ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > Tek Sayfa Açılmış Spoiler/Eleştiri Bölümü / Secret Garden / Gizli Bahçe / 2011 / Güney Kore /// Spoiler
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 05.12.14, 02:44   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3031
kelebekgün
aktif üye
kelebekgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: #seoinguk #leejongsuk
Şu yandan gülüş

Koptuğum an

kelebekgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.12.15, 06:03   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3032
Dizihastasi
yeni üye
Dizihastasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Harika otesi bir diziydi..bama 2 sezonu gelmedi
Dizihastasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.02.16, 23:39   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3033
sevval87
aktif üye
sevval87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: van
sevval87 - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Uzun zaman önce izlediğim süper bir diziydi. Sonu da bir çok Kore dizisi gibi yarım yamalak değil, nihayete erdirdikleri (evli, mutlu, çocuklu) bir sondu. Diziyi izlemeyen kalmamıştır zaten. O yüzden mutlaka izleyin demiyorum.
sevval87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 21.02.16, 19:29   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3034
Disappear
aktif üye
Disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Ben biraz geriden geliyorum bu diziler konusunda, daha yeni izleyebildim Secret Garden'ı Biraz uzun sürdü bitirmem zamanım olmadığından dolayı, yoksa böyle bir diziyi 3 günde bitirirdim

O nasıl bir aşktı ya Kim Joo Won'daki

Beni en çok etkileyen kısım asansörde Gil Ra Im'in babasıyla olan kısımdı, Joo Won ağlarken bende ağladım

Açıkçası beni Yoon Seul'le Oska'nın aşkı daha çok etkiledi sebebini bilmediğim bir şekilde

Kim Joo Won'un annesinin affetmemiş olmasına çok şaşırdım, ben çocukları olunca yumuşar diye düşünmüştüm, çocukları alıp onları dışarda bırakmasına baya güldüm yalnız Kartopu oynarken ikiside o eşofmandan giymişti Sekreter Kim'i de bayağı sevdim ben, "sacanniiim" dediği kısımlar güzeldi

Dizide bi Kim Joo Won'un annesine ısınamadım heralde En sevdiğim OST Bois - Scar oldu Kusursuz bir diziydi, bol bol ağlattı, güldürdü her duyguyu hissettirdi

Disappear isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 23.02.16, 14:43   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3035
Mervesjh
aktif üye
Mervesjh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İzmir
Uzun zaman önce izlemiştim, bu geçen uzun zamanda da bundan daha iyisini izlemedim. Oldukça sıra dışı ve sürükleyici bir diziydi. Bir daha böyle bir dizi izler miyim bilmiyorum, daha doğrusu bundan iyisi nasıl olur? 1. sıramda her zaman yer alacak dizi bu sanırım, kesinlikle izlenmesi gerekenlerden:33
Mervesjh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 18.03.16, 22:48   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3036
inbinsub
aktif üye
inbinsub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Secret Garden hakkinda nasil harika bir yorum yazarsam yazayim yeterli olur mu ki diye dusunuyor insan

Eminim ben ve benim gibi pek cok arkadas vardir BOF ve Secret Garden'la kdrama severler ailesine katilan.Bu yuzden bence guneykore kdrama sektoru cok sey borcludur Secret Garden'a.Kim jo won'a ve Gil Ra Im'e
Iste beni kdramalarla tanistiran bu dizinin benim icin gercekten ayri bir yeri oldugunu, bu yuzden dizi hakkinda yazarken cok da objektif olamayacagimi bastan belirtmeliyim sanirim

Tamam bu dizide belki de mukemmel gorsel efektler yoktu.Buyuk bir butceyle de cekilmemisti, fakat insani izledikce icine alan, inanilmaz bir samimiyeti vardi bu dizinin.Oyuncularin birbiriyle olan uyumu,karakterlerin oyuncularin uzerine bu kadar guzel oturmasi, senaryonun hem komik, hem fantastik, hem romantik, birbirinin icerisine cok guzel gecmis duygulari bize arka arkaya buyuk bir keyifle yasatiyor olmasi ve daha aklima gelmeyen pek cok sebep toplanmis bu dizide bir araya gelmisti sanki.

Karakterlere tek tek gelecek olursam zaten hepsi birbirinden basarili ve sevilen oyuncular fakat Hyun Bin'in dizinin bu kadar sevilmesindeki yeri ayri.Bu cok net! Herkesin o aslinda tam bir moda faciasi, mavi pullu esofmana bile bayilmasini sagladi adam ya bundan daha otesi var mi?

