Yeppudaayı Seviyorum...
  • Dizi Öneri Listesi
  • Online Tikla-Izle Bölümü
  • Dizi Müzikleri Alfabetik Liste
  • Kore Filmleri Listesi
  • MP4-Divx Indirme Bölümü
  • Yillara Göre Film Listesi
  • Online Izleme TAM Liste

• GAYA KORE RESTAURANTI...
    Şifremi unuttum?
    Geri Dön YEPPUDAA > Online Dizi-Film İzleme Bölüm > Japonya ve Diğer Uzak Doğu Film izleme Bölümü / Heavenly Forest / Cennet Ormanı / 2006 / Japonya / Online Film İzle

Seçenekler
    Alt 08.04.11, 09:53   #1
    ßi£ÑV£ÑiDO
    Y.P.E
    ßi£ÑV£ÑiDO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İZLEME LİSTEM
    Nereden: Mardin
    ßi£ÑV£ÑiDO - MSN üzeri Mesaj gönder
    Yapımın Afişi

Yapım Hakkında

Yönetmen: Takehiko Shinjo
    Süre: 116 Dakika
    Ülke: Japonya
    Tüm Türler: Dram, Romantik
    Senaryo: Takuji Ichikawa, Kenji Bando
    Yapımcılar: Toshiya Nomura

Oyuncular

Tamaki Hiroshi: Segawa Matoko rolünde-oğlan
    Miyazaki Aoi: Satonaka Shizuru rolünde-kız

Konusu:
    Alıntı:
    Takuji Ichikawa nin “Renai shashin: mouhitotsu no monogatari ” adlı romanından uyarlanan Cennet Ormanı size etkili bir dram sunuyor. Makoto yıllardan beri görmediği Shizuru dan bir gün mektup alır ve onu görmek için New York'a kısa bir yolculuk yapar...

Makoto İngilizce Bölümünde, Shizuru ise Fransızca bölümünde okuyan ve birazda çekingen olan iki üniversite öğrencisidir. Makoto bir gün akıcı bir şekilde ilerleyen trafiğe rağmen yaya kaldırımından karşıya geçmeye çalışan Shizuru yu görür. Shizuru ufak tefek ama sevimli bir kız olarak gelir gözüne ve ona cesaretini toplayarak karşıya geçemeyeceğini ve de ilerdeki ışıklardan geçmesi gerekdiğini söyler ama Shizuru çocukça tavırlara sahip bir kızdır ve ona inat orada durarak geçmeye çalışır. Aslında baktıklarında ikisinin de ortak yönleri oldukça fazladır; Shizuru annesinin genlerinden gelen bir hastalık yüzünden büyüyemiyordur ,hayatını insanlar dan uzak bir şekilde yaşıyordur. Makoto ise küçüklüğünden beri alerji hastasıdır ve vücudun da ki yaradan dolayı ilaç kullanmaktadır,bu ilacın kokusu yüzünden insanlardan kaçar ve o da Shizuru gibi yalnız yaşamanı sürdürür. Etrafında arkadaşı olmadığı için kendisi amatör olarak fotoğraf çekerek kendisini mutlu eden Makoto bir gün gizli bir “Cennet” keşfeder ve oraya girerek farklı bir rüyanın başlamasını sağlar. Bu arada Makoto, Muyuki adlı aynı sınıfta okuduğu bir kızdan hoşlanmaktadır ama Shizuru bu durumdan hiç hoşlanmaz çünkü o Makoto'ya
    aşıktır ve onunda aynı duyguları hissetmesini istemektedir.Bir gün Makoto yu takip eden Shizuru onun sayesinde “Cennet” i keşfeder ve de orada Makoto dan fotoğrafçılık öğrenmeye başlar. Shizuru , bir süre sonra durumu anlar ve Muyukinin Makoto’ya aşık olması için “ona olan aşkından” dolayı Makoto ya yardım etmeye başlar. Shizuru, Makoto ya her seferinde büyüyüp çok güzel bir kadın olacağını ve onunla çıkmadığı için pişman olacağını söyleyip durur.Bir gün Makoto, Muyuki ile beraber gelinlik defilesini izlemeye gider ve merhemini yanına almaz ama acil durum için tuvalete gittiğinde anlar ki merhem cebine Shizuru tarafından cebine konmuştur.Acaba gerçekte Muyuki ye mi aşıktır yoksa Shizuru ya mı? bunu anlaması için sanırım “Cennette” ilk öpücüğü tatması gerekir…

Çeviri için TüRKaY (antique) 'e çok teşekkürler...

