Yeppudaayı Seviyorum...

GAYA KORE RESTAURANTI...
Şifremi unuttum?
Geri Dön YEPPUDAA > Güney Kore Hakkında Her şey... > Güney Kore Genel / Kore Müzik ve Dansları
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 25.12.09, 06:17   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #1
Lady Pimil
Lady Pimil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul
Kore Müzik ve Dansları

Geleneksel Kore Müziği, Korelilerin çektiği acılarla, onların duygularıyla doludur ve popüler Kore müziği üzerinde muhteşem bir etkisi oldu. Geleneksel Kore müziğini yenilemenin ebedi gayretlerinin bir sonucu olarak, geleneksel sanat müziğinin yanı sıra son zamanlarda ortaya çıkan karma sanat grupları da performans sergiliyor. Geleneksel müzik ve modern müziğin birleştirilmesi denendi. Geleneksel müziği B-boy tekniği ile birleştiren son moda izlerine rastlanabilir. Bu başlangıçlar başarılı oldu ve bugün geleneksel Kore müziği, Han Stili�nin kültürel anahtarı olarak rolünü yerine getiriyor.

Geleneksel Kore müziği kraliyet ailesi ve köylü sınıftan tamamen farklı olan asillerce sevildi. Müzik, asillerce sakinlik ve zarafet duygusu olarak tercih edilirken, köylüler daha hızlı ritimli eğlenceli müzikler ortaya çıkardılar.

Geleneksel Müzik Çeşitleri ve Dinleyebileceğiniz Örnek Müzik

Kraliyet Sarayında çalınan müzikten bir parça: müziği dinlemek için TIKLAYINIZ

Kraliyet Sarayında gösteriler sırasında çalınan müzikten bir parça:
Müziği dinlemek için TIKLAYINIZ

Asiller veya bilginlerce tarafından şiirden gelen şarkı:

Dinlemek için TIKLAYINIZ

Lady Pimil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 25.12.09, 10:51   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #2
asya
İZLEME LİSTEM
müzik ruhun gıdasıdır derler ya bu deyim tam bu şarkılar için söylenmiş bence

asya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 31.01.10, 22:54   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #3
ceren
İZLEME LİSTEM
Nereden: Denizli
ceren - MSN üzeri Mesaj gönder
bence bu sarkılar çok güzel hüzünlü ve ben buna bayılıyorum...

ceren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Etiketler
dansları, kore, müzik