ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > ONLİNE TIKLA-İZLE BÖLÜMÜ > JAPON FİLMLERİ TIKLA-İZLE BÖLÜMÜ / DRAM Chihayafuru Part 1 / 2016 / Japonya / Online Film İzle
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 05.12.16, 12:59   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #1
violet24
❀✿ Emekli Admin ✿❀
✿ღGong Yoo✿ღ
aktif üye
violet24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Cotyora

Chihayafuru Part 1 / 2016 / Japonya / Online Film İzle

Yapımın Afişi

Yapım Hakkında

Movie: Chihayafuru Part 1
Romaji: Chihayafuru Kami no Ku
Yönetmen: Norihiro Koizumi
Yazar: Yuki Suetsugu (manga), Norihiro Koizumi
Yayın Tarihi: 19 Mart, 2016
Süre: 111 dakika
Tür: Gençlik / Dram / Manga Live-Action

Çeviri: 1456ha;

Oyuncular

Suzu Hirose
Mackenyu
Shuhei Nomura
Mone Kamishiraishi
Yuma Yamoto
Jun Kunimura
Mayu Matsuoka

Konusu

Altıncı sınıf öğrencisi, herhangi bir hevesi ya da amacı olmayan erkeksi kızımız Chihaya; dışlanan transfer öğrenci Wataya Arata ile tanışır. Arata aracılığıyla karuta öğrenir ve birlikte diğer sınıf arkadaşları Mashima Taichi ile bir takım oluştururlar. İlkokuldan mezun olduktan sonra Chihaya, karuta oynamaya devam ederek, dedesi rahatsızlandığı için memleketi Fukui'ye geri dönen Arata'yla bir gün yeniden karşılaşmanın hayalini kurar. Aradan zaman geçip liseye başladığında sonunda Arata'yla görüşebilmek için Taichi ile bir karuta kulübü kurar.

İndirme Linkleri

Ek bilgiler...

ÇEVİRMENİN NOTU

Koshien:Japonya'da ulusal liseler arası beyzbol turnuvasının yapıldığı stadyumun adıdır.

Altın hafta:Mayıs ayında olan 4 Japon resmi tatil günün ve arada bulunan diğer günlerin de eklenmesi ile oluşan 1 hafta hatta bazen 10 güne kadar uzayabilen tatil dönemidir.(Kaynak:Minik Japonya)

Meijin:Ulusal karuta şampiyonası her sene Ocak ayında Omi Jingu'da yapılır, bu turnuvanın kazananı erkek oyuncu Meijin, kadın oyuncu Kraliçe ünvanına sahip olur. Bu ünvanı yedi kez kazanan oyuncu Ebedi Usta olarak anılır.

Filmdeki hitaplar hakkında:
Animeyi izlemiş olanlar bilir, Harada-sensei küçükken Taichi'nin kirpikleri çok uzun ve güzel olduğundan ona 'Kirpik-kun' diye sesleniyordu. Arata da gözlüklü olduğundan ona 'Gözlük-kun' diyordu. Ayrıca Nikuman ve Tsukue-kun'u, 'Etli Çörek' ve 'Sıra-kun' olarak yazdım film boyunca daha anlaşılır olması için. Nedenini merak eden olursa diye yazma gereksinimi duydum. ^^

Ek bilgiler...

Ek bilgiler...

VİDEO BOZUK, KIRIK, AÇILMIYOR YA DA İZLENEMİYORSA ŞU BUTONA TIKLAYIP Mesajı Moderatöre bildir BİLDİRİN, YENİLEYELİM HEMEN :)Mesajı Moderatöre bildir

violet24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05.12.16, 20:18   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #2
bz151
yeni üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: ankara
filminin .evrilmesine ne kadar sevindim anlatamam teşekkürler yeppudaa çeviri ekibi animesi gibi güzel olmuş çok beğendim kesinlikle izleyin derim. part 2 yi sabırsızlıkla bekliyorum kolay gelsin.
bz151 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.12.16, 23:52   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3
robinchan
aktif üye
robinchan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
filmin fragmanları çıktığı günden beri beklediğim bir filmdi, çeviri için çok teşekkür ederim,günün birinde Japoncayı iyice öğrendiğimde kendime karuta kartları ve 100 şiirin olduğu cd yi mutlaka alacağım. şiirlerin okunuşu fonoteği çoook güzel hala çoğunu anlamasamda dinlerken mest oluyorum.

ほんやくためありがとうございます。
robinchan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 09.12.16, 01:12   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #4
Celine-20
aktif üye
Celine-20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Kamsamnida Arigato Sonunda geldi türkçe ilk part. Taichi'mi özledim filmde izleyeyim bari. Manga uzun araya girdi iyi oldu filmin gelmesi.
Celine-20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 09.01.17, 22:39   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #5
~Haruna~
aktif üye
~Haruna~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Shiranai~~~
Uzun zaman önce sonuna kadar olmasa da animesini seyretmiştim. O zaman da karutaya hayran olmuştum, şimdi yine aynı duyguyu hissediyorum.. Suzu-chan çok tatlıydı!^^ Shuhei.. Mackenyu'yu daha doğru düzgün göremedik ama asıl 2. filmde daha çok yer alacak. En kısa zamanda 2. filmi de seyredeceğim. Teşekkürler... (Bu arada diğerleri de ne tatlı öyle! )
~Haruna~ isimli Üye şuanda  online konumundadır

Alt 21.01.17, 03:56   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #6
damla can
aktif üye
damla can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
çoook beğendim filmi bence çok iyiydi tahminimin ötesinde olmuş tüm karakter cuk oturmuş resmen hele sıra-kun çok tatlıydı onu apayrı sevdim valla kıyamam ben ona
ilk sezon gibi ilk film de de sinir olduğum yer Arata'm doğru dürüst yoktu
Taichi'yi de sevmiştim ama ben hep Arata'cı oldum .. tamam Taichi çok yakışıklı ama .. aması var benim için ..

Nomura-kun saçlarını hep bu renk yapmalı zaten beyenirdim onu ama bu saç rengiyse harika olmuş

animeye göre daha çok beyendim sanki (yıllar oldu izleyeli) ama 2. sezonu izlememiştim .
filmde bol bol kahka attım çok komiklerdi

emeği geçenlere çook teşeekkürler
damla can isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.05.17, 15:04   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #7
Rui*
aktif üye
Rui* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
çok fazla ilgimi çekmedi ve pek etkilemedi beni.
Rui* isimli Üye şimdilik offline konumundadır