ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Alice Cheongdamdong'un Kitabı
Geri Dön Yeppudaa > K-POP'a Dair Her şey... > SNSD Hakkında Her şey > SNSD Fan Grubu / Turkish S♥NE / Girls' Generation (SNSD) - Genel Tanıtım ve Bilgiler
Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Arama
Alt 28.04.12, 20:50   #1
hana yoon suh
aktif üye
hana yoon suh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 3.387
SNSD~GRUP ÜYELERİ~


ADI:KİM TAEYEON
LAKABI:kid lider,ajumma taeng,taengoo,taetae
DOĞUM TARİHİ:9 MART 1989
BOY/KİLO:1.60-49

ADI:LEE SUNG KYU(SUNNY)
LAKABI:eagyo queen
DOĞUM TARİHİ:15 MAYIS 1989
BOY/KİLO:1.58-48

ADI: STEPHANİE HWANG(TİFFANY)
LAKABI:ddil fany,fany fany tiffany
DOĞUM TARİHİ:1 AĞUSTOS 1989
BOY/KİLO:1.62-48


ADI:KİM HYOYEON
LAKABI: kim choding
DOĞUM TARİHİ:22 EYLÜL 1989
BOY/KİLO:1.60-48

ADI:KWON YURİ
LAKABI:plack pearl
DOĞUM TARİHİ:5 ARALIK 1989
BOY/KİLO:1.68-48

ADI:CHOİ SOOYOUNG
LAKABI:shikshin
DOĞUM TARİHİ:10 ŞUBAT 1990
BOY/KİLO:1.72-48


ADI:IM YOON AH
LAKABI:shikshin,ım choding
DOĞUM TARİHİ:30 MAYIS 1990
BOY/KİLO:1.69-47


ADI: SEO JU HYUN
LAKABI:maknae
DOĞUM TARİHİ:28 HAZİRAN 1991
BOY/KİLO:1.70-49


~HAKKINDA~
SNSD (Girl's generation,So Nyeo Shi Dae,Soshi,Shojo Jidai)2007 yılında SM Entertainment tarafından oluşturulmuş Güney Koreli bir kız grubudur.Grup 9 kişiden oluşmakla beraber doğum tarihlerine göre Taeyeon,Jessica,Sunny,Tiffany,Hyoyeon,Yuri,Sooyoung,Yoona ve Seohyun'dan oluşmaktadır.

2007-2008
SM'nin 2006 yılından başlayarak yaptığı seçmeler ve düzenlemelerden sonra grubun 11 kişi olarak çıkış yapmasına karar verilmişti.Fakat 2007 ye gelindiğinde son dakikada 2 üye ailevi nedenler -şirket baskısına dayanamayıp -gruptan ayrıldılar.Bunun üzerine grup 5 ağustos 2007 tarihinde 9 üye ile So Nyeo Shi Dae -kelime anlamı olarak evlenmemiş genç kızlar grubu demektir- adıyla çıkış yaptı.Çıkış şarkıları olan Into The New World hızlı ve zor kareografisi ve melodisiyle büyük ilgi topladı ve birincilikler kazandı.2007'nin kasım ayında Girl's Generation adında bir albüm yayınladılar.2008'in ilk aylarında Kissing You adlı yeni single larını tanıtmaya başladılar.Bu şarkılarıyla ilk kez Music Bank da 1.oldular.2008 mart ayında repacked albümleri Baby Baby'i yayınladılar.Aralık ayında ise 2008 de çok aktif olmayan gruptan 3 üye (jessica,tiffany,seohyun)Bad oppa ve It's Fantastic adıyla 2 single yayınladılar.2008 yılı SNSD için sakin geçti grup olarak 2008in sonlarına doğruyaptıkları Fashion Girl programı sayılmazsa grup aktivitelerinin durduğu söylenebilir.Üyelerin bazıları solo çalışmalar yaptı ( Yoona 'you are my destiny' adında 178 bölümlük günlük bir dizide başrol oynadı,Sooyoung ve Yuri 'unstoppable marriage' dizisinde yan karakterler olarak bulundu.)
2009
2009 SNSD'nin parladığı bir yıl oldu.9 aylık bir süre boyunca sessiz kalan grup 2009 ocak ayında Gee adlı bir single albüm yayınladılar.Şarkı yayınlanır yayınlanmaz büyük ses getirdi ve bütün müzik listelerinde 1 numaraya oturdu.Gomtv de yayınlandığı gün 1 milyon izleyiciye ulaşarak rekor kırdı.Gee'nin başarısı bunlarla sınırlı kalmadı KBS Music Bank ta üst üste 9 kez birincilik kazanarak rekor kırdı -bu rekor hala geçilememiştir.-.Kore müzik listelerinde de uzun bir süre 1 numarada kalan şarkı Tayland ve Tayvan gibi Asya ülkelerinin müzik listelerinde de uzun süre 1 numarada kalmıştır.
Grup kısa bir aranın ardından haziran ayında Tell Me Your Wish (GENİE) mini albümü ve denizci konseptleriyle geri döndü.Genie de yayınlandıktan sonra müzik listelerinde 1 numaraya yerleşti ve SNSD ye çeşitli ödüller kazandırdı.Genie mini albümü yayınlandığı ilk hafta 50.000 sattı -gee nin ilk hafta rekorunun 2 katı- ki bu durum Koreli bir kız grubu için alışılmadık bir numaraydı.

