ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > K-POP'a Dair Her şey... > T♔ARA Hakkında Her şey > T♔ARA Fan Grubu / Turkish Queens / T-ARA - Genel Tanıtım Ve Bilgiler
Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Arama
Alt 10.07.12, 22:59   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #1
Kpopstar
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 693
# ukiss
#

İSMİ: T-ARA
Queen: Kraliçe
T-ARA: Taç
Queen's T-ARA: Kraliçenin Tacı anlamına gelir.
T-ARA fanlarına Queen's denir. Çoğul eki olan ''s'' değil. Sahiplik eki olan ''s''tir. Queen's ve T-ARA birbirini tamamlar.
KÖKEN: Seul, Güney Kore
ETKİN YILLARI: 2009 - Günümüz
PLAK ŞİRKETİ: Core Contents Media, CJ E&M, LOEN (Güney Kore)
EMI Music Japan, Universal Music Japan (Japonya)
İLİŞKİLİ SANATÇILAR: Supernova, SeeYa, Davichi, Coed School, Gangkiz, T-ara N4, QBS, SPEED, 5Dolls
RESMİ SİTESİ: T-ARA Resmi Kore Websitesi
T-ARA Resmi Japonya WebsitesiGRUP ÜYELERİ

Alt Grup Üye
DANİ

Gerçek İsmi: Danielle Kim

Doğum Tarihi: 23 Aralık 1999

Boy: 1.67cm

Grupdaki Pozisyonu: İdol, şarkıcı, repci, aktrist (T-ara N4)

Eski Üyeler
HWA YOUNG

Gerçek İsmi: Ryu Hwa Young

Doğum Tarihi: 22 Nisan 1993

Pozisyonu: Rapçi

AREUM
Gerçek İsmi: Lee Ahreum

Doğum Tarihi: 19 Nisan 1994

Boy: 1.67 cm


JİWON

Gerçek Adı: Yang Ji Won

Doğum Tarihi: 5 Nisan 1988

Boyu: 1.66 cm

Kilo: 44 kg

Grubu: SPICA


JİAE
Gerçek Adı: Lee Ji Ae

Sahne Adı: Hana

Doğum Tarihi: 6 Ağustos 1987

Boyu: 1.63 cm

Kilo: 43 kg

Kan Grubu: B

Grubu: JEVICE
HAKKINDA


T-ARA, (Korece: Japonca: ; genel olarak kullanılan T-ARA yadaTARA simgesidir) 2009 yılında Core Contents Media tarafından kurulmuş Güney Koreli bir kız grubudur. Çıkışlarından önce, büyük ilgi gören grup "Süper Çaylaklar" adıyla anıldı ve 3 yıl eğitim gördüler.

Grup aslen 5 üyeden oluşuyordu Jiae, Jiwon, Eunjung, Hyomin, Jiyeon. Yayınlanan ilk şarkıları 2009'un Nisan ayında, Kore Draması "Cinderella Man" in OSTsi olan "Good Person" dır. Ardından 2 ay sonra Jiae ve Jiwon'un gruptan ayrılması üzerine resmi çıkışları ertelenmiştir. T-ARA; Boram, Qri, So Yeon'un gruba katılmasıyla altı üye ile çıkış yapmış ve ilk şarkıları "Lies" piyasaya sürüldü.

T-ARA ilk çıkışını 29 Temmuza 2009'da MBC'nin Radyo Star programında yapmıştır. 1 Aralık 2009'da "Absolute Fist Album" adlı ilk stüdyo albümünü yayınlamıştır. Birkaç hit şarkıdan meydana gelen albüm "TTL", "Bo Peep BoPeep" ve "I Go Crazy Because of You" ile büyük başarı yakaldı.

Grup bu albümden "Bo Beep Bo Beep" şarkısı ile müzik programlarında üç kez üst üste birincilik almıştır. T-ARA albüm tanıtımlarına "Like The First Time" şarkısıyla devam etmiştir. Ancak üyelerden So Yeon'a H1N1 teşhisi koyulması üzerine tanıtımlara son vermişti.

Şubat ayının başında yeni albümleri "Breaking Heart"ı yayınlayacaklarını duyurmuşlar, 24 Şubat'ta "Go Crazy Because of You" şarkısının klibini yayınlamışlardır. Bu şarkının tanıtımlarından sonra "I'm Really Hurt"ün tanıtımlarına başlamışlardır.

