Yeppudaayı Seviyorum...

Geri Dön   YEPPUDAA > BİZLERİN DİVX-MP4 PAYLAŞIMLARI > Yeppudaa MP4 KORE DİZİLERİ Paylaşımları > Paylaşımı Tamamlanan Kore Dizileri

GAYA KORE RESTAURANTI...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 10.01.12, 15:57   #1
zeyra88
♥ ♔ Joker Admin ♔ ♥ Yeppudaa Çeviri Çetesi
joker
zeyra88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Smyrna
zeyra88 - MSN üzeri Mesaj gönder zeyra88 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
mp4 Winter Sonata / Gyeoul yeonga / 2002 / Güney Kore / MP4 / Türkçe Altyazılı GOLD ÜYE olmak için tıklayınız.
yeppudaa afişi

hakkinda

Yönetmen: Seok-ho Yun
Yapım Yılı: 2002
Sezon: 1.Sezon
Süre: 60 Dakika
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore
Tür: Romantik | Dram
Senaryo: Su-yeon Oh | Eun-hee Kim
Yapımcılar: Jong-sik Kim
Nam-ı Diğer:
Endless Love: Winter Sonata
Winter Sonata
Fuyu no sonata
Firma: KBS2
Vizyon Tarihi: 14 Ocak 2002
Bölüm Sayısı: 20

Çeviri İçin ztanyas'a Teşekkürler

Winter Sonata, Kore televizyonu KBS'nin 4 diziden oluşan Endless Love serisinin ikincisidir. Güney Kore'de 2002 yılında yayımlanmıştır. Ülkemizde ise 2006 yılında Kanal D tarafından yayımlanmıştır. Oldukça popüler bir seri olup, dizinin özellikle Asya kıtasında milyonlarca hayranı bulunmaktadır.

Konu
Okula yine geç kalan Yoo-Jin bindiği otobüste uyuya kalınca tesadüfen Kang Jun-Sang adında bir çocukla tanışır. Kang Jun-Sang, Choonchun'a babasının kim olduğunu bulmak için gelmiştir. Yoo-Jin ile okulda aynı sınıfa düşünce aralarında ilişki yavaş yavaş aşka dönüşür.

Kang Jun-Sang babasını aramayı sürdürürken, Yoo-Jin ile yılbaşı gecesi buluşma sözü verirler. Kang Jun-Sang, Yoo-Jin ile buluşmaya giderken kendisine bir kamyon çarpar. Yoo-Jin ertesi sabah okulda Jun-Sang'ın öldüğünü öğrenir... Yoo-Jin'in hayatı bir anda kararmıştır.

Aradan 10 yıl geçer ve Yoo-Jin, çocukluk arkadaşı Sang-Hyuk ile çıkmaya başlar. Ama Jun-Sang'ı asla unutamaz. Sang-Kyuk ile nişanlanacaktır ve nişana giderken sokakta Jun-Sang'a çok benzeyen birisini görür. Peşinden gider ama yetişemez, ardından nişana geç kalan Yoo-Jin nişanın iptal edilmesine sebep olur.

Yoo-Jin bu adamı yeniden görecektir. Yolları iş görüşmesinde yeniden kesişir. Bu adam Kang Jun-Sang'a çok benziyordur ama adı Lee Min-Hyung'dur. Yoo-Jin'in hayatı bundan sonra tamamen değişecektir...

Oyuncular
Bae Yong Jun (Bae Yong-joon / 배용준)- Kang Jun-Sang / Lee Min-Hyung

Chaoi Ji Woo (최지우)-Jung Yoo-Jin

Diğer Oyuncular;
Park Yong Ha ( 박용하 ) / (Park Yeong Ha) - Kim Sang-Hyuk
Park Sol Mi ( 박슬기 ) - Oh Che-lin
Lee Hye Eun - Jin Suk
Ryu Seung Soo - Yong Kuk
Jung Dong Hwan - Sang-Hyuk'un babası
Lee Hyo Chun - Sang-Hyuk'un annesi
Yoo Yul - Radyo Programcısı
Kim Hae Sook (Kim Hae Suk) 김해숙- Yoo-Jin'in annesi

Çalışanlar
* Yönetmen: Yoon Suk Ho (Yun Seok-Ho) / 윤석호, Lee Hyung Min (Lee Hyeong-Min) / 이형민
* Senaristler: Oh Soo Yun / 오수연 , Kim Eun Hee / 김은희 Yoon Eun Kyeong

Popülarite
Dizi yayımlandığı çoğu ülkede rating rekoru kırmıştır. Dizinin son bölümü Kore'de halen gelmiş geçmiş en iyi rating derecesine sahip program rekorunu elinde tutmaktadır. Çoğu bölümün rating'leri bir milli futbol maçının rating'leri ile eş değerdir. Japonya'da başrol karakterlerinin bir heykeli bulunmaktadır. Ayrıca her yıl dizinin çekildiği alanlara turlar düzenlenmektedir. Karakterlerin giysileri Kore'de bir müzede sergilenmektedir. Dizideki bir çok aksesuar daha sonra satışa sunulmuş be hepsi de iyi başarılar elde etmiştir. Dizinin müzik albümleri yok satmıştır.

Ülkemizde ise dizi kötü yayın politikası nedeniyle pek izlenememiş, internet sayesinde ise ünü artmıştır.