2010
Ocak ayının sonlarına doğru SNSD 2.full albümü OH! u piyasaya sürdü.Albüm yine bütün listelerde 1 numaraya yerleşti ve müzik programlarında da uzun bir süre 1 numarada kaldı -music bakn ta 5 birincilik ve inkigayo da triple crown -. Ayrıca OH! müzik videosu 2010 yılı sonunda Kore ve Hong Kong da en çok izlenen youtube videosu oldu ve Japonya ve Tayvan da ilk 10un içinde yer aldı.OH! promosyonu sırasında Yuri domuz gribine yakalandığı için grup promosyona 8 kişi olarak devam etti.

Mart ayında kızlar daha önce ki sevimli konseptlerini bırakıp daha kadınsı bir konseptle Run Devil Run şarkılarını yayınladılar.

Haziranın ortalarında grubun mayıs ayında Nayutawave Record (universal music japan ) şirketi ile anlaşma imzaladıkları açıklandı.Grup ağustos ayında Japonya promosyonlarına başladı ve grubun müzik videoları ve fotograf çekimlerini içeren bir dvd yayınladı.DVD yayınlandığı ilk hafta 23.000 satarak DVD oricon listesinde 4.numaraya müzik DVD listesinde de 3.sıraya yerleşerek Oricon DVD listesinde ilk 5 e giren ilk Koreli kız grubu oldular.

25 ağustos da grup Japonya da ilk showcase leri yoğun ilgiden dolayı aynı gün içnde 3 kere tekrarlanarak 22.000 kişi -koreli bir sanatçı için yapılan en büyük çıkış programı- katılımıyla gerçekleşti.
Çıkış şarkıları olan Genie yayınlanmasının ardından günlük Oricon-japonya müzik listesi- listesinde 2.sıraya yerleştiler.Single yayınlandığı ilk hafta 45.000 kopya sattı.
Ekim ayında 2.japonca singleları olan Gee'yi yayınladılar.Şarkı Oricon listesinde 1 numaraya yerleşti.
Gee yayınlandıktan 1 hafta sonra grup 3.korece mini albümleri Hoot'u yayınladılar.Yayınlandıktan kısa bir süre sonra şarkı Kore müzik listelerinde 1 numaraya oturdu.
2010 un aralık ayında Golden Disk Award'a katılan grup Disk Daesang-yılın albümü- ödülüyle birlikte 3 büyük ödül kazandı.Böylece Disk daesang ve Digital Daesang alan ilk koreli kız grubu oldular. Ayrıca grup yılın sanatçısı ödülünü de kazandı.Asia Today's en güçlü 50 liderler sıralamasında 44.sırada yer aldılar-listede yer alan tek idol grup olarak. -.