23 Kasım 2010'da "Why Are You Being Like This" klibi yayınlanmıştır.Ardından 1 Aralık 2010'da "Temptastic" isimli ilk mini albümünü yayınladılar.Albüm tanıtımlarına yeni üye Hwa Young ile birlikte 3 Aralık'ta başlamışlardır. 2. albümü olan "John Travolta Wannabe" (1 Temmuz 2011) takip etti. Albümde bulunan "Roly Poly" adlı şarkı ki, birçok ödül için aday gösterildi ve Gaon Chartda 1 numara olarak yılın şarkısı haline geldi. Şarkı Kore'de ve yurtdışında büyük başarı elde etmiştir. Altı aydan kısa bir süre içinde, grup 3. albümleri olan "Black Eyes (2011)" i yayınladı. Bu albümde "Cry Cry", "We Were in Love" ve "Lovey Dovey" isminde 3 şarkı bulunmaktadır. Grubun 15 dakika uzunluğundaki "Cry Cry" klibi 9 Kasım 2011'de, "Black Eyes" albümü ise 11 Kasım 2011'de yayınlanmıştır. Klibin ikinci partı "Lovey Dovey" ise 2 Ocak 2012'de yayınlanmıştır.

T-ARA 2011 yılında Japonya'da çıkış yapmak için J-ROCK isimli ajansla 4.3 Milyon Dolarlık sözleşme yapmıştır.

Bu kontrat bedeli Koreli kız grupları içinde Japonya'da çıkış yapmaları için verilen en yüksek teklifti. 28 Eylül'de ilk Japonca single 2009'un hit şarkılarından biri olan "Bo Beep Bo Beep"in yeniden uyarlanmış versiyonuydu. Bu single ile 49,712 kopya satarak Oricon listesinde 1 numara olmuştur. Bu o zamana kadar Kore çıkışlı bir kız grubu tarafından ilk kez gerçekleştirilmişti. 2012 yılında "Jewelry Box" adında Japonca çıkış albümünü yayınladılar, bu albümde Oricon listesinde 2 numara olmuştur.

T-ara'ya çıkışından itibaren 3 yeni üye katıldı. Temmuz 2010'da Hwayoung ve Haziran 2012'de Areum. Grup ayrıca, Aralık 2012'de Dani isimli 9. üyeyi bünyesine katmayı planlamıştı. Ancak çıkışı süresiz geri çekildi bunun yerine T-ara N4'a katılacağı duyuruldu. Hwayoung 2012 yılının Temmuz ayında grupdan ayrıldı. Temmuz 2013'te de Areum ayrıldı, katıldıktan sadece 1 yıl sonra. T-ara'da dönüşümlü olarak her yıl farklı bir üye lider seçilmektedir. Grup her üyeye yönetme olma fırsatı vermek için bu yöntemi kullanmaktadır, fakat geçerli liderin Eunjung olduğu bilinmektedir. Mevcut lider sistemine göre şu an lider Qri'dir.

Çıkış Öncesi ve İlk Çalışmalar

Orjinal 5 T-ARA üyesi 3 yıl boyunca Mnet Media tarafından eğitildi. Grubun isminin anlamı, Latince bir kelime olan "tiara" kelimesine dayanmakta ve anlamı "taç"tır. Grubun ismi "Müzik piyasasının kraliçeleri" olduklarına atıfta bulunmaktadır. Nisan 2009'da "Good Person" adlı Cinderella Man Kore Dramasının OSTsini yayınladılar. Mayıs 2009'da ise Jiyeon, "SeeYa ve Davichi" ile "Women's Generation" isimli şarkısında birlikte çalıştı.

2009 Haziran ayına gelindiğinde Mnet Media Jiae ve Jiwon'un müzik tarzlarındaki farklıları sebebi ile gruptan ayrıldıklarını açıkladı. Gruba katılan ilk yeni üye Boram oldu, şarkıcı Jeon Young-rok ve aktrist Lee Mi-young'un kızıdır. Soyeon, eski S.M. Entertainment stajyeri olup "Girls Generation" nın lideri olması gerekiyordu ve ardından T-ara çıkış yapmadan 3 hafta önce Qri katıldı. 2009 yılının Temmuz ayı başlarında, T-ara'nın hakları Mnet Media'dan yan şirketi olan Core Contents Media'ya taşındı.

2009 - 10: Çıkışı, Absolute First Albüm ve Temtastic

T-ara çıkışını 29 Temmuz 2009 tarihinde MBC'nin Radio Star adlı talk show programında gerçekleştirdi. İlk performanslarını ise 30 Temmuzda Mnet'in M! Countdown adlı programında "Lies" ve "Wanna Play" şarkılarıyla sergiledi. Ancak bu çıkışları internet sayfalarında pek olumlu yorumlar almadı ve sergiledikleri performans ilkokul çocuklarının sergilediği performansa benzetildi. Daha sonrasında grup yaptığı açıklama da ilerideki performanslarının daha iyi olacağını belirtti. 2009'un Eylül ayında, Eunjung, Soyeon, Hyomin ve Jiyeon Supernova grubundan Sungje, Kwangsu, Ji Hyuk ve Geonil'le birlikte TTL adlı single'ı çıkarttılar. 15 Eylül 2009'da yayınlan single her iki grubunda ilk kez birçok müzik listelerinde ilk sıraya yerleşmesini sağladı. T-ara ve Supernova "TTL Listen 2" için tekrar ekip oldu. 9 Ekim 2009'da yayınlanan single TTL'nin devamı niteliğinde ve her iki grubun bütün üyelerini kapsıyordu.T-ara 27 Kasım 2009'da çıkış stüdyo albümleri olan "Absolute First Album"u yayınladı. Core Contents Media albümün çıkış parçasını seçmek için "Bo Peep Bo Peep" ve "Like the First Time" arasında bir anket yaptı. 9000 kişinin katıldığı anketin sonucu % 53' lük (4.770) oy oranı ile "Like the First Time" çıkış parçası seçildi. Bununla beraber, bilinmeyen nedenle "Like the First Time" yerine müzik showlarında ikinci gelen şarkı desteklenmiştir. "Bo Peep Bo Peep" Gaon Chart'da 4. sıraya yükseldi, oysa "Like the First Time" 10. sırada kaldı. 4 Aralık 2009'da, Music Bank'da dönüş performanslarını sergilediler. T-ara 24. Golden Disk Awards'ta 4 minute ile "Yılın Çaylağı Ödülü" nü kazandı.


