ŞANLI TÜRK TARİHİMİZi UNUTMAYALIM

Mini Android Uygulama | GÜNLÜK
YEPPUDAA, UzakDoğu Dizileri, Online Dizi Film İzle Seyret
Google Chrome Kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Chrome Kullanınız || BİZE ULAŞIN || Dizi Film Anime TAM LİSTE
Şifremi unuttum?
Geri Dön Yeppudaa > BİZLERİN DIVX-MP4 PAYLAŞIMLARI > Yeppudaa MP4 Film Paylaşımları > Hint Mp4 Filmleri / Monchora / 2016 / Hindistan / MP4 / TR Altyazılı
Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Arama
Alt 04.05.17, 13:38   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #1
zeyra88
Banned
aktif üye
zeyra88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Smyrna
Yapımın Afişi

Yapım Hakkında

Yönetmen: Sandip Ray
Yapım Yılı: 2016
Süre: 135 Dakika
Dil: Bengalce
Ülke: Hindistan
Tür: Dram | Romantik
Müzik: Sandip Ray
Senaryo: Saradindu Bandopaddhyay | Sandip Ray
Yapımcılar: Kamal Mukut
Vizyon Tarihi: 01 Ocak 2016

Çeviri İçin peaceflower;a Çok Teşekkürler

- OYUNCULAR -
Paran Banerjee
Abir Chatterjee
Raima Sen
Saswata Chatterjee
June Malia
Rana Mitra

- KONUSU -Saradindu Bandyopadhyay'ın öyküsünden uyarlanan filmde; Bandyopadhyay ailesinin nesiller boyu gözü gibi sakladığı adı "Güneştaşı" olan çok değerli bir yakut vardır. Paran Banerjee tarafından canlandırılan evin dedesi, akşam 10'dan sonra eve gelinmemesini istemektedir zira taşın çalınmasından çok korkmaktadır. Evin kendini boş vermiş oğlu Manmatho ise bir gönül macerasına takılmış dedesini dinlemez, yetmiyormuş gibi kız kardeşi Nanda'yı yalanına suç ortağı eder. Yine Manmatho'nun geç kaldığı bir vakit eve hırsız girer. Nanda hırsızı yakalar ancak hırsız Dibakar Roy iyi bir aileden geldiğini, mecbur kaldığı için hırsızlık yaptığını söyler. Kız ona acır ve kitmesine izin verir. Ertesi gün ise onu dedesinin yeni asistanı olarak bulur. Amacı Günaştaşı'nı mı çalmaktır yoksa çoktan kalbini mi çaldırmıştır.(peaceflower)

İndirme Linkleri

Ek bilgiler...

Konu SilentRain tarafından (27.05.17 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.
zeyra88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 04.05.17, 23:14   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #2
zeyra88
Banned
aktif üye
zeyra88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: Smyrna
Linkler eklenmiştir.
zeyra88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.05.17, 00:49   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #3
çingun
aktif üye
çingun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: İstanbul
Hintlilerin güzel kaliteli filimleri var ama bunun yanında bunun gibi gereksizleri de var,
Valla filmin hiç bir albenisi yokmuş
Emek veren arkadaşların, ellerine saglık.
çingun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 17.05.17, 14:14   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #4
Landis
aktif üye
Landis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Öncelikle bu güzel filmi çeviren peaceflower'e ve sunum yapan zeyra88'e çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık. Bence film çok güzel,
nasihat verici yanlara sahip sıcacık bir aile filmiydi. Bengal filmlerinin sevdiğim yanı da bu, insana daima bir mesaj vermesi, herkese izlemesini tavsiye ederim.

