ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > BİZLERİN DIVX-MP4 PAYLAŞIMLARI > Yeppudaa MP4 KORE DİZİLERİ Paylaşımları > Paylaşımı Tamamlanan Kore Dizileri / YoonKyeSang's Journey To Turkey / YoonKyeSang'ın Türkiye Gezisi / 2009 / TR Altyazılı
Mega linklerde sorun varsa uptobox veya 1fichierden indiriniz. İndirmeyi bilmiyorsanız rehbere bakınız: REHBER
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 13.01.11, 18:57   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #11
julii
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: İsTaNbUl
bencede koreliler bizi tanımıyorlar hele o yanındaki kızlar çok geri kafalıymış insan geldiği yeri bi araştırır hele o halıcı sinir oldum ona yaaaaa bi görsem. hele o ananaseyo deyişi tam bi felaketti yaa rezil etti bizi japonyada fln yayınlanmış bu onlarada bu halıcı yüzünden rezil olduk
julii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.01.11, 19:46   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #12
eciş
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Sanırım oldukça dikkatleri çeken bir dizi Bende izleyeyim yorumlar çok değişik geldi. Zaten Korelilerin bizi tanımadığı çok malum. Paylaşım için teşekkürler meorami kasan düzeldi mi hayırlı olsun
eciş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.01.11, 20:07   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #13
moonlight
aktif üye
moonlight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: KİM'lerin olduğu yerdeyim...
arkadaşlar koreliler bizi tanımak filan istemiyorlar zaten, onların derdi burayı ticari pazar haline getirmek... yıllardır burada yaşayan koreliler bile hala bizi tanımıyorlar, zaten tanımak istemiyorlarda... koreden gelen nasıl tanısın, bilsin..
moonlight isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.01.11, 20:49   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #14
eciş
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Çok sevindim canım bakıyorum paylaşımlara tam gaz devam Süper hızlısın canım ya
eciş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.01.11, 22:58   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #15
emresin
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
moonlight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar koreliler bizi tanımak filan istemiyorlar zaten, onların derdi burayı ticari pazar haline getirmek... yıllardır burada yaşayan koreliler bile hala bizi tanımıyorlar, zaten tanımak istemiyorlarda... koreden gelen nasıl tanısın, bilsin..
haklısın moon da tanımadığı yeri bide tanıtmaya kalkıyor salak salak ..
emresin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.01.11, 16:59   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #16
water fairy
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Doğu Karadeniz Bölgesi -_-'
Açıkçası ben yanındaki iki kıza hiç kusur bulmuyorum, çünkü ülkemizde Kendi başbakan ve cumhurbaşkanını tanımayan ilk okulda Başkentinin neresi olduğunu öğrenmiş olup o zekayla yaşamını sürdüren insanlar var. Bu program bize bütün korelileri yansıtmıyo nihayetinde, Koreli arkadaşlarım Türkiye'yi oldukça merak eden hatta bir kaç tanesi Türkçe öğrenmeye çalışan kişiler, Kardeş ülke diyenler ile bile karşılaştım. Hatta 2002 dünya kupasına korelilerin Türkiyeyi desteklemesinin sebebi sadece İlhan Mansız'mıydı bir düşünelim.Kore savaşından dolayı desteklediklerini o zaman vangır vangır bağırdıklarını ben çok net bir şekilde hatırlıyorum...
Tabi bende yapılan siyasi hataları görüyorum ve kınıyorum ama Amerikaya yakın olmak isteyen ülkelerden biri oldukları için çok görmüyorm da. Bizim şu ana kadar yanımızda kim oldu ki...

Yeni nesil korelilerin bizleri tanımasını da pek beklemiyorum açıkçası kendimizi tanıtacak ne yapıyoruz ki, iki arkadaşım Nazan Öncel, biri kebab ve genel olarak hepsi İstanbuldan haberdar. İstanbulun başkent olarak bilinmesi de bizde bir çok kişinin Avusturalya'nın başkentni Sidney olarak bilmesi ile aynı şey (<< Tabi Tanıtımı yapan kişinin bu konuda düzeltme yapması gerekiyodu, nihayetinde bu bir tanıtım gezisi). bir kesim Türk sadece korelilere ilgi duyuyor ve takip ediyor, geri kalanımız pek bi haber, hatta Türklerin kore savaşına gittiğini bilmeyen yurtdaşlarımız olduğunu utanarak söylüyorum. Yada bu duruma en güzel örneği şöyle verebilirim nerdeyse 30 yıldır Trabzonluyum ama Trabzona tren olduğunu "Yaprak Dökümü"nün son bölümünde öğrendim!!!..

