ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Alice Cheongdamdong'un Kitabı
Geri Dön Yeppudaa > K-POP'a Dair Her şey... > Super Junior Hakkında Her şey > Super Junior - Fan Grubu / Turkish Elf / Super Junior - Genel Tanıtım Ve Bilgiler
Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Arama
Alt 10.07.12, 23:19   #1
Kpopstar
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 693
# ukiss
#

SUPER JUNIOR

GRUP ÜYELERİ

LEE TEUK

Adı : Park Jung Su
Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1983

SI WON

Adı : Choi Si Won
Doğum Tarihi: 7 Nisan 1987


YE SUNG

Adı : Kim Joong Woon
Doğum Tarihi: 24 Ağustos 1984

SUNG MIN

Adı : Lee Sung Min
Doğum Tarihi: 1 Ocak 1986

DONG HAE

Adı : Lee Dong Hae
Doğum Tarihi: 15 Ekim 1986

RYEO WOOK

Adı : Kim Ryeo Wook
Doğum Tarihi: 21 haziran 1987

EUN HYUK

Adı : Lee Hyuk Jae
Doğum Tarihi: 4 Nisan 1986

KYU HYUN

Adı : Choi Kyu Hyun
Doğum Tarihi: 3 Şubat 1988

SHIN DONG

Adı : Shin Dong Hae
Doğum Tarihi: 28 Eylül 1985

ZHOU MI

Adı : Zhou Mi
Doğum Tarihi: 19 Nisan 1986

HENRY

Adı : Henry Lau
Doğum Tarihi: 11 Eim 1989


AKTİF OLMAYAN ÜYELER


HEE CHUL

Adı : Kim Hee Chul
Doğum Tarihi: 10 Temmuz 1983

KANG IN

Adı : Kim Young Woon
Doğum Tarihi: 17 Ocak 1985


KIM BUM

Adı : Kim Ki Bum
Doğum Tarihi: 21 Ağustos 1987

HAN KYUNG

Adı : Han Geng
Doğum Tarihi: 9 Şubat 1984
HAKKINDA

Super Junior ( Korece: 슈퍼주니어 ‘syupeojunieo’) erkeklerden oluşan bir Güney Kore müzik grubudur. SM Entertainment yapımcısı Lee Soo-Man tarafından 2005 yılında kurulan grup toplamda on üç üyeden oluşmaktadır. Aslında Super Junior lider Leeteuk, Heechul, Hangeng, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kibum olmak üzere 12 üyeyle çıkış yaptı. 2006 yılında Kyuhyun gruba eklendi.
2009 yılında en çok satan singleları ‘Sorry Sorry’ nin piyasaya sunulmasına takiben Super Junior uluslararası tanınmaya başladı. Grup, farklı derecelerde başarıya ulaşan 20nin üstünde plak satışa çıkardı ve art arda üç kere en çok satan K-Pop sanatçısı oldular. Super Junior Filipinler’de en iyi K-Pop sanatçısı olduğunu kanıtladı. Sorry Sorry, Bonamana ve Mr. Simple albümleri için 3 tane altın plak ödülü kazandılar.
Yıllar geçtikçe, farklı müzik endüstrilerini ve izleyicileri hedefleyen daha küçük alt gruplara ayrıldılar. Super Junior’ın eğlendirmekteki başarısı nedeniyle, diğer Koreli eğlence sektörü yöneticileri müzik gruplarını eğlence sektörünün oyunculuk ve sunuculuk gibi diğer alanları için de eğitmeye başladılar. Super Junior, ticari başarısına ek olarak Mnet Asian Music Awards’dan 10, Golden Disk Awards’dan 13 müzik ödülü kazandı ve 2008 MTV Asia Awards’da, Favorite Artist Korea ödülünü kazanan, 2003 yılında ilk kez kazanan JTL ‘den sonra 2. müzik grubu oldu.
2009 Aralık ayında, Hangeng şirketleri SM Entertainment’a dava açtıktan sonra gruptan ayrıldı ve 2010 Aralık ayında Hangeng açtığı davayı kazandı. Hangeng’ın Super Junior’dan ayrılığı 27 Eylül 2011’de SM Entertainment bir açıklama yapana kadar resmi değildi. Heechul 1 Eylül 2011’de zorunlu askerlik görevine başlayarak 2012 Nisan ayında askerliğini tamamlayacak olan Kangin’e katıldı. Bunlara ilaveten, Kibum oyunculuk kariyeri için çalışırken gruptan ayrı kaldı fakat geriye kalan üyeler ne olursa olsun bu ayrı 4 üyeyi de grubun bir parçası olarak görüyorlar. Super Junior’ın, Leeteuk, Yesung, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook ve Kyuhyun olmak üzere geriye 9 aktif üyesi kaldı.