T-ara'nın 2009'da katıldığı Xbox 360 ın performansı

Music Bank'ın yeni yıl günü bölümünde "Bo Peep Bo Peep" ile ilk müzik şovu ödülünü kazandılar. Şarkı toplamda 5 ödül kazandırdı: 2 tanesi Music Bank'tan ve 3 tanesi İnkigayo'dan, "3'lü Taç"ı kazandı. Ocak 2010'dan sonra, grup "Like the First Time" single ınıpromosyonlarının takip edeceğini duyurdu. Fakat Soyeon'a H1N1 (domuz gribi) tanısı konulmasıyla hemen son verildi. Aynı ay T-ara, Jiyeon'unbaşrolde oynadığı "God of Study" isimli dramada cameo olarak rol aldı.

Şubat 2010'da, grup çıkış albümlerini "Breaking Heart" ismiyle tekrar yayınlayacaklarını duyurdu, "I'm Really Hurt" ve "I Go Crazy Because of You" isimli başlıca iki dijital single 23 Şubat 2010'da yayınlandı ve herbiri ayrı olarak Gaon Chart'da 1 ve 31 numara oldu. T-ara M!Countdown'da aynı gün dönüş performansını sergiledi ve promosyonları süresinde

"I Go Crazy Bcause of You" ile birçok çeşitli müzik ödülleri kazandı: İnkigayo'dan 2 kez ardarda Mutizen kazandı ve M!Countdown'da ilk sırada yer aldılar.3 Mart 2010'da
"Breaking Heart" yayınlandı.40,695 kopya satarak haftalık Gaon Chart sıralamasında 2.,yıllık sıralamada ise 35. oldu. "I Go Crazy Because of You"nun promosyonları bittikten sonra T-ara Nisan 2010 baslarına kadar müzik showlarında I'm Really Heart sergiledi, grup haziran 2010 dünya kupası için hazırlanan kıyafetleri kendi online alışveris siteleri T-ara dot.com da satarak elde ettikleri gelirleri Afrikalı cocuklara bağışladılar.

Kasım 2010'da, T-ara "Hello Baby" isimli realite şov programının 3. sezonunda Moon Mason ve 2 erkek kardeşiyle birlikte rol aldı. 23 Kasım 2010, ilk mini albümleri "Temptastic" in başlık parçası olan "Why Are You Being Like This" isimli dijital single ını yayınladı. 1 Aralık 2010'da ikinci single ları "YaYaYa" yla birlikte "Temptastic" dijital formatında yayınlandı. Albümün CD formatı 2010 Kasım ayında yayınlanması gerekirken Yeonpyeong Bombardımanı olayı yüzünden 3 Aralık'a kadar ertelendi. 3 Aralık Music Bank'ta T-ara yedinci üyesi Hwayoung'la ilk performansını sergiledi ve yeni liderin Boram olduğu açıklandı.Daha sonra M!Countdown da "Wae Ireoni" ve "YaYaYa" şarkılarıyla ardarda 2 ödül kazandı.

2011: John Travolta Wannabe, Japonya Çıkışı ve Black Eyes

T-ara 29 Haziran 2011'de ikinci mini albümü "John Travolta Wannabe"yi yayınladı ve Gaon Chart'da 3. sıraya yükseldi. Albümün tek single ı Roly Poly de aynı gün yayınlandı ve Gaon Chart'da 2. sıraya ve yeni oluşturulan Billboard Korea Kpop Hot 100'de 4. sıraya yükseldi. Bu single Gaon Chart'a göre 2011 yılında Kore'de yüksek hasılata ve en çok indirme sayısına ulaştı. Toplamda 4.680.253 indirme ile 2 milyon dolar hasılat elde etti. Roly Poly 3. Melon Müzik Ödüllerinde de "Yılın Şarkısı" seçildi. Ayrıca 13. Mnet Asya Müzik Ödüllerinde kız grupları kategorisinde "En İyi Dans Performansı" ve "Yılın Şarkısı" olarak aday gösterildi.