Landis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 29.05.17, 11:54   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #5
peaceflower
aktif üye
peaceflower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul
Rica ederim sevgili Üstat Landis. Yorumun için de teşekkürler. Evet Bengal sinemasının öğretici, ince düşünülen tarafları, Bollywood gibi abartısız oluşu benimde hoşuma giden yanları. Kalküta sineması küçük bir topluluk ama çok güzel filmler yapıyorlar. Romantik olsun, polisiye, dram, suç, korku, psikolejik, gerilim her türde arasan film bulabilirsin hatta bilim kurgu ama öyle çok abartılı değil. Biraz Batı tarzında. Avrupa sinemasını seven kişi Bengal sinemasını da sever büyük bir ihtimalle. Geçenlerde Agatha Christie'nin romanından uyarlanma bir Bengal filmi gördüm. Adamlar zaten ünlü yazar ve öykücülere sahipler. Bunların yanında batılı yazarların romanlarını uyarlamaları ayrı bir hoşuma gidiyor. Bu gibi Bengal filmlerinin sunumlarını yaparken, sunum içinde çok teşekkür ediyorum bu arada, Hindistan yerine Bengal ya da Kalküta sineması ya da filmi dense daha uygun olur. Zira Bollywood film değildir bunlar, ülkemizde bazıları hayal kırıklığı yaşayabilir. Ülkemizde bu ayrımın pek yapılmadığını gördüm ve benide üzdü bu durum. Bu nasıl Bollwood film mi? gibi yorumlar okuyorum. Çünkü bu Bollywood filmi değil adamlarda Hintçe konuşmuyor. Konuştukları dil Bengalce, zamanında toprakları Hintlilerce işgal edilmiş, Pakistanlılarca sürgün edilmiş insanlar bunlar. Dillerinin ve özlerinin bozulmamalrına çok önem veriyorlar. Yani iki etniğin sinemaya, edebiyata, sanata bakış açısı farklı.

Öncelikle filim Saradindu Bandopaddhyay'ın romanından uyarlandı, senaryosu ünlü yönetmen Sandip Ray'a ait. Ray filmin galasında bu film için "Oyunculuk tabanlı film" tabirini kullanmış ve çok yerinde bir söz. Sanki izlerken tiyatrodaymışsınız gibi oluyorsunuz. Öyle süslü sinema açılarına filan gerek yok. Saswata Chatterjee haylaz abiyi her rolünde olduğu gibi harika oynadı. Evin dedesi Paran Banerjee bize sanki hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi gelsede ihtiyar çakal misali yapacağını yine yapıyor. Raima Sen her zamanki asaletiyle uslu kızı oynuyor ve Abir Chatterjee namuslu hırsız rolünü çok iyi canlandırdı.

Filmin konusunu ben şöyle izah edeyim; Saradindu Bandyopadhyay'ın öyküsünden uyarlanan filmde; Bandyopadhyay ailesinin nesiller boyu gözü gibi sakladığı adı "Güneştaşı" olan çok değerli bir yakut vardır. Paran Banerjee tarafından canlandırılan evin dedesi, akşam 10'dan sonra eve gelinmemesini istemektedir zira taşın çalınmasından çok korkmaktadır. Evin kendini boş vermiş oğlu Manmatho ise bir gönül macerasına takılmış dedesini dinlemez, yetmiyormuş gibi kız kardeşi Nanda'yı yalanına suç ortağı eder. Yine Manmatho'nun geç kaldığı bir vakit eve hırsız girer. Nanda hırsızı yakalar ancak hırsız Dibakar Roy iyi bir aileden geldiğini, mecbur kaldığı için hırsızlık yaptığını söyler. Kız ona acır ve kitmesine izin verir. Ertesi gün ise onu dedesinin yeni asistanı olarak bulur. Amacı Günaştaşı'nı mı çalmaktır yoksa çoktan kalbini mi çaldırmıştır.
peaceflower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 30.05.17, 11:58   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #6
çingun
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Yorum yapan arkadaşlar sayesine Bengal yapımları ne imiş bende öğrendim teşekkürler.
Filim izlerken kültürleri neymiş, neler yapıyorlarmış, ırkları neymiş gibi ayrıntılarını araştırmıyorum, şayet bu bazıları tarafından eksiklik gibi görülüyorsa tamam o eksikliğimi kabul ediyorum.
Zira benim için bu meseleler teferruattır, hayatımın olmazsa olmazı değildir, çünkü kendimce araştırmam gereken daha önemli meselelerim vardır.
Ben sadece konusuna bakarım, hatta bazen ona bile bakmam, (bazılarına konu bile eklemiyor) eğer izlemeye başlayınca baktım filim güzel gidiyor, sizi içine çekiyor izlemeye devam ederim.
Neticede filim izlemek benim için zevk işidir.