2000-2005 Kuruluş ve Çıkış

2000 yılında, SM Entertainment Çin’de Beijing’de ilk deniz aşırı seçmeleri yaptı ve üç bin yarışmacı içinden Hangeng seçildi. Aynı yıl Leeteuk, Yesung ve Eunhyuk şirketin Seoul’de yaptığı yıllık seçmelere katılmalarının ardından şirkete alındılar. Sungmin, Donghae ile birlikte 2001 yılında SM sponsorluğunda yapılan bir yarışmada birinci olduktan sonra stajyer olarak SM’de çalışmaya başladılar. Heechul ve Kangin, Los Angeles’ta şirketin bir temsilcisi tarafından keşfedilen Kibum ile birlikte 2002 yılında şirkete alındılar. 2003 yılında keşfedilen Siwon ve 2004 yılında Chin Chin Youth Festival’de şarkı söyleyerek birinci olan Ryeowook da şirkete stajyer olarak alındılar. 2005 yılında Chin Chin Youth Festival’de üçüncülük kazanan Shindong ve son olarak da Kyuhyun şirkete alındı.
2005 yılının başlarında, Lee Soo-man 12 erkek üyeden oluşan bir grubun yılın sonuna kadar çıkışlarını yapmaya hazırlandığını duyurdu. O, bu müzik grubundan “Asya’nın Starlarına Geçit” olarak bahsediyordu. Üyelerden birçoğu grup olarak çıkışları yapılmadan önce deneyim kazanmak için oyuncu, sunucu, manken ve dj olarak çalıştı. Heechul ve Kibum zaten bir aktör olmuştu ve diğer üyeler de çeşitli televizyon programlarına çıkıyorlardı. Soo-man, Japon kız grubu Morning Musume’nin dönel konseptinden esinlenerek, yeni grubunun üyelerinde değişiklik yaşanacağını, böylece her yıl alınan yeni üyelerle birlikte grubun hep genç ve çok yönlü tutulacağını söyledi. Bu yeni konsept K-pop piyasasına duyuruldu.
Kısa bir süreliğine, grubun isminin O.V.E.R (Obey the Voice for Each Rhythm) olacağı dedikoduları yapıldı. Fakat grup, şimdiki adını almadan önce, şirketleri tarafından Super Junior 05 olarak anılıyordu. Üyeler birkaç basit işte yeteneklerini şirkete gösterdikten sonra , şirket isimlerinin Super Junior olacağı konusunda kesin karar verdi ve böylece Super Junior 05, resmi olarak Super Junior grubunun ilk nesli olmuş oldu. Super Junior 05, çıkış yapmadan önce, 11 Eylül 2005’te Kore kanalı olan Mnet’te gösteri yaptı. Gösteride B2K’in “Take It to the Floor” şarkısında dans ederken hiphopın çeşitli stillerinde performans sergilediler. Ek olarak Hangeng, Eunhyuk ve Donghae Usher’ın "Caught Up" şarkısında ayrı bir dans performansı sergilediler. Fakat bu performans 16 Mayıs 2006 tarihine kadar yayınlanmadı, grubun ilk belgeseli olan Super Junior Show’un bir bölümünde yayınlandı.
Grup resmi çıkışını 6 Kasım 2005’te ilk singleları olan “Twins (Knock Out)” adlı şarkısıyla SBS’in Popular Song adlı programında sergiledikleri performansla yaptı. Dijital singleları “Twins” ile birlikte “You Are the One" ve 3 farklı şarkı daha 8 Kasım’da online piyasaya sürüldü ve ardından 6 Aralık 2005’te çıkış albümleri olan Super Junior 05 – Twins albümü piyasaya sürüldü. İlk ayında albüm 28,536 kopya sattı ve 2005 Aralık ayının, aylık çizelgesine 3 numaradan giriş yaptılar.