23 Temmuz 2011'de katıldığı MTV Cyworld Müzik Festivalindeki "Roly Poly" performansı


T-ara 2 Ağustos 2012'de, John Travolta Wannabe'yi "Roly Poly in Copacabana" adında yeni basımıni yayınladı (sınırlı sayıda). Roly Poly in Copacabana isimli parça, Roly Poly'nin elektronik remix versiyonudur. Şarkının isminin sonundaki "Copacabana" 80'lerde Seul'un merkezi yerlerinden biri olan Jogno'daki diskolarda çalan popüler müziğin ismiydi. Albüm 3. sıraya yükselirken single sırasıyla Gaon ve Billboard Korea K-pop Hot 100 listelerinde 40 ve 45 numaraya yükseldi. Grup daha sonra Music Bank için remix single'in promosyonlarına başladı.

T-ara 28 Eylül'de Japonca çıkış single'i "Bo Peep Bo Peep"i yayınladı ki o, 49, 712 kopya satarak Oricon haftalık şarkı listelerinde 1 numaraya yükseldi. Bu Oricon tarihi boyunca Japon olmayan bir kız grubun single'inin ilk defa ilk sıraya yükselmesiydi. Şarkı Billboard Japan Hot 100 listelerinde de 1 numaraya yükseldi ve RIAJ tarafından telefon ve PC indirmeleri Altın Sertifika ile ödüllendirildi.
T-ara Kasım 2011'de 3. mini albümü Black Eyes' i yayınladı ve Gaon Chart da 2 numaraya yerleşti. Albüm "Cry Cry"dan önce piyasaya sürüldü. Billboard Korea K-pop Hot 100 listesinde ilk sıraya yükseldi ve M! Countdown'da arka arkaya iki ödül kazandı. "Cry Cry" ın müzik videosunun prodüksiyonu için 1.000.000 Kore wonu bütçe ayrıldı ve 30 dakikalık bir film hazırlandı. Grup 30 Kasım'da ikinci japonca single ini yayınladı. Bu single Temptastic albümündeki "Ya Ya Ya" nın yeniden uyarlamasıdir. Single Oricon listelerinde 7, Billboard Japan Hot 100'de 6. sıraya yerleşti.

Aralık 2011'de, CCM T-ara'nın 3. lideri Hyomin'in liderliği Soyeon'a devrettiğini açıkladı. Grup Tokyo'daki Şinagava Stella Salonu'nda, Nagoya'nın Zepp bölgesinde ve Osaka Zepp de 3 gün süren X-mas Premium Live adlı mini-konserini sergiledi. T-ara 2011 yılında, Gallup araştırma şirketinin Kore'de yaptığı anketler sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda 8. sıradan yükselerek Kore'deki 2. en büyük kız grubu oldu. 23 Aralık 2011'de T-ara ve Davichi yılbaşı için "Uri Saranghaetjanha" (We Were in Love) adlı şarkıyı seslendirdi. Bu şarkı daha sonra T-ara'nın tekrar düzenlediği "Funky Town" isimli albüme de dahil edildi. Bu single Gaon Chart da 1. ve Billboard Korea K-Pop Hot 100 'de de 2. sırada yer aldı.

2012: Jewelery Box, Day By Day ve Üye Değişiklikleri

T-ara 3 Ocak 2012 tarihinde, Black Eyes albümünü Funky Town adıyla tekrar yayınladı. Albüm 43.049 kopya satarak, Gaon haftalık listesinde 1, aylık listesindeyse 2 numaraya yükseldi. Albümdeki 2. single olan "Lovey-Dovey" hem Gaon Chart hem de Billboard Korea K-pop Hot 100 'de ilk sıraya yerleşti. Single sadece Güney Kore'de 3 milyondan fazla dijital kopya sattı.Create a Beautiful İnternet World Töreni (2012)

Şubat ayında Forbes Kore kuruluşunun 9. yılı sebebi ile "En Etkili 40 Ünlü" listesi yayımladı.T-ara bu liste de 17. sırada yer aldı böylece sıralama da Kore'deki 3.en etkili kız grubu ve 7.en etkili kadın ünlü oldular.

Nisan ayında CCM, Temmuz ayında üye değişikliği olacağını ve gruba 2 yeni üyenin katılacağını açıkladı. Böylece T-ara 9 üyeli bir grup olacaktı. 30 Mayıs 2012 tarihinde, 14 yaşındaki Dani grubun yeni üyelerinden biri olarak duyuruldu. Ancak, o T-ara grubuna katılmaya hazır hissedinceye kadar resmi çıkışını yapmayacak ve şu anda staj görüyor. Dani daha sonra T-ara'nı "Day By Day" müzik videosunun drama versiyonunda rol aldı. 14 Haziran 2012 tarihinde, CCM son olarak grubun ikinci yeni üyesi 18 yaşındaki Areum'ı ve yeni maknesini tanıttı.

