ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > Tek Sayfa Açılmış Spoiler/Eleştiri Bölümü / Deserving of the Name / Güney Kore / 2017 /// Spoiler
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 07.10.17, 15:20   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #51
Fragile*
aktif üye
Fragile* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bosnia ♥
Sonunda güzel mi güzel bi' dizi daaha sona erdi.. Heo Im hayatımda gördüğüm en şapşik, en şirin karakterdi bana göre. Onun o ciddi halinden sonra birden kocccaman gülümsemesini daima hatırlayacağım sanırım.
15.bölümün sonu gerçekten çok hüzünlüydü. Bi' an gerçekten son anda senarist bu şirin mi şirin çifti kavuşturmayacak diye düşündüğüm doğrudur. Çünkü Kore senaaristleri.. Son anda bi' şeyleri bozmaya bayılırlar.
16. bölüm başlı başıına hüzünlüydü. Sırf gözyaşıyla doluydu sanırım.. Onlar ağladıkça benim içim deşildi yahu. Kim A Joong'un oyunculuğunu başta gerçekten çok soğuk bulmuştum. Bunların arasında kimya falan olmaz diyordum ama bölümler ilerledikçe gerçekten müthiş ötesi bi' kimya oluştu aralarında. Birbirlerine bakışları cidden çok hoştu.
Bkz.

Son bölümde ise aştı kendini ya. Cidden o hissettiği acıyı ben bile hissettim yahu. Gerçekten çok güzel oynadı acı çeken ve çok pis derecede aşık olan bi' hatunu. İkisi de öyle.

Şu tiplere bakar mısınız ya? İkisi de birbirinden şeker yahu.

Bu iki gifte ise o hüznü, o acıyı hissedebiliyorsunuz.. Bakışlara bakar mısınız? Birbirini delice seven ama ayrılmak zorunda kaldıklarının farkında olan iki çift. Belki de hiçbir zaman birbirlerini sevdikleri gibi kimseyi sevemeyeceklerdi, belki hiçbir zaman görüşemeyeceklerdi. Sadece güzel bi' hatıra olarak kalacaklardı birbirlerinin kalbinde. Onun farkındalığı. Çok hüzünlü değil mi ya?

Sona doğru biraz sıkıldığımı söylemeliyim. Gereksiz sahneler vardı. Onu geçtim. Hani bu çocuk bir daha asla diğer dünyaya gidemeyecekti?
Sonra birden karşısında Heo Im'ı görünce ben daha güzel bi' tepki verir zannediyordum. Hatta o sahneyi ben çok başka düşünüyordum ya. Birbirlerini gördüklerinde birbirlerine doğru koşup, sarılacaklarını düşünmüştüm ama oturup, konuştular sadece. Kardeşim. O kadar süre görüşmediniz. İnsan bi' sarılır, bi' öper ya. Niye sap gibi kaldın yavrucuğum?
Sonu daha güzel yapabilirlerdi ama artık şaşırmıyorum ya. ;D

Güzel diziydi, keyifle izledim..

emiş; Anobist;

Çeviri için cidden teşekkür ederim. Ve ''hatun'' kelimesini kim kullandıysa ona ayrı bi' teşekkür etmek istiyorum. Ya resmen diziye ayrı bi' hava kattı o ''Yeon-Kyung hatun'' kullanımı. ^^

Fragile* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.10.17, 01:41   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #52
Anobist
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Sonice
Alıntı:
Fragile* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çeviri için cidden teşekkür ederim. Ve ''hatun'' kelimesini kim kullandıysa ona ayrı bi' teşekkür etmek istiyorum. Ya resmen diziye ayrı bi' hava kattı o ''Yeon-Kyung hatun'' kullanımı. ^^
Teşekkür ederiz afiyet olmuş belli ki Bu tarz kullanılacak kelimelerde ortak karar alıyoruz ve dizi boyunca da dikkatle devam ettiriyoruz, beğendiyseniz ne mutlu