2006-2007 "U", "Don’t Don" ve Başarı

2006 Şubat ayında Super Junior 05, çıkış albümlerinin 2. şarkısı olan ‘Miracle’ için tanıtımlara başladı. Miracle, Tayland müzik listelerinin başlarında yer aldı ve uluslararası piyasaların dikkatini çekti. Miracle’ın tanıtımları biterken SM Entertainment Super Junior’ın 2. versiyonu olacak olan Super Junior 06 için yeni üyeler aramaya başladı. Şirket, gruptan ayrılacak üyelerin listesini bile hazırlamıştı. Buna rağmen şirket, grubun 13. üyesi olan Kyuhyun’un gruba eklenmesiyle bu dönel konseptinden vazgeçti. Bundan sonra grup, sonlarında 05 eki olmadan sadece Super Junior olarak bilinmeye başladı.
Kyuhyun’un alınmasından sonra Super Junior, 25 Mayıs 2006’da ‘U’ adlı singlelarını resmi web sitelerinde ücretsiz olarak piyasaya sürdüler. Yayımlandıktan sonra 5 saat içinde 400,000 den fazla indirildi ve sonunda 1,7 milyon indirilmeyi de aşarak server’ın çökmesine neden oldu. 6 Haziran’da ‘U’ ve başka 3 şarkıdan oluşan CD piyasaya sürüldü ve Güney Kore’de 81,000 in üzerinde satışa ulaştı. Kore’nin en iyi müzik programlarından 2 tanesinde art arda 5 kez birinci oldular ve albüm Kore’de yılın en popüler şarkılarından oldu. Yılın sonlarında, Güney Kore’nin en iyi müzik ödülü törenlerinin beşinde 7 tane ödül aldılar ve 21. Golden Disc Awards’ta en iyi çıkış yapanlardan biri oldular.
2006’nın sonunda, Super Junior’ın ilk alt grubu olan, Kyuhyun, Ryeowook ve Yesung’dan oluşan Super Junior K.R.Y kuruldu. K.R.Y ilk performansını, Hyena adlı Kore dizisinin müziği ve K.R.Y nin ilk şarkısı olan ‘The One I Love’ adlı şarkıyla 5 Kasım 2006’da KBS müzik programı Music Bank’ta sergiledi. 2007 Şubat’ında, Leeteuk, Heechul, Kangin, Sungmin ve Eunhyuk’tan oluşan Super Junior T (Super Junior Trot) alt grubu kuruldu. Super Junior T ‘nin ilk single’ı olan ‘Rokkugo’ 23 Şubat 2007’de piyasaya sürüldü ve 2 gün sonra çıkış performanslarını Popular Songs’ta yaptılar.
Super Junior’ın 2. albümünün 2006 sonlarına doğru çıkması planlanıyordu fakat üyelerin geçirdiği bir kaza sebebiyle Don’t Don albümlerinin piyasaya sürülmesi 20 Eylül 2007’ye kadar sarktı. Piyasaya sürüldüğü ilk gün Don’t Don albümü 60,000 in üstünde sattı ve 2007 Eylül ayının aylık çizelgesine 1 numarayla giriş yaptı. Don’t Don farklı eleştiriler almasına rağmen yılın sonuna kadar 160,000 den fazla sattı ve 2007 yılının en çok satan 2. albümü oldu. 2007 Mnet Music Festivalinde 7 dalda aday gösterilen Super Junior, içlerinde ‘Yılın Sanatçısı’ ödülü de olan 3 ödül aldı. 22. Golden Disc Awards’ta da içlerinde Disc Bonsang (Yılın Albümü) ödülünün olduğu 2 tane daha tanınma ödülü aldı.

