Yeppudaayı Seviyorum...

GAYA KORE RESTAURANTI...
Şifremi unuttum?
Geri Dön YEPPUDAA > YEPPUDAA DİYARINA HOŞ GELDİNİZ > Üyelerimize Özel Bölüm / Poongsan ve Kim Ki Duk Filmleri Üzerine
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 13.11.11, 21:18   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #1
bugu
Dergi Ekibi
bugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Öncelikle şunu açıkça belirteyim ki ben bir şey anlatırken konuyu fazla dağıtan bir kişiyim. Bir şeyi anlatmaya başlayıp daha sonra ben buraya nasıl geldim dediğim çok oluyor, yani aşağıda okuyacaklarınız başlıktan çok farklı olabilir hele birde konuyu toparlayamazsam yazıyı yarım bırakabilirim.

Böyle bir olasılık için şimdiden sizleri uyariyorum ve özürlerimi sunuyorum .

Gelelim konuya geçenlerde sitede gezerken Poongsan filmini gördüm şöyle bir baktım aksiyon filmine benziyor üstelik başrol oyuncusu da Yoon Kye sang kendileri beğendigim bir beydir hemen indirip taktım tv’ye, film başladı birde ne göreyim yapım ve senaryo kim ki duk yazıyor eyvah dedim . Kim ki duk filmlerinden hep tırsmışımdır ama adamın çoğu filmini de sevmişimdir. "Önyargılı olma Yoon Kye sang’ın hatrına izle şu filmi Zaten Rough Cut da başrolleri (So Ji Sub ve Kang Ji Hwan yapım yine KKD) için izlememişmiydim evet peki pişman olmuşmuydum hayır. Gözüme ziyafet o zaman bu kadar dert etme izle izle " deyip izlemeye başladım vee filmi pek bi beğendim.

Film bittiğinde baştaki o yazıyı görmemiş olsam bile bunun bir kim ki duk filmi olduğunu anlardım, çünkü film buram buram kim ki duk kokuyordu.

Öncelikle filmi izlerken kendimi izlediğim diğer KKD filmleri ile benzer yanlar bulmaktan alıkoyamadım. Mesela aklıma ilk gelen film Boş ev oldu ardından Nefes. Çünkü esas oğlanımız hiç konuşmuyor aynı boş ev ve nefeste olduğu gibi.

Ah ah Boş ev favori filmlerimden biri (bu filmi niye bu kadar seviyorum, niye gafsayı duydukça hüzünleniyorum, ben durağan filmlerden nefret ederim ) baş rollerde ja hee ve gafsa'nın olduğu film. Ja hee’ye hayran kalmıştım, mimiklerini bu kadar çok kullanan güldümü 32+kazma dişleri ortaya çıkan, ele avuca sığmayan, zıpır güleç oğlanım tüm film boyunca ifadesiz ve hiç konuşmadan harika bir oyunculuk sergiledi. (iyiki o ses tonuyla konuşmadı )

Birde o hayat kurtaran öpücük sahnesi (suni teneffüsü kast etmiyorum çünkü öyle bir sahnede var, yaaa spoiler vermeden spoiler yazmak ne zormuş ) bu sahneyi izlerken aklıma nefes filminin adının neden nefes olduğunu anladığım o sahne geldi.Nefes demişken Chen’i anmadan olaz ben sana kaplan ve ejderha da aşık olmuştum, esas oğlanın yalnızca birkaç kelime ettiği ve film boyunca sessiz kaldığı bir kim ki duk filmi daha.(Biraz meraktan birazda Chen Chang için izlemiştim.)Yani neymiş yakışıklı oyuncular sessiz karakterleri oynadıklarında daha iyi bir oyuncu oluyorlarmış….

Filmi izlerken aklıma bir film daha geldi daha doğrusu o filmden bir replik "ben seni 3 yıl boyunca sevdim sen 3 gün içinde başka birine aşık oldun" Eminim Yukarıda bahsettiğim filmleri izlediyseniz Poongsanı izlerken nelerden bahsettiğimi anlıyacaksınız.

Hazır başlamışken KKD un izlediğim diğer filmlerinede değinmeden edemiycem;

Bunlardan biri Time. Bu filmi izlemek için İyi bir sebebim (Benim için iyi sebep yakışıklı erkek oyuncudur) yoktu sırf merak yüzünden izlediğim ve film bittiğinde arash’ın arash klibini izlemiş hissine kapıldığım değişik bir filmdi.

Vee tabi ki Dream. Bu filmi kaç kere izlersem izleyeyim sonunu asla anlayamıycam önemli olan zaten fimi anlamak değil görsellikti, tamam kabul bu filmide Joe Odagiri (Bana göre kendileri Japonya’nın johnny depp’idir) için izlemiştim çoçuğum ne hallere düştü öyle. Yine sevdiğim oyunculardan biri ne yapabilirim beğendiğim bir oyuncunun adını gördüm mü o filmi izleme isteği oluşuyor bende. Dream beni afişi ve başrol oyuncusu ile kandırmıştı ve tabiki bu sefer esas oğlanımız konuşuyor ama herkesten farklı bir dilde.

Kısaca özetlemek gerekirse ben bir KKD hayranı değilim çok fazla filmini izlemedim(Belli olduğu üzere) ama adamı takdir ediyorum. Bundan sonrada KKD filmlerinden tırsmaya izlemeden önce 2-3 kez düşünmeye devam edeceğim (iyi sebepler olursa balıklama dalarım ama.)

Konuyu iyi dağıtmışım toparlayayım Poongsanı izleyin güzel filimdir.

