ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Spoiler Ve Dizi - Film Öneri Bölümü > Tek Sayfa Açılmış Spoiler/Eleştiri Bölümü / Witch's Court / Güney Kore / 2017 /// Spoiler
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 03.11.17, 17:54   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #11
jans09
aktif üye
jans09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
Çok sarsıcı bir dizi. İnsanı çok çaresiz hissettiriyor. Kötüler sonunda hak ettiğini buluyor ama iyilerin çektiği sıkıntı yakalanmaları ile bitmiyor gibi bir hisse bürüyor insanı.

Savcı Ma'nın ve annesinin 10 yıldır çektikleri, daha önceki bölümlerdeki kadın erkek, çocuk! tüm mağdurların çektikleri... Üstelik insan diye yargılanıyor da belirli bir süre hapse giriyor o pislikler. Kurtulanları sayamıyorum bile....!!

Kız 15'inde parasızlıktan kendini satmaya başlar, 17 yaşında bir gün bir müşteriye gider, sahte müşteri aslında savcıdır ve yakalanır hah bari iyi bir şeyler olacak derken sorgu sırasında hamile olduğundan dahi habersiz bebeğini düşürür, hastaneye kaldırılır, rahmindeki hasardan dolayı ameliyat edilir, satıcısı nenesi ile tehdit edip bir işe daha yollar, iki ************* yüzünden hayatını kaybeder...

Savcı Ma'nın annesinin Savcı Yeo'nun annesi ile o şekilde bir geçmişi olması da çok üzücü. Kadına mı üzüleyim adama mı bilemedim... Ama Adamcağız kendi annesinin olayla ilişkili olduğunu fark etti ve bu onu çok yaraladı. Bakalım ilerleyen bölümlerde annesine karşı tavrı nasıl olacak? Ellerinize sağlık sevgili Yeppuda Çevirmenleri
jans09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.11.17, 16:52   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #12
jans09
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Üstüste olacak ama aradaki 6 gün sayesinde flood olarak sayılmaz her halde yazdığım yorum

Kızcağız ölmemiş bile ne adiliktir bu yahu!!!! Bakalım otel sahibinin şımarık ve bir o kadar da sapık bebesi napacak deliller açıklanınca. Savcı Ma eninde sonunda tıkacak o deliğe seni... Bekle ve gör! Neyse ki yalnız olmayacaksın.

Savcı Ma çok yaman haaa.... Kadın panter panter!!! Annesini tabii ki de olay etti ve hem Savcı Yeo hem de annesini fena sıkıştırdı o haldeyken Baek denilen maşayı da aradan çıkarmayı ihmal etmedi. Adamı bir konuştursa bir taşla iki kuş vuracak tabii... Savcı Yeo'ya artık sana güvenmiyorum kendim halledeceğim deyip ayarı da verdi açıkça. Haksız da sayılmaz bir yerde ama adamcağız annesinin durumunu önce bi teyit etmek istedi sanki de gidip kime nasıl anlatılır. Kadını bulup anneni buldum dese bi mesele annem böyle böyle yapmış dese bi mesele. En basit çözüm kulak misafiri olarak da olsa Savcı Ma'nın öğrenmiş olması oldu iyi de oldu. Yoksa adamcağızın içinde kabarır da kabarırdı.

Bakalım Baek annen öldü dedikten sonra neler yapacak? Kadın tam bir muamma... Fırtına mı çıkaracak yoksa sinsi bir intikam mı planlayacak?????

Elinize sağlık Yeppudaa Emekçileri

Alt 15.11.17, 14:57   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #13
jans09
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Yine ben... Vallahi utanır oldum sadece ben yazıyorum ama dayanamıyorum...

Savcı Ma pardon Avukat Ma yine yaptı yapacağını! İşin içinde tecavüz olunca insan bölüme eğlenceli diyemiyor ama taze avukat Ma Yi Deum her zamanki esnemesi an meselesi olan prensipleri ile ön plandaydı. Savcı Yeon'a elindeki "müşterisini" elleriyle verdi. Meğerse müvekkili ona parasını ödemeyecekmiş. Sen misin Ma Yi Deum'u kandıran??? Böyle vurur duvardan duvara senin tüm sahte masumiyetini seni aşçı müsveddesi.

Eski şefini savcı Yeon'un sayesinde bulmuş nihayet bir işi olacaktı ve sağa sola yalvarmayı bırakacaktı ki işi geri çevirdi. Annesinin davası ile ilgilendiğini öğrenince anında prensipleri ve gururu esneyebileceği son raddeye gelerek, kadına sizinle çalışmak istiyorum dedi ama ilkinde geri çevirdiği için bu sefer kendisi reddedildi. Hak etti ama yine de alınacak bence..

Elinize sağlık Yeppudaa Emekçileri

Alt 16.11.17, 14:03   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #14
WMWM
aktif üye
WMWM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Isparta
Olayın üstünden 20 yıl geçse de tecavüzcüsü ile birlikte mağduru aynı anda yüz yüze çapraz sorguya almakta nedir?Mağdurun travmadan etkilenmiş bozuk psikolojisi hiç mi düşünülmez. Birde bölümün başında bir cinayet işlenmişti,bu yeni dava da o tecavüzcü şüphelilerden biriydi,sonra polis tarafından bir cümle ile aklandığı geçiştirildi falan da o dava öylece kaldı.Şu işe bak ki şüpheminiz de Cho Gab Soo'nun sekreteri çıktı. Kirli işlerini kamuoyuna karşı yasalar nezdinde temizlettiği avukat kadından en sonunda kazık yiyeceğini,Ma Yi Deum'un annesi de hastanede ki yangından dolayı geçmişini unutmasa herhalde kızını bir şekilde arar bulurdu diye tahmin ediyorum...Neyse son bölümlerde olaylar olağanüstü bir şekilde birbirleri ile bağlantı kurulup kurgu ne yazık ki hızlı bir şekilde ilerlese de(bu durum senaryoyu biraz gerçeklikten koparıyor)diziyi zeki,kurnaz,eğlenceli,sıra dışı ana kadın karakteri,cinsel suçları konu edinen davaları işlemesi,mağdurların psikolojik durumlarını gözler önüne sermesi,iyi oyuncuları...halen keyifle izlemeye devam ediyorum.Senaristin Yeo Jin Wook'un canlandırdığı Yoon Hyun Min'i giderek pasifleştirdiğini düşünüyorum.Sözde Ma Yi Deum 'a annesinin davasında yardım edecekte bu ne zaman gerçekleşecek?En başta annesi doktorluk mesleğinin kendisine verdiği yetkileri kötüye kullanıp hoşlandığı kadının annesini sağlıklı iken akıl hastanesine kapatanlara yardım etmiş bir suçlu,baştan beri dürüst, iyi,vicdanlı bir karakter olarak yazılmış savcı oğlunun annesinin işlediği suçlara karşılık bir şeyler yapmasını bekliyordum. Anobist ; emiş;çeviriler için çok çok teşekkürler.
WMWM isimli Üye şimdilik offline konumundadır