2008–2009: Sorry, Sorry ve Kariyerde Dönüm Noktası

Han Geng, Siwon, Donghae, Kyuhyun, Ryeowook ve Super Junior-M üyeleri Henry ve Zhou Mi’den oluşan Super Junior M, 2008’in Nisan ayında Super Junior’ın Mandopop alt grubu olarak kuruldu. Bu alt grubun kurulması başlarda hayranlarıyla yöneticileri arasında sorun yaratsa da Super Junior M, Super Junior’ın en başarılı alt grubu olmaya devam etti. Hong Kong’da 2 konser verdiler, Çin eğlence programlarına çıkmalarıyla Çin’de haftalık çizelgelerde en üstlerde oldular ve Çin’le en çok anlaşma imzalayan idol grubu oldular. Çin müzik festivallerinde birçok ödül kazandılar ve onlara 21. Golden Melody Awards’ta En iyi Vokal Grup alanında aday olma şansını veren ‘Super Girl’ adlı 2. singlelarını piyasaya sürdükten sonra eleştirmenlerin beğenisini kazandılar. Super Junior T’den 5 üye ve Yesung ile birlikte kurulan Super Junior Happy alt grubunun 5 Haziran 2008’de ilk albümleri olan Cooking Cooking piyasaya sürüldü. 2008’in Kasım’ında, Super Junior-T Japonya’da çıkış yaptı ve Japon komedi ikilisi MoeYan’la iş birliği yaptılar. Rokkugo’nun Japonca versiyonu olan ‘Rock&Go’ singlerıyla Oricon Daily Charts’ta 19. sırada çıkış yaptılar ve 3 gün sonra 2. sıraya yükseldiler.
Super Junior’ın Asya genelinde ilk yaptığı konser turu, Super Show, 22 Şubat 2008’de Seoul’de başladı. Grup, Tokyo’da Nippon Budokan’da 2 günlük başarılı bir fan buluşması gerçekleştirdi ve birkaç günde 12,000 bilet satıldı. İçinde U’nun Japonca versiyonunun da olduğu, U ve Twins’ten derlenmiş şarkılardan oluşan sınırlı sayıda bir single yayınladılar. Single yayınlandığı ilk gün Japan Oricon Daily Chart’ta 4. oldu ve 2. gün birinciliğe yükseldi. Single, Japan Oricon Weekly Chart’ta TOP10 listesine giren ilk Koreli grup single’ı olarak yeni bir rekor kırdı.
Grubun 3. stüdyo albümü olan Sorry Sorry 12 Mart 2009’da piyasaya sürüldü. Bu albüm, onların Hanteo Charts’a 1 numaradan giriş yaptıkları ilk albümdü ve ilk gün 29,000’den fazla sattı. Piyasaya sürülmesinden sadece 1 ay sonra, 2009 yılının Güney Kore’nin en çok satan albümü oldu ve 250,000’in üstünde satışa ulaştı. Albüm, müzik listelerinde birinci olunacağına en son ihtimal verilen Tayvan, Tayland, Çin ve Filipinlerde de müzik listelerinde birinci oldu ve buralarda en çok satan K-pop albümü oldu. Albümün isim şarkısı Sorry Sorry aniden bir hit oldu ve Kore’de ardışık 10 hafta birincilik ödülünü aldı, Tayvan K-pop şarkı listesinde 37 hafta 1. kalarak rekor kırdı. ‘Sorry Sorry’ ulusal ve uluslararası başarı elde ederek, o güne kadar Kore’nin en çok satan grup single’ı oldu ve 24. Golden Disk Awards’ta, Disk Daesang ( yılın albümü)’ın da içinde olduğu birkaç ödül kazandı.
Sorry Sorry’nin başarısının ardından, 17 Temmuz 2009’da Seoul’de 2. Asya geneli konser turları olan Super Show 2 başladı.