T-ara ilk Japonya çıkışlı albümü olan "Jewelry Box"'ı 6 Haziran 2012'de çıkardı ve albüm sattığı 57,000 kopya ile Oricon'a 2.sıradan girdi.T-ara Japonya'daki ilk konser turneleri olan "T-ara Japan Tour 2012: Jewelry Box" 'ı 19 Haziran'da Nagoya konseri ile başlattı. Bu konserlere toplamda 40,000'den daha fazla seyircinin katılacağı düşünülüyordu. Albüm çıkmadan önce 4 tane single yayımlandı: bunlar "Bo Peep Bo Peep", "Yayaya", "Roly-Poly" ve Lovey-Dovey".
Temmuz ayında T-ara dördüncü mini albümü Day By Day'i yayınladı, Gaon Chart ta 5 numarada yer aldı. Başlık parçasıyla aynı adı taşıyan Day By Day albümü, single la aynı gün yayınlandı ve 2 numaraya yükseldi. "Day by Day"'in ilk sahne performansı 7 Temmuz 2012'de 70 kişilik bir orkestra eşliğinde Music Core'da gerçekleştirildi ayrıca grubun sekizinci üyesi olan Areum da sahneye çıktı.

30 Temmuz 2012 tarihinde, CCM birden bire Hwayoung'un resmi olarak ayrıldığını duyurdu, 1 yıl 8 ay boyunca birlikte olduktan sonra. CCM CEO'su Kim Kwangsu, "T-ara'nın 19 personelinin şikayetleri dikkate alınarak" Hwayoung'un sözleşmesinin feshedildiğini iddia etti. Ayrıca ayrılmasının zorbalık ve anlaşmazlığın neden olmadığını belirtti.
Bunun sonucunda bireysel çalışmalar devam etmesine rağmen grup, mevcut çalışmalarını bir süre askıya aldı. Hem Hwayoung hem de diğer T-ara üyeleri internet üzerindeki yazışmalarının çarpıtıldığını söyledi ancak diğer taraftan da aralarında sorunların olduğunu kabul ettiler.

Daha sonra T-ara'nın yaklaşan programında bir değişikliğin olmayacağı duyuruldu, ancak, ajansı sözünü geri aldı ve onların dönüşünün süresiz ertelendiğini açıkladı. 3 Eylül 2012'de Day by Day yeniden düzenlenerek "Mirage" ismi ile yayınlandı. "Sexy Love" ve "Najgwa Bam (Love All, Day and Night )" isimli 2 single da albüm ile aynı gün piyasaya sürüldü. "Sexy Love" Gaon Chart da 4. Billboard Korea K-pop Hot 100 'de de 3. sıraya yükseldi."Najgwa Bam (Love All)" ise T-ara grubunun üyesi olan "Areum" ile Gavy NJ grubundan Gun-ji ve Shannon'un birlikte seslendirdiği şarkıdır.

10 Eylül 2012 de yapılan bir açıklama ile grup Japonya'daki çıkışlarının ilk yıl dönümünü kutlamak için tüm Kore single'larından oluşan ("Day by Day" ve "Sexy Love" hariç) bir albüm çıkaracaklarını duyurdu. Albüm sonuç olarak 10 Ekim'de yayınlandı. 25 Eylül'de, "Day by Day"in japoncasını yayınladılar, şarkının videosu çoğunlukla kendi Korece videolarının sahnelerinden oluşur.

T-ara, Ekim ayında da "Sexy Love" ın Japoncasını yayımladı ve kısa bir süre sonra, grup kendi yeni single'larının promosyonları için Japonya'dan ayrıldı.

2013: Alt Grup Aktiviteleri, Treasure Box, Areum'un Ayrılışı, Number 9 ve Kioku ~ Kimi ga Kureta Michishirube


20 Mart 2013'de T-ara nın altıncı Japonca single ı "Bunny Style " yayınlandı. Şarkı 10 farklı basımla piyasaya sürüldü: 7 tanesi üyelerin ayrı ayrı sololarindan oluşur ve alt gruplar tarafından seslendirilen üç sınırlı sayıdaki şarkıyı içermektedir. Kendi ilk Japonca single ları "Bunny Style " dır. Single i tanıtmak için grup, 15 Japonya şehrinde özel gösteriler düzenledi; 20 Şubat 2013'te "Sapporo Factory" de başlıyor ve 9 Mart 2013'te "Seagull Square" Nagasagi'de sona eren etkinliğin tamamı resmi olarak "Nico Nico Douga" kanalında yayınlandı.