Ödüller
* 2002 KBS Awards: En İyi Erkek Oyuncu (Bae Yong Jun )
* 2002 KBS Awards: En İyi Bayan Oyuncu (Chaoi Ji Woo)
* 2002 KBS Awards: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Park Yong Ha)
* 2002 KBS Awards: En Popüler Erkek Oyuncu (Bae Yong Jun )
* 2002 KBS Awards: En Popüler Bayan Oyuncu (Chaoi Ji Woo)
* 2004 KBS Awards: Özel Ödül (Yoon Seok Ho)

Anime
Dizinin 2009'da yayınlanmak üzere bir anime versiyonu yapılmıştır. Anime versiyonunda da ana karakterler Kang Jun-sang ve Jung Yoo-jin'i dizide bu karakterleri oynayan Bae Yong Jun ile Choi Ji Woo seslendireceklerdir.

1.Bölüm
2.Bölüm
3.Bölüm
4.Bölüm
5.Bölüm
6.Bölüm
7.Bölüm
8.Bölüm
9.Bölüm
10.Bölüm
11.Bölüm
12.Bölüm
13.Bölüm
14.Bölüm
15.Bölüm
16.Bölüm
17.Bölüm
18.Bölüm
19.Bölüm
20.Bölüm

Alternatif linkler için @kivi ye teşekkürler

indirmeye çalıştığınız linkler kırık ise modöratöre bildir butonuna Mesajı Moderatöre bildir basarak kırık link bildirimi yapabilirsiniz.

ONLİNE DİZİ-FİLM LİSTE      

Konu gök* tarafından (19.12.13 Saat 20:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alternatif Link Ekleme...
zeyra88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.12, 16:04   #2
marmara
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul

daha önce seyrettiğim bir diziydi gerçekten çok güzeldi ellerinize sağlık

marmara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.12, 16:09   #3
ariFe90
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul

ben Kanal D'nin bu diziyi yayınladığını hatırlıyorum yahu!
10 yaşındaydım o zaman. gece izlediğimi hatırlıyorum. Kızın, adamın peşinden gitmesini görünce meraklanıp seyretmiştim, sadece iki bölümünü seyrettim sanırım. ama çok etkilendiğime eminim. yoksa hatırlamam mümkün değil. balık bile benim yanımda fil hafızalı kalır.

paylaşım için çok teşekkür ederim. mutlaka seyredeceğim

ariFe90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.12, 16:17   #4
borealis
∞ Admin ∞
admin
borealis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bursa

Bae Yong-joon'a ve bu diziye hayranım. Bu dizi en sevdiğim ilk üç diziden biridir. Winter Sonata deyince yüreğim bir tuhaf olur benim. Kolay etkilenmeyen ve ağlamayan ben, bu diziyi izlerken çok etkilenmiştim.
Yeniden sitede görmek beni mutlu etti. Paylaşım için çok, çok, çok teşekkürler.

borealis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 10.01.12, 18:00   #5
nefertari
Park Shi Hoo Sorumlusu
nefertari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: SiHooRang

Winter Sonata senden nefret ediyorum(!) senin yüzünden kore dizilerine bulaştım tedavisi yok kurtulamıyorum
ilk göz ağrım bu ya

nefertari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.01.12, 13:50   #6
remstan
remstan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Shire

''Winter Sonata, Kore televizyonu KBS'nin 4 diziden oluşan Endless Love serisinin ikincisidir.''

Öncesi sonrası mı var bu dizinin ?

remstan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.01.12, 16:01   #7
borealis
∞ Admin ∞
admin
borealis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bursa

Alıntı:
remstan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncesi sonrası mı var bu dizinin ?
Winter Sonata, Kore televizyonu KBS'nin 4 diziden oluşan Endless Love serisinin ikincisidir fakat konuları birbirinden bağımsız bir seridir. Her dizi başka bir hikaye anlatır. En çok sevilen ve tutulan dizi Winter Sonata'dır. Hele Japonyada dizinin oyuncularının heykelleri dikilmiş o derece sevilen bir diziymiş.
Autumn in My Heart dizisi Autumn Tale olarakta bilinir. Bu dizide tutulmuş ama diğer diziler pek tutulmamış.

Serinin dizleri
Autumn in My Heart (2000)
Winter Sonata (2002)
Summer Scent (2003)
Spring Waltz (2006) yıllarında yayınlanmıştır.

Umarım sorunuzu doğru anlamış ve cevaplayabilmişimdir.

borealis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.01.12, 10:48   #8
chibiusa
İZLEME LİSTEM
Nereden: Thornfield
# yok
#

bu dizinin 9 bölümünü izleyebilmiştim, kalan bölümleri ne zamandır izlemek istiyordum, şimdi burada görünce çok sevindim, indirmeye başladım, bu dizi beni de çok etkilemişti, nasıl oldu devamını izleyemedim bilmiyorum ama en baştan başlayacağım izlemeye, paylaşım için teşekkür ederim ^^

chibiusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.01.12, 11:04   #9
Gezgin
Gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM

Bu dizilerin seri olduğunu bilmiyodum. Konuları tamamen birbirinden bağımsız...
Ama aralarında en süperi kuşkusuz Winter Sonata... İnsan bir yerde yeşilçamdan çıksa kesin burda şöyle olurdu diyo, bir bakıyosun oda olmaya başlıyo...
Bence kesinlikle kaçırmayın...

Gezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.02.12, 17:19   #10
suleyman16
İZLEME LİSTEM
# yok
#

Hayatım boyunca izlediğim en güzel ♥ aşk ♥ filmiydi. Özellikle final sahnesi büyüleyiciydi. Hiç bir filmin sonunda bu kadar ağlamamıştım bu diziyi çekenlerin ellerine sağlık gerçekten muhteşemdi. ♥ ♥ ♥

suleyman16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
2002, altyazılı, güney, gyeoul, kore, sonata, türkçe, winter, yeonga

Seçenekler

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +0 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:07.