Yeppudaayı Seviyorum...

GAYA KORE RESTAURANTI...
Geri Dön YEPPUDAA > K-POP'a Dair Her şey... > JYJ TVXQ Hakkında Her şey > JYJ TVXQ Soru Cevap / DBSK / TVXQ - Üyeler Hakkında Bilinmeyenler
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 11.04.12, 13:47   #1
GünBatımı
GünBatımı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Varla yok arası...
# JYJ
#

Grup Üyeleri Hakkında Bildiğimiz Bilmediğimiz Özellikleri...
Not:Bu Özellikler Grup Dağılmadan Önceki Durumu Yansıtmaktadır...

~~KIM JAEJOONG~~

Üyelerin fotoğraflarını çekmeyi sever.
İki defa trafik kazası geçirdi ve yaralandı,
En sevdiği mevsim Bahar,Baharatlı ve acı yemekleri seviyor ayrıca kendiside çok iyi yemek yapıyor,
Bir hayranı ile evlenmek istiyoR' İki kızı ve bir oğlu olsun istiyor.=)
Hero Jae Joong bu zamana kadar kazandığı başarılarlada dikkat çekmiştir.
SM şirketi tarafından düzenlenen ses yarışmasında 2. olmuş
Asy'nın en yakışıklı erkeği seçilmiş,Japonya'da en çok aranan sevgili seçilmiş,
En iyi görünümlü erkek idol seçilmiş,
Yahoo Japonya'da en çok ismi yazılıp aranan artist olmuştur
Asy'nın en iyi sesleri arasında 2. sırada yer almıştır
Jae Joong zor bir çocukluk ve gençlik dönemi geçirmiştir.
Henüz bebek denecek yaşta ekonomik nedenlerden dolayı başka bir aileye evlatlık olarak verilen Jae Joong'un 7 üvey 1 de öz olmak üzere 8 kız kardeşi vardır.
Jae Joong evlatlık verildiğini ünlü olduktan sonra öğrenmiş ve zor bir dönemden geçmiştir.Bu zaman içersinde birde trafik kazası geçirmiştir
Jae Joong grup içerisinde grubun ''Annesi'' olarak anılmaktadır.
Yunho ile birlikte grubun en büyükleri olduğundan diğer üyelerle çok ilgilenmektedir.Hero'nun Yunho ile olan arkadaşlığı örnek bir arkadaşlıktır.
Geçirdiği zor dönemlerde aynı yaşta olduklarından dolayı onu en iyi anlayan ve destek olan Yunho olmuştur.
Bir dans çalışması sırasında ayağını inciten Jae Joong'u sırtında taşımış ve hastanede başında beklemiştir...
Mirotic albümünün yapım aşamasında bütün üyelere tek tek mektup yazan Hero en içten ve samimi duygularını kardeşlerine yanıstmış ve ''Diğer yarım'' dediği Yunho'ya yazdığı mektup kardeşine olan en güzel duygularının ifadesi olmuştu...

BU BİLGİLER YETMEDİ DERSENİZBUYRUN...
Çok fazla aynaya bakar.Yani sakın elinden aynayı almaya kalkışmayın.
Heyecanlı olduğunda yerli argo konuşmalarına başlar
Kızları heyecanlandırmak için nasıl gözlerini kullanılacağını
bilmiyor.
Bu sadece kızlara söylenen bir kelime
olduğundan insanların ona "Güzel" demesinden hoşlanmıyor.
O daha çok cool ve yakışıklı denilmesini istiyor.
Olağan üstü,özel kıyafetlerden hoşlanır.
Dışarıdan soğuk gözüküyor ancak gerçekte sıcak bir
kalbi var.
Şimdi ise bir coca cola fobisi var. Uyurken herzaman uyku maskesi takar
Yemek yapmayı çok seviyor.Bu yüzden hediye olarak başka ülkelerin
yemek kitablarını almaktan çok hoşlanıyor.Ancak sakın onunla
yemek yapmayı istemeyin.Çünkü mutfakta başka insanlarla beraber durmayı sevmiyor