Nisan 2013 başlarında, üyeleri Eunjung, Hyomin, Jiyeon ve Areum'dan oluşan T-ara N4 adında bir alt grubun kurulacağı duyuruldu. Bu "T-aranın yepyeni 4 lüsü" nün kısaltmasıdır. Ve dört üyenin dönüşü anlamına gelmektedir. 29 Nisan 2013'te alt grup Duble Sidekick produktorlugunde "Countryside Life" adlı şarkısıyla dönüş yaptı. T-ara 7 Ağustos 2013'te çıkacak ikinci Japonca albümü olan "Treasure Box" ı kutlamak için 12-13 Temmuz 2013'te "Nippon Budokan"da konser verdi. 15 Haziran 2013'te de "Treasure Box" albümünün 13 şarkıdan oluşacagı açıklanmıştı. Albümün promosyon videosu olan "Target" için anime tarzında hazırlanan müzik video aynı ay içinde YouTube'da 200.000 izlenmeye ulaştı. Grup albümün konsepti için "Hazine Avcılığı" temasını kullandı. T-ara "Painkiller" isimli dijital single'in müzik videosunu yayınladı. Şarkıda T-ara'yla birlikte The SeeYa, 5dolls ve Speed yer aldı. MV'sinde ise Jiyeon solo olarak rol aldı.Hong Kong'daki (2013) TTL performansı


10 Temmuz'da, Core Contents Media tarafından Areum'un kariyerine solo olarak devam edeceği (önümüzdeki yıl, 2014) ve gruptan ayrılacağını duyurduğu bir video yayınlandı. T-ara şu anda yaklaşan Japonya faaliyetleri için orjinal 6 üyeli haline döndü ve muhtemelen Temmuz ayında Kore'ye dönecekler. Ağustos'ta T-ara, Davichi ve Skull'la birlikte "Bikini" isimli müzik videosunu yayınladı. Ajanslarınin dediğine göre, T-ara bu kez comeback yapmayacak çünkü Japonya'daki gösterileriyle meşguller. T-ara ayrıca, hiçbir medyada müzik videonun promosyonlarına katılmadı. Core Contents Media ayrıca şu sıralar Areum ve Dani'nin yeri hakkında karar verirken, fanlara ayrıca gelecek üye geçen yıl tanıtıldı. CCM ayrıca stajyer olan Dani'nin tanıtımını uzun vadede yapmayı planlıyor. Areum'un ayrılmasından sonra T-ara'nın alt biriminin bir üyesi olarak aktif. Dani, T-ara N4'un yurtiçi ve Amerika'daki faaliyetlerinde yer alacak.

Budokan konserlerinde, T-ara 'nın yeni liderinin Qri olduğu açıklandı.

Temmuz'un 12'sinde, CCM Dani'nin Areum'in yerine T-ara N4'un yurtiçi ve yurtdışı promosyonlarında yer alacağını fakat Areum'un T-ara'daki yerini alamayacağı açıklandı.

15 Eylül'de, CCM 10 Ekim'de T-ara 'nın uzun zamandır beklenen Kore dönüşünü yapacağını duyurdu. 6 Ekim'de, T-ara "Sexy Love"la beraber "Hallyu Dream Concert"de ilk kez "Number Nine" ı sergiledi. 10 Ekim'de CCM "Number Nine" ın MV'sini yayınladı. Ayrıca, "Number Nine" ın promosyonu için "I know the Feeling" in MV'sini yayınladı. "Number Nine" T-ara nın "Again " isimli mini albümünde olmakla beraber listesinde yaklaşık 6 şarkı yer alacağı bildirildi. "Again " albümü dinleyici de hüzünlü duygular çağrıştırıyor, özellikle "Number Nine" parçası. Ayrıca Eunjung, "I Know the Feeling" adlı şarkının müziğinin bestelenmesine katkıda bulundu. T-ara "Again " albümünü yayınladıktan sadece saatler sonra 3 farklı müzik listesinde birinciliği kazandı. Ayın 10'unda 8. mini albümü çıktıktan sadece birkaç saat içinde, T-ara "Number Nine" la Bugs, Soribada ve Cyworld Music'te birinci olurken, "I Know the Feeling" adlı şarkısıyla birçok listede 2. yada 3. sıradaydı.T-ara'nın 19 Ekim 2013'deki Music Core performansı

T-ara ayrıca, Hyomin'in rol aldığı Kasım ayında yayınlanacak Jinx adlı Japon filminin OST'si olan Kioku ~ Kimi ga Kureta Michishirube şarkısını tanıtmak için Japonca albüm yayınlayacak.

T-ara "What Do I Do" isimli şarkısıyla 2 Aralıkta Kore'de dönüş yapmaya karar verdi. Dönüşleri için olan konsepti ve müzik videosu tiyatroya nazaran retro tarzında. Ayrıca onlar en iyi şarkıları içeren son albümleri "AGAİN" i, "1977 Again" adıyla tekrar yayınladı ve "Do you know me" nin ballad versiyonunu da yayınladı. "Do you know me" nin müzik videosu yayınlandıktan birkaç gün sonra Yin Yue Tai sıralamasında tepeye yerleşti. 13 Aralık tarihinde, T-ara "Hide & Seek" adındaki noel şarkısını yayınladı.