Kim Jo Won rolunu canlandirirken takindigi tum orjinal ve Jo Won'a ozel tavirlar,yaptigi tum sapsalliklari ve buna ragmen asla kaybolmayan karizmasi beni izledigim her yeni bolumde biraz daha kendisine hayran birakti.
Gil Ra Im'e duydugu aski yansitma seklide cok tatliydi.Orda, burda, evde, bahcede, RaIm'in hayaliyle birlikte yuruyuse ciktigi ilk bolumlerde onu nasil aklindan cikaramadigini anladik hemen.Oysa ki Gil RaIm 'e ne zaman yaklasmaya calissa dayagi yiyordu garibim
Beden degistirdiklerindeki performansi zaten efsaneydi.Bir erkek kadin rolunu bu kadar mi kivaminda oynar.Ne abarti oynamis ne cok sonuk kalmis.Her anindan cok keyif aldim beden degisimi sahnelerinin.O kadinsi cigliklari,gulumseyisi,Oska'yla opustukleri andaki mimikler gulmekten oldugum sahnelerin basinda geliyor.Sauna sahnesindeki bayilisini da unutmamali bu arada

Gil Ra Im'e hissettiklerinin ask oldugunu kendine kabul ettirmekte verdigi mucadelede , Gil Ra Im'in ona karsi olan ilgisizligine ragmen yilmadan usanmadan pesinde dolasmak icin turlu turlu bahaneler bulmasi hepsi cok tatliydi.Adam kullanilmis ic camasirlarini mi getirmedi,hastane faturasini mi gostermedi,benim vucudumla neler yedin tuvalete cikamiyorum diyecek kadar ileri bile gitti deli. Kisacasi cok guldurdu bizi Hyun Bin bu karakterde.Tabi dram sahnelerinin de hakkini en iyi sekilde verdi.Asansordeki panik atak krizi,Gil Ra Im'e muhtemelen gonderecegi son sey oldugunu dusunerek yazdigi mektup sahnesi, bedenlerini son kez degistirmek icin onu hastaneden kacirdiginda arabasinda yaptigi konusma hepsi ne kadar etkileyici bir oyunculugu oldugunu gosteren sahnelerdi.Sekreter Kim'le aralarindaki iletisime de cok guluyordum.Oska ile olan iliskilerine de.Adam kendine guven konusunda tavan bir karakterdi ya saka gibi
Gil Ra Im'i canlandiran Ha ji Won'a gelince o da oynadigi karakterin hakkini veriyordu cidden.Ilk bolumden beri son derece havali fakat fakir bir kizdi o.Bu yuzden hadi canim oyle bir adam, boyle bir kadina asik olur mu demedik hic.Cunku gercektende ilgi cekici bir karakterdi.Dovus sahnelerininde cok cool bir tavri oluyor bu kadinin.
Daha ilk bolumde Kim Jo Won onu bir dovus sahnesi cekilirken izlemisti ya merdivenlerden inerken.Gil Ra Im kesik koluyla oynamisti o sahneyi.Iste ilk bolumun en etkileyici sahnesi o sahneydi bence.Tamam bu dizi guzel bir dizi olacak dedim ben o sahneden sonra.Bu ve bunun gibi pek cok aksiyon sahnesi gorduk dizi boyunca.Ha Ji Won aksiyon sahneleri konusunda gercekten cok basarili bir aktrismis onu anladik.Tabi onun da dubloru vardi aslinda o ayri.Burdan oyunculuk sektorune dublor olarak emek veren arkadaslara selam gonderelim Gil Ra Im vasitasiyla bari Onlar olmasa basrollerimiz bu kadar yakisikli ve guzel kalamaz yara bere icinde olurlar Gil Ra Im'den gorduk durumu Onun disinda rolu geregi donuk oldugu yerler vardi dizide Ha Ji Won'un fakat Gil Ra Im oyle bir karakter oldugu icin, daha dogrusu Kim Jo Won'a karsi uzunca bir sure odun gibi davrandigi icin o donukluk da rol geregiydi diye dusundum ben.A tabiki bir de Oska hayranligina bayilmistim Gil Ra Im'in onu da unutmamak lazim.Oska coraplarini Kim Jo Won'un vucudundayken ona bile giydirmis olmasina aklima geldikce hala gulumsuyorum.Ayrica Kim Jo Won'u az deli etmedi bu hayranlik yuzunden.
Bas rollerimizin disinda Oska ,yonetmen Im, yoon Seun, sekreter Kim hepsi cok tatli karakterlerdi ve hepsinin diziye kattigi ayri tatlar vardi.Gil Ra Im'in ev arkadasi da cok sevilesi bi karakterdi Kim Jo Won'un ona asik oldugunu sandi garibim uzunca bir sure

Tamam gercekte boyle asklar yok hepimiz biliyoruz, bile bile keske olsa iste aradigim boyle bir sevgi diyoruz yinede.Bu da yapilan isi ne kadar samimi buldugumuzun bir ispati bence.Boyle asklar gercekte olmasa bile varmis gibi bize yasattiklari icin, tum secret garden ekibini alkisliyorum ben.Onlar bundan bir haber olacak olsalar bile alkis benden

Ayrica diziyi bizlerle paylasan, cevirilerini yapan kisacasi emegi gecen tum yeppudaa'li arkadaslarin hepsine ayri ayri tesekkur etmek lazim.Herkesin ellerine saglik. Benden simdilik bu kadar.Herkese keyifli forumlar
inbinsub isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
bahçe, garden, gizli, or or or, secret, spoiler