2011
2011'in başlarında İntel'in Asya ülkelerinde yeni ürünlerinin reklamını yapmak için kullanacağı Visual Dreams şarkılarını yayınladılar.
20 Ocak'ta yapılan Seoul music awards da Artist of the year,a Bongsang Prize,a Popularıty award ve Hallyu award kazandılar.Bu ödüllerle birlikte Kore müzik tarihinde Seoul music awards da 2 yıl ard arda Yılın sanatçısı ödülünü kazanan 4.kişi oldular(diğerleri Seotaiji,Ju Songmo ve H.O.T dir)
Ayrıca ' prestijli müzik ödüllerinde 2 yıl üst üste Yılın sanatçısı ödülünü kazanan ilk kız grubu oldular.
8 Mart'da SM Entertainment grubun Japon turnesi ve albüm çıkış tarihlerini Nisan ayı olarak yayınladı.Fakat Japonya daki tsunamifelaketinden dolayı aktiviteler bir süre ertelendi.Ardından grubun aktivitelerinden elde edilen gelirin bir kısmınn Japonya'da ki afetzedelere bağışlanacağı ilan edildi.9 Nisan da 3. Japonca singleları Run devil Run yayınlandı.
2011 mtv Video music aid japan (VMAJ) de Dünya starlarına rakiben 3 kategoride aday gösterildiler.Bu adaylıklardan Best Group Video ve Best karaoke song kategorisinde ki ödüllerin 'Genie' singlelaryla sahibi oldular.Ayrıca 2011 VMAJ de Lady Gaga,Tokio Hotel,Akb48 gibi starlarla birlikte sahneye çıkma şansı da yakaladılar.
1 Haziran da 12 şarkıdan oluşan ilk Japonca albümleri Girl's Generation'u yayınladılar . 31 Mayıs itibariyle de First Japan Arena Tour adıyla ilk Japonya turnelerine başladılar. 6 şehir ve 14 konserden oluşan turne 140.000 fanın da katılımıyla başarıyla sonuçlandı.
Grubun ilk japonca albümü olan Girl's Generation'ın satış rakamları Temmuz ayında 500.000 e ulaşarak Double Platinium kazanabilen ilk Koreli kız grubu olmuşlardır.Ayrıca İLK albümleriyle Japonya da bu kadar büyük bir başarıya ulaşabilen ilk yabancı sanatçı unvanı da kazanmış oldular.
SISA Press tarafından Kore'de ki en etkili sanatçı oldukları bildirildi.
Grup Japonya aktivitelerini bitirdikten sonra Kore'ye döndü ve Eylül de yeni bir albüm yayınlanacakları açıklandı.Fakat Sooyoung'un geçirdiği araba kazasından dolayı albüm çıkış tarihi bir süre ertelendi.
Gözünü uluslarası markete diken kızlar Interscope Record altındaki Universal Music Group ile anlaşma imzaladı.
19 Kasım da yayınlanan The Boy albümleriyle dakikalar içinde bütün Kore müzik listelerinde all-kill yaparak promosyonlarına başladılar.Albüm yayınlandıktan 12 gün sonra sadece Kore'de 227,994 satarak Kasım ayının en çok satan albümü ve 2011 yılının da en çok satan 3.albümü oldu.2011 sonunda albüm Kore de 385,348 satış rakamına ulaştı. The boys ile çeşitli müzik programlarında 12 kez birincilik kazandılar.
Aralık ayında Japonya arena turlarının DVD ve Blue-ray leri yayınlandı.Ayrıca kızların tatil fotograflarını içeren 'Holiday' isimli photobookları yayınlandı. Kitap fotograf koleksiyon serilerinn içinde #1 ulaştı.30 Kasım da satışa sunulan kitap ilk haftasında 17.000 kopya sattı.
13 Aralık'ta SMTown-The Warmest gift albümünde diğer SM sanatçılarıyla birlikte 'diamond' adlı şarkıları yayınlandı.
28 Aralık'ta ilk japonca albümleri Girl's Generation'ın 2 yeni şarkı ve remix versiyonlarını içeren re-packaged albümleri yayınlandı. Bu albümle birlikte ilk albümlerinn satılan kopya sayısı 1.000.000 nu geçti.Oricon (japonya müzik listesi) SNSD'nin Koreli bir sanatçı olarak 17 hafta boyunca TOP 10 de kalmasının bir rekor olduğunu açıkladı.