2010-2011: Bonamana, Kadro Değişiklikleri ve Uluslararası Tanınma

Reklamların başarılı olmasına rağmen, grup yasal kargaşadan dolayı rahatsız edildi ve konser turları esnasında sanatçı değişiklikleri yapıldı. Kibum, Super Show 2 reklam ve tanıtım videolarında gösterilmesine rağmen, O resmi olarak konser turlarına katılmadı ve O’nun geçici olarak oyunculuk kariyeri için gruptan ayrıldığı açıklandı. 2009’un Ekim ayında, üç yolcusu olan park halindeki bir taksiye çarptıktan sonra vurup kaçan Kangin suçlandı. 2009’un Aralık ayında, Han Geng SM Entertainment ile olan sözleşmesinin bitişi için dava açtı, sözleşmesindeki iddaa edilen hükümler O’nun yasadışı, sert ve haklara karşı oluşu şeklindeydi. O gruptan ayrıldı ve 2010 yılının Temmuz ayında Geng Xin adlı kendi solosunu yayınladı, solosu 510,000 ‘den fazla sattı. Aynı ay, Kangin iki yıllık zorunlu askerlik hizmetini yerine getireceğini açıkladı.
Sadece 10 üye kaldılar ve Super Junior Mayıs ayında 4.stüdyo albümü ‘’Bonamana’’ ile çıkış yaptılar. Bu albüm ciddi manada ‘’Sorry Sorry’’ albümü kadar başarılı olamamasına rağmen Güney Kore’de 300,000’den fazla kopyası satış yaptı. Albüm 61 hafta boyunca Tayvan’nın Kore-Japon müzik listelerinde kaldı, popüler müzik listesinde kendi rekorlarını kırdıkları söylendi.
Albüm tanıtımı için, Super Junior 2010 ve 2011 ‘de Asya çapında olan Super Show 3 turuna başladı ve her gittikleri konser biletleri dur durak bilmeden tükendi. 2011’in Şubat ayında, Super Junior kendi turları için olan 3d filmi (Super Show 3 ) tüm CGV ve Primus sinema salonlarında yayınlandı. Film ilk kez yayınlandığında 6 numura ile gişe listelerde yerini aldı ve Kore’de en çok satan 3D film oldu. Japonya turunun ardından, Şubat ayında Super Junior Japonya’daki ‘Super Show 3’ Açılış hatıra albümü yayınladı. Japonya’nın Tower Records online satış listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Super Junior Japonya Limited Special Edition DVD versiyonu – ayrıca Super Junior 3, 2 numaraya kadar yükselirken CD versiyonu 10 numarada giriş yaptı. Ayrıca albüm Oricon Daily Chart'ta 2 gün boyunca 3 numarada kaldı ve Oricon Weekly Chart ‘ta 6 numaradaydı. Japoponya’daki ticari başarı ardından, 2011’in Haziran ayında grup, Bonamana ‘nın Japonca versiyonunu yayınladı. Oricon Daily Singles chart listelerinde bir numraya kadar yükseldi, Japonca versiyonu ilk hafta 59,000’nin üzerinde sattı, ancak, SM kendi resmi Japon çıkışını görmezden geldi ve belirtilmiş olan çıkışın Japonya’da daha sonraki bir zamanda gerçekleşeceğini ifade etti.
Super Show 3 gösterisi ortasında durdu ve grup SMTown Live '10 World Tour ‘da yer aldı ve Los Angeles, Paris, Tokyo ve New York’u diğer SM Entertainment üyeleri ile birlikte gezdi, Asya dışında ilk kez performans gerçekleştirdiler. Super Junior’ın sahne performasları medyadan tam not aldı ve Onlar Hallyu Wave (Korean Wave) başlığı altında Kore’nin ulusal müzik kültür ve simgesinin yayılmasında rol aldıkları için onur duydular. Kültür Bakanlığı tarafından aldıkları kültür ödülleri, spor ve turizm, pop kültür sanat ödülleridir. Onlar CNN’nin Asya konuşma programında yer aldılar ve dünya müzik endüstrisine girmenin onlar üzerindeki popülerliği ve stratejileri hakkında konuştular. Grup, Asya dışında da tanımayı başardı, Avrupa’da ün salmış olan Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da. Peru’nun Dünya’nın en sesksi erkekler listesinin top 30 sıralamasında tüm üyeler yer aldı. Slovenya ve İran dergilerine özel röportajlar verdiler ve Brezilyalı Hallyu hayranları tarafından, Brezilyayı ziyaret etmelerini istedikleri için 1 numaralı Koreli sanatçı olarak seçildiler. Meksikada’ki TV Azteca ve İngiltere ‘de BBC, Hallyu etkisinin önde gelen simgesi olarak Super Junior ‘u tanıttılar.