T-ara Endonezya Korean Wave 'den KoreanUpdates Ödüllerinin ev sahipliğinde En İyi Kız Grubu ve "Number 9" la Yılın Şarkısı Ödülünü kazandı. T-ara'nın "Bunny Style!" isimli single'ı 2013 yılında YesAsia'da 2. en çok satan J-pop single'ı oldu. Bu toplam satışları belirlemek için aynı şarkının tüm sürümleri ve versiyonlarını özetliyordu. Buna ek olarak, T-ara YesAsia'da albümleri en iyi satan K-pop kız grupları arasında 3. sırada.


2014: Solo Çıkışlar ve Gossip Girl

T-ara son on yılda dijital müzik listelerinde hit şarkıları en çok 1 numara olan grup olarak 7. sırada yer aldı. (13 şarkıyla) Ocak ayında, T-ara Chengdu'da (Çin) ikinci konserini verdi. 2014 yılında Çin'de 5 konseri dışında bir konser daha düzenlemeyi planlıyor. T-ara 5 Mart tarihinde 'Lead The Way' and 'LA’booN' adlı 2 single'la birden çıkış yapacağını duyurdu. 14 Şubat'da T-ara Kamboçya'nın Phnom Penh bölgesinde aynı şirketin SPEED grubuyla ortak bir konser düzenledi.

Jiyeon ve Hyomin'in solo çıkış yapacakları duyuruldu. Promosyonları aynı zamanda düşünülüyordu, fakat Jiyeon Nisan ayı başlarında ve Hyomin Mayıs ayından önce promosyonlara başlamayı düşünüyor. 21 Mart da CCM Japonya T-ara'nın 14 Mayıs'ta kendi 3. Japon albümü "Gossip Girls"ü yayınlayacağını duyurdu. 28 Mart'ta da Jiyeon'un 30 Nisan da promosyonlara başlayacağı duyuruldu.Kaynak : Wikipedia
Çeviri : YasMİN, kelly

Not: Alıntı yaparken çevirmeni ve kaynağı belirtiniz!

ÖDÜLLERİ

2009

Cyworld Dijital Müzik Ödülleri - Lies ile ayın çaylağı ödülü (Ağustos)
Cyworld Dijital Müzik Ödülleri - TTL ile Ting's Choice artist ödülü (Supernova ile)
Cyworld Dijital Müzik Ödülleri - TTL Listen 2 ile Ting's Choice artist ödülü (Supernova ile)
Golden Disk Ödülleri - En iyi çıkış ödülü


2010


Gaon Chart Büyük Açılış Ödülleri - Wonder Woman ile Rington Ödülü (Davichi ve SeeYa ile)
Melon Müzik Ödülleri - Bongsan Ödülü (Top 10)
Mnet 20's Choice Ödülleri - En etkileyici sanatçı ödülü
Seol Müzik Ödülleri - En iyi yeni artist ödülü


2011


Asia Jewelry Ödülleri - Diamond ödülü
GSL Tur Ödülleri - En iyi kız grup ödülü
Melon Müzik Ödülleri - Roly Poly ile En iyi müzik video ödülü (Yönetmen Cha Eun Taek)
MTN Ödülleri - Top CF modelleri ödülü
Soompi Gayo Ödülleri - Roly Poly ile yılın şarkısı ödülü


2012

Billboard Japonya Ödülleri - 2011 En iyi pop sanatçısı ödülü
Gaon Chart Ödülleri - Roly Poly ile yılın şarkısı ödülü (Temmuz)
Golden Disk Ödülleri - Lovey Dovey ile dijital müzik ödülü
Kore Kültürel & Gösteri Ödülleri - En iyi idol grup ödülü
Melon Müzik Ödülleri - Bonsang ödülü (Top 10)
Seol Müzik Ödülleri - Roly Poly ile Dijital müzik ödülü
Seol Müzik Ödülleri - Bonsang ödülü
Soompi Gayo Ödülleri - Top kız grubu ödülü (Altın)
Soompi Gayo Ödülleri - Top 10 artist ödülü (3.)
Soompi Gayo Ödülleri - Lovey Dovey ile Top 50 şarkı ödülü (8.)


2013


27. Golden Disk Ödülleri - Dijital Bonsang ödülü
Gaon Chart Ödülleri - Lovey Dovey ile yılın şarkısı ödülü (Ocak)
KoreanUpdates Ödülleri - En İyi Kız Grubu
KoreanUpdates Ödülleri - Number Nine ile yılın şarkısı ödülü


ALBÜMLERİ

Korece AlbümleriStüdyo Albümleri

2009 T-ara - Absolute First Album


Single Albümleri

Japonca Albümleri


Stüdyo Albümleri

2013 T-ARA - Teasure Box
2014 T-ARA - Gossip Girls

Single Albümleri


2014 T-ARA - Lead The Way / LA-booNKONSERLERİ


KONSERLERİ

T-ara 1st Lovey Dovey Roly Poly Live in Bangkok (2012)
T-ara Showcase in Hong Kong (2012)