~~JUNG YUNHO~~

En sevdiği yemek Kaburga çorbası (Kore mutfağı),Kızartılmış sığır eti çorbası (Japon mutfağı),çorba tarzında olan her şeydir. İnce şeritler halinde kesilmiş kızarmış biftek çorbasıda Japonyada sıklıkla yediği bir yemek.
Daha önce anti fanları tarafında yemeğine yapıştırıcı katılarak zehirlenmiştir.(En yakın arkadaşı olan Hee-chul hiçbir dine inanmamasına rağmen Yunho anti fanlar tarafından zehirlendiğinde ilk defa sabahlara kadar onun iyileşmesi için tanrıya dua ettiğini söylüyor.Bunu yapan kızı da çok sert bir şekilde öldürmekle tehtit ediyor.)
En çok önem verdiği şey ise ailesinin fotoğrafları ve domuz kumbarası.
Herzaman cüzdanındaki bütün bozuk paraları domuz kumbarasına atar.
Birlikte kaldıkları evlerinde de büyük bir su bidonu vardır ve hepsi bozuk paraları oraya atarlar.
Bütün rüyalarını günlüğüne yazar ve hiç kimsenin okumasına izin vermez.Yunho yatakta çapraz yatar.
Jung Yunhonun ailesi annesi babası ve bir kız kardeşinden oluşuyor.
Babası bir nevi Yunhonun menejeraliğini yapıyor ve fanların merak ettiği sorulara elinden geldiğince yanıt vermeyi amaçlıyor.

DAHASIDA VAR...

-İşini çok ciddiye alıyor.Yani bu gibi zamanlar da kimse ona yanıt vermemelidir.
-Hayranları elbiselerini çekse ve saçlarını karıştırsa da o herzaman gülücükleriyle karşılık veriyor.Aslında bundan hoşlanmıyor.
-Onunla hiçbirşey için iddiaya girmeyin.Çünkü asla kazanmanıza izin vermez.
-Dans ederken ondan kaçınmalıdır.Çünkü Güç-Gösterisi için çok yere ihtiyacı vardır ve size zarar vermesi mümkündür.
-Olağanüstü / özel hayran mektublarından çok hoşlanır.Yani mektup göndermek isterseniz mektubu alışılmadık bir çok şey ile süsleyin.
-Yağmur yağdığında dışarı çıkmaz ve onun yerine Roman yazar.
-Tanımadığı insanlarla fiziksel temasda bulunmayı sevmez.
- Hayranları için çok endişelenir.Bu yüzden hayranlarının onlara daha yakın olabilmek için sağlıklarını ihmal etmelerinden hoşlanmaz.
-İnsalar onun kültürlü ve kibar bir grup lideri olduğunu söylerler.

~~KIM JUNSU~~

DBSK’nin basarılı vokallerinden birisi ve diğer üyeler onu Grubun “Zeki Çocuğu” olarak adlandırıyor.
DBSK Üyeleri onun sahnede mükemmel bir karizmayla harika işler çıkardığını söylüyor. Junsu Grubun arasında anlaşmazlık olduğu zamanlar düzeni ve dengeyi sağlayan kişi oluyor.
Piyano ve Şiir konusunda çok başarılı.
Junsu'nun Ailesi Annesi Babası ve Ikiz Kardeşi Jun Ho’dan oluşuyor.
Junsu’nun babası Gyeonggi’de bir Pizza dükkanı işletmekte.
Annesi ise bir Güzellik solunu sahibi.
Junsu’nun Ikiz Kardeşi Jun Ho Jun Su gibi Müzikle ilgileniyor. Kendisi 2009/10 Yılında Zuno Adı ile Çin’de çıkış yapmıştır.

Küçüklük Anısı;
Uzun zaman Önce (Junsu henüz çocukken) Junsu ve Jun Ho (Ikiz Kardeşi) yaramazlık yaptılar, ne zaman yaramazlık yapsalar benden uzun bir sopayla dayak yerlerdi. Herneyse bir gün komşulardan şikayet geldi ve ben Junsu’yu ve Junho’yu eve cağırıp kızdım. Dayak yiyeçeklerini anlayınca Junho “Anne önce bana vur dedi”. Neden diye sorduğumda bana şöyle bir cevap verdi. “Bana önce vurursan hırsın geçer ve Junsu’yu daha az döversin!” O an Junho ile o kadar çok gurur duydum ki, Junsu’ya bağırıp, buna ne diyeceksin Junsu? Kardeşi nin senin için dayak yemesine göz mü yumaçaksın diye sordum. Junsu’nun bunun üzerine cevabı “Evet!” oldu ... Ne gülmüştüm bu hikayeyi okuyunca
Babasını örnek alıyor. (Onun gibi olmak istiyor)
Junsu’nun annesi bir zamanlar Miss Korea seçilmiş.
Junsu’nun babasi Junsu ve Junho doğduğunda onlara isim bulma konusunda çok zorlanmış fakat daha sonra Jun Ho daha erkeksi durdugu icin ona Jun Ho ve Junsu daha masum ve güzel bir bebek olduğu için ona Jun Su adını vermiş.
Junsu ikiz kardeşi Junho ya çok düşkün, Haftada en az 4-5 kere arayıp saatlerce konuşurmuş.
Annesine her firsatda onu çok sevdiğini söyler ve öpermiş, ona güzel sözler içeren mesajlar yazmayı ve onu mutlu etmeyi çok seviyor.
Çocukluğunda hiç yatağını ıslatmamış. İlk defa 6 yaşındayken çok korktuğu için yatağını ıslatmış.
Futbol Hastasıdır kendileri...
Ev işlerinden hoşlanmıyor, Annesi onun yerine odasını toparlarmış.
Bir tanede benden;alkol kullanmaz kesinlikle