Ek bilgiler...

kesinlikle hayran kalınan duyguların her birini saflığı, aşkı, arkadaşlığı, fedakarlığı ve nicesini ayrı ayrı güzelce ve içten sunan, iç ısıtan, yüzünüze önce yayvan bir tebessüm sonraysa buruk bir ifade ve hüzün yerleştiren enfes bir film.filmdeki iki replik beni tarif edemeyeceğim şekilde duygulandırdı.ilki

shizuru'nun mektubunda geçen "sevgili sevdiğim herkes lütfen ben gittikten sonra mutlu olun" sözüydü diğeriyse "çok sık yalan söylerdi daha uzun yıllar yalanlarıyla kandırılmak isterdim" bilemiyorum daha bu filmin güzelliğini saflığını anlatmama hacet kaldı mı? filmde diğer etkileyici bulduğum detaylarsa shizuru'nun sürekli yediği krakerlerden yaptıkları ağaç, ilk aşkın fotoğrafı, baştan sona kaşıntı merheminin ortaya çıkardığı hikaye ve sergi (not düşmeliyim bunlar sadece hatırladıklarım ve her biri hatırlandıkça tekrar tekrar aynı duyguları yaşatıyor) duygu yüklü, içten ve samimi bir film arayan herkese tavsiyemdir...

CD 1
    DİZİLERİN HEPSİ YENİDEN ŞU SAYFAYA YÜKLENDİ: Tıklayınız

CD 2
    DİZİLERİN HEPSİ YENİDEN ŞU SAYFAYA YÜKLENDİ: Tıklayınız

Filmi bilgisayarınıza indirmek, arşiv yapıp arkadaşlarınızla paylaşmak için:

TIKLA

Videolarımızdan gün içinde 72 dakika faydalandıktan sonra modeminize reset atın... yada ortalama 1 saat diziye ara verin...

Konu Gümüş Parıltısı tarafından (20.08.11 Saat 03:35 ) değiştirilmiştir.
    ßi£ÑV£ÑiDO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.04.11, 10:19   #2
    eun hye cha
    eun hye cha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İZLEME LİSTEM
    Nereden: zürich isvicre
    Harika bir film...
    Ben cok etkilendim filmi hep bulanik izledim bir de gözlerimdeki yaslardan dolayi..Bu filmi izlemeyen kalmasin niye:Görsellik acisindan cok zengin bir film fotografcilik resimler acisindanda öyle hic aklimda degilken gercekten japonyaya gidip resim cekesim geldi izlerken.
    Bienvenido eklemis filmi süpersin diyorum emegine saglik
    keyifli seyirler arkadaslar...

eun hye cha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.04.11, 11:17   #3
    cayda
    cayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İZLEME LİSTEM
    Nereden: dünya
    Eline sağlık Bienvenido Paylaşım için teşekkürler ayrıca online olması çok iyi benim açımdan

cayda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 08.04.11, 16:31   #4
    @bık@
    İZLEME LİSTEM
    Nereden: istaaaanbul
    fiiiiiiiiiiiiilm çok güzeldi bize elimizdekilerin kıymetini bimemiz gerektiğini mesaj veren bir film

@bık@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 19.04.11, 14:52   #5
    tayroalmi
    İZLEME LİSTEM
    çok güzel bir filmdi..teşekkürler bienn

tayroalmi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 19.04.11, 17:59   #6
    safiye
    safiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İZLEME LİSTEM
    Nereden: Denizli
    Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.Çektikleri resimler gerçekten çok hoştu.
    Teşekkürler Bienvenido

safiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 24.04.11, 16:07   #7
    sultanım
    İZLEME LİSTEM
    Çok güzel bir filmdi, herkese tavsiye ederim.Tam bir romantik filmdi.

sultanım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 20.05.11, 05:02   #8
    LεhV™
    İZLEME LİSTEM
    Nereden: Ankara
    # yok
    # yok
    1. partı izlerken 2. parta geçip geçmemekte kararsız kalmıştım.Boşa vakit kaybı gibi gelmişti ama ardından film seyri zevkli hale geldi sonuç olarak güzel ve akıcı bir filmdi.Paylaşım için teşekkürler.

LεhV™ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 29.05.11, 17:56   #9
    rabia7878
    İZLEME LİSTEM
    Ağlamaktan gözlerimi açamadım filmi izlerken.Harika bir filmdi.Japonlar bu dram filmlerinde çok iyiler ne zaman japon dram filmi izlesen beni çok etkiliyor.İlk aşkımı sana veriyorum filminde de baştan sona ağlamıştım.

rabia7878 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 29.05.11, 20:29   #10
    asuiso
    İZLEME LİSTEM
    gerçekten güzel ve duygusal bir filimdi izlemeyenlere tavsiye edilir...emeklerinize sağlık arkadaşlar...

asuiso isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
    2006, cennet, film, forest, heavenly, japonya, online, ormanı, İzle