Anobist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 12.10.17, 18:38   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #53
nian
aktif üye
İZLEME LİSTEM
diziyi bitirdim sonunda.beğenerek izledim, çiftimizin kimyası da müthişti.kim nam gil'i sırf dış görünüşü dolayısıyla sempatik bulmuşumdur, bu dizide de tatlı mı tatlıydı.başrol kadını filmlerde izlemiştim, ilk defa dizisini izledim ve beğendim.kadının estetikli de olsa kendine izlettiren bir güzelliği vardı.
senaryo beni sıkmadı, son kısımlarda acaba dönmeyecek mi endişesi oluştu ama allahtan mutlu sonla bitti.en son heo im'in döndüğü sahnede daha vurucu bir sahne bekliyodum aslında ama o kadar eksikliğe ses çıkarmayacağım jae ha rolündeki oyuncuyu masters sun'da oynadığı tek bölümlük oyunculuğundan hatırlıyorum, o hikayeden o kadar etkilenmiştim ki burada oyunculuğu eh işte olsa da sorun olmadı benim için. joseon'da bekleyen küçük kıza hayranım, geleceğin büyük oyuncusu olacak bence.mak gae'nin de sonunda geleceğe gelip jae ha ile karşılaşması çok güzel oldu kiss sahneleri de gerçekçi ve güzeldi
heo im-yeun kyung'un sevgi dolu sahnelerini çok özleyeceğim, kim nam gil'in şapşik hareketlerini de

nian isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 23.11.17, 00:09   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #54
liwlek
aktif üye
liwlek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
İlk 8 bölümü tek oturuşta izlesemde sonraki 8 bölümü izlemek 4 gün sürdü. Etiketler olmadığıdan sonradan romantizm çıktığı için bitirmesi bir hayli zor oldu. Dizi benim için 6+2+8 şeklinde. Komedi+Komedi ve romantizm birarada+Romantizm tek başına

Her gelen hastaya ameliyatlık diyen, sadece merhem yazıp göndermeyen, yolda ayılıp bayılanı anında kesmek için neşteri çeken doktorumuz ayrı bir çatlak idi. Heo Im'in gülüşü çok güzeldi yahu. İzleyende ister istemez bir gülümseme isteği oluşuyor. Dizide benim için en can alıcı nokta yukarıdaki yorumda giflerde gördüğüm fotoğraf çektirme sahnesi. Hani belki kimseye olmamıştır ama ben o sahnede ağlamak istedim Öyle böyle değil çok tuhaf oldum. Farklı farklı şeyler geldi aklıma. Belki sabah 20 yıl evvel çekilen fotoğrafları görüp üstüne burada bir fotoğraf sahnesi görmem böyle bir duruma girmeme sebep olmuştur.

Dizide cevaplanmayan, cevaplandıysada unuttuğum Heo Im'in göğüs kafesine atılan oku kimin attığını öğrenemedim. Romantizm dizileri pek sevmememin nedeni son bölümlerin boğuculuğunun hat safhada olması. Bu dizinin 16. bölümünün ilk 30 dakikası tam bir çile idi. Keşke etiketleri olsaydı demeden edemedim.

15. bölümde yapılan Heo Jun hakkındaki Kral ile birlikte gidip gitmeme hatası 16. bölümde düzeltilmiş.

The Imjin War, or the Japanese Invasions of Korea (1592-1598), further solidified King Seonjo's trust in Heo, who loyally accompanied the King throughout the war in contrast to other government officers who cowardly fled to protect their own lives.

Imjin Savaşı ya da Kore'nin Japon İşgalleri (1592-1598) Kral Seonjo'nun savaş boyunca Kral'a sadakatle eşlik eden Heo'ya olan güvenini daha da arttırken; kendilerini korumak için diğer hükümet görevlileri kaçtı.
liwlek isimli Üye şimdilik offline konumundadır