2011–2012: Mr. Simple, Tokyo Dome ve Dünya turu

Mr. Simple; Güney Kore Gaon Chart ‘ da bir numaradan giriş yaptı, 287,427 kopyası satıldı. Albüm, dört hafta boyunca listelerde bir numarada yer aldı ve 2011’in Ekim ayında Güney Kore’de 441.000 ‘dan fazla sattı. Billboard Dünya Albümleri listesine 3 numara ile zirve yaptı ve Japonya’nın Oricon Albüm listerinde 17 numaraydı. Grup, geri dönüş performansının ilk gününde bu albümün çıkış şarkısı olan ‘ Mr. Simple ‘ ‘ı, M!Countdown müzik gösterinde sergilerek birinciliği kazandı. 2011’in Eylül ayında, Heechul gruptan askerlik görevi için geçici olarak ayrıldı. Super Junior 2011’in Kasım ayında Super Show 4 için ilk dünya turnesine başladı. Grubun ikinci Japon Single ‘ı olan ‘Mr. Simple ‘ ‘ı, 7 Aralık 2011 ‘de Japonya’da yayınladı. Grup, Super Junior-M üyeleri olan Zhou Mi ve Henry ile birlikte, ‘ Santa U Are The One ‘ şarkısını SMTown 2011 Kış – En sıcak hediye albümü adı altında kaydettiler, 13 Aralık 2011 tarihinde de yayınlandı. Buna ek olarak, 16 Aralık’ta Donghae ve Eunhyuk ‘ Oppa, Oppa ‘ şarkısını yayınladı ve aynı gün Music Bank’ta performans sergilediler.
11 Ocak’ta, Super Junior Osaka ve Japonya’daki Kyocera Dome ‘da düzenlenen 26.Altın Disk Ödülleri katıldı. Grup, evine 4 dört ödül getirdi: Popülerlik Ödülü, MSN Japonya Ödülü, Disk Bonsang ve büyük ödül Disk Daesang. Bunlar 19 Ocak Seul Müzik Ödülleri törenindeki başarıları izledi, Onlara Disk Bonsang ve Disk Daesang ödülleri verildi.
13 Ocak’ta, Super Junior Tayvan’da ‘ Album King ‘ ile ödüllendirildi, daha sonra Super Junior 5.albümü Mr. Simple ve 4. albümü Bonamana, Kore Music Chart 2012 müzik bölümlerinde sırasıyla 1. ve 2. sırada yer aldı. Anlamlı bir şekilde, Super Junior 4.albümü ‘Bonamana’ ile 64 hafta boyunca ard arda KKBOX listelerinde 1.sırada yer aldı ve bu KKBOX tarihindeki en uzun kayıttı. Daha sonra 5.albüm olan ‘Mr. Simple ‘ 34 hafta boyunca 1.sıradaydı ( 9 Nisan 2012 itibariyle ) . 22 Şubat’ta, Super Junior Gaon Chart Ödüllerinde 3 bölgede yılın albümünü kazandı.13 Mart’ta, Super Junior MYX Müzik Ödülleri töreninde ‘ Mr. Simple’ için favori K-Pop videosu ödülünü kazandı.

Alt Gruplar

Super Junior –Happy, Super Junior-M, Super Junior-T
Çıkış yaptıktan bu zamana, Super Junior’dan 4 alt grup oluşturuldu. Kibum hariç, tüm üyeler en az bir tane alt gruba yerleştirildi. Bazı üyeler kendi biraysel kariyerlerine odaklanırken Super Junior’un faaliyetlerini kısıtlamak için değil aslında alt grupların amacı SM Entertainment stratejisinin bir parçası olduğunu kanıtlamaktır. Ayrıca, Alt grupların oluşumlarının amacı Super Junior ‘un uyum sağladıklarını gösterebilmek ve farklı müzik türlerini yapabilmekti. Bu strateji daha sonları eleştirmenler reddedildi, Resmi ve gayri resmi alt grupların oluşturulması diğer müzik gruplarını kötü etkiledi.

