Yeppudaayı Seviyorum...

GAYA KORE RESTAURANTI...
Şifremi unuttum?
Geri Dön YEPPUDAA > K-POP'a Dair Her şey... > Big Bang Hakkında Her şey > Big Bang Fan Grubu / Turkish VIP's / G-Dragon - Kwon Ji Young
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 05.01.10, 07:16   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #1
cRosKy
İZLEME LİSTEM
# yok
#

İsim: Kwon Jiyong 권지용
Sahne ismi: G-Dragon / GD
Doğum Tarihi: 18 Ağustos 1988
Burcu: Aslan ve Ejderha (Çin Mitolojisinde)
Boy: 167 cm
Ağırlık: 58 kg / 128 lb
Din: Hristiyan
Kan Grubu: A
Aile üyeleri: Anne, baba ve abla
Eğitim: Seoul Geleneksel Sanatlar Ortaokulu ve Lisesi
Yetenekler: Rap yapma, şarkı söyleme, beste yapma, dans etme, modellik, beatbox ve yabancı dil (İngilizce)
Hobileri: Çizim, beste yapmak, müzik dinlemek, şarkı söylemek/rap yapmak, komik surat ifadeleri yapmak
Sevdiği şeyler: Moda Fashion, çıtır büskivler, köpekler, kitaplar (şiir kitapları, mangalar ve dergiler) çizgi film izlemek ve kendisi.
Amacı: Müzik endüstrisinde büyük bir yıldız haline gelmek.
Kişiliği: İstediği kadar gürültücü arzuladığı kadar sessiz olabilir, bu kendini nasıl hissettiğine göre değişir. Genelde kolayca gülümseyen bir moddadır. Kendine aşırı güvenen içi dışı bir bir kişiliğe sahip, güçlü bir lider. Güvenilir ve sevilesi bir insan.

Hakkında:
Kwon Ji-Yong, sahne adıyla G-Dragon, Koreli hip-hop grubu olan Big Bang'in lideridir.G-Dragon müzik endüstrisine ilk 12 yaşında Hip-Hop albümü olan Flex'le grubun üçüncü büyüğü olarak girdi. 2002 yılında YG Entertainment tarafından keşfedildi ve birkaç yıl eğitimden sonra 2006 yılında diğer dört kişiyle Big Bang grubunda yer aldı.
Big Bang üyeleri arasında G-Dragon, grubun albümlerinin yapılışlarıyla ilgilenmesiyle bilinir. Grubun çoğu şarkısını yazıp bestelemiştir. G-Dragon'un ilk solo çalışması Maroon 5'ın "This Love" coverıdır ve bu şarkı Big Bang'in ilk albümünde yer almıştır.
G-Dragon moda adına 2008'in Stil İkonları'ndan ve 2008'in en iyi sekiz söz yazarlarından biri seçildi. Ayrıca, Arena Magazine tarafından "2008'in En Etkiliği Erkeği" seçildi.
*Grup arkadaşı Tae Yang'in albümüne yardım ettikten sonra, "나만바라봐" ("Look At Me Only) şarkısını "나만바라봐 Part 2" ("Look At Me Only Part 2") adıyla kendi versiyonu olarak kaydetti. 2009'da kendi albümü olan Heartbreaker'ı yayınlayarak başarılı bir çıkış yakaladı.İlk single olan Heartbreaker'ın yanında, The Leaders, A Boy, Hello ve She's Gone da albüm yayımlandıktan sonra hit haline geldi. Albüm çıkışından beri Güney Kore'de 100,000'dan fazla sattı ve yılın en çok satan albümü oldu. 2009 Aralık'ta G-Dragon ilk solo konseri olan "Shine a Light" ile müstehcenlik sonrası şikayetlerle karşı karşıya kaldı.
Bazı Kişisel Bilgiler:
Çok kahve ve vitamin suyu içer
Heartbreaker albümünde ki favori parçası "Butterfly",GD&TOP albümünde ki favri parçaso Intro
12 yaşında rep yapmaya başladı
En sevdiği renk sarıdır.
Şapka takmayı çok sever. Çünkü saç yıkamayı hiç sevmiyor.
Küçük bir çocuk ve annesini ezilmekten kurtarmıştır.
Tırnaklarını yeme ve kapalı alanlarda güneş gözlüğü takma gibi alışkanlıklara sahiptir.
Görünüşü yerine müziğiyle iltifat almayı sever Harika olduğumu düşünüyorsanız annemin harika olduğunu söylemeniz gerekir demiştir.
Çok otoriterdir.
Birine öğüt verirken veya sinirliyken çok korkutucu olur.
Seungriyi mider olarak kullanmayı çok sever

Konu Neobi tarafından (03.05.14 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Sayfa ve resim güncellenmiştir.
cRosKy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05.01.10, 12:29   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #2
Samara
Samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Bilgiler için teşekkürler, sitede G-D başlığı yok bende baktım... Kendisine ayrı bir başlık açılmayı çoktan hakettiğini düşünüyorum...
Bir sitede "9 yıl sonra en sonunda parladı" diye bir yazı görmüştüm, sanırım çok çabalamış şu anki durumuna gelebilmek için... Çabalarının karşılığını aldığını ve daha fazlasını da alacağını tahmin ediyorum... Başarılı bir velet, tarzıyla çok iyi ilgileniyor... Ben de tarzını çok seviyorum özellikle en zon halleri...