T-ara Showcase in Kuala Lumpur (2012)
It's T-ara Time Live in Hong Kong (2013)
T-ara Showcase in Beijing (2013)
T-ara's On Air in Guangzhou (2013)
T-ara On Air in Chengdu (2014)
T-ara Concert in Phnom Penh (2014)TURLARI

2011 T-ara Xmas Premium Live
2012 T-ara Japonya Turu: Jewelry Box
2013 T-ara Japonya Showcase: Banisuta
2013 T-ara Japan Tour: Treasur Box
FİLMOGRAFİÇEŞİTLİ ŞOV SERİSİ2009 - 2010 Invincible Youth (KBS2, Hyomin)
2009 - 2010 Invincible Baseball (KBS, Soyeon)

2010 - 2012 Running Man (SBS; Eunjung, Jiyeon, Hyomin, Konuk)
2010 - 2011 Heroes (SBS, Jiyeon)
2011 - 2012 Show! Music Core (MBC, Jiyeon, Sunucu)
2011 - 2012 We Got Married (MBC, Eunjung, 3 Sezon)
2012 We Got Married (MBC, Hyomin, Çin ver.)
2013 Show Champion (MBC, Eunjung, Sunucu)
2011 - 100 Points out of 100 (KBS, Soyeon)REALİTE SERİSİ


2009 T-ara Ghost Play
2010 T-ara World
2010 T-ara Dot Com
2010 T-ara's Hello Baby (KBS)
2011 T-ara's Pretty Boys (SBS E)
2012 T-ara Star Life Theater (KBS)
2012 T-ara's Confession (Mnet)
2013 Mnet's Prenses T-ara (Mnet)

2010 T-ara Dream Girls (Mnet)


MÜZİKAL TİYATROLARI


I Really Really Like You - Hyomin
Roly Poly Müzikali - Soyeon, Hyomin, JiyeonKonu kelly tarafından (13.11.13 Saat 20:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: Bilgiler güncellendi
Kpopstar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 28.07.12, 09:19   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #2
haletokmak
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
Mesajlar: 16
Day By Day'da 8 kişiler gibi gelmişti ama o.O
haletokmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 28.07.12, 18:10   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3
şeymakimsuk
aktif üye
şeymakimsuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 924
şeymakimsuk isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
haletokmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Day By Day'da 8 kişiler gibi gelmişti ama
Evet Day By Day de 8 kişiler Dani aralıktan sonra gruba tamamen katılacak

şeymakimsuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 28.07.12, 18:13   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #4
haletokmak
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ankara
Mesajlar: 16
açıklama için teşekkürler
haletokmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 28.07.12, 18:42   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #5
şeymakimsuk
aktif üye
şeymakimsuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 924
şeymakimsuk isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
haletokmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
açıklama için teşekkürler
Rica ederim

şeymakimsuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 15.11.12, 17:00   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #6
Jang Wooyoung
aktif üye
Jang Wooyoung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Bilinmeyen yerden..!!
Mesajlar: 26
# 2pm
# yok
Dani 14 yaşında mı? dediniz yoksa ben mi yanlış anladım?
Jang Wooyoung isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 15.11.12, 17:02   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #7
nestkuik
aktif üye
nestkuik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Tayfa™©
Mesajlar: 6.076
Alıntı:
Kpopstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçek İsmi: Lee Ahreum
Doğum Tarihi: 19 Nisan 1994
gerçekten mi güzel kız beğeniyorum ama 94 olmasına göre şaşırdım büyük gösteriyor
nestkuik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 15.11.12, 20:48   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #8
Hihci Maknae
aktif üye
Hihci Maknae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Tayfa™© ♥♥TripleSQueen♥
Mesajlar: 2.628
Hihci Maknae - MSN üzeri Mesaj gönder
Alıntı:
nestkuik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güzel kız beğeniyorum ama 94 olmasına göre şaşırdım büyük gösteriyor
Evet olgun gözüküyor
Hihci Maknae isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 23.05.13, 01:46   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #9
Çona
aktif üye
Çona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: ~Super Junior-ELF~
Mesajlar: 482
hwa young favorimdi şu olaydan sonra T-Ara'ya Neler Oluyor? /// 28 Temmuz 2012 | T Ara ya Neler Oluyor 28 Temmuz 2012 - YEPPUDAA ji yeon a gıcık oldum daha dinlemedim ama iyi gruptur
Çona isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 23.05.13, 16:23   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #10
sunny-12
Yeppudaa Anime Ekibi
Infinite Sorumlusu
aktif üye
sunny-12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Infınıte ile Bigbang arası bir yerden!
Mesajlar: 18.811
Alıntı:
Çona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ji yeon a gıcık oldum daha dinlemedim
ji yeon'un burada hiç bir suçu yok ama, bence sen dinlemeye devam et
sunny-12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Cevapla

Etiketler
bilgiler, genel, tanıtım, tara

Seçenekler Arama

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:00.


Powered by vBulletin Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
Kuruluş Tarihi: 21.08.2009 / dance