Bana katlandığınız için teşekkür ederim.

bugu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.11.11, 21:28   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #2
obsesif
İZLEME LİSTEM
Nereden: WONderland
bu yazıyı bir an ben yazdım sandım

sebebi şu ki
1 - poongsan favori filmlerimden oldu ve yoon kye var diye izlemiştim aynen çok sevdim...
2- durağan filmleri hiç sevmem ben de ama boş ev başkadır başka bende de
3- Joe odagiri konusu ve rüya.. katılıyorum
kim duk ki filmleri ve bi kez üstüne düşünmee.. yorumların aynen düşündüklerimdi benim de..

aslında poongsan diğer kim duk ki filmlerine göre baya aksiyonlu ve hareketli bir iflm olmuştu.. bu konu hakkındaki yorumlarım yeppuda dergisi 4. sayısında genişçek yer almaktadır. (acuk reklamdan bişey olmaz zannımca )

güzel bir yazı velhasıl.. ben de filmi tavsiye ederim. iyidir iyi

obsesif isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.11.11, 21:37   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #3
bin jip
İZLEME LİSTEM
Kim ku duk çok çok başkadır.bir filmde onun imzası olup olmadığına bakmanıza gerek yok.izleyin anlarsınız.seveni kadar sevmeyeni de çok.uçta olmasını seviyorum ben.bu arada Spring, Summer, Autumn, Winter… and Spring filmini de izle bugu.

bin jip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.11.11, 11:17   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #4
bugu
Dergi Ekibi
İZLEME LİSTEM
@obsesif
Alıntı:
bu yazıyı bir an ben yazdım sandım
Aslına bakarsan bende senin yazılarını okurken o hisse kapılıyorum Yorumların için teşekkürler, dergideki yazını okudum, yukardaki yazıyı silsem mi diye düşünmeye başladım (

@bin jip
Alıntı:
bu arada Spring, Summer, Autumn, Winter… and Spring filmini de izle bugu.
Bin jip nickinden de belli olduğu üzre bir Kim Ki Duk hayranısın, yukarda yazdığım gibi taktir ettiğim ama Üslubundan çekindiğim bir yönetmen, ama gördüğün gibi bi çok filmini izlemişim
Ayrıca önerin için teşekkürler ama en çok tırstığım filmi bu. Bir gün mutlaka izlemek istiyorum ama

Alt 14.11.11, 13:01   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #5
ParkHaNeul
ParkHaNeul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Konya
Nasıl olduğunu anlamadan Kim Ki Duk hayranı oluveriyorsun işte Kim Ki Duk filmleri iyidir, güzeldir, hoştur. Allah başımızdan eksik etmesin bu adamı

ParkHaNeul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 15.11.11, 10:55   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #6
dafodil
İZLEME LİSTEM
Nereden: Eskişehir
# yok
#
Kim Ki Duk'un son filmini daha izlemedim..Hafta sonu güzel bir kafayla izlemeyi düşünüyorum, önerdiğiniz içinde teşekkürler. Güney Kore'yi bana sevdiren, çok ayrıcalıklı bulduğum yönetmen olur kendileri...

ParkHaNeul un dediği gibi nasıl olduğunu alamadan hayranı olunuyor gerçekten..Sevmeyeni çok olsa da ben KKD un ayrıcalıklı olduğunu, olay, yer ve zamana farklı açıdan bakabildiğini düşünüyorum.

ilk kez Ankara'da festival filmleri izlerken KKD un YAY filmini izlemiştim.. daha sonra diğer filmleri geldi sırayla. Konuşmadan meramlarını en ince detayına kadar anlatan karakterleri, görsel güzellikler içerisinde filmi sunması, bir yandan da hayatın çirkinliklerini gözlere sunarken midene yumruk yercesine film karşısında afallayıp kalmanı..işte hepsi KKD filmlerinin bize sundukları..
Favori filmim Boş Ev olmakla beraber, İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... ve İlkbahar filmini de öneririm harika bir görsellik içerisinde geçmekte.. filmden kareler adeta tablo gibi...

dafodil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.11.11, 11:58   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #7
akrep1778
Çölde Kutup Ayısı Öpen Masum Köylü
joker
akrep1778 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Çakal TClouds®
akrep1778 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
bugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bin jip nickinden de belli olduğu üzre bir Kim Ki Duk hayranısın, yukarda yazdığım gibi taktir ettiğim ama Üslubundan çekindiğim bir yönetmen, ama gördüğün gibi bi çok filmini izlemişim
Ayrıca önerin için teşekkürler ama en çok tırstığım filmi bu. Bir gün mutlaka izlemek istiyorum ama
Kuzi Türkçesi ilkbahar yaz sonbahar kış ve ilkbahar olan filmi ben izledim cnbc-e katkılarıyla benim hoşuma giden KKD filmlerinde üst sıradadır çekinme izle derim ama Şule'ye izletme

akrep1778 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.11.11, 12:25   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #8
gök_su
İZLEME LİSTEM
poongsan biraz dandik sahneleri olsa da beklediğimden daha iyi bir filmdi

gök_su isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.11.11, 13:56   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #9
bugu
Dergi Ekibi
İZLEME LİSTEM
Bebeem sen daha öncede önermiştin o filmi biliyom ama gel görki bü iş senin cesur yürek işine döndü.
Tamam be en kısa zamanda izliycem Hatta izlemeye gidiyom

Alt 17.11.11, 14:03   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #10
boşişlermüdiresi
boşişlermüdiresi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: boşişler müdürlüğü
# yok
#
sessiz filmlerin yönetmeni midir nedir kkd =) fark edilmek farklı olmak için tarzının olması lzım e adamda bu var.bizde nuri bilge ceylan çağan ırmak filmlerini ayırt edebılıyrsak kesınlıkle kkd un filmleri de ayırt edliyor .

boşişlermüdiresi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
filmleri, poongsan, Üzerine

Seçenekler

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +0 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:34.