dipnot:
Ayrıca tuvalete gittiğinde para vermesine şaşırması benim için oldukça dikkat çekici bir konu, izlerken rahmetli Kemal Sunal'ı yad etmeme sebep oldu hatta "agaya beleş"...
water fairy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.01.11, 21:29   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #17
AYOF
aktif üye
İZLEME LİSTEM
kore savasında savasan Türk askerinin hiç bir çıkarı olmadan BM göre en zor cephede savasan askerlerimizin hangi amacla geldiklerini korelilerin gayet iyi bildiklerini ve sadece Türklerin hiç bir çıkar gözetmeden savasıp yardım ettiklerini de çok iyi biliyorlar buraya kadar bunun hakkını vermek lazım.Güney Kore de Türklere çok iyi davranıldığını da duydum evet bizim yardımseverliğimizin farkındalar ama çoğunun ne geçmişimizle ne de geleceğimizle bir bilgisi yok özellikle ilk bölümde dikkat ettim Türkler Korelilere çok benziyor cümlesi kurdu ama bilmiyor ki Türklerin ORTA ASYADAN geldiği türklerin orada 12 kola ayrıldığı o 12 kolun içinde korelilernde olduğu aslında öncesinde biz vardık onların bize benzemesi lazım tabi nerden bilecek saka bir yana ben ordaki kızların yerinde olsam önceden gideceğim ülkeyi bi güzel arastırırdım sadede depremle anılan değil de topraklarında bi çok medeniyeti barındırmıs bir ülke olduğunu öğrenirdim.Bi de orda halı satan amca beni çok güldürdü ama ingilizcesininde onlardan iyi olmasına rağmen aksanını beğenmedi ama söylede birsey var en kötü ingilizceyi uzakdoğuluların konustuğu))çok uzattım. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TESEKKÜRLER...
AYOF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.01.11, 22:22   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #18
LadyTurk
aktif üye
İZLEME LİSTEM
@ water fairy;

Bizim ülkemizde dediğin gibi insanların olduğu doğru ve haklısın tüm Korelileri illaki yansıtmıyor. Ama yanlış tanıtım yapması hiç doğru değil! Suları kirli, deprem olmuş vs. vs. Ben gitsem onların ülkesine ve Kore hakkında duyduğum kötü şeyleri söylesem hoşlarına gider mi? Ki bir ton şey söylerim. Bence bu tanıtım falanda değil adam sadece kendi reklamını yapmış. Böyle tanıtım olmazki tarihi yerlerden çok bu 2 kızla, o aktör ön planda.
Türklerin Kore Savaşı'nı sadece üstünkörü bilmesi ya da hiç bilmemesi doğal karşılanabilir çünkü bu bizim için özgürlük, kurtuluş ya da dönüm noktası olan bir savaş değildi. Ama aynı şey onlar için geçerli değil! Onlar için önemli bir savaştı bizim nasıl Kurtuluş Savaşı'nı adımız soyadımız gibi bilmemiz gerekliyse onlarında Kore Savaşı'nı bilmeleri gerekli çünkü onlar için ciddi anlamda önemli bir savaş, bir dönüm noktasıydı. Korelilere ilgi duyup duymamak, Korelileri tanımak vs. bir tercih meselesi, herkesin bilip sevmesine gerek yok. Onlar içinde aynı şey geçerli, gelirler gelmezler , araştırırlar araştırmazlar, ilgi meselesi bu.

@AYOF

Keşke senin dediğin gibi bilselerdi Mehmetçiğin orda savaştığını, onlar bizi BM askerleri adı altında biliyorlar. Gerçekten tanımıyorlar! Genelleme yapamam ama çok iyi bilenede duymamış olanada rastladım.
LadyTurk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.01.11, 23:28   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #19
water fairy
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Doğu Karadeniz Bölgesi -_-'
Son iki bölümü daha şimdi izleye bildim, nargileci abimz de pek bir uyanık yaff sıgara kadar zararlı değilmiş

@ LadyTurk

Yalnış tanıtım konusunda sana katılıyorum ve evet bende onların bir çok şeylerini oldukça yadırgıyorum.Demekki aynı şeyden bahsetmişiz. ve araştırıp araştırmazlar bu kişisel bir tercih geneli kapsamaz bu konudada hemfikirim. Ayrica bu program Türkiye'yi tanıtmak amaçlı yapılmış bir Çekim değil, Sadece resim çekimi için buraya geldikleri bariz belli. İsmi bile Yoon Kye Sang'ın Türkiye gezisi. Tarihi Türk evlerinin önünde çekim yaparken keçke içine girip görebilsek türünden birşeyler söylüyor, eğer bir kanal aracılığı ile Türkiye'yi tanıtmak için gelmiş olsaydı Yetkililerle temasa geçerlerdi. Ve bu temastan sonra sizce Bizim yetkililerimiz onları kendi başlarına bırakırmıydılar, ne kadar önemli mekan varsa gösterirlerdi. Sanırım Foroğraf çekimleri ve Röportajlarıyla oluşan bir günlük seyir defteri gibi bişey ve daha sonra bir kanala satmış olma ihtimali çok yüksek. Böyle ekimler yapıp kanallar sattıklarını daha önceden duymuştum, sanırım tanıytım kampanyası gibi bişey oluyor. Bence bu kısa seyir defteri, ülkemize gelen yabancı birinin tatil beldelerimizden haricen gezdikleri yerler hakkında ne gibi düşünceleri olduğunu öğrenmek için küçük bir şans.

Ve Koreye gitmiş olman çok hoş seyir amaçlı bende gidip görmek istediğim ülkelerin ilk sırasında Kore ve ikinci olarak ta Japonya var ve sanırım senin seyahatin pek bir olumsuz geçmiş da iken tanıştığım arkadaşım çok zevk aldığını söylemişti.
water fairy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.01.11, 23:43   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #20
AYOF
aktif üye
İZLEME LİSTEM
çok merak ediyorum açıkcası bittiğinde Türk Askerinin Kore de ki basarılarından yardım severliğinden bahsedecek mi o kızlardan beklemiyorum da YKS bahsedebilir
AYOF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
2009, altyazılı, gezisi, journey, turkey, türkiye, yoonkyesang, yoonkyesangın