~~PARK YOOCHUN~~

Şarkı bestelemeye çok meraklı olan Micky, 100'den fazla şarkı yazdı ve diğer grup üyeleri kendi yazdıkları şarkılardan çok Micky'nin yazdığı şarkıları beğendiklerini belirttiler.
2001 yılında bir müzik festivalinde Daesang ödülünü kazanarak Micky adını duyurmaya başladı.
Bir gençlik müzik festivalinde özel bir ödül alarak SM Entertainment'in bir üyesinin dikkatini çekti ve Kore'ye dönüs yaparak SM Entertainment'e katıldı.
Micky çok yeteneklidir. Piano çalma ve şarkı yazma becerisi mükemmeldir.
Bayanların yaptığı, sana "sevimli" gelen bir hareket var mı? Seni cezbeden bir hareket? sorusuna cevap olarak;
''Onları bulaşık yıkarken ya da nadir olan makyajsız hallerini görmeyi seviyorum. Kaba sözler kullanmalarını gerçekten sevmiyorum.'' der.
Vücudunda en çok geniş alnını seviyor. Bu alında futbol bile oynayabilirsin! diyor.
Yoochun sevimli bir eş ve 2 tane kızım olsun istiyor. 2 tane kız istemesinin nedeni iste bütün sevgisini karısına vermek istiyor.
Ayrıca Yoochun ailesine çok düşkündür. İdeal kız tipinin annesi gibi olmasını istediğini söyler.
Babasıyla annesi boşandığında Yoochun 12 yaşındaydı.Annesiyle kardeşi Amerikada kalırken Yoochun babasıyla birlikte Koreye dönmüştü.
ARTI OLARAK;
Çorap giymeyi çok sevmeyen Micky ile ilgili;
CM :merhaba.Japonya ve Kore arasında gidip geliyorsunuz hala iyi misiniz?çok endişeleniyorum.Özellikle Yuchun un bacakları için.Hiç çorabı yok pantolonları da kısa geliyor.Ve tabii ki ayakkabıları ona sormak istiyorum niçin çorap giymiyorsun?Yoksa hiç yok mu?
YC : Çorabım var
CM : Bugün endişelenmiyorum
YC : Çorabım var ama üşümeyi seviyorum
CM : Garip
YC : Vücudumdaki o hissi seviyorum
CM :Anladım o zaman odadaki pencereyi açalım
YC : Bir daha yapmayacağım tamam

~~SHIM CHANGMIN~~

Gruptaki vokal pozisyonu tenördür.
SM Town 2007 Albümündeki “Evergreen” şarkısının sözlerini yazmış,Japonca solosu “Wild Soul” şarkısını seslendirmişti.
''Love in the Ice” Şarkısının sözlerini de yazmıştır.
Babası ve 2 Küçük Kız Kardeşi vardır.
Changmin Öğrencilik hayatı boyuncada çok çalışkan bir öğrenci olmuştur.
Zaten tüm sık kullandığı cümlelerde ''Her şeyde en iyisini yapacağım veya Başarmak için elimeden gelen herşeyi yaparım.'' Fakat öğrencilik hayatında da tabi arasıra kaçamaklar da yapmştır. (iNEK CM )
Chang min okuldan kaçtığında bahane olarak bir akrabasının öldüğünü bunun için gitmek zorunda kaldığını söylermiş geniş bir aile oldukları içinde kimse birşey demezmiş
Shim Changminin karakteri ve mizacı ilginç ve çözülmesi zordur.Mesela sululuktan ve ani hareketlerden hiç hoşlanmaz.
Bir şeye sinirlendiyse korkun ondan tepkisini anında veremeyebilir çünkü sonradan acısını fena şekilde alır.

Dahası;
Yemek yemeği çok seven Changmin günde 6-7 öğün yemek yediğini söylüyor.
Kitap okurken insanların onun arkasına yakın olmalarından hoşlanmıyor.
Koşmakta çok iyi.
Çok iyi ve yüksek konsantrasyonu var.O birşeye yoğunlamışken rahatsız etmeyin.
Yemek yemeyi çok sever.
Hasta olduğunda hiç belli etmez.
Evinin önünde bekleyen,saçını ve elbiselerini çekiştiren hayranlardan hoşlanmaz.
Ve bu kurallara uyulmazsa çok çabuk sinirlenir.
Dans ederken yahut şarkı söylerken mimiklerini çok oynatır.
Dbsk grubu içerindeki en hazır cevaplı kişidir...