Seviyorum böyle çatlak veletleri...

Samara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 05.01.10, 12:53   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #3
Yukinohana
Yeppudaa Çeviri Çetesi
YÇÇ
Yukinohana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: TOP of the world
O bir dahi, tek kelimeyle hem de ^^

Solo albümü gerçekten de çok başarılıydı, haftalarca ondan başka şey dinleyesim gelmemişti
Yeteneği, eşi bulunmaz sesi ve asla aynı kalmayan imajıyla... her şeyiyle çok seviyorum GD'yi
Özellikle de Seung Ri'ye abi abi davranmasına, TOP'la yan yana geldiklerinde oluşan manzaraya... bayılıyorum
Mükemmel bir velet o Her haliyle çok tatlı olmayı nasıl başarıyor acaba ^^

Güzel bir tanıtım olmuş, teşekkürler

Yukinohana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07.01.10, 16:14   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #4
cRosKy
İZLEME LİSTEM
# yok
#
Alıntı:
Yukinohana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O bir dahi, tek kelimeyle hem de ^^

Solo albümü gerçekten de çok başarılıydı, haftalarca ondan başka şey dinleyesim gelmemişti
Yeteneği, eşi bulunmaz sesi ve asla aynı kalmayan imajıyla... her şeyiyle çok seviyorum GD'yi
Mükemmel bir velet o Her haliyle çok tatlı olmayı nasıl başarıyor acaba ^^

Güzel bir tanıtım olmuş, teşekkürler
bencede rica ederim..

ve bilmiyorum okuyanlarınız, görenleriniz oldumu...allkpop'ın yazdığı 'haber' tamamen saçmalık...

cRosKy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07.01.10, 16:34   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #5
Choi Seung Hyun
Choi Seung Hyun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Ay
Choi Seung Hyun - MSN üzeri Mesaj gönder
ıste benım oppam bencede hakkettı cok teskkrler hangı habermıs o shıne lıght konserı ıle ılgılı olan haber mı??

Choi Seung Hyun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07.01.10, 16:34   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #6
Yukinohana
Yeppudaa Çeviri Çetesi
YÇÇ
İZLEME LİSTEM
Alıntı:
cRosKy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bencede rica ederim..

ve bilmiyorum okuyanlarınız, görenleriniz oldumu...allkpop'ın yazdığı 'haber' tamamen saçmalık...
Saçmalık tabii ki de Hapse gidecekmişmiş pöhh Biraz para öder kurtulurlar

Alt 07.01.10, 16:39   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #7
Choi Seung Hyun
İZLEME LİSTEM
yanlıs hatrlamıyosam oncekı davlarda nasıl karar alınmıssa onunda goz onunde bulundurcaklrmıs baska bunun gıbı dawa warmıydı pekı

Alt 07.01.10, 16:46   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #8
Oxygen
İZLEME LİSTEM
Nereden: Londra
She's Gone ve Korean Dream sarkilari da ayni Davadan yasaklanmis ama bir programda yinede gosterilmisti. Ondan bahsediyor olabilirler.

Oxygen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 07.01.10, 16:49   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #9
Choi Seung Hyun
İZLEME LİSTEM
ya cok can sıkıcı bu nasıl bı mantık anlamıs deılm içlerıne tayııppı kacmıs bunların

Alt 07.01.10, 17:01   Yarım kalan bir dizi bölümü var, çevirmek isteyen? tıklasın :) #10
Yukinohana
Yeppudaa Çeviri Çetesi
YÇÇ
İZLEME LİSTEM
Şşşşşşt siyaset yapmayalım

Sonuçta 18 yaşın altındaki çocukların dolu olduğu bir ortamda o sahne uygun değil, bu konuda kesinlikle haklılar bence. Haklılar diyorum ama 1 yıl hapis cezası versinler demiyorum.

Yahu abartmayın. Hapse falan girmezler. Seung Ri'nin Strong Baby'sinde de olmuştu, ne oldu yani Hher sanatçıda olur bunlar. Büyüyorlar, alışın, olur da devamı da gelir

Etiketler
gdragon, kwon, young