Super Junior K.R.Y

2006 yılının Kasım ayında, Super Junior-K.R.Y kuruldu, Super Junior’un ilk alt grubudur. Grup, Super Junior’un en etkili sese sahip olan Kyuhyun, Ryeowook ve Yesung üyelerinden oluşturuldu. Super Junior-K.R.Y daha slow performans sergileme konusunda ve R&B tarzı şarkı söylemede özelleştirildi. Üçlünün ilk resmi performansı 5 Kasım 2006 KBS’s Music Bank ‘ta oldu, "The One I Love"’ı sergilediler, Kore televizyonundaki Hyena dramasının ana şarkısı oldu. Ana şarkı bir yana, Hyena’nın orijinal müziğine 2 parça daha ekleyerek katkıda bulundular. Ek olarak yapılan iki orjinal müziğinde performasını sergilediler. Film müziğindeki parçalar, Snow Flower ve Billy Jean Look at Me. Super Junior diğer alt grupların aksine, Super Junior-K.R.Y resmi olarak ne bir single ne de bir albüm yayınladı. ( ancak 2012 yılında kısa bir albüm yayınlacak. )
Super Junior-K.R.Y 2010 yılının Ağustos ayında ilk küçük konser turunu Japonya’da düzenledi.2012 yılının Kasım ayında Kobe ‘de, Aralık ayında Fukuoka iki tane konser verdi. 22.000’dan fazla tura katıldı.

Çeviri : Debussy & Rminho
Kaynak : Wikipedia
Not: Alıntı yaparken çevirmeni ve kaynağını belirtiniz!ALBÜMLERİ

Korece Albümler


2005: SuperJunior05
2006: U
2007: Don't Don
2009: Sorry, Sorry
2010: Bonamana
2011: Mr. Simple

Japonca Albümler
2011: Bonamana
2011: Mr. Simple
2012: Opera


Canlı Performans Albümleri
2009: Super Show 2 – Super Junior The 2nd Asia Tour Concert Album
2011: Super Show 3 – Super Junior The 3rd Asia Tour Concert Album


KONSERLERİ

2007: SMTown Live '07 Summer Concert
2008–09: SMTown Live '08
2008–09: The 1st ASIA TOUR - Super Show
2009–10: The 1st ASIA TOUR - Super Show 2
2010–11: The 1st ASIA TOUR - Super Show 3
2010–11: SMTown Live '10 World Tour
2010–11: Super Junior K.R.Y The First Concert
2011–12: The 1st ASIA TOUR - Super Show 4
2012–13: SMTown Live '12 World Tour
TV PROGRAMLARI

KM Super Junior Show
Mystery 6
KM Princess Diary
Super Junior Full House
KM Super Adonis Camp
M.net Super Junior Mini-Drama
KM Idol World
Super Summer
Super Junior's Music Diary
M.net Band of Brothers
Good Daddy
Band of Brothers
Strong Heart
Star King
Super Junior's Foresight
Sistar & LeeTeuk Hello Baby
We Got Married
Golden Fishery: Radio Star
Dong-An Club
Nothing is Impossible
Explorers of the Human Body
Leeteuk's Love Fighter
Unbelievable Outing Season 3
Idol Show
M.net Dancing Brothers x
M.net Bachelor While On A Date
MBC Introducing Star's Friend
Human Network Super Junior's Miracle
MBC Lord of Ring
Super Junior Boys in the City Season 1,2,3DİZİLERİ