Örneğin;
Hayranlarıyla yapmış oldukları ufo konuşmalarında;
Fan: Seni özlüyorum! Seni özlüyorum! Seni gerçekten gerçekten gerçekten gerçekten özlüyorum….Sana dokunmak istiyorum
Changmin: Sapık!!!!

Fan: Shim Changmin gerçekten böyle mi olacaksın? ' şişse soju içtim. Kalbim gerçekten kırılıyor.
Changmin: İki şişe soju senin içmekte baya iyi olduğunu gösteriyor

Fan: Changmin-ah, zayıf not aldım... ha.. D de ne? Bir dahaki sefere A+ alırsam, kafamı okşayacak mısın??
Changmin: A aldığında konuş.
Fan: Günde ortalama 6 öğün yiyorsun ve 7073 gün böyle yemek yemeye devam ettin. Öyleyse… Şu anda 42438 yemiş oluyorsun, değil mi?
Changmin: Eğer oturup bunu hesaplayacak kadar vaktin varsa…bu vakti ders çalışmaya kullan.

Alıntıdır...

GünBatımı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 11.04.12, 14:02   #2
__sAkUrA__
İZLEME LİSTEM
# yok
# yok
Canım ellerine sağlık.

__sAkUrA__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 13.04.12, 18:33   #3
yeon U
yeon U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Teşekkürler günüm.. Ellerin dert görmesin.. gözlerin junsudan başkasına kaymasın inşallah

yeon U isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.04.12, 13:44   #4
ßadqiirL_o5
İZLEME LİSTEM
Tesekkürler. Herseyleriyle harikalar onlar.

ßadqiirL_o5 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.04.12, 15:48   #5
jangmishe
jangmishe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Eskişehir
Teşekkürler günbatımı Daha önceden bu bilgileri bildiğim halde, Junsu'nun anısı beni özellikle güldürdü

Jeje ile ne kadar uyumlu olduğumuz bir kez daha hatırladım Kendileri yemek yapmayı severler; bense hiç sevmem
Yemek yaparken rahatsız edilmekten hoşlanmaz; Ben mutfağın önünden bile geçmem, sen iste yeter ki JJ

jangmishe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 14.04.12, 16:06   #6
cranky
İZLEME LİSTEM
# yok
#
Teşekkürler gunbatımı okumustum ama tekrar okudum jj tekrardan aşık oldum sana ya güzelim benim

cranky isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 16.04.12, 18:46   #7
merweee
İZLEME LİSTEM
Bütün tatlılıklar bir grupta nasıl toplanmış yine merak ettim Her maddeye bir yorumum var ama abartmayacağım tamam Jun Su'nun içki içmemesine hem şaşırdım hem çok sevindim.İnşallah Jae de artık bırakır şunu.Ne zaman içkiden bahsedilse içim kötü oluyor ya Çook teşekkürler GünBatımı

merweee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 18.04.12, 13:32   #8
GünBatımı
GünBatımı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Varla yok arası...
# JYJ
#
Alıntı:
merweee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Jun Su'nun içki içmemesine hem şaşırdım hem çok sevindim.
İçkisi yok sigarası yok tam babamın aradığı damat adayı kriterlerine uyuyor aslında
3 kişi dışarı içmeye gittiklerinde jj ve yoochun içki içerken junsu çerezleri yermiş ve chunnie bize birşey kalmıyor junsu dan demişti

GünBatımı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 18.04.12, 18:37   #9
merweee
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
GünBatımı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
junsu çerezleri yermiş ve chunnie bize birşey kalmıyor junsu dan demişti
çok güzel yaa Junsu'ya olan sevgim artıverdi birden

merweee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 18.04.12, 18:45   #10
*MoNaRoSa*
*MoNaRoSa* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
GünBatımı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İçkisi yok sigarası yok tam babamın aradığı damat adayı kriterlerine uyuyor aslında
3 kişi dışarı içmeye gittiklerinde jj ve yoochun içki içerken junsu çerezleri yermiş ve chunnie bize birşey kalmıyor junsu dan demişti
Neden o içmiyormuş? Sağlığa zararlı diye mi içmiyor yoksa başka nedenleri mi var?

*MoNaRoSa* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
bilinmeyenler, hakkında, tvxq üyeleri, Üyeler

Seçenekler

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +0 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:47.