoktur
Alıntı:
Alicess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bakalım ilerleyen bölümlerde neler göreceğiz.
çok farklı şeyler göreceğimizi sanmıyorum ama cezaevinden nasıl biri olarak çıkacak işte onu merak ediyorum
Alıntı:
meruya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sıpayı özlemişim he.
sorma ya ben de çok özlemişim. o adalı madalı absürt dizisine bakamamıştım. belki bundna sonra hızımı alamayıp bakarım. çünkü 3. bölümün ilk yarım saatini çevirdim şu an ve daha hiç gözükmedi neyse beyzbolca abimiz de eğlendirici.
Alıntı:
Gardiyana da bacıyı mı yamayacaklar yani.
öff daha güzel birini bulsunlar
Alıntı:
Ve çeviri gelmiyo mu hadi ama çevirmen kaç gün oldu ne zaman gelecek çeviri? Çeviri? Çevirmen çeviri ne zaman gelecek?
Alıntı:
Çevirmen çeviri nerde kaldı ya

Alıntı:
aynı Reply gibi hiç ummadık anda bişey oluyor kahkaha atıyorsun
favorim şu ana kadar sanırım ilahi söylenirken sövmesiydi
Alıntı:
Sessiz atın çiftesi pek olur tam buna göreymiş
ay aynen. dur bakayım altyazıda buna uygun bir şey geçerse bu atasözünü kullanayım
Alıntı:
bu arada bizim kötü ajussi konuk oyuncu muydu ya çıktı mı diziden
sanırım çıktı ama emin de değilim. kötü ajussiyi geçtim, annesi hasta çocuğu bir daha göremicek miyiz acaba? başka hapishaneye transfer edildi çünkü. ilk iki bölümün geçtiği yer geçici gözetim evi gibi bir yermiş. bu bölümde anladım. bence ingilizceye çeviren kişi de bu bölüm anlamış biraz karışıklık olacak ama siz öğrenmiş oldunuz böylece. spoya gelmeyenler öğrenmesin napalım
Alıntı:
Salak çebol çıktı ben şok ben iptal
hangisi ya ben anlamadım
Alıntı:
Kimceyukşiii kase saçıyla tam bi anaokulu bebesi diil mi ya
beyzbolcuya benzesin diye mi yapmışlar anlamadım valla. gerçekten anlam veremediğim bir saç kesimi.
Alıntı:
Kristalden hiç haz etmiyorum ama saçı başı olmuş burda yine tipi uymuş
paksamın manitası olmadığı sürece sıkıntı yok beyler
Alıntı:
Hiç 1.5 saatlik değil bölümler ya bitince çok bişi de olmadı gibi hissediyorum anlamadım.
sen bi de bana sor valla 3 de 1.5 saat ama 4. bölüm 1 saat 43 dakikaymış. artık ölmeden bitiririm inşallah çeviriyi
Alıntı:
Bu arada Zülal imzana yarıldım yaa
spo ekibi olarak dizinin favori sahnelerinden seçtik kendisini hasta herif ya. go ara'yı da ilk defa öperken gördüm yani. normalde duvar gibi durur. şaşkınlıklar içerisindeyim.

Ay az önce dişlerimi fırçalarken aklıma bişey geldi. YA PAKSA DA DİZİDE İKİ BÖLÜMLÜK BİR OYUNCUYDUYSA Vallahi yönetmeni tepiklerim.

Konu azby tarafından (06.12.17 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.
azby isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 06.12.17, 00:08   #10
seven ny
Lee Min Ho Sorumlusu
Araştırmacı Kişilik
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
miracle seneler evvel listemdeydi ama çok ağlak filan dedilerdi.
Çok güldüren yerleri de var ama
Alıntı:
da türkiyede öyle bişeyimiz yok heralde. ben hiç duymadım.
gerçi bizde hiç tv de olmadı bilmiyorum belki vardır da benim haberim yoktur
Ben de bugün ilk kez bi magazin sayfasında denk geldim, şu Korelilerin meşhur marka itibar sıralaması bilmem nesi gibi bi sıralama yapılıp ödül verilecekmiş demek bizde de başladı
Alıntı:
o adalı madalı absürt dizisine bakamamıştım.
o dizinin 1. bölümünü ben bitiremedim pek bi sıkıcydı
Alıntı:
favorim şu ana kadar sanırım ilahi söylenirken sövmesiydi
ben de kocakoca heriflerin anasınıfı çocuğu gibi hareket ederek şarkı söylemesine güldüm hele o prof. ajussi çok komikti o sırada
Alıntı:
sanırım çıktı ama emin de değilim.
tanıtımlarda da var da gerçi kıdeminden dolayı koymuş olabilirler ama çok ani ve hiç beklenmedikti, kötüler genelde finale kadar ümüğümüzü sıkar da
Alıntı:
annesi hasta çocuğu bir daha göremicek miyiz acaba? başka hapishaneye transfer edildi çünkü.
Evet ona da çok şaşırdım sonra dedim herkes böyle 2-3 bölüm kalıp gidecek mi acaba diye sonra demişsin geçici gibi falan diye ben de diyorum adam geri döndüğünde diğerleri nereye gitti ,gerçi diğerlerinin hepsi bi yere dağıldı da şu ilk bölümdeki yaşlı adam falan yok oldu