All About Eve
2002 A Man and A Woman
2004 Precious Family
April Kiss
2005 Sea of Sisters
Loveholic
Sharp 2
Rainbow Romance
18 vs 29
To Marry a Millionaire
2006 Bad Family
Spring Waltz
Banjun Theater
Snow Flower
2007 Billie Jean, Look At Me
Legend of Hyang Dan
Golden Bride
2008 Single Dad in Love
Super Junior Unbelievable Story
Chunja's Happy Events
2009 Stage of Youth
Romance Zero
Queen of Housewives
TaeHee HyeGyo JiHyun
I Love You Ten Million Times
2010 Oh My Lady!
I am Legend
It's Okay, Daddy's Girl
The President
Athena: Goddess of War
2011 Poseidon
Tree With Deep Roots
Skip Beat!
Porcupine and Miss Panda
Turn Around and Say I Love YouFİLMLERİ


A Battle of Wits
Attack on the Pin-Up Boys
Alvin and the Chipmunks
Hello Schoolgirl
Jumunjin
Super Show 3 3D


Konu Kpopstar tarafından (11.07.12 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.
Kpopstar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 10.02.13, 03:51   #2
Alyna_Ak
yeni üye
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 3
Bunlar benim bilgilerim lütfen kaynak belirtin KHJ_Alyna şeklinde !!

Lütfen kaynak belirt bilgilerin bana ait,istersen kanıtlayabilirim ! (KHJ_Alyna yaz kaynağına)

Konu zeynep_4 tarafından (23.04.13 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: üst üste mesaj yazmayınız...
Alyna_Ak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 23.04.13, 19:45   #3
zeynep_4
aktif üye
zeynep_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kitaplarımın Dünyasından :)
Mesajlar: 4.838
Alıntı:
Alyna_Ak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunlar benim bilgilerim lütfen kaynak belirtin KHJ_Alyna şeklinde !!
ben bizzat şahit olmasam inancam dediğinize, bu bilgiler wikiden çevrildi, bir arkadaşımız çevirdi hem de bir seneden fazla oldu
zeynep_4 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 29.04.13, 18:16   #4
haticelik
aktif üye
haticelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Dünyanın bir yerinden:)
Mesajlar: 245
Ellerinize sağlık.Super junıor hakkında yarım yamalak şeyler biliyordum. Kafamda şablon tamamlandı.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
haticelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 18.12.13, 02:56   #5
leeminho.sena
aktif üye
leeminho.sena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: mersin
Mesajlar: 17
bu grubu seviyorum
leeminho.sena isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 26.06.14, 19:11   #6
_leeMinHOO_
aktif üye
_leeMinHOO_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kore
Mesajlar: 56
Alıntı:
leeminho.sena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu grubu seviyorum

Bende seviyorum mr. simple şrkılarını özellikle
_leeMinHOO_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 27.08.14, 14:38   #7
Gamze-In
yeni üye
Gamze-In - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 6
Dizileri ve filmleri hakkinda hicbir fikrim yoktu emegi gecenlere tesekkurler
Gamze-In isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 30.08.14, 16:30   #8
babykyu
aktif üye
babykyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: seul/nowon
Mesajlar: 31
yalnız blgilerde hata var Heechul ve Kangin aktif ama burda aktif değil diyor?
babykyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 06.11.14, 21:30   #9
hytbngzl
aktif üye
hytbngzl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Mesajlar: 15
nası yani şimdi bigbang ten dahamı eskiler süper junnior u biliyodum ama bu kadar eski olduklararını bilmiyodum 2005 te çıkış yaptıklarını yani
hytbngzl isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Alt 06.11.14, 21:49   #10
zeynep_4
aktif üye
zeynep_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Kitaplarımın Dünyasından :)
Mesajlar: 4.838
Alıntı:
hytbngzl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nası yani şimdi bigbang ten dahamı eskiler süper junnior u biliyodum ama bu kadar eski olduklararını bilmiyodum 2005 te çıkış yaptıklarını yani
2002 de çıkış yapacaklardı fakat dünya kupası mıydı tam olarak hatırlamıyorum, o sebepten çıkışları ertelendi

zeynep_4 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Cevapla

Etiketler
bilgiler, genel, junior, super, tanıtım

Seçenekler Arama

sitenin devamlılığı için maddi destek gerekmektedir..
HIZLI ERİŞİM

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:17.


Powered by vBulletin Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
Kuruluş Tarihi: 21.08.2009 / dance