Lakin her filmi beğenmek gibi bir zorunluluğum olduğunu bilmiyordum, bunu da sayenizde öğrenmiş oldum...
izlediğim filimler hakkında yorum yapma sebebime gelince, hem başkalarına fikir vermek adına, zira 2-3 saatlik filimler oluyor, neden beğenmediğim bir filmi izlensin diye beğenmiş gibi yapıp başkalarına yalan söyleyeyim.? zira beğeni işi görecelidir, birinin çok beğendiğini diğeri hiç beğenmeyebilir. bazen aynı tür filimlerden hoşlandığınız isimler oluyor onun yorumunu dikkate alıyorsunuz, bunun içinde yorum yaptığım oluyor.
Hemde emek verilmiş bir teşekkür edeyim diye cevap yazıyorum, neticede verilen emeği boş görmeyecek kadar duyarlı olduğumu düşünüyorum.
Bunun içinde sadece beğeni butonunu kullanmak yeterli oluyor galiba, bundan sonra öyle yaparım, kimse incinmesin.

Kimileri oyuncu hayranıdır, yorumunuzu beğenmez, kimileri çevirmiştir, yorumunuzu beğenmez.
Neyse sayenizde her filme yorum yapmamayı da öğrenmiş oldum. Bu benim için zaman kazancıdır, teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Alt 30.05.17, 23:24   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #7
peaceflower
aktif üye
peaceflower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İZLEME LİSTEM
Nereden: istanbul
Kimse alınıp darılmasın, bunu büyütüp polemik yapmaya gerek yok. Kimseye araştırma yapsın da demiyorum Sadece farkı anlattım. Elbette yorul yapılmalıdır. Kendimde yorum yapan biriyim. Film oyuncusu için, konusu için, yönetmeni için çevirilir, izlenir. Hatta yapımcısı için film izleyen arkadaşlar bile var. Eğlence için izlenir aynı zamanda ders alınılır. Ben doğruca size bir şey demedim ki Bengal sineması ile Bolywood arasındaki farkı herkese anlatmaya çalıştım. Sayfaya herkesin girmeye yetkisi var sonucunda. Bunu büyütmeye gerek yok, neden alındınız hiç anlamadım gerçekten. Bir beğenmeyen olursa bin beğenen olur, zevk meselesi.
peaceflower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alt 31.05.17, 02:28   Running Man çevirisi yapmak isteyen? tıklasın :) #8
çingun
aktif üye
İZLEME LİSTEM
Açıklamanız gayet güzel bunda bir sıkıntım yok hatta dilerdim ki bu bilgiyi filim paylaşıldıktan sonra ekleyin.
Neyse, alınıp darılan yok, işi polimiğe çekende yok, o zaman şöyle izah edeyim.
Bir defe ilk yorumumda beğenmedim butonunu kullanmışsınız
o yorum beğen butonunu hak edecek bir yorum değil, fakat beğenmeme butonunu kullanmayı gerektiren bir yorum da değil, zira filme yorum yaptım herhangi bir şahsa değil. üzerinize alıp alınmışsınız, bende ortaya yazmıştım, beğenmedim de ki gerekçenin mantıklı bir gerekçesi olsa güzel olurdu, buna tepki verdim...

ikimizde polimiğe girmeme konusunda hem fikir olduğumuzdan bende burada nokta koyayım.