2012
12 Ocak da Osaka da düzenlenen GDA'da Digital Bongsang ve Digital Daesang ödüllerini kazandı ki bu ödüller gecede verilen en öenmli ödüllerdi.
24 Şubatta yeni singleları Time Machine yayınlandı.Şarkının klibi Japonya daki tsunami felaketiyle aynı tarihte yayınlandı.
31 Ocakda Late Show with David Letterman'a katıldılar ve The Boys'un ingilizce versiyonunu sergilediler.Bu Koreli bir sanatçının Amerika da katıldığı en prestijli programdır.Ertesi gün Kore televizyonlarının ana haberleri bu haberle açıldı.lol
Ertesi gün Live with Kelly! programına da katıldılar.9 Şubatta Fransa da Le Grand Journal programına katıldılar.
The Boys albümlerinden itibaren üyeler solo aktivitelerine daha çok ağırlık vermeye başladılar.Sunny ve Hyoyeon İnvicible Youth season 2 a ana üyeler olarak katıldılar (program eğlence tarzında olup hala devam etmektedir). Jessica Wild romance dizisine (2.esas kız rolünde ) Yuri Fashion King e(2.esas kız rolünde) Yoona Love Rain e (ana karakter) olarak katıldılar.
Sooyoung yeni bir dizi çekiyor şuan.
Kısaca üyelerin büyük bir kısmı solo aktivitelerine ağırlık verince diğer üyelere göre daha az aktivitesi olan Taeyeon,Tiffany ve Seohyun SNSD'nin ilk alt grubu TaeTiSeo'yu oluşturdular.Çıkış şarkıları Twinkle olmak üzüre 6 şarkıdan oluşan bir albüm yayınladılar.
Nisan 2012 de Girl’s generaiton’un alt grubu TTS ya da TaeTiSeo ( grubu oluşturan üyelerin ilk heceleri ) ilk mini albümleri Twinkle’ı yayınladılar. Bu albüm 6 şarkı içermektedir.
27 Haziran da grubun yeni japonca singleları Paparazzi yayınlandı. Bu single ile Japonya daki başarılarının kalıcılığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Aynı ay Girls Generation albümleriyle ‘’Yılın en iyi albümü’’ ödülünü aldılar. 26 Eylül 2012 de orjinali korece olan Oh şarkısının japonca versiyonu ve japonca dilindeki All my love is for you şarkılarından oluşan singlelarını piyasaya sürdüler. 28 Kasımda tanıtım şarkısı Flower power olan 2.full japonca albümleri Girls&Peace yayınlandı. 2012’deki bu aktiviteleri sayesinde grup Japonya’da en çok kazanan 7.artist oldular. (yaklaşık olarak 51 million $ profit yaparak. )
Yılın son günlerine doğru uzun bir aradan sonra Kore'de promosyon yapacaklarının haberi geldi. 21 Aralık’ta Duffy'€™nin Mercy adlı şarkısından uyarlanan Dancing queen adlı şarkı 2008 de çekilmiş klibiyle sonelerle buluştu.

2013
1 Ocak’ta yılbaşı hediyesi olarak 4. Korece albümleri "€™I got a boy"€™u yayınladılar. Albüm yayınlandığı ay 265.000 den fazla kopya satarak müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı.

9 Şubat tarihinde 2.Japon Arena turuna başladılar. Ardından 26 Nisan da çeşitli ülkeleri kapsayan Dğnya turuyla aktivitelerine devam etmekteler. Dünya turu kapsamında hangi ülkelere gidileceği henüz kesin değil. İlk konser Seoul de oldu ardından Tayvan.~ÖDÜLLER~

KORE
CYWORLD DİGİTAL MUSİC AWARDS:
2007 POPULARITY AWARD
ROOKİE AWARD
GOLDEN DİSK AWARD
2009 DIGITAL DAESANG AWARD
2009 DIGITAL BONSANG AWARD
2010 DISK BONSANG AWARD
2010 DISK DAESANG AWARD
2011 DIGITAL BONSANG AWARD
2011 DIGITAL DAESANG AWARD
MELON MUSİC AWARDS
2009 ARTIST OF THE YEAR
2009 SONG OF THE YEAR (GEE)
2010 ARTIST OF THE YEAR
2011 GLOBAL ARTIST
SEOUL MUSIC AWARDS
2010 DAESANG AWARD
2010 BONGSANG AWARD
2010 DIGITAL MUSIC AWARD
2011 BONGSANG AWARD
2011 DAESANG AWARD
2011 HALLYU SPECIAL AWARD
2012 BONSANG AWARD
Annual Korean Entertainment Arts Awards
2007 BEST NEW FEMALE GROUP
2008 BEST FEMALE GROUP
2010 BEST FEMALE GROUP
KOREAN MUSIC AWARDS
2010 SONG OF THE YEAR
2010 GROUP MUSICIAN OF THE YEAR
MNET ASİAN MUSIC AWARD
2011
BEST FEMALE GROUP
ARTIST OF THE YEAR
GAON CHART AWARDS
2012 ALBUM OF THE YEAR
ORİCON HALLYU SINGER


JAPONYA
JAPON GOLDEN DISK AWARD
2011 THE BEST 5 NEW ARTIST
2011 NEW ARTIST OF THE YEAR
2012 ALBUM OF THE YEAR
2012 BEST 3 ALBUMS
MTV VIDEO MUSIC AWARD
2011 BEST GROUP VIDEO (GENIE)
2011 BEST KARAOKE SONG
ALBÜMLERİ

Korece
2007:Girl's Generation
2010: OH!!
2011: THE BOYS
2013: I Got a Boy
2015: Lion Heart

Japonca
2011:Girl's Generation
2012: Girl's Generation II ~Girls&Peace~
2013: Love & Peace

Ingilizce
2012: The Boys


KONSERLER
The 1st Asia Tour: Into the New World (2009–2010)
The 1st Japan Arena Tour (2011)
The 2nd Asia Tour: Girls' Generation(2011–2012)
SMTown Live '08 (2008–2009)
SMTown Live '10 World Tour(2010–2011)
SMTown Live '12 World Tour(2012-2013)
RADYO PROGRAMLARI


TV PROGRAMLARI
2007: Girls' Generation Goes to School
2007: MTV Girls' Generation
2008: Factory Girl
2009: Girls' Generation's Horror Movie Factory
2009: Himnae-ra-him!/Cheer Up!
2009: Girls' Generation's Hello Baby
2010: Right Now It's Girls' Generation
2011: Girls' Generation Star Life Theater
2011: Girls’ Generation and the Dangerous Boys
2011: Girls' Generation’s Christmas Fairy TalePHOTOBOOKS
2010: Girls' Generation 1st Photobook in Tokyo
2011: All About Girls Generation: Paradise in Phuket
2011: 1st Japan Official Photobook: Holiday

kaynak:wikipedia.com hana yoon suh

hana yoon suh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 18:43   #2
ssmmyy_
aktif üye
ssmmyy_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 5.780
vay vay vay .. tanıtım çabaları
şaka bir yana konu çok güzel olmuş chingum, ellerine sağlık
ssmmyy_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 18:44   #3
Song Yong Ki
aktif üye
Song Yong Ki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: *Yıldızlı Çaylak Boice*
Mesajlar: 1.682
Emeğine sağlık ablacım çok açıklayıcı bir genel tanıtım olmuş.Yoona sayesinde grubu da tanıyacağım sanırım.Teşekkür ederim etiket için.

Song Yong Ki isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 18:49   #4
cnn.hyun
aktif üye
cnn.hyun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 654
ayrıntılı ve güzel bir tanıtm olmuş etiket için teşekkürler hana yoon suh
cnn.hyun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 20:30   #5
hana yoon suh
aktif üye
hana yoon suh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 3.387
Alıntı:
cnn.hyun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ayrıntılı ve güzel bir tanıtm olmuş etiket için teşekkürler
aslında çok ayrıntıya inmemeye çalıştım teşekkürler canım
Alıntı:
Song Yong Ki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Emeğine sağlık ablacım çok açıklayıcı bir genel tanıtım olmuş.Yoona sayesinde grubu da tanıyacağım sanırım.Teşekkür ederim etiket için
sağol canım bi ara yarım bıraktığımı bile unutmuştum ama sonradan düzelttim bi baksana ya yanlış veya saçma gelen bi cümlem var mı çevirmede berbattımdr çok uğraştım iyi olsun diye ama yine de bilmiyorum olmuş mu ki
ve bak unutmuştum hatrlattın ben sana yoona yı tanıtayım azıcık demi tamm düştün elime
Alıntı:
smy_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
vay vay vay .. tanıtım çabaları şaka bir yana konu çok güzel olmuş chingum, ellerine sağlık
sağol chingum ne yapayım yavaştan yavaştan tanıtmaya çalışıyorum grubu
hana yoon suh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 20:33   #6
Song Yong Ki
aktif üye
Song Yong Ki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: *Yıldızlı Çaylak Boice*
Mesajlar: 1.682
Alıntı:
hana yoon suh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sağol canım bi ara yarım bıraktığımı bile unutmuştum ama sonradan düzelttim bi baksana ya yanlış veya saçma gelen bi cümlem var mı çevirmede berbattımdr çok uğraştım iyi olsun diye ama yine de bilmiyorum olmuş mu ki
ve bak unutmuştum hatrlattın ben sana yoona yı tanıtayım azıcık demi tamm düştün elime
Ban eksik yada saçma gelen bir cümle olmadı.Yok canım hiç te kötü değilsin çeviride.Devam et arkandayım.
Eyvah diyorum ve kaçıyorum. ÖM kutum hizmetinizdedir efendim bilginize...

Song Yong Ki isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 20:38   #7
cnn.hyun
aktif üye
cnn.hyun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 654
Alıntı:
hana yoon suh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aslında çok ayrıntıya inmemeye çalıştım
öyle mi sanırım grubun yaptığı işler fazla olunca böyle oluyor takdir etmek lazım kızları belli ki çok çalışmışlar
cnn.hyun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 20:54   #8
hana yoon suh
aktif üye
hana yoon suh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 3.387
Alıntı:
cnn.hyun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öyle mi sanırım grubun yaptığı işler fazla olunca böyle oluyor takdir etmek lazım kızları belli ki çok çalışmışlar
evet canım grup kalabalık bi de üyeler hiç boş durmayınca bi de grup başarılı olunca çok zor oluyor mesela ödüllerin büyük bi kısmını yazmadım çünkü wikipedia bile snsd sayfasnda baş edememiş ayrı bi sayfa açmış ben ne yapayım neyse ya ben yine editlerim bu bilgileri zaten kızlarımızı bende alkışlayım
Alıntı:
Song Yong Ki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ban eksik yada saçma gelen bir cümle olmadı.Yok canım hiç te kötü değilsin çeviride.Devam et arkandayım. Eyvah diyorum ve kaçıyorum. ÖM kutum hizmetinizdedir efendim bilginize
tamm canım sağol rahatladım şimdi ve elmden kaçsan da kurtulamazsın yihahaha
hana yoon suh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 21:14   #9
Yasemin
Emekli Co Admin
aktif üye
Yasemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Konya
Mesajlar: 5.636
Yasemin isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
hana yoon suh sayfa çok güzel olmuş canım etiket için ayrıca teşekkür ederim
Yasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 03.06.12, 22:10   #10
hana yoon suh
aktif üye
hana yoon suh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 3.387
Alıntı:
spike Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayfa çok güzel olmuş canım etiket için ayrıca teşekkür ederim
rica ederim ablacım gelip göz attığın için ben teşekkür ederim
hana yoon suh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Cevapla

Etiketler
bilgiler, generationsnsdgenel, jessica kpop princess, tanıtım

Seçenekler Arama

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:30.


Powered by vBulletin Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
Kuruluş Tarihi: